جستجو در پورتال

معافیت از کسورات در فیش حقوقی فرزندان شهید

مشاوره/ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی


با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی
  • پرسش و پاسخ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه
  • ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه سال 89 فرزندان گرانقدر شاهد نیزکه قبلا مستثنی شده بودند ار مالیات حقوق معاف گردیده اند . سربلند باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون


با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون
  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون  ؟ با سلام 1-شرکتهایی که بالای 800 میلیون تومان فروش در سال ویا جمع دارائیهای آنها بیشتر از 1600 میلیون تومان باشد2-بحث کسور
  • توضیح بدهید ؟ ممنون  ؟ با سلام 1-شرکتهایی که بالای 800 میلیون تومان فروش در سال ویا جمع دارائیهای آنها بیشتر از 1600 میلیون تومان باشد2-بحث کسور قانونی با مالیات بر درآمد متفاوت است و معافیت کسورات ماده 104 مانع از اخذ مالیات بر عملکرد نیست.3- تبصره 2– معافیت های موضوع این ماده شامل درآمد واحد های تولیدی و معدنی مستقر در شعاع یکصد و بیست کیلومتری مرکز تهران و پنجاه کیلومتری مرکز اصفهان و سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای دارای

مشاوره/ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟


  • پرسش و پاسخ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟
  • هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟ ضمن عرض سلام خدمت دوست گرامی نظرباینکه بند الف ماده 44 فقط مختص فرزندان شهدا بوده و شما هم از فرزندان معزز شهدا هستید میتوانید براساس معرفی نامه ای که تحت عنوان سازمان تامین اجتماعی شهرستان مربوطه صادر میگردد ازاین مزایا استفاده فرمایید . موفق باشید . مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام واحترام دررابطه با معافیت فرزندان شهدا از پرداخت سهم بیمه (7درصد)هریک ازکارشناسان تامین اجتماعی نظر خواسی دارند وبعضی عنوان کردند باتوجه به اینکه دراعتبارات سال92 پیش بینی نشده فعلا قابل اجرا نیست باید ازکارگر(فرزند شهید)کسر گرددخواهشمنداست اگر دراین ضمینه بخشنامه ای هست راهنمایی بفرمائید .ضمنا چنانچه ازحقوق کارگرکسرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.


مشاوره/ با سلام بنده کارمند رسمی سازمان تامین اجتماعی هستم و حدود 12 سال سابقه بیمه دارم سوااتی دارم: 1-با توجه به اینکه فرزند شهید هستم مشمول معافیت پرداخت مالیات از حدود 5 ماه قبل شدم آیا نباید سازمان مابه التفاوت اجرای آنرا که از حقوقم کسر کرده به من برگرداند؟زمان اجرای آن چه زمان بوده ؟ لطفا اگر شماره و تاریخ مجوز را برای پیگیری به من بدهیدممنون میشوم. 2-آیا مشمول معافیت بیمه هم میباشم؟در صورت مثبت بودن لطفا به مجوز و دستور اجرایی آن اشاره شود. 3-آیا با توجه به اینکه فرزند شهید هستم مشمول بند الف قانون برنامه پنجم برای بازنشستگی هستم؟ 4-اصولا فرزند شهید با شرایط فوق باید چند سال سابقه بیمه داشته باشد تا طبق قانون بازنشسته شود؟آیا به ازاء هر سال سابقه، 1/5 سال تشویقی منظور میشود؟و مدت سنوات ارفاقی به ازاء هر سال چقدر است چون هر کسی یک چیزی میگوید؟ 5-اگر رابطه استخدامی بنده به دلیل شخصی و نظر خودم قطع شود؛در این صورت آیا خودم میتوانم بصورت بیمه اختیاری بیمه ام را تا بازنشستگی ادامه دهم یا خیر؟آیا در اینمورد ماده قانونی وجود دارد؟اگر پاسخ مثبت است،به من بگویید. 6-آیا تسهیلات اداری دیگری برای فرزند شهید مستخدم تعریف شده است؟ 7-همسرم دارای 17 سال سابقه و او هم کارمند رسمی سازمان است و جدیدا دچار ضایعه و دیسک شدید گردن شده و پزشک معالج توصیه اکید داشته که بعلت شدت مورد باید کار سبکتری داشته باشد،سوالم این است بهترین حالت برای ایشان برای بازنشستگی پیش از موعد چیست؟ پیشنهاد شما در مورد بازنشستگی ایشان چیست؟ با سپاس


  • پرسش و پاسخ با سلام بنده کارمند رسمی سازمان تامین اجتماعی هستم و حدود 12 سال سابقه بیمه دارم سوااتی دارم: 1-با توجه به اینکه فرزند شهید هستم مشمول معافیت پرداخت مالیات از حدود 5 ماه قبل شدم آیا نباید سازمان مابه التفاوت اجرای آنرا که از حقوقم کسر کرده به من برگرداند؟زمان اجرای آن چه زمان بوده ؟ لطفا اگر شماره و تاریخ مجوز را برای پیگیری به من بدهیدممنون میشوم. 2-آیا مشمول معافیت بیمه هم میباشم؟در صورت مثبت بودن لطفا به مجوز و دستور اجرایی آن اشاره شود. 3-آی
  • قوقم کسر کرده به من برگرداند؟زمان اجرای آن چه زمان بوده ؟ لطفا اگر شماره و تاریخ مجوز را برای پیگیری به من بدهیدممنون میشوم. 2-آیا مشمول معافیت بیمه هم میباشم؟در صورت مثبت بودن لطفا به مجوز و دستور اجرایی آن اشاره شود. 3-آیا با توجه به اینکه فرزند شهید هستم مشمول بند الف قانون برنامه پنجم برای بازنشستگی هستم؟ 4-اصولا فرزند شهید با شرایط فوق باید چند سال سابقه بیمه داشته باشد تا طبق قانون بازنشسته شود؟آیا به ازاء هر سال سابقه، 1/5 سال تشویقی منظور میشود؟و مدت سنوات ارفاقی به ازاء هر سال چقدر
  • بعلت شدت مورد باید کار سبکتری داشته باشد،سوالم این است بهترین حالت برای ایشان برای بازنشستگی پیش از موعد چیست؟ پیشنهاد شما در مورد بازنشستگی ایشان چیست؟ با سپاس  ؟ با درود :  1- معافیت پرداخت مالیات برای جنابعالی مصداق دارد .  2 - اگر مبلغی در سالی بصورت مازاد مالیات پرداخت گردد ، تنها تا پایان سال بعد میتوان استرداد آنرا از سازمان امور مالیاتی مطالبه نمود . 3 - هیچ گونه معافیت بیمه ای در رابطه با شما طبق تحقیقا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ من در یک شرکت پیمانکاری کار می کنم ...لطفا" ثبت کسورات صورت وضعیت رابرای پیمانکاران از جهت ما بگوئید.


  • پرسش و پاسخ من در یک شرکت پیمانکاری کار می کنم ...لطفا" ثبت کسورات صورت وضعیت رابرای پیمانکاران از جهت ما بگوئید.  ؟ با سلام کسورات معمول در قرادادها بیمه ومالیات و حسن انجام کار می باشد که تمامی اینهادر زمان تایید صورت وضعیت توسط کارفرما بدهکار می شوند.

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • توضیحات کاربر مبنای محاسبه ذخیره سنوات طبق قانون حداقل ممکن سالی یکماه بر اساس آخرین حکم حقوقی فرد که آیتم های شامل آن تمامی موارد حکم است بجز خواربار.مسکن.اولاد وبن وپاداش تولیدو سود تولید ونظایر این مبلغ فوق مشمول کسورات بیمه ومالیات نیست

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • توضیحات کاربر مبنای محاسبه ذخیره سنوات طبق قانون حداقل ممکن سالی یکماه بر اساس آخرین حکم حقوقی فرد که آیتم های شامل آن تمامی موارد حکم است بجز خواربار.مسکن.اولاد وبن وپاداش تولیدو سود تولید ونظایر این مبلغ فوق مشمول کسورات بیمه ومالیات نیست

مشاوره/ با تشکر از پاسخ سوالات قبلی - بنیاد شهید جهت تشکیل پرونده کمیسیون پزشکی جانبازی برای رزمندگان مدارک گواهی جبهه - صورت سانحه - مدارک بالینی اخذ مینماید - در حالی که طبق قانون سال 87- 89- 90 مدارک فوق حذف گردیده و فقط کمیسیون پزشکی مورد تائید است آیا این عمل بنیاد شهید قانونی است یا خیر - در صورت منفی بودن بایستی چه کار نمود


  • پرسش و پاسخ با تشکر از پاسخ سوالات قبلی - بنیاد شهید جهت تشکیل پرونده کمیسیون پزشکی جانبازی برای رزمندگان مدارک گواهی جبهه - صورت سانحه - مدارک بالینی اخذ مینماید - در حالی که طبق قانون سال 87- 89- 90 مدارک فوق حذف گردیده و فقط کمیسیون پزشکی مورد تائید است آیا این عمل بنیاد شهید قانونی است یا خیر - در صورت منفی بودن بایستی چه کار نمود   ؟ با سلام به هر حال این از اختیارات بنیاد شهید است که تغییرات در روشها وقو
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1