جستجو در پورتال

معافیت از پرداخت حق بیمه عمر جانبازان

مشاوره/ سلام....من توشرکتی کارمیکنم که برای بیمه من شامل معافیت بیمه شده ...یعنی برای بیمه کردن من پولی پرداخت نمیکنه اما 7درصدسهم بیمه من رو از حقوقم کم میکنه...میخواستم بدونم ایا این کارمجازه ومیتونه 7درصد از حقوق من رو کم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین...


سلام....من توشرکتی کارمیکنم که برای بیمه من شامل معافیت بیمه شده ...یعنی برای بیمه کردن من پولی پرداخت نمیکنه اما 7درصدسهم بیمه من رو از حقوقم کم میکنه...میخواستم بدونم ایا این کارمجازه ومیتونه 7درصد از حقوق من رو کم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین...
  • پرسش و پاسخ سلام....من توشرکتی کارمیکنم که برای بیمه من شامل معافیت بیمه شده ...یعنی برای بیمه کردن من پولی پرداخت نمیکنه اما 7درصدسهم بیمه من رو از حقوقم کم میکنه...میخواستم بدونم ایا این کارمجازه ومیتونه 7درصد از حقوق من رو کم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین...  ؟ با سلام کار ایشان قانون یاست؛ چون معافیت شامل سهم کارفرما از حق بیمه (23 درصد) می شود و سهم کارگر یعنی 7 درصد، باید پرداخت شود.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام. میخواستم بدونم در صورتی که با بازاریابان قرارداد پورسانتی بسته شود مشمول مالیات و علی الخصوص بیمه می شوند یا خیر؟ در صورتی که مشمول بیمه می شود راهی برای عدم شمول بیمه وجود دارد؟


  • با سلام خدمت شما دوست عزیز بصورت کلی طبق بند 5 ماده 1 قانون مالیات مستقیم هرگونه درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل ایران عاید می گردد مشمول پرداخت مالیات می باشد و نیز درخصوص بیمه بغیر از موارد معاف از پرداخت بیمه موردی به عدم معافیت پورسانت ذکر نگردیده لذا مشمول بیمه می باشد. لذا شرکتها جهت عدم پرداخت بیمه و مالیات در خصوص پورسانت مبلغ های پرداختی مذکور را جدا از حقوق و تحت عنوان هایی نظیر پرداخت ارزاق نقدی می توانند پرداخت و ثبت نمایند. شاد باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و احترام آیا جانبازی که در یک شرکت عضو هیات مدیره و سهامدار آن شرکت نیز است می تواند از قانونی که اشعار دارد جانبازان از پرداخت بیمه و مالیات معاف هستند استفاده نماید ومالیاتی را که قانونا" از سهم ایشان درآن مستتر است و باید پرداخت شود معاف گردد؟هر چند می دانم این قانون شامل حال جانبازان مستخدم رسمی دولت است.با تشکر از سایت خوب،پر فایده و وزین شما.


با سلام و احترام آیا جانبازی که در یک شرکت عضو هیات مدیره و سهامدار آن شرکت نیز است می تواند از قانونی که اشعار دارد جانبازان از پرداخت بیمه و مالیات معاف هستند استفاده نماید ومالیاتی را که قانونا" از سهم ایشان درآن مستتر است و باید پرداخت شود معاف گردد؟هر چند می دانم این قانون شامل حال جانبازان مستخدم رسمی دولت است.با تشکر از سایت خوب،پر فایده و وزین شما.
  • پرسش و پاسخ با سلام و احترام آیا جانبازی که در یک شرکت عضو هیات مدیره و سهامدار آن شرکت نیز است می تواند از قانونی که اشعار دارد جانبازان از پرداخت بیمه و مالیات معاف هستند استفاده نماید ومالیاتی را که قانونا" از سهم ایشان درآن مستتر است و باید پرداخت شود معاف گردد؟هر چند می دانم این قانون شامل حال جانبازان مستخدم رسمی دولت است.با تشکر از سایت خوب،پر فایده و وزین شما.  ؟ برادر و دوست همرزمم ضمن عر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام در مورد جانبازان 10% سوال داشتم که از چه امکانتی می توانند استفاده کنند . ضمنآ اگه جانبازی پس از چند سال اقدام نموده وجانبازی گرفته حق و حقوقات چند سال قبل را میتواند بگیرد یا خیر؟ با تشکر


سلام در مورد جانبازان 10% سوال داشتم که از چه امکانتی می توانند استفاده کنند . ضمنآ اگه جانبازی پس از چند سال اقدام نموده وجانبازی گرفته حق و حقوقات چند سال قبل را میتواند بگیرد یا خیر؟ با تشکر
  • اقدام نموده وجانبازی گرفته حق و حقوقات چند سال قبل را میتواند بگیرد یا خیر؟ با تشکر  ؟ بنام خدا و با سلام:درمورد قسمت اول سوالتان باید عرض کنم که امتیازات کلیه جانبازان با همه درصدها شامل :معافیت از پرداخت مالیات ومعافیت از پرداخت حق بیمه و داشتن بیمه درمانی پایه و تکمیلی بصورت کامل و یا همان فول درمان  ومحاسبه یک مقطع تحصیلی بالاتر و اخذ امتیازات شغل وشاغل دراحکام کارگزینی فرد جانباز می باشد ولیکن کسر کار فقط مشمول جانبازان بیست وپنج
  • کارگزینی فرد جانباز می باشد ولیکن کسر کار فقط مشمول جانبازان بیست وپنج درصد به بالا می شود ودر مورد قسمت دوم سوالتان باید بگویم بر اساس دستور العمل دولت برای کارکنان دولت اززمان اثبات ولحاظ شدن درصد جانبازی ، کلیه تسهیلات مربوط برای آن تاریخ محاسبه وپرداخت خواهدشدیعنی اگر شما اثبات نموده باشید که مثلا از سال 66 جانباز شده اید واز آن تاریخ  ویا بعد از آن دراستخدام یکی از دستگاههای دولتی باشید ، اززمان استخدام شما ودر صورتیکه از قبل دراستخدام دستگاه دولتی بوده اید ازتاریخ مزبورجانباز شدن ، دستگاهه
  • رپاسخ شما آمده در صورت شغل اداری میتوانم حق وحقوق دریافت کنم حالا سوالم این است که با شغل آزاد از چه طریق باید افدام کنم که به نتیجه برسم . با کمال تشکر بنام خدا و با سلام: با توجه به آزاد بودن شغل شما و جهت استفاده از مزایای در نظر گرفته شده برای جانبازان گرانقدری که دارای مشاغل آزاد هستند؛ می بایستی ، به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل سکونت خود مراجعه نمائید .بدون تردید با توجه به وجود مستندات مجروحیت جنابعالی بصورت کامل امتیازات متعلقه به شما را اعلان و پرداخت خواهند نمود.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....


باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....
  • پرسش و پاسخ باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....  ؟ با سلام سوال شما مفهوم نیست؟"حق بیمه""مالیات حقوق"؟ باسلام مجدد باعرض احترام و خسته نباشید موضوع معافیت مالیات حقوق : اینکه هر پرسنل میتونه از دو هفتم حق بیمه پرداختی توسط خودش رو از پرداخت مالیات معاف باشه .... با سلام اینموردی که می فرمائید ظاهرا در مورد بیمه نامه های عمر
  • quot;؟ باسلام مجدد باعرض احترام و خسته نباشید موضوع معافیت مالیات حقوق : اینکه هر پرسنل میتونه از دو هفتم حق بیمه پرداختی توسط خودش رو از پرداخت مالیات معاف باشه .... با سلام اینموردی که می فرمائید ظاهرا در مورد بیمه نامه های عمر صادق است نه بیمه تامین اجتماعی سهم کارمند(7%) .

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام واحترام جناب عبدی 1 - درسال94سقف معافیت مالیاتی حقوق سالیانه وعیدی وپاداش پایان سال چقدراست؟ 2 - به عیدی وپاداش پایان سال که معادل 2ماه پایه حقوق است بیمه تعلق میگیرد وچقدر؟ باتشکر


باسلام واحترام جناب عبدی 1 - درسال94سقف معافیت مالیاتی حقوق سالیانه وعیدی وپاداش پایان سال چقدراست؟ 2 - به عیدی وپاداش پایان سال که معادل 2ماه پایه حقوق است بیمه تعلق میگیرد وچقدر؟ باتشکر
  • پرسش و پاسخ باسلام واحترام جناب عبدی 1 - درسال94سقف معافیت مالیاتی حقوق سالیانه وعیدی وپاداش پایان سال چقدراست؟ 2 - به عیدی وپاداش پایان سال که معادل 2ماه پایه حقوق است بیمه تعلق میگیرد وچقدر؟ باتشکر   ؟
  • سلام وخسته نباشید بر اساس قانون م.م معافیت مالیاتی بابت عیدی و پاداش یکماه میباشدومازاد برآن مشمول مایات است وطبق هماده 148 شما میتوانید تا دوماه حقوق بصورت غیر نقدی پرداخت نمائید و معاف از مالیات می باشد .مثلا"شما مواد غذایی -پوشام و.... پرداخت نمائید .ومعافیت مالیاتی در سال 94 هرماه 1150.000 تومان میباشد.درخصوص بیمه به کلیه پرداخت های نقدی بیمه تعلق میگیرد.با تشکر   باسلام وتشکر بنظر به عیدی و
  • یات می باشد .مثلا"شما مواد غذایی -پوشام و.... پرداخت نمائید .ومعافیت مالیاتی در سال 94 هرماه 1150.000 تومان میباشد.درخصوص بیمه به کلیه پرداخت های نقدی بیمه تعلق میگیرد.با تشکر   باسلام وتشکر بنظر به عیدی وپاداش آخرسال هرکدام یک ماه بیمه تعلق نمیگیرد ؟     با سلام به نظر میرسد به کلیه پرداخت های نقدی بیمه تعلق میگیرد.  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی


با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی
  • پرسش و پاسخ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • با سلام اخیرا یک قرارداد فروش دارم که خریدار اصرار دارد ۳٪ مالیات و ۵٪ بیمه را از من کسر کند چون مبلغ قرارداد بالا بوده و چاره ای جز قبول آن را ندارم لطفا در مورد مفاد قرارداد راهنمایی بفرمایید که در تشخیص کارشناسی بیمه و معافیت از پرداخت بیمه موثر باشد با تشکر

مشاوره/ ba salam.man dar sherkati kar mikardam ke bime nashodam .tanha madrakam mohro emzae modire sherkat ke taeid karde man karmande sherkatamro daram.mitonam bara bazneshastegi eghdam konam,chon 20sal mishe akram1975th@yahoo.com


  • stegi eghdam konam,chon 20sal mishe akram1975th@yahoo.com  ؟ با درود : 1- شما وقتی بازنشسته میشود که ، سی سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشید . یا اینکه تابع شرائط خاص باشید ( مثلا جانبازان با بیست سابقه کار بازنشسته میشوند .  2- بیمه شما بایست از طرف کارفرما به سازمان تامین اجتماعی در طی سنوات خدمت پرداخت شده باشد . 3- شما فرموده اید که برگی را دارید که
  • سابقه کار بازنشسته میشوند .  2- بیمه شما بایست از طرف کارفرما به سازمان تامین اجتماعی در طی سنوات خدمت پرداخت شده باشد . 3- شما فرموده اید که برگی را دارید که نشان دهنده این است که شما در شرکت مشغول به کار بوده اید . وقتی کارفرما برای شما بیمه به سازمان تامین اجتماعی نداده باشد ، برگ مزبور چه ارزشی دارد ؟ 4- به نظر بنده الف : به کارفرما مراجعه نمائید و سوال فرمائید که بیمه شما را پرداخت کرده است یا خیر .  ب : به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و از قسمت سوابق بیمه استعلام نم
  • فرمائید که بیمه شما را پرداخت کرده است یا خیر .  ب : به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و از قسمت سوابق بیمه استعلام نماید که چند روز سابقه بیمه دارید . ج : در صورتیکه در سازمان بیمه نداشته باشید و از طذف کارفرمائی که میگوید بیمه ای برای شما پرداخت نشده باشد ، تنها راه شکایت از کارفرما است .  انشاالله به نتیجه برسید . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی   
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1