جستجو در پورتال

مشاوره قراردادهای مهندسی

مشاوره/ با سلام سقف قرارداد با مشاوران حقیقی در سال 1389 برای دستگاه های دولتی چه مبلغ تعیین شده است.


  • ی در سال 1389 برای دستگاه های دولتی چه مبلغ تعیین شده است.  ؟ با سلام درآیین‌نامه بند « هـ» ماده (29) قانون برگزاری مناقصات چیزی در خصوص سقف نیامده است اما اصولی ذکر شده که بایستی در انعقاد قراردادهای مشاوره مد نظر قرار گیرد ماده12ـ انعقاد قراردادهای مشاوره الف ـ قرارداد با مشاور منتخب باید قبل از پایان مدت اعتبار پیشنهادها منعقد شود. ب ـ تغیـیر در موضـوع و شـرایط قـراردادهای مـشاوره بعد از تعیین مشاور منتخب ممنوع است. تبصره ـ تغییر د
  • رد ماده12ـ انعقاد قراردادهای مشاوره الف ـ قرارداد با مشاور منتخب باید قبل از پایان مدت اعتبار پیشنهادها منعقد شود. ب ـ تغیـیر در موضـوع و شـرایط قـراردادهای مـشاوره بعد از تعیین مشاور منتخب ممنوع است. تبصره ـ تغییر در حجم و مبلغ و شرایط قراردادهای مشاوره پس از انعقاد قرارداد, تنها به درخواست کارفرما تا سقف بیست و پنج درصد و براساس مقررات موضوعه مجاز است. پ ـ هرگونه افزایش قیمت بعد از پایان جلسه ارزیابی مالی پیشنهادها و در فاصله تعیین مشاور منتخب تا انعقاد قرارداد ممنوع است.
  • کارفرما می‌تواند در تعیین قیمت مشاوره به نحوی با مشاور قرارداد منعقد کند که خدمات مشاوره متکی به درصدی از برآورد هزینه اجرا یا متکی به صورت وضعیت پیمانکار نباشد و به صورت مقطوع قرارداد منعقد کند. ث ـ چنانچه مشاور در طول اجرای پروژه براساس اعمال مهندسی ارزش, برآورد پروژه را کاهش دهد, یک درصد از میزان کاهش به عنوان پاداش به وی پرداخت می‌شود. لینک آیینامه: http://www.dadkhahi.net/law/Ghavanin/Ghavanin_Tejari_Bazargani/aeen_b_h_m_29_gh_bargo_monaghesat.htm

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار بگیرد که بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار
  • بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.  ؟ سلام دوست عزیز تمامی قرارداد های مشاوره مشمول ماده 104 مالیاتی بوده ودرخصوص بیمه حق مشاوره  15% + 1/9(15%)=16.67%-بله
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟


  • پرسش و پاسخ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟  ؟
  • باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته است ) و ثانیا مشاور ، اجرای موضوع قرارداد را به تنهایی به عهده داشته است ، قرارداد را از شمول ماده 38 خارج میباشد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشخصات کاربر/ مهندسی مشاوره لوح و قلم


مهندسی مشاوره لوح و قلم
  • مهندسی مشاوره لوح و قلم

مشاوره/ باعرض سلام و خسته نباشید آیا به قراردادهای مشاوره ساعتی و یا سالانه عیدی و سنوات و عائله مندی تعلق میگیرد؟ در صورتیکه مشاور بیمه نباشد و یا بازنشسته باشد هم لطفا بفرمائید این مزایا به چه صورت تعلق میگیرد ؟


مشاوره/ سلام در جایی دیگر از سایت بیان شده که تمامی قراردادهای مشاوره ای اعم از حقیقی یا حقوقی مشمول حق بیمه قراردادهای مشاوره ای 16.67% می شوند. تفاوت این دو سوال و پاسخ متفاوت را متوجه نمیشوم؟!! لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر آدرس پاسخ مورد اشاره در متن سوال : http://raznameh.com/itm88948/%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D8%AF%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%8A%D9%86.html


سلام در جایی دیگر از سایت بیان شده که تمامی قراردادهای مشاوره ای اعم از حقیقی یا حقوقی مشمول حق بیمه قراردادهای مشاوره ای 16.67% می شوند. تفاوت این دو سوال و پاسخ متفاوت را متوجه نمیشوم؟!! لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر آدرس پاسخ مورد اشاره در متن سوال : http://raznameh.com/itm88948/%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D8%AF%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%8A%D9%86.html
  • پرسش و پاسخ سلام در جایی دیگر از سایت بیان شده که تمامی قراردادهای مشاوره ای اعم از حقیقی یا حقوقی مشمول حق بیمه قراردادهای مشاوره ای 16.67% می شوند. تفاوت این دو سوال و پاسخ متفاوت را متوجه نمیشوم؟!! لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر آدرس پاسخ مورد اشاره در متن سوال : http://raznameh.com/itm88948/%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D8%AF%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%
  • با سلام بعضا مشاوران یا سوال را درست متوجه نمی شوند ویا بی حوصله گی به خرج می دهند لذا موضوع عدم شمولیت بیمه قراداد با شخص حقیقی به شرط اثبات توسط کارفرما جهت ارائه به شعبه مربوطه (با ارائه مستندات )پا برجاست وخللی در مشاوره مربوطه وارد نیست.با تشکر از پیگیری شما سلام ممنون از پاسختون. برداشت من از این قانون این است که اگر شخص حقیقی که با او قرارداد مشاوره داریم تنها خود مشغول به کار باشد و کارمند دیگری نداشته باشد این قرارداد معاف از حق بیمه است. آیا این

مشخصات کاربر/ مهندسی و مشاوره فنی تاسیسات گاز فرا فن گاز تهران


  • مهندسی و مشاوره فنی تاسیسات گاز فرا فن گاز تهران

مشخصات کاربر/ مشاوره و مهندسی اندیشه وران


مشاوره و مهندسی اندیشه وران
  • مشاوره و مهندسی اندیشه وران

مشخصات کاربر/ مشاوره مهندسی بین المللی ایران (ایریتک)


مشاوره مهندسی بین المللی ایران (ایریتک)
  • مشاوره مهندسی بین المللی ایران (ایریتک)

دریافت و بارگزاری فایل/ دستورالعمل حق بیمه قراردادهای پیمانکاری و مهندسی مشاور


دستورالعمل حق بیمه قراردادهای پیمانکاری و مهندسی مشاور
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1