جستجو در پورتال

بخشنامه یا آئین نامه معاف از مالیات بر درآمد فرزندان شاهد

مشاوره/ وقتی شرکت را علی الراس می کنند یک ضریب یا ظرایب خاص را در درآمدهای شرکت ضرب می کنند. حاصلی که به دست می آید آیا مالیات شرکت است یا اینکه درآمد شرکت است و باید در 25% ضرب شود تا مالیات بدست آید؟


  • پرسش و پاسخ وقتی شرکت را علی الراس می کنند یک ضریب یا ظرایب خاص را در درآمدهای شرکت ضرب می کنند. حاصلی که به دست می آید آیا مالیات شرکت است یا اینکه درآمد شرکت است و باید در 25% ضرب شود تا مالیات بدست آید؟ ؟ با سلام حاصل مربوطه درآمد مشمول مالیات است که در نرخ 25% ضرب می شود. 16/10/88

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


باسلام تا انجاکه بنده می دانم سازندگان مسکن (3مولفهای )از پرداخت مالیات 104ق م م قبلا
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام تا انجاکه بنده می دانم سازندگان مسکن (3مولفهای )از پرداخت مالیات 104ق م م قبلا نیز معاف بودند و فقط مشمول مواد مالیات 59و 73 ق م م میشدنددوستان در وزارت دارایی به مسکن مهر محبت دارندوچیزی رو که به نحوی دیگر مالیاتش اخذ می گردد را معاف کرده اند. لازم به توضیح است در صورت عنایت به روشهای ساخت و ساز مسکن در سالهای قبل شامل واگذاری های ماده 67،واگذاریهای مشارکتی ,مسکن استجاری و مسکن مهر 3 مول

مشاوره/ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟


  • ت این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟ ضمن عرض سلام خدمت دوست گرامی نظرباینکه بند الف ماده 44 فقط مختص فرزندان شهدا بوده و شما هم از فرزندان معزز شهدا
  • ی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟ ضمن عرض سلام خدمت دوست گرامی نظرباینکه بند الف ماده 44 فقط مختص فرزندان شهدا بوده و شما هم از فرزندان معزز شهدا هستید میتوانید براساس معرفی نامه ای که تحت عنوان سازمان تامین اجتماعی شهرستان مربوطه صادر میگردد ازاین مزایا استفاده فرمایید . موفق باشید . مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


  • توضیحات کاربر با توجه به ضعف پیمانکاران در ایران بهتر است مالیات اقلام غیر مستمر به صورت در صد جداگانه ای از حقوق محاسبه گردد.مثلا پاداش وعیدی با توجه به مخارج که 3% مالیات دارد و دادن عیدی به بچه ها بیاید معاف از مالیات باشد

مشاوره/ با سلام اگر ممکنه ماده 84 قانون مالیات های مستقیم را تفسیر کنید 150برابرچه مبلغی ؟ اگرممکنه میزان معافیت ماهانه و سالانه حقوق امسال راهم ذکرکنید؟ ماده 91 قانون مالیات های مستقیم بند 10و13 رو اگر ممکنه تفسیر کنید و درضمن اگریه شرکت عیدی راماهانه پرداخت کندیعنی به صورت مزایای مستمرپرداخت کند تکلیف چیه ؟


با سلام اگر ممکنه ماده 84 قانون مالیات های مستقیم را تفسیر کنید 150برابرچه مبلغی ؟ اگرممکنه میزان معافیت ماهانه و سالانه حقوق امسال راهم ذکرکنید؟ ماده 91 قانون مالیات های مستقیم بند 10و13 رو اگر ممکنه تفسیر کنید و درضمن اگریه شرکت عیدی راماهانه پرداخت کندیعنی به صورت مزایای مستمرپرداخت کند تکلیف چیه ؟
  • نید؟ ماده 91 قانون مالیات های مستقیم بند 10و13 رو اگر ممکنه تفسیر کنید و درضمن اگریه شرکت عیدی راماهانه پرداخت کندیعنی به صورت مزایای مستمرپرداخت کند تکلیف چیه ؟   ؟ با سلام طبق بخشنامه مصوب سال جاری سارمان امور مالیاتی میزان معافیت ماهانه حقوق پرسنل برابر 10 میلیون ریال می باشد . به عبارت دیگر حق.ق سالانه پرسنل از لحاظ مزایای مستمر تا میزان 120 میلیون ریال معاف از مالیات می باشد برای دریافت بخشنامه ها به لینک ارائه شده مراج
  • تی میزان معافیت ماهانه حقوق پرسنل برابر 10 میلیون ریال می باشد . به عبارت دیگر حق.ق سالانه پرسنل از لحاظ مزایای مستمر تا میزان 120 میلیون ریال معاف از مالیات می باشد برای دریافت بخشنامه ها به لینک ارائه شده مراجعه نمایید و از منو های سمت راست بر روی معافیت سال 1393 کلیک نمایید http://www.intamedia.ir/   در خصوص عیدی هم حتی اگر به صورت مستمر پرداخت گردد شما سقف معافیت سالانه شخص را در سال به جای 120 میلیون ریال 130 میلیون ریال در نظر بگیرید و محاسبات را انجام دهید .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام اگر ممکنه ماده 84 قانون مالیات های مستقیم را تفسیر کنید 150برابرچه مبلغی ؟ اگرممکنه میزان معافیت ماهانه و سالانه حقوق امسال راهم ذکرکنید؟ ماده 91 قانون مالیات های مستقیم بند 10و13 رو اگر ممکنه تفسیر کنید و درضمن اگریه شرکت عیدی راماهانه پرداخت کندیعنی به صورت مزایای مستمرپرداخت کند تکلیف چیه ؟


با سلام اگر ممکنه ماده 84 قانون مالیات های مستقیم را تفسیر کنید 150برابرچه مبلغی ؟ اگرممکنه میزان معافیت ماهانه و سالانه حقوق امسال راهم ذکرکنید؟ ماده 91 قانون مالیات های مستقیم بند 10و13 رو اگر ممکنه تفسیر کنید و درضمن اگریه شرکت عیدی راماهانه پرداخت کندیعنی به صورت مزایای مستمرپرداخت کند تکلیف چیه ؟
  • نید؟ ماده 91 قانون مالیات های مستقیم بند 10و13 رو اگر ممکنه تفسیر کنید و درضمن اگریه شرکت عیدی راماهانه پرداخت کندیعنی به صورت مزایای مستمرپرداخت کند تکلیف چیه ؟   ؟ با سلام طبق بخشنامه مصوب سال جاری سارمان امور مالیاتی میزان معافیت ماهانه حقوق پرسنل برابر 10 میلیون ریال می باشد . به عبارت دیگر حق.ق سالانه پرسنل از لحاظ مزایای مستمر تا میزان 120 میلیون ریال معاف از مالیات می باشد برای دریافت بخشنامه ها به لینک ارائه شده مراج
  • تی میزان معافیت ماهانه حقوق پرسنل برابر 10 میلیون ریال می باشد . به عبارت دیگر حق.ق سالانه پرسنل از لحاظ مزایای مستمر تا میزان 120 میلیون ریال معاف از مالیات می باشد برای دریافت بخشنامه ها به لینک ارائه شده مراجعه نمایید و از منو های سمت راست بر روی معافیت سال 1393 کلیک نمایید http://www.intamedia.ir/   در خصوص عیدی هم حتی اگر به صورت مستمر پرداخت گردد شما سقف معافیت سالانه شخص را در سال به جای 120 میلیون ریال 130 میلیون ریال در نظر بگیرید و محاسبات را انجام دهید .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ پیروسوال قبلیم در مورد 3 درصد مالیات که از هر فاکتور مطالبه میککند(شرکتی که وظیفه جمع آوری و به سیی دی تبدیل کردن نسخ پزشکی را بر عهده دارند)میخواستم بگم که اون 3درصد باید از شخصی کم بشه که وجه نقد یا درآمد رو میخواد بدست بیاره نه اونی که میخواد پول رو پرداخت کنه. سوال من ارتباطی با ماده 104 نداره مربوط به مالیات بر ارزش افزوده هستش با تشکر از شما


قوانین و مقررات/ بخشنامه شیوه تشخیص درآمد مشمول


سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای شیوه تشخیص درآمد مشمول مالیات را تعیین نموده است.

قوانین و مقررات/ معافیت مالیاتی افزایش سرمایه بنگاه‌ها از محل تجدید ارزیابی دارایی


معاون سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای بر اساس آیین‌نامه اجرایی ماده 17 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی ابلاغ کرد: افزایش سرمایه بنگاه‌های تولیدی با تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا سال 96 از شمول مالیات معاف است.
  • تاریخ انتشار: 1392-06-14 تاریخ اعتبار از: 1392-06-14 تا: توضیحات: معاون سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای بر اساس آیین‌نامه اجرایی ماده 17 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی ابلاغ کرد: افزایش سرمایه بنگاه‌های تولیدی با تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا سال 96 از شمول مالیات معاف است. معافیت مالی
  • ید ارزیابی و حق تمبر حسب مورد، موضوع مواد 48، 10 5 و 131 قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن. ماده 2- بنگاه‌های اقتصادی که طی پنج سال اخیر اقدام به تجدید ارزیابی داراییهای خود ننموده اند، در صورتی که با رعایت مقررات قانونی و مفاد این آئین نامه، دارائیهای خود را از تاریخ 25 شهریور 91 تا 24 شهریور 96 تجدید ارزیابی نموده و مازاد حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور نمایند، از شمول مالیات معاف خواهند بود. تبصره 1- در اجرای این ماده، اشخاص حقوقی ملزم به رعایت مواد (106) و (161) قانون تج
  • فزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های خود را در اداره ثبت شرکتها ثبت ننمایند، موظفند مبالغ ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها را طی سال مذکور در دفاتر قانونی به حساب مازاد ناشی تجدید ارزیابی منظور و حداکثر تا سه ماه پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه سال مالی تجدید ارزیابی، در اداره ثبت شرکتها ثبت و به حساب سرمایه در دفاتر قانونی، طی سال بعد از تجدید ارزیابی منظور نمایند. تبصره 4 - چنانچه مازاد حاصل از تجدید ارزیابی و دارایی ها، قبل از ثبت افزایش سرمایه در اداره ثبت شرکتها و یا دفاتر قا
100 ردیف در 10 صفحه
  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>