جستجو در پورتال

حقوق معین

مشاوره/ سلام. ضمن تشکر لطفا مرا در این زمینه راهنمایی فرمایید که:نحوه محاسبات مالیات عیدی به چه شکل است.آیا روش محاسباتی من صحیح است. (پایه حقوق درلیست دارایی +(بن .حق اولاد. مسکن)*12+2عیدی)-(12حقوق+1عیدی)*10 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر


سلام. ضمن تشکر لطفا مرا در این زمینه راهنمایی فرمایید که:نحوه محاسبات مالیات عیدی به چه شکل است.آیا روش محاسباتی من صحیح است. (پایه حقوق درلیست دارایی +(بن .حق اولاد. مسکن)*12+2عیدی)-(12حقوق+1عیدی)*10 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر
  • پرسش و پاسخ سلام. ضمن تشکر لطفا مرا در این زمینه راهنمایی فرمایید که:نحوه محاسبات مالیات عیدی به چه شکل است.آیا روش محاسباتی من صحیح است. (پایه حقوق درلیست دارایی +(بن .حق اولاد. مسکن)*12+2عیدی)-(12حقوق+1عیدی)*10 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر  ؟ با سلام فرمول پیچیده ای استفاده کرده اید وبه نظر اشتباه است راه ساده اینست که اگر
  • 0 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر  ؟ با سلام فرمول پیچیده ای استفاده کرده اید وبه نظر اشتباه است راه ساده اینست که اگر حقوق ومزایای سالیانه وعیدی شخص به 6.300 میلیون تومان در سال نرسیده مالیات ندارد واگر بالاتر از رقم فوق شد تا 10 میلیون تو مان دریافتی (شامل حقوق ومزایا وعیدی)مالیات 10% محاسبه می شود و بالاتر از آن به نرخ ماده 131

مشاوره/ بنام خدا ضمن عرض سلام 1- اطلاعات کدینک حسابداری شرکتها شامل کدینگ(گروه،کل،معین،جزء)با ماهیت بدهکار/بستانکار ودائم یاموقت را نیازدارم


  • ها به تفکیک کل,معین و تفصیلی در همه شرکتها بصورت یکسان نبوده بلکه شرکتها با توجه به حجم فعالیتهای خود و فهرست حسابها اقدام به کد گذاری مینمایند.در خصوص ماهیت حسابها در سطح ترازنامه کلیه اقلام داراییها دارای ماهیت بدهکار و کلیه اقلام بدهی و حقوق صاحبان سهام دارای ماهیت بستانکار می باشند . همچنین فروش و درآمدها دارای ماهیت بستانکار و خرید و هزینه ها دارای ماهیت بدهکار میباشند. به حسابهای ترازنامه حسابهای دایم گفته میشود چون مانده آن در پایان سال مالی به سال جدید منتقل میشود . به حسابه
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام . من مدت 4 و 8 ماه ( از سال 89)در یک شرکت خصوصی مشغول به کار دفتری هستم. و تا کنون سنوات دریافت نکرده ام . اما کارفرما تصمیم دارد سنوات 4 سال گذشته (تا پایان 92) را در آبان ماه 93 و با پایه حقوق آخرین سال یعنی 92 پرداخت کنند . و از من خواستند برگه تسویه حساب را امضا کنند. آیا کارفرما حق دارد یا قانونی در این زمینه وجود دارد که در ماه هشتم سنوات 4 سال گذشته را به من پرداخت کنند؟ با وجودی که من هیچ تقاضایی ندارم.


با سلام . من مدت 4 و 8 ماه ( از سال 89)در یک شرکت خصوصی مشغول به کار دفتری هستم. و تا کنون سنوات دریافت نکرده ام . اما کارفرما تصمیم دارد سنوات 4 سال گذشته (تا پایان 92) را در آبان ماه 93 و با پایه حقوق آخرین سال یعنی 92 پرداخت کنند . و از من خواستند برگه تسویه حساب را امضا کنند. آیا کارفرما حق دارد یا قانونی در این زمینه وجود دارد که در ماه هشتم سنوات 4 سال گذشته را به من پرداخت کنند؟ با وجودی که من هیچ تقاضایی ندارم.
  • با سلام . من مدت 4 و 8 ماه ( از سال 89)در یک شرکت خصوصی مشغول به کار دفتری هستم. و تا کنون سنوات دریافت نکرده ام . اما کارفرما تصمیم دارد سنوات 4 سال گذشته (تا پایان 92) را در آبان ماه 93 و با پایه حقوق آخرین سال یعنی 92 پرداخت کنند . و از من خواستند برگه تسویه حساب را امضا کنند. آیا کارفرما حق دارد یا قانونی در این زمینه وجود دارد که در ماه هشتم سنوات 4 سال گذشته را به من پرداخت کنند؟ با وجودی که من هیچ تقاضایی ندارم.   ؟
  • درود دوست گرامی مطابق با ماده 24 قانون کار، کارفرما موظف است بر اساس آخرین حقوق دریافتی کارگر به وی سنوات پرداخت نماید ولی تصمیم کارفرما به تسویه سنوات  سالاهای گذشته در قراردادهای با مدت معین منع قانونی ندارد. در صورت امکان بیشتر توضیح دهید دوست گرامی درود مزایای سنوات خدمت مقرر در قانون کار از جمله حقوقی می‌باشد که به هنگام قطع رابطه کارگر با کارفرما پرداخت می‌گردد  در نهایت در صورتی که کارفر
  • در صورت امکان بیشتر توضیح دهید دوست گرامی درود مزایای سنوات خدمت مقرر در قانون کار از جمله حقوقی می‌باشد که به هنگام قطع رابطه کارگر با کارفرما پرداخت می‌گردد  در نهایت در صورتی که کارفرما در پایان قرارداد مدت معین با وی تسویه حساب کامل انجام نماید مانند این است که رابطه کاری کارگر با کارفرما قطع شده و مجدد رابطه کاری برقرار گردیده باشد و تسویه سنوات گذشته با همان پایه سنواتی خلاف قانون نمی‌باشد ولی تسویه حساب سنوات خدمتی در وسط قرارداد طبق قانون
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باعرض سلام اگر کارگری تاریخ استخدامش 01/08/1381باشد(تاسال 89 کارکرد روزانه اش 3075روز)و پایه حقوق سال 1389آن مبلغ 3539750 باشد پایه حقوق سال 90 آن شخص چقدر می شود ؟


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام اگر کارگری تاریخ استخدامش 01/08/1381باشد(تاسال 89 کارکرد روزانه اش 3075روز)و پایه حقوق سال 1389آن مبلغ 3539750 باشد پایه حقوق سال 90 آن شخص چقدر می شود ؟  ؟ با سلام بستگی به شیوه محاسبات سیستم اداری ومنابع انسانی سازمان شما در محاسبات حقوق دارد.اما حداقل 9% افزایش حقوق پایه خواهید داشت که می شود3/858/328 که این محاسبه غیر از مزایای مرتبط با شغل و...می باشد.

مشاوره/ باسلام من به مدت سه سال دریک شرکت پیمانکاری مشغول به کاربودم که هرسال سنوات من راداده اندولی امسال بعد ازگذشت 9ماه از سال بدون اعلام قبلی من را اخراج کردندوهیچ حق وحقوقی پرداخت نکردندحتی حقوق آذر ماه رانیزندادند-درضمن قراردادکار نیز بامن نبستندودر لیست بیمه نیز حقوق من غیرواقعی درج میشده یعنی حقوق دریافتی من 700000تومان بود ولی درلیست 360000تومان رد میشد لطفا راهنمایی بفرمایید که اگر شکایت کنم چگونه میتوانم حق وحقوق واقعی ام رادریافت کنم آیاوزارت کار فقط برمبنای حقوق درج شده درلیست حکم صادر میکند-متشکرم


  • پرسش و پاسخ باسلام من به مدت سه سال دریک شرکت پیمانکاری مشغول به کاربودم که هرسال سنوات من راداده اندولی امسال بعد ازگذشت 9ماه از سال بدون اعلام قبلی من را اخراج کردندوهیچ حق وحقوقی پرداخت نکردندحتی حقوق آذر ماه رانیزندادند-درضمن قراردادکار نیز بامن نبستندودر لیست بیمه نیز حقوق من غیرواقعی درج میشده یعنی حقوق دریافتی من 700000تومان بود ولی درلیست 360000تومان رد میشد لطفا راهنمایی بفرمایید که اگر شکایت کنم چگونه میتوانم حق وحقوق واقعی ام رادریافت کنم آیاوزار
  • قراردادکار نیز بامن نبستندودر لیست بیمه نیز حقوق من غیرواقعی درج میشده یعنی حقوق دریافتی من 700000تومان بود ولی درلیست 360000تومان رد میشد لطفا راهنمایی بفرمایید که اگر شکایت کنم چگونه میتوانم حق وحقوق واقعی ام رادریافت کنم آیاوزارت کار فقط برمبنای حقوق درج شده درلیست حکم صادر میکند-متشکرم ؟ با سلام ویا عرض تبریک سال نو خدمت تمامی همشهریان قطعا شما با طرح شکایت می توانید به حقوق قانونی خود دست یابید وطبق قوانین حقوق شما پرداخت می شود.ومهم نیست که قرارداد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام برای استفاده از حقوق مرخصی زایمان با توجه به اینکه اگر مرخصی استحقاقی شما در ماه اخر کاری(حدود 1 ماه قبل از زایمان) خود به پایان رسیده باشد و از مرخصی با کسر از حقوق استفاده کنیم در ماه اخر حقوق کمتری دریافت می کنم ولی کارکرد به صورت 31 روز در فیش حقوقی میاد .آیا در محاسبه مبلغی که در مرخصی زایمان از طرف بیمه دریافت می کنم تاثیر دارد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام برای استفاده از حقوق مرخصی زایمان با توجه به اینکه اگر مرخصی استحقاقی شما در ماه اخر کاری(حدود 1 ماه قبل از زایمان) خود به پایان رسیده باشد و از مرخصی با کسر از حقوق استفاده کنیم در ماه اخر حقوق کمتری دریافت می کنم ولی کارکرد به صورت 31 روز در فیش حقوقی میاد .آیا در محاسبه مبلغی که در مر
  • اد .آیا در محاسبه مبلغی که در مرخصی زایمان از طرف بیمه دریافت می کنم تاثیر دارد؟  ؟ با درود : 1- آنچه که شما در لیست حقوق و مزایاء دریافت میدارید ، احتمالا با حقوقی که در لیست بیمه برای شما رد میشود تفاوت دارد . 2- غرامت دستمزد بر مبنای میانگین سه ماه آخری که شما لیست بیمه رد نموده اید ، پرداخت میشود و ربطی به حقوق و مزایاء شما در لیست حقوق ندارد . 3- تنها اگ
  • وق و مزایاء دریافت میدارید ، احتمالا با حقوقی که در لیست بیمه برای شما رد میشود تفاوت دارد . 2- غرامت دستمزد بر مبنای میانگین سه ماه آخری که شما لیست بیمه رد نموده اید ، پرداخت میشود و ربطی به حقوق و مزایاء شما در لیست حقوق ندارد . 3- تنها اگر حقوق و مزایاء مندرج در لیست بیمه با لیست حقوق همخوانی داشته باشد ، باز بایست ببینید در ماه آخر برای شما 31 روز بیمه رد شده است یا خیر .  در خدمتتان هستم . علیرضا سربی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام من در یک شرکت کار می کنم که دارای یک حقوق پایه هستمیم و مابقی حقوقمان براساس امتیاز بالای 50در هر ماه می باشد . محل کار ما بعد از این که بنده در یک ماه زیر 50 امتیاز بودم و ماه بعد امتیاز 90کسب کردم اقدام به ندادن کارانه من و کسر حقوق بابت کسر امتیاز ماه گذشته کرد این اقدام از نظر قانونی موردی داراد یاخیر که من بتوانم از این کاهش حقوق تقریبا200، 300 هزار تومانی دفاع کنم یا خیر از لطف شما متشکر.


  • پرسش و پاسخ سلام من در یک شرکت کار می کنم که دارای یک حقوق پایه هستمیم و مابقی حقوقمان براساس امتیاز بالای 50در هر ماه می باشد . محل کار ما بعد از این که بنده در یک ماه زیر 50 امتیاز بودم و ماه بعد امتیاز 90کسب کردم اقدام به ندادن کارانه من و کسر حقوق بابت کسر امتیاز ماه گذشته کرد این اقدام از نظر قانونی موردی داراد یاخیر که من بتوانم از این کاهش حقوق تقریبا200، 300 هزار تومانی دفاع کنم یا خیر از لطف شما متشکر.  ؟
  • بابت کسر امتیاز ماه گذشته کرد این اقدام از نظر قانونی موردی داراد یاخیر که من بتوانم از این کاهش حقوق تقریبا200، 300 هزار تومانی دفاع کنم یا خیر از لطف شما متشکر.  ؟ با سلام ؛ کسر حقوق درج شده در قرارداد  تا پایان قراداد بهیچ عنوان قانونی نمی باشد . کارانه را میتوان بر اساس ارزیابی عملکرد فرد تعیین کرد ولی حقوق را خیر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام اینجانب در یکی از ادارات دولتی به صورت مدت معین مشغول به کار هستم و تنها حقوق پایه وزارت کار را دریافت می کنم.سوال بنده این است که آیا مواردی مانند حق مسکن،ایاب و ذهاب،غذا و ... به من تعلق می گیرد یا خیر؟ لطفا در صورت مثبت بودن پاسخ مواد قانونی آن را نیز بفرمایید.هم چنین ممنون می شوم اگر نمونه ای از حکم کارگزینی پرسنل ادارات دولتی را برای من بفرستید. با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام اینجانب در یکی از ادارات دولتی به صورت مدت معین مشغول به کار هستم و تنها حقوق پایه وزارت کار را دریافت می کنم.سوال بنده این است که آیا مواردی مانند حق مسکن،ایاب و ذهاب،غذا و ... به من تعلق می گیرد یا خیر؟ لطفا در صورت مثبت بودن پاسخ مواد قانونی آن را نیز بفرمایید.هم چنین ممنون می شوم اگر نمونه ای از حکم کارگزینی پرسنل ادارات دولتی را برای من بفرستید. با تشکر  ؟ با سلام در زمینه
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ احتمال افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت


خبرگزاری فارس: معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: دولت می‌تواند بر اساس منابع بودجه حقوق کارمندان را در سال جاری تا 10 درصد افزایش دهد.
  • معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی خبر داد: احتمال افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت احتمال افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس رحیم ممبینی صبح امروز در نشستی خبری تصریح کرد: منابع حقوق و دستمزد کارکنان و حقوق بگیران دولت 80 درصد بودجه جاری دولت را تشکیل می‌دهد. وی گفت: میزان افزایش دستمزد کارکنان دولت هنوز تصویب نشده است. ممبینی در عین حال ابراز امیدواری کرد روند تصویب افزایش حقوق کارمندان دولت در ماه جاری ط
  • د: منابع حقوق و دستمزد کارکنان و حقوق بگیران دولت 80 درصد بودجه جاری دولت را تشکیل می‌دهد. وی گفت: میزان افزایش دستمزد کارکنان دولت هنوز تصویب نشده است. ممبینی در عین حال ابراز امیدواری کرد روند تصویب افزایش حقوق کارمندان دولت در ماه جاری طی شده و حقوق خردادماه آنان بر اساس اشل جدید پرداخت شود. منبع: فارس تاریخ: 1390-03-07

مشاوره/ با عرض سلام و خسته و نباشید. می خواستم ببینم حقوق یک حسابدار در شرکت های دولتی حداکثر چقدر می تواند باشه؟ در شرکت های دولتی حقوق بیشتره یا در شرکت های خصوصی؟


با عرض سلام و خسته و نباشید. می خواستم ببینم حقوق یک حسابدار در شرکت های دولتی حداکثر چقدر می تواند باشه؟ در شرکت های دولتی حقوق بیشتره یا در شرکت های خصوصی؟
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>