جستجو در پورتال

مشاوره ماده

مشاوره/ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟


  • پرسش و پاسخ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟  ؟
  • اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته است ) و ثانیا مشاور ، اجرای موضوع قرارداد را به تنهایی به عهده داشته است ، قرارداد را از شمول ماده 38 خارج میباشد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کارگر و معاف از بیمه نمی باشد. باید حق بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟


  • پرسش و پاسخ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی
  • و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کارگر و معاف از بیمه نمی باشد. باید حق بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟  ؟
  • باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته است ) و ثانیا مشاور ، اجرای موضوع قرارداد را به تنهایی به عهده داشته است ، قرارداد را از شمول ماده 38 خارج مینمایند .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار بگیرد که بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار
  • ازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.  ؟ سلام دوست عزیز تمامی قرارداد های مشاوره مشمول ماده 104 مالیاتی بوده ودرخصوص بیمه حق مشاوره  15% + 1/9(15%)=16.67%-بله
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ مالیات املاک, مستغلات و اراضی بایر


قانون مالیاتهای مستقیم که در تاریخ27/11/1380 به تصویب مجلس شورای اسلامی با اعمال آخرین الحاقات و اصلاحات رسیده به تفکیک موضوع در این نوشتار ارائه شده است

اخبار/ آیین‌نامه فعالیت دفاتر مشاوره فنی طبقه‌بندی مشاغل کارگری تصویب شد


خبرگزاری فارس: معاون روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی گفت: وزارت کار و امور اجتماعی در راستای اجرای استراتژی های جدید خود در شورای عالی کار آیین نامه نحوه تشکیل و فعالیت دفاتر مشاوره فنی طبقه بندی مشاغل کارگری و نظام ارزیابی مشاغل را بازنگری و تصویب کرد.
  • از سوی شورای عالی کار :آیین‌نامه فعالیت دفاتر مشاوره فنی طبقه‌بندی مشاغل کارگری تصویب شد   آیین‌نامه فعالیت دفاتر مشاوره فنی طبقه‌بندی مشاغل کارگری تصویب شد به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، به نقل از وزارت کار و اموراجتماعی، ابراهیم نظری جلالی در ادامه مطلب فوق افزود: در تبصره یک ماده واحده مصوب سال 52 پیش بینی شده بود که طبقه بندی مشاغل کارگاه ها باید توسط دفاتر مشاوره فنی طبقه بندی مشاغل که صلاحیت فنی آنان مورد تائید شورای
  • رایعالی کار تعیین می نماید به این دفاتر اجازه کار خواهد داد . معاون روابط کار وزارت کار گفت: اما در سال 1369 آئین نامه نحوه تشکیل و فعالیت دفاتر مشاوره فنی طبقه بندی مشاغل کارگری به تصویب شورایعالی کار رسید که با تصویب قانون کار با توجه به تبصره 2 ماده 49 آیین نامه مذکور نیازی به تغییر نداشت و تا کنون طبق آن عمل شده است لیکن در اجرای این آئین نامه با توجه به محدودیت های موجود در آن مصوبات جداگانه ای از شورایعالی کار دریافت شده است. دبیر شورای عالی کار افزود: در دولت دهم و با توجه به استراتژی
  • لاح آئین نامه ها و دستورالعمل های حوزه روابط کار از جمله نظام ارزیابی مشاغل که 19 سال از تصویب نسخه قبلی آن می گذشت اقدام نمود . وی کامل نمودن و یکپارچه سازی آئین نامه، تدوین جدول جدید مربوط به تعیین تعرفه های ارزیابی مشاغل، تعیین سهمیه برای دفاتر مشاوره فنی بصورت انعطاف پذیر، تعیین ضوابط مشخص برای صدور مجوز و تاسیس دفاتر مزبور، امکان برخورداری از همکاری و مشارکت کانون و انجمن صنفی دفاتر مشاوره فنی طبقه بندی مشاغل و تهیه دستورالعمل و تعیین ضوابط برای ارزیابی عملکرد دفاتر مشاوره فنی را از اهداف

مشاوره/ باسلام شرکت نرم افزاری هستیم باکارکنان زیر 5 نفر میخواهیم پروژه ای به شخص حقیقی کارواگذارکنیم . چقدر مالیات تعلق میگیرد ؟ اگر بعنوان مشاورازایشان استفاده کنیم فرق میکند ؟ باتشکر


باسلام شرکت نرم افزاری هستیم باکارکنان زیر 5 نفر میخواهیم پروژه ای به شخص حقیقی کارواگذارکنیم . چقدر مالیات تعلق میگیرد ؟ اگر بعنوان مشاورازایشان استفاده کنیم فرق میکند ؟ باتشکر

مشاوره/ با سلام سقف قرارداد با مشاوران حقیقی در سال 1389 برای دستگاه های دولتی چه مبلغ تعیین شده است.


  • ی در سال 1389 برای دستگاه های دولتی چه مبلغ تعیین شده است.  ؟ با سلام درآیین‌نامه بند « هـ» ماده (29) قانون برگزاری مناقصات چیزی در خصوص سقف نیامده است اما اصولی ذکر شده که بایستی در انعقاد قراردادهای مشاوره مد نظر قرار گیرد ماده12ـ انعقاد قراردادهای مشاوره الف ـ قرارداد با مشاور منتخب باید قبل از پایان مدت اعتبار پیشنهادها منعقد شود. ب ـ تغیـیر در موضـوع و شـرایط قـراردادهای مـشاوره بعد از تعیین مشاور منتخب ممنوع است. تبصره ـ تغییر د
  • انعقاد قراردادهای مشاوره الف ـ قرارداد با مشاور منتخب باید قبل از پایان مدت اعتبار پیشنهادها منعقد شود. ب ـ تغیـیر در موضـوع و شـرایط قـراردادهای مـشاوره بعد از تعیین مشاور منتخب ممنوع است. تبصره ـ تغییر در حجم و مبلغ و شرایط قراردادهای مشاوره پس از انعقاد قرارداد, تنها به درخواست کارفرما تا سقف بیست و پنج درصد و براساس مقررات موضوعه مجاز است. پ ـ هرگونه افزایش قیمت بعد از پایان جلسه ارزیابی مالی پیشنهادها و در فاصله تعیین مشاور منتخب تا انعقاد قرارداد ممنوع است. ت ـ کارفرما
  • داد, تنها به درخواست کارفرما تا سقف بیست و پنج درصد و براساس مقررات موضوعه مجاز است. پ ـ هرگونه افزایش قیمت بعد از پایان جلسه ارزیابی مالی پیشنهادها و در فاصله تعیین مشاور منتخب تا انعقاد قرارداد ممنوع است. ت ـ کارفرما می‌تواند در تعیین قیمت مشاوره به نحوی با مشاور قرارداد منعقد کند که خدمات مشاوره متکی به درصدی از برآورد هزینه اجرا یا متکی به صورت وضعیت پیمانکار نباشد و به صورت مقطوع قرارداد منعقد کند. ث ـ چنانچه مشاور در طول اجرای پروژه براساس اعمال مهندسی ارزش, برآورد پروژه را کاه

مشاوره/ سلام علیکم ایاابتدااندوخته قانونی از سود کسر می شود یا مالیات عملکرد کسر می شود


  • پرسش و پاسخ سلام علیکم ایاابتدااندوخته قانونی از سود کسر می شود یا مالیات عملکرد کسر می شود ؟ با سلام ماده 238 قانون تجارت نحوه محاسبه را گفته است. ماده 238 - ازسودخالص شرکت پس ازوضع زیانهای وارده درسالهای قبل بایدمعادل یک بیستم آن برطبق ماده 140بعنوان اندوخته قانونی موضوع شود. هرتصمیم برخلاف این ماده باطل است . ماده 239 - سودقابل تقسیم عبارتست ازسودخالص سال مالی شرکت منهای زیانهای سالهای مالی قبل واندوخته قانونی
  • وضع زیانهای وارده درسالهای قبل بایدمعادل یک بیستم آن برطبق ماده 140بعنوان اندوخته قانونی موضوع شود. هرتصمیم برخلاف این ماده باطل است . ماده 239 - سودقابل تقسیم عبارتست ازسودخالص سال مالی شرکت منهای زیانهای سالهای مالی قبل واندوخته قانونی مذکوره در ماده 238وسایر اندوخته های اختیاری بعلاوه سودقابل تقسیم سالهای قبل که تقسیم نشده است . 17/6/88

مشاوره/ با سلام و عرض ادب _ از اینکه این فرصت را فراهم نمودید تا افتخار حضور مجازی در سایت پر محتوایتان را داشته باشم بی نهایت از شما مدیریت محترم سایت و همچنین از تمام دست اندر کاران و مشاورین محترم سپاسگذارم_سئوال: 1) منظور از نوشتن بین سطور در دفاتر قانونی(موضوع فصل پنجم ق.م.م ماده 20 بند چهارم) چیست؟ 2) در قراردادهای مربوط به موضوع ماده 104 ق.م.م آیا اگر پیمانکار شخص حقیقی باشد, قرارداد منعقد شده مورد تائید اداره دارائی میباشد؟ با سپاس از شما کارشناس محترم


با سلام و عرض ادب _ از اینکه این فرصت را فراهم نمودید تا افتخار حضور مجازی در سایت پر محتوایتان را داشته باشم بی نهایت از شما مدیریت محترم سایت و همچنین از تمام دست اندر کاران و مشاورین محترم سپاسگذارم_سئوال: 1) منظور از نوشتن بین سطور در دفاتر قانونی(موضوع فصل پنجم ق.م.م ماده 20 بند چهارم) چیست؟ 2) در قراردادهای مربوط به موضوع ماده 104 ق.م.م آیا اگر پیمانکار شخص حقیقی باشد, قرارداد منعقد شده مورد تائید اداره دارائی میباشد؟ با سپاس از شما کارشناس محترم
  • د منعقد شده مورد تائید اداره دارائی میباشد؟ با سپاس از شما کارشناس محترم  ؟ با سلام تعریف سطر مشخص است لذا هر کلمه ای بین سطر خلاف آئیینامه تلقی می شود.2-بله مشکلی ندارد بیشتر مشاورین تک نفره مشاوره می دهند ونه چند نفره با سلام _ ضمن تشکر از پاسخ شما : باید عرض کنم که ماده 104 که صرفا شامل ارائه مشاوره نیست. منظور بنده این است که اگر یک شخص حقوقی در زمینه خدمات مثل تعمیرتجهیزات, تعبیه سیستم حسابداری و بطور کل ارائه انجام خدمات با شخص
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1