جستجو در پورتال

معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا

قوانین و مقررات/ معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا


معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا
  • معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا نوع: قانون موضوع: معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی تصویب کننده: سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشار: 1390-06-07 تاریخ اعتب
  • سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشار: 1390-06-07 تاریخ اعتبار از: 1390-06-07 تا: توضیحات: معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا شماره : 13428/200 تاریخ : 07/06/1390     معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا نظر ب

مشاوره/ با سلام میخواستم بدانم از هرینه ایاب و ذهاب مالیات کسر میگرددیا خیر؟ با تشکر


با سلام میخواستم بدانم از هرینه ایاب و ذهاب مالیات کسر میگرددیا خیر؟ با تشکر
  • ت و تسهیلات رفاهی که در ماده ۴۰ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲۷/۱۱/۱۳۸۰) مصوب ۱۵/۸/۱۳۸۴ مجوز پرداخت دارد مزایای مربوط به شاغل بوده و داخل در عناوین حقوق و مزایای مذکور در ماده ۸۳ قانون مالیاتهای مستقیم نمی باشد، بنابراین وجوه پرداختی به کارکنان دولت، تحت عناوین مهدکودک، یارانه غذا،ایاب و ذهاب، بن کالا و … به عنوان مـصادیـق مـاده ۴۰ قـانون مـارالذکر، مـوضوعاً از شمول احکام مواد ۸۲ و ۸۳ قانون مالیاتهای مستقیم خارج بوده و نظریه شماره ۲۵۶/۲۰۱۰۰ مورخ ۶/۱۰/۱۳۸۹ دیوا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا برای کسی که بعنوان تصحیلدار بابت اجاره وسیله نقلیه اش مبلغی دریافت می کند هزینه ایاب و ذهاب تعلق می گیرد؟ ماده قانونی برای این موضوع وجود دارد؟ می توانید به آن ماده قانونی هم اشاره نماید.


  • پرسش و پاسخ آیا برای کسی که بعنوان تصحیلدار بابت اجاره وسیله نقلیه اش مبلغی دریافت می کند هزینه ایاب و ذهاب تعلق می گیرد؟ ماده قانونی برای این موضوع وجود دارد؟ می توانید به آن ماده قانونی هم اشاره نماید.  ؟ بنام خدا وباعرض سلام: برای کارکنان دولت ،درتبصره دو ماده  سیزده تصویب نامه هیئت وزیران  که در جلسه مورخ 24/3/1391 به استناد ماده (50) قانون برنامه پنجساله  پنجم توسعه جمهوری اسلا
  • هزار (30،000) ریال ، ایاب و ذهاب کارمندانی  که از سرویس سازمانی استفاده نمی کنند، در تهران ماهانه حداکثر ششصد و پنجاه هزار (650.000)ریال و در شهر‌های دارای پانصد هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه حداکثر چهار صد و سی هزار (430.000) ریال،‌مهد کودک برای کارمندان اناث به ازای هر فرزند زیر شش سال ماهانه حداکثر پانصد هزار (500.000) ریال قابل پرداخت است.لیکن در قانون کارچنین حقی در نظر گرفته نشده است .در خصوص مسئله ای که بیان فرموده اید ،گرفتن هزینه اجاره وسیله نقلیه  نافی اخذ حق هزین
  • د کودک برای کارمندان اناث به ازای هر فرزند زیر شش سال ماهانه حداکثر پانصد هزار (500.000) ریال قابل پرداخت است.لیکن در قانون کارچنین حقی در نظر گرفته نشده است .در خصوص مسئله ای که بیان فرموده اید ،گرفتن هزینه اجاره وسیله نقلیه  نافی اخذ حق هزینه ایاب و ذهاب نمیباشد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا هزینه مهد کودک جزو هزینه قابل قبول می باشد یا خیر؟طبق چه بخش نامه ای می باشد؟ با تشکر


آیا هزینه مهد کودک جزو هزینه قابل قبول می باشد یا خیر؟طبق چه بخش نامه ای می باشد؟ با تشکر
  • اده 83 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ماه 1366 و اصلاحیه های بعدی آن، مشمول مالیات بر درآمد حقوق می باشد.لازم به ذکر است طبق بند 13 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه 27/11/1380، مزایای غیر نقدی پرداختی به کارکنان حداکثر معادل دو دوازدهم معافیت موضوع ماده 84 قانون اخیرالذکر از شمول پرداخت مالیات بر درآمد حقوق معاف است.» در این بخشنامه با برداشت نا صحیح از عنوان« مزایای مربوط به شغل» کمک هزینه یارانه بر خلاف قوانین که ذیلاً تشریح می گردد،به عنوان مزایای
  • اص حق استفاده از چنین امتیازی را دارند و طبعاً باید مطابق تعرفه های قانونی نسبت به کسر مالیات از درآمدهای آنان اقدام گردد.مضافاً در ماده 78 قانون مدیریت خدمات کشوری و بندهای (الف)،(ب)،(ج)، جزء 11 ضوابط اجرائی قانون بودجه سال 1388، از پرداخت این گونه وجوه به کارکنان دولت تحت عنوان کمک هزینه نام برده شده که قبل از آن دولت مستقیماً هزینه های مربوط را با ایجاد نقلیه و واحد موتوری،آشپزخانه و رستوران برای ارائه ناهار،مهدکودک و امثالهم خود بر عهده داشت. لیکن با تصویب قانون برنامه چهارم توسعه ... و تصری
  • عنه در مقام دفاع به موجب لایحه شماره 8615/212/ص مورخ 25/3/1389 اشعار داشته است که: با توجه به حکم مقرر در ماده 83 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحیه های به عمل آمده و به شرحی که در بخشنامه معترض عنه از حکم ماده یاد شده استنباط می گردد، وجوه پرداختی تحت عناوین کمک هزینه مهد کودک،یارانه غذا، ایاب و ذهاب، هزینه تلفن همراه و بن کالا به حقوق بگیران به عنوان مزایای مربوط به شغل محسوب و مشمول مالیات بر درآمد حقوق شناخته شده و پرداخت این قبیل وجوهات از طریق کارفرما، صرفاً به دلیل رابطه شغلی و ب
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ مصادیق حقوق و مزایای مشمول کسر مالیات


مصادیق حقوق و مزایای مشمول کسر مالیات
  • در ماده 83 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ماه 1366 و اصلاحیه های بعدی آن، مشمول مالیات بر درآمد حقوق می باشد.لازم به ذکر است طبق بند 13 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه 27/11/1380، مزایای غیر نقدی پرداختی به کارکنان حداکثر معادل دو دوازدهم معافیت موضوع ماده 84 قانون اخیرالذکر از شمول پرداخت مالیات بر درآمد حقوق معاف است.» در این بخشنامه با برداشت نا صحیح از عنوان« مزایای مربوط به شغل» کمک هزینه یارانه بر خلاف قوانین که ذیلاً تشریح می گردد،به عنوان مزایای مربوط به شغ
  • اص حق استفاده از چنین امتیازی را دارند و طبعاً باید مطابق تعرفه های قانونی نسبت به کسر مالیات از درآمدهای آنان اقدام گردد.مضافاً در ماده 78 قانون مدیریت خدمات کشوری و بندهای (الف)،(ب)،(ج)، جزء 11 ضوابط اجرائی قانون بودجه سال 1388، از پرداخت این گونه وجوه به کارکنان دولت تحت عنوان کمک هزینه نام برده شده که قبل از آن دولت مستقیماً هزینه های مربوط را با ایجاد نقلیه و واحد موتوری،آشپزخانه و رستوران برای ارائه ناهار،مهدکودک و امثالهم خود بر عهده داشت. لیکن با تصویب قانون برنامه چهارم توسعه ... و تصری
  • عنه در مقام دفاع به موجب لایحه شماره 8615/212/ص مورخ 25/3/1389 اشعار داشته است که: با توجه به حکم مقرر در ماده 83 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحیه های به عمل آمده و به شرحی که در بخشنامه معترض عنه از حکم ماده یاد شده استنباط می گردد، وجوه پرداختی تحت عناوین کمک هزینه مهد کودک،یارانه غذا، ایاب و ذهاب، هزینه تلفن همراه و بن کالا به حقوق بگیران به عنوان مزایای مربوط به شغل محسوب و مشمول مالیات بر درآمد حقوق شناخته شده و پرداخت این قبیل وجوهات از طریق کارفرما، صرفاً به دلیل رابطه شغلی و ب

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید خواهشمند است بخشنامه بیمه بند 11 و 11.1 را ارسال نمایید. همچنین می خواستم بدانم هزینه پذیرایی و ایاب و ذهاب و خرید نرم افزار و خرید سیم و کابل که جز هزینه اداری هست به آنها بیمه تعلق می گیرد یا خیر ؟ خواهشمند است راهنمایی فرمائید با سپاس


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید خواهشمند است بخشنامه بیمه بند 11 و 11.1 را ارسال نمایید. همچنین می خواستم بدانم هزینه پذیرایی و ایاب و ذهاب و خرید نرم افزار و خرید سیم و کابل که جز هزینه اداری هست به آنها بیمه تعلق می گیرد یا خیر ؟ خواهشمند است راهنمایی فرمائید با سپاس  ؟
  • با درود : در حسابرسی بیمه کلیه اقلام هزینه های خواه جاری یا سرمایه ای اگر مبلغ شامل خدمات باشد مشمول بیمه است . ولی در مورد هزینه پذیرائی ، ایاب و ذهاب یا حمل مکث کمتری میشود . همچنین هزینه پذیرائی ، ایاب و ذهاب و حمل همانگونه که میدانید مشمول ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم نیستند. بخش نامه مزبور هم برای دانلود در سایت قرار میدهم . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیین نامه مربوط به ناهاری و سرویس ایاب و ذهاب را می توانم داشته باشم ؟ میخواستم به عنوان مدرک به کارگزینی شرکتم تحویل بدهم چون ما بیشتر از 50 نفر هستیم فکر میکنم که به ما نیز تعلق بگیرد . اینطور نیست ؟


آیین نامه مربوط به ناهاری و سرویس ایاب و ذهاب را می توانم داشته باشم ؟ میخواستم به عنوان مدرک به کارگزینی شرکتم تحویل بدهم چون ما بیشتر از 50 نفر هستیم فکر میکنم که به ما نیز تعلق بگیرد . اینطور نیست ؟
  • پرسش و پاسخ آیین نامه مربوط به ناهاری و سرویس ایاب و ذهاب را می توانم داشته باشم ؟ میخواستم به عنوان مدرک به کارگزینی شرکتم تحویل بدهم چون ما بیشتر از 50 نفر هستیم فکر میکنم که به ما نیز تعلق بگیرد . اینطور نیست ؟  ؟ با سلام ناهار و سرویس ایاب ذهاب اجبار نیست کارفرما می تواند آنها را ندهد. اگر سالها داده و حالا می خواهد قطع کند باید با اداره کار منطقه خود هماهنگ نماید متشکرم سیف
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام آیا قانونی برای ایاب و ذهاب بخشهای مختلف شرکت ( بازرگانی یا فروش ) وجود دارد که مثلا در چه شرایطی آنها امکان استفاده از آژانس را دارند یا تحت هر شرایطی حتی اگر مکان مورد نظر آنها مسافتی با شرکت نداشته باشد می توانند از این امکان استفاده نمایند ؟


با سلام آیا قانونی برای ایاب و ذهاب بخشهای مختلف شرکت ( بازرگانی یا فروش ) وجود دارد که مثلا در چه شرایطی آنها امکان استفاده از آژانس را دارند یا تحت هر شرایطی حتی اگر مکان مورد نظر آنها مسافتی با شرکت نداشته باشد می توانند از این امکان استفاده نمایند ؟
  • پرسش و پاسخ با سلام آیا قانونی برای ایاب و ذهاب بخشهای مختلف شرکت ( بازرگانی یا فروش ) وجود دارد که مثلا در چه شرایطی آنها امکان استفاده از آژانس را دارند یا تحت هر شرایطی حتی اگر مکان مورد نظر آنها مسافتی با شرکت نداشته باشد می توانند از این امکان استفاده نمایند ؟   ؟ سلام  در این خصوص قانون ایاب و ذهاب پرسنل را پیش بینی کرده که میتواند بنا به تشخیص مدیر وجه ان یا سرویس عمومی و یا استف
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ افزایش معافیت مالیاتی سالانه پس از هدفمندکردن یارانه‌ها


رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از افزایش معافیت مالیاتی سالانه پس از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها خبر داد.
  • رییس‌ سازمان امور مالیاتی خبر داد:افزایش معافیت مالیاتی سالانه پس از هدفمندکردن یارانه‌ها افزایش معافیت مالیاتی سالانه پس از هدفمندکردن یارانه ها علی عسکری در گفت وگو با ایسنا درباره افزایش پایه معافیت مالیاتی سالانه از رقم پنج میلیون و 25 هزار تومانی کنونی پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اظهار کرد: در قانون هدفمند کردن یارانه ها پیش بینی شده است که پس از اجرای قانون، معافیت پایه مالیاتی برای حقوق بگیران تعدیل شود و هر زمان که اجرای قانون آغاز
  • فیت پایه مالیاتی برای حقوق بگیران تعدیل شود و هر زمان که اجرای قانون آغاز شود، سازمان امور مالیاتی اختیار قانونی دارد تا این تعدیل را انجام بدهد. وی درباره میزان این افزایش معافیت مالیاتی گفت: باید ابتدا سبد قیمتی که دولت برای حذف یارانه از 16 قلم کالا در نظر گرفته مشخص شود و سپس بر اساس این سبد قیمتی، آثار اجرای قانون را پیش بینی و معافیت سالانه حقوق را تعدیل خواهیم کرد. عسکری تاکید کرد: تعدیل و افزایش این معافیت برای حقوق بگیران براساس آثار هدفمند کردن یارانه ها خواهد بود. به گزارش ایسنا دول
  • آثار اجرای قانون را پیش بینی و معافیت سالانه حقوق را تعدیل خواهیم کرد. عسکری تاکید کرد: تعدیل و افزایش این معافیت برای حقوق بگیران براساس آثار هدفمند کردن یارانه ها خواهد بود. به گزارش ایسنا دولت می تواند برای حفظ قدرت اقتصادی افراد حقوق بگیر، پایه معافیت مالیاتی سالانه که در حال حاضر پنج میلیون و 250 هزار تومان در سال و حدود 435 هزار تومان در ماه است را حتی تا دو برابر افزایش بدهد. منبع: دنیای اقتصاد تاریخ: 1389-08-06

مشاوره/ تفاوت هزینه های آژانس با ایاب و ذهاب و حمل و نقل چیست؟


تفاوت هزینه های آژانس با ایاب و ذهاب و حمل و نقل چیست؟
  • پرسش و پاسخ تفاوت هزینه های آژانس با ایاب و ذهاب و حمل و نقل چیست؟  ؟ با سلام تفاوت وشباهت بین آژانس و ایاب وذهاب ممکن است وجود داشته باشد.معمولا سرفصل آژانس و ایاب وذهاب بسته به نیاز مدیریت از هم جدا می شوند اما در بسیاری از موارد هزینه های تاکسی تلفنی و پیک و سایر هزینه های رفت وآمد پرسنل در ایاب وذهاب درج وثبت می گردد.نهایتا اینکه ایاب وذهاب برای کارمندان وکارگران استفاده می شود و آژانس برای مامور
  • های رفت وآمد پرسنل در ایاب وذهاب درج وثبت می گردد.نهایتا اینکه ایاب وذهاب برای کارمندان وکارگران استفاده می شود و آژانس برای ماموریت های اداری مدیران ارشد وعملیاتی واین هم بسته به نیاز مدیریت است که این سرفصل ها را تفکیک می نماید. اما هزینه حمل برای کالاست ومعمولا در مورد خرید به بهای تمام شده خرید اضافه می شود ودر مورد فروش به عنوان هزینه توزیع وفروش.
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1