اکبر رئیسی

اکبر رئیسی
تحصیلات: لیسانس
رشته تحصیلی: مدیریت صنعتی
شغل: مدیر کارخانه
استان: تهران
شهر: تهران
سوابق تحصیلی،علمی و کاری:

دارای  17  سال  سابقه مدیریتی   تحت  عناوین  مدیر تولید و مدیر  کارخانه   را   دارا  میباشم  .   آمادگی  مشاوره  به مدیران  , شرکتها  و کارخانجات  صنعتی   را  دارم .

سوابق کاری

  • از سال 1377 تا 1388 کار در شرکت پارس سرام (نیروی بالای 500 نفر ) تحت عناوین:
  • مدیر تولید و برنامه ریزی تولید

 از  سال 1377 تا  1388   به عنوان سرپرست تولید و مدیر تولید مسئولیت تولید را به عهده داشتم .

سیستم بارکد را در تمامی مراحل , اجرایی نموده و کلیه عوامل تولید در تولید یک قطعه مشخص شده که این باعث یک سیر تکاملی در تولید شدو همچنین در راستای سیاستهای مجموعه , نظامهای شیفت بندی جهت قسمتها در نظر گرفته شد , در این بین بیشترین نقش طراحی و اجرایی را بنده به عنوان یکی از مدیران میانی سازمان به عهده داشتم.

  • مدیرکارخانه چینی بهداشتی  آریانا چینی 

 

  • مدیر کارخانه چینی بهداشتی مینا  با 550  نفر نیروی کار از ابتدای سال 1391 تا 1392.

اقداماتی انجام شد که در اولین قدم برنامه ریزی جهت برطرف نمودن این ضعفهای ساختاری ,

در مرحله بعد بر روی کاهش ضایعات و افزایش کیفیت و رفع برخی موانع برنامه ریزی نموده و باعث بهبود تولید  و افزایش راندمان تولید شده .

برخی اقدامات انجام شده به شرح ذیل میباشد :

ساماندهی قسمتهای تولید ,کنترل کیفیت  , برنامه ریزی تولید و امور اداری ,  سنجش عملکرد پرسنل , کنترل اضافه کاریها  بخصوص ایام تعطیل  , برگزاری  کارگروههای کاربردی  _ تعدیل نیروی مازاد و حفظ تولید به میزان قبل( از 610 نفر نیروی کار به 550 نفر کاهش نیرو انجام شد)

_انجام کارسنجی و زمان سنجی  در کارخانه _  بالانس خط تولید و تولید بهینه وسودمند_بالا بردن راندمان نیروهای فنی _ کاهش ضایعات تولید در حد چشمگیری _ افزایش بهره وری کارکنان  و  ...

یکی از وظایف بنده در مجموعه هایی که فعالیت داشته ام بررسی هزینهای قسمتهای شرکت و ارزیابی راههای کاهش هزینه ها و مدیریت انجام آن میباشد.(هزینه های جاری شرکت , هزینه های پرسنلی مانند اضافه کاری و... , هزینه های مواد مصرفی تولید و...) 

  • مدیر کارخانه تولیدی   (درحال حاضر)

در حال حاضر مدیر مجموعه تولیدی میباشم که دارای 300   نفر نیروی کار بوده و تمامی مواردی و کارهایی که در شرکتهای قبلی انجام شده بود , در اینجا نیز به همان طریق انجام شده است .

از جمله شناسایی نقاط ضعف سیستم و ارائه راهکار جهت برطرف نمودن این نقاط و همچنین شناسایی منابع و ظرفیتهای موجود در مجموعه و استفاده بهینه از این منابع در راستای رسیدن به اهداف شرکت .

مهارتها

تسلط کامل به فرآیند  تولید , برنامه ریزی  تولید ,سیستم انبار , مدیریت منابع انسانی , اصلاح ساختار سیستمی واعمال سیستم در مجموعه , مستند سازی در مجموعه ,فرایند کنترل کیفیت  در مجموعه  ,  آشنا به   ماشین آلات  و مباحث فنی کارخانه وتعمیر و  نگهداری , توانایی در مدیریت اجرایی , آشنایی  با محیطهای  کارگری و همچنین آشنایی کامل با  قانون کار  ,  تامین اجتماعی  ,

دوره ها ی آموزشی

  • کنترل , مدیریت و کاهش ضایعات در صنعت  (مرکز آموزش وتحقیقات صنعتی ایران)
  • الزامات ومستندسازی سیستم مدیریت کیفیت  ISO    9001