جستجو در پورتال

مالیات نقل انتقال خودروسال

مشاوره/ با سلام در صورت فوت یکی از شرکا شرکت با مسؤولیت محدود، در زمان نقل و انتقال سهم الشرکه وراث به شخص ثالث بر اساس توافق سایر شرکا، چه نوع مالیاتهایی باید پرداخت گردد؟ هم چنین نقل و انتقال سهام به چه صورت خواهد بود؟


  • پرسش و پاسخ با سلام در صورت فوت یکی از شرکا شرکت با مسؤولیت محدود، در زمان نقل و انتقال سهم الشرکه وراث به شخص ثالث بر اساس توافق سایر شرکا، چه نوع مالیاتهایی باید پرداخت گردد؟ هم چنین نقل و انتقال سهام به چه صورت خواهد بود؟  ؟ با سلام ماده 143 : تبصره 2– از هر نقل و انتقال سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام و سهم الشرکه شرکا درسایر شرکت ها مالیات مقطوعی به میزان چهار درصد ارزش اسمی آنها وصول می ش
  • با سلام ماده 143 : تبصره 2– از هر نقل و انتقال سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام و سهم الشرکه شرکا درسایر شرکت ها مالیات مقطوعی به میزان چهار درصد ارزش اسمی آنها وصول می شود. از این بابت وجه دیگری به عنوان مالیات بردرآمد نقل و انتقال فوق مطالبه نخواهد شد. انتقال دهندگان سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام مکلف اند قبل از انتقال مالیات متعلق را به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.     ادارات ثبت یا دفاتر اسناد رسمی مکلف اند در موقع ثبت تغییرات یا
  • ال فوق مطالبه نخواهد شد. انتقال دهندگان سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام مکلف اند قبل از انتقال مالیات متعلق را به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.     ادارات ثبت یا دفاتر اسناد رسمی مکلف اند در موقع ثبت تغییرات یا تنظیم سند انتقال حسب مورد گواهی پرداخت مالیات متعلق را اخذ و ضمیمه پرونده مربوط به ثبت یا انتقال کنند. صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکاء راتشکیل و یک نسخه را به اداره ثبت ارسال کنید.

مشاوره/ با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر


با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر  ؟ با سلام ذکر این نکته ضروری است که مالیات عملکرد با مالیات تکلیفی متفاوت است لذا منظور شما احتمالا مالیات تکلیفی نقل وانتقال سهام می باشد بد-هزینه های عمومی واداری-هزینه مالیات نقل وانتقال سهام             &nbs

مشاوره/ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر


  • پرسش و پاسخ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر  ؟ با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظا
  • با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظائف شهرداری باشد ، چون فعالیت اقتصادی محسوب میشود . مشمول مالیات است. مثلا فروش ماشین آلات جمع آوری زباله به سازمان های مرتبط جهت جمع آوری زباله مشمول مالیات نیست. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ اگر ایران باکشوری قرداد مالیات مضاعف داشته آیادر هنگام واردات کالا اگر درفاکتور فروشنده مالیات کسر شده باشد وارد کننده از مالیت معاف میباشد


  • پرسش و پاسخ اگر ایران باکشوری قرداد مالیات مضاعف داشته آیادر هنگام واردات کالا اگر درفاکتور فروشنده مالیات کسر شده باشد وارد کننده از مالیت معاف میباشد ؟ پاسخ این موافقتنامه ها تنها شامل مالیات بر درآمد و مالیات بر سرمایه است که صرفنظر از‌نحوه اخذ آنها، از سوی هر دولت متعاهد، تقسیمات سیاسی یا مقامات محلی آن وضع‌می‌گردد.مالیات بر درآمد و سرمایه عبارت است از مالیات بر کل درآمد و کل سرمایه یا‌اجزای درآمد و سرمایه از جمل
  • درآمد و مالیات بر سرمایه است که صرفنظر از‌نحوه اخذ آنها، از سوی هر دولت متعاهد، تقسیمات سیاسی یا مقامات محلی آن وضع‌می‌گردد.مالیات بر درآمد و سرمایه عبارت است از مالیات بر کل درآمد و کل سرمایه یا‌اجزای درآمد و سرمایه از جمله مالیات درآمدهای حاصل از نقل و انتقال اموال منقول یا‌غیرمنقول، مالیات بر کل مبالغ دستمزد یا حقوق پرداختی توسط موسسات و همچنین‌مالیات بر افزایش ارزش سرمایه. بدین ترتیب که اشخاص حقیقی و حقوقی که در کشور ثالث سرمایه گذاری می نمایند از پرداخت مضاعف مالیاتهای مذکور معاف گردند و ت
  • یا‌غیرمنقول، مالیات بر کل مبالغ دستمزد یا حقوق پرداختی توسط موسسات و همچنین‌مالیات بر افزایش ارزش سرمایه. بدین ترتیب که اشخاص حقیقی و حقوقی که در کشور ثالث سرمایه گذاری می نمایند از پرداخت مضاعف مالیاتهای مذکور معاف گردند و تنها به یکی از دول طرفین مالیات پرداخت نمایند
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام بعد از فوت پدرم گواهی حصر وراثت را از شورای حل اختلاف گرفته ایم ولی مالیات آنرا فعلا پرداخت نکرده و فرم 19 را نگرفته ایم.اموال شامل منزل و سرقفلی مغازه است. حالا در این شرایط، که مالیات ارث را پرداخت نکرده ایم، مادرم چگونه میتواند مال الارث خود رابا رضایت خود، به فرزندانش منتقل کند تا بعد از فوتش دیگر نیازی به اخذ انحصاروراثت وپرداخت مالیات نباشد؟لطفا کم هزینه ترین راه حل را بفرمایید.


  • پرسش و پاسخ سلام بعد از فوت پدرم گواهی حصر وراثت را از شورای حل اختلاف گرفته ایم ولی مالیات آنرا فعلا پرداخت نکرده و فرم 19 را نگرفته ایم.اموال شامل منزل و سرقفلی مغازه است. حالا در این شرایط، که مالیات ارث را پرداخت نکرده ایم، مادرم چگونه میتواند مال الارث خود رابا رضایت خود، به فرزندانش منتقل کند تا بعد از فوتش دیگر نیازی به اخذ ان
  • با سلام  مالیات بر ارث در خصوص منزل مسکونی چنانچه یک دستگاه باشد ، معاف است  مالیات بر سرقفلی بستگی به تعداد وراث دارد که باید با مراجعه به اداره دارایی از میزان آن مطلع و پرداخت نمایید  با پرداخت مالیات بر ارث ، انتقال اموال آزاد میگردد و مادرتان میتواند با حضور در دفترخانه اسناد رسمی و تنظیم سند مورد نظر ، اموال خود را به هریک از فرزندان یا اشخاص دیگر ، و به نسبت مورد نظر خودش انتقال دهد  حمید رضا نامدار وکیل پایه یک دادگستری 
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ انتقال سهام به گواهی پرداخت مالیات نیاز ندارد


سنا- با توجه به مقررات جدید در قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل44 قانون اساسی، نیازی به اخذ و ضمیمه کردن گواهی پرداخت مالیات در هنگام ثبت تغییرات یا تنظیم سند انتقال سهام و حق تقدم نیست.

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید 4 سال پیش آپارتمانی اداری در محدوده مرکر شهر رابه منطور فروش قول نامه کردم.و برای دریافت مفاصا حساب دارایی مبلغ 4 میلیون تومان به اداره دارایی پرداخت نمودم.بعد از مدتی به دلیل عدم توانایی خریدار برای پرداخت مابقی مبلغ قرارداد، قول نامه را فسخ نمودیم.در تیرماه 1391 همان آپارتمان اداری را با خریداری جدید قول نامه کردم.بعد از مراجعه به اداره دارایی برای دریافت مفصا حساب ، شوکه شدم.4 میلیون تومان پرداختی را برای مفاصا حساب جدید نادیده می گیرند(انگار نه انگار که پولی پرداخت شده)و در ادامه کارمند اداری دارایی گفت که سرقفلی اداری به نام خریدار 4 سال پیش انتقال پیدا کرده.شما بایستی 5 میلیون 800 هزار تومان جهت انتقال سرقفلی از خریدار 4 سال پیش به خود و 5 میلیون 800 هزار تومان برای انتقال سرقفلی از خود به خریدار جدید پرداخت نمایید تا مفاصا حساب صادر گردد.حال چکار باید بکنم ؟ آیا راهی هست که این مالیات را کاهش دهم؟ آیا انتقال سرقفلی به خریدار 4 سال پیش قانونی بوده؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر و سپاس فراوان


  • ال پیش انتقال پیدا کرده.شما بایستی 5 میلیون 800 هزار تومان جهت انتقال سرقفلی از خریدار 4 سال پیش به خود و 5 میلیون 800 هزار تومان برای انتقال سرقفلی از خود به خریدار جدید پرداخت نمایید تا مفاصا حساب صادر گردد.حال چکار باید بکنم ؟ آیا راهی هست که این مالیات را کاهش دهم؟ آیا انتقال سرقفلی به خریدار 4 سال پیش قانونی بوده؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر و سپاس فراوان   ؟
  • با تشکر و سپاس فراوان   ؟ سلام فرموده اید کارمند اداره دارایی گفته سرقفلی اداری به نام خریدار 4 سال پیش انتقال پیدا کرده ! انتقال سرقفلی در اداره دارایی انجام نمی شود بلکه در اداره ثبت اسناد و املاک انجام می پذیرد .منظور کارمند اداره دارایی مالیات انتقال سرقفلی بوده که پرداخت شده و قابل استرداد نمی باشد و به حساب خریدار جدید نمی توان گذاشت .به نظر
  • نظور کارمند اداره دارایی مالیات انتقال سرقفلی بوده که پرداخت شده و قابل استرداد نمی باشد و به حساب خریدار جدید نمی توان گذاشت .به نظر می رسد که فروشنده (شما) می بایست با اخذ گواهی عدم انتقال سرقفلی به خریدار گذشته به دارایی رفته و اعتراض نموده و فقط مالیات انتقال سرقفلی به خریدار جدید را بپردازید.
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ «بسازو بفروش‌ها» مشمول مالیات می‌شوند


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) بندی از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را به تصویب رساندند که براساس آن بساز و بفروش ها هم مشمول پرداخت مالیات می‌شوند.
  • نمایندگان مجلس تصویب کردند:«بسازو بفروش‌ها» مشمول مالیات می‌شوند منبع: الف تاریخ: 1392-12-18 «بسازو بفروش‌ها» مشمول مالیات می‌شوند نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) و در جریان رسیدگی به لایحه‌ی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مصوب کردند درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر گونه ساختمان
  • لسه علنی امروز (یکشنبه) و در جریان رسیدگی به لایحه‌ی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مصوب کردند درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر گونه ساختمان حسب مورد مشمول مقررات مالیات بر درآمد خواهد بود. به موجب تبصره ۱ این بند اولین نقل و انتقال ساختمانهای مذکور علاوه بر مالیات نقل و انتقال قطعی مشمول مالیات علی الحساب به نرخ ۱۰ درصد به ماخذ ارزش معاملاتی ملک مورد انتقال است و مالیات قطعی مودیان موضوع این ماده پس از رسیدگی طبق مقررات مربوط تعیین می‌شود. در تبصره‌ی
  • ی این ماده در مورد نحوه‌ی تعیین درآمد مشمول مالیات و چگونگی تصویه علی‌الحساب مالیاتی با پیشنهاد وزارت اقتصاد ظرف ۳ ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیات وزیران برسد. نمایندگان مجلس در مصوبه‌ی دیگری مقرر کردند در مواردی که نقل و انتقال املاک حسب مورد مشمول مالیات بر نقل و انتقال و مالیات ساخت و ساز باشد ،وجه دیگری بابت مالیات بر درآمد نقل و انتقال مزبور منظور نخواهد شد. بند ۱۴ لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در خصوص تعیین ارزش معاملاتی املاک برای دریافت مالیات

مشاوره/ با درود شخص حقیقی مشغول به فعالت معدنی و استخراج سنگ دارای کد اقتصادی و در ردیف بند الف ق م م از نظر مودیان قرار دارد. 1. در صورتی که دارایی های ایشان (وسائل نقلیه سنگین) در دفاتر ثبت گردد. در زمان فروش دارایی ها نحوه محاسه مالیات به چه صورت است؟ در صورتیکه استهلاک محاسبه شده و تجدید ارزیابی سود نسبتا بالایی نشان دهد. به عنوان مثال خرید لودر 10 میلیون تومان . ذخیره استهلاک 2 میلیون تومان. فروش 30 میلیون تومان. 2. ایا شخص حقیق با حقوقی در این مورد تفاوت دارد؟ لطفا جواب سوال با ذکر ماده ق م م باشد. با تشکر فراوان


  • با درود شخص حقیقی مشغول به فعالت معدنی و استخراج سنگ دارای کد اقتصادی و در ردیف بند الف ق م م از نظر مودیان قرار دارد. 1. در صورتی که دارایی های ایشان (وسائل نقلیه سنگین) در دفاتر ثبت گردد. در زمان فروش دارایی ها نحوه محاسه مالیات به چه صورت است؟ در صورتیکه استهلاک محاسبه شده و تجدید ارزیابی سود نسبتا بالایی نشان دهد. به عنوان مثال خرید لودر 10 میلیون تومان . ذخیره استهلاک 2 میلیون تومان. فروش 30 میلیون تومان. 2. ایا شخص حقیق با حقوقی در این مورد تفاوت دارد؟ لطفا جوا
  • ا شخص حقیق با حقوقی در این مورد تفاوت دارد؟ لطفا جواب سوال با ذکر ماده ق م م باشد. با تشکر فراوان  ؟ با درود : مالیات نقل و انتقال اموال بر مبنای ارزش روز اموال محاسبه میگردد . شما هر قراردادی بنویسد یا هر عددی در قرارداد ذکر کنید . تاثیری بر تعیین مالیات نقل و انتقال نخواهد داشت . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ اگر ملکی مشمول مالیات شود نحوه محاسبه مالیات ان در سال 90 چگونه می باشد؟


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1