جستجو در پورتال

مافیت های مالیاتی کارفرما

مشاوره/ در مواردی که قراردادهای پیمانکاری خالص منعقد و کارفرما مالیات را بحساب هزینه منظور می‌نماید با توجه به اینکه پیمانکار خود اقدام به تصفیه مالیاتی می‌نماید آیا مالیات پرداختی تکراری نیست؟


مشاوره/ سلام، سال 86 قرارداد پیمانکاری داشتیم ماده 48 شد ولی صورت وضعیت قطعی بدلیل عدم توافق صادر و مشخص نبود و بدلیل اینکه مبلغ ناخالص مشخص نبود در دفاتر سال 86 ثبت نشد.لذا در سال 89 صورت وضعیت صادر و روکش شد و بابت خدمات کارفرما از ما مبلغی کسر شد و ما هم در دفاتر سال 89 درامد و خدمات کارفرما را ثبت کردیم. حال ممیز رسیدگی کننده مبلغ خدمات کارفرما را رد می کند و برگشت می زند.این در حالی است که مبلغ خدمات کارفرما در سال 86 هزینه نشده است.آیا درست است یا خیر؟


  • فرما را رد می کند و برگشت می زند.این در حالی است که مبلغ خدمات کارفرما در سال 86 هزینه نشده است.آیا درست است یا خیر؟   ؟ با سلام خیر طبق بند 27 ماده 148 قانون مالیاتها داریم: ماده 148– هزینه هایی که حائز شرایط مذکور در ماده فوق می باشد به شرح زیر در حساب مالیاتی قابل قبول است: 27 – هزینه های قابل قبول مربوط به سال های قبلی که پرداخت یا تخصیص آن درسال مالیاتی مورد رسیدگی تحقق می یابد.

اخبار/ نحوه ارسال اطلاعات قراردادهای پیمانکاری بر مبنای روش درصد پیشرفت کار


نظر به ابهامات و شبهات مطرح شده در خصوص چگونگی اجرای ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم برای فعالیت های پیمانکاری، بدینوسیله در راستای یکسان سازی روند ارسال اطلاعات معاملات فصلی از سوی مؤدیان محترم مالیاتی به اطلاع می رساند با توجه به استانداردهای حسابداری، مؤدیان محترم مالیاتی که برای شناسایی درآمد از روش درصد پیشـرفت کار استفاده می نمایند،شـایسته است کارفرما و پیمانکار مربوطه جـهت یکسان سازی و برابری درآمد اعلام شده توسط پیمانکار و هزینه های انجام شده توسط کارفرما، صرفاً در خصوص ارسال فهرست معاملات فصلی بر مبنای مبلغ صورت وضعیت تأیید شده توسط کارفرما و با توجه به تاریخ تأیید صورت وضعیت مذکور اقدام نمایند. علی عسکری / رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور 1393/3/21
  • بخشنامه شماره 23/93/200 مورخ 27/2/1393:نحوه ارسال اطلاعات قراردادهای پیمانکاری بر مبنای روش درصد پیشرفت کار منبع: سازمان امور مالیاتی تاریخ: 1393-03-21 نظر ب
  • نظر به ابهامات و شبهات مطرح شده در خصوص چگونگی اجرای ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم برای فعالیت های پیمانکاری، بدینوسیله در راستای یکسان سازی روند ارسال اطلاعات معاملات فصلی از سوی مؤدیان محترم مالیاتی به اطلاع می رساند با توجه به استانداردهای حسابداری، مؤدیان محترم مالیاتی که برای شناسایی درآمد از روش درصد پیشـرفت کار استفاده می نمایند،شـایسته است کارفرما و پیمانکار مربوطه جـهت یکسان سازی و برابری درآمد اعلام شده توسط پیمانکار و هزینه های
  • ع می رساند با توجه به استانداردهای حسابداری، مؤدیان محترم مالیاتی که برای شناسایی درآمد از روش درصد پیشـرفت کار استفاده می نمایند،شـایسته است کارفرما و پیمانکار مربوطه جـهت یکسان سازی و برابری درآمد اعلام شده توسط پیمانکار و هزینه های انجام شده توسط کارفرما، صرفاً در خصوص ارسال فهرست معاملات فصلی بر مبنای مبلغ صورت وضعیت تأیید شده توسط کارفرما و با توجه به تاریخ تأیید صورت وضعیت مذکور اقدام نمایند. علی عسکری / رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور   1393/3/21
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام می خواستم بدانم چگونه می توان در زمینه امور مالیاتی اطلاعات کامل و جامعی داشته باشم که در زمینه امور مالیاتی مشکلی نداشته باشم ؟ با تشکر از جنابعالی


  • ینه امور مالیاتی مشکلی نداشته باشم ؟ با تشکر از جنابعالی  ؟ اگر دانشجوی حسبداری یا حسابدار هستید با مطالعه کتاب های تخصصی در این زمینه می توانید اطلاعات خود را تکمیل نمایید .برای مثال کتاب حسابداری مالیاتی آقای مهربان یا کتاب حسابداری مالیاتی آقای جمشید اسکندر. اگر مودی مالیاتی هستید  هم می توانید از کتاب های فوق استفاده نمایید هم اینکه در سایت ا
  • تخصصی در این زمینه می توانید اطلاعات خود را تکمیل نمایید .برای مثال کتاب حسابداری مالیاتی آقای مهربان یا کتاب حسابداری مالیاتی آقای جمشید اسکندر. اگر مودی مالیاتی هستید  هم می توانید از کتاب های فوق استفاده نمایید هم اینکه در سایت امور مالیاتی اطلاعاتی در خصوص هر انچه مودی باید بداند ارائه شده است . ولی اگر کارفرما(مودی ) هستید حتما یک مشاور مالیاتی داشته باشید .  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام.ایا برای ازاد سازی ضمانت نامه حسن انجام کار به غیر از مفاصاحساب بیمه مفاصاحساب مالیاتی هم نیاز میباشد.چگونه میتوانم به کارفرما اعلام کنم که مفاصاحساب مالیاتی نیاز نیست.ایا در این رابطه قانون یا بند قانونی وجود دارد با سپاس


  • ونه میتوانم به کارفرما اعلام کنم که مفاصاحساب مالیاتی نیاز نیست.ایا در این رابطه قانون یا بند قانونی وجود دارد با سپاس  ؟ سلام در قراردادهای معمول و رایج در کشور بعد از اتمام دوره تضمین تعیین شده در موافقتنامه و پس از تحویل قطعی 50درصد با قیمانده حسن انجام کار مسترد میگردد و در هیچ بند قانونی ، بخشنامه یا مصوبه ای در خصوص الزام به  ارائه مفاصا حساب مالیاتی مطلبی آورده نشده است و البته
  • 4 قانون مالیاتهای مستقیم " کسر میزان مالیات و واریز آن به حساب اداره مالیات در مهلت مقرر بعهده کارفرما میباشد" که رسید واریز را نیز باید به پیمانکار تحویل نماید و در هر صورت پیمانکار یا دریافت کننده وجه مسئولیتی در خصوص آن ندارد و اینکه اصلا حسابهای مالیاتی مودیان در زمانهای مقررشده و هر سال یک بار به اداره مالیات ارسال و رسیدگی به آن شاید حدود 7 الی 12 ماه به طول انجامد و در هر صورت امکان دارد اصلا اخذ مفاصا حساب مالیاتی برای پیمانکار یا دریافت کننده وجه خدمات از کارفرما،  مقارن با اتمام دوره ه
  • زمانهای مقررشده و هر سال یک بار به اداره مالیات ارسال و رسیدگی به آن شاید حدود 7 الی 12 ماه به طول انجامد و در هر صورت امکان دارد اصلا اخذ مفاصا حساب مالیاتی برای پیمانکار یا دریافت کننده وجه خدمات از کارفرما،  مقارن با اتمام دوره های تضمین قرارداد های مختلف نباشد.  (مگر اینکه قرارداد شرائط خاصی داشته و در شرائط خصوصی یا سایر اسناد پیمان موارد مشخص یا دستورالعمل خاصی در این خصوص آورده شده باشد)      موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و خسته نباشد من به عنوان حسابدار تازه کار تویه یه شرکت کار میکنم و چون تجربه ندارم میخواستم بدونم من چطوری باید مفصا حساب بیمه و مالیات پیمانکارارو بریزم خودم باید ببرم بیمه یا مالیات یا خودشون میبرن مراحلش چطوریه


  • پیمانکارارو بریزم خودم باید ببرم بیمه یا مالیات یا خودشون میبرن مراحلش چطوریه  ؟ با سلام طی یک نامه و یک نسخه قرارداد(فقط برای باراول) به همراه چک مالیات(ویا اخذ پته از ممیز و گرفتن فیش مالیاتی مربوطه از حوزه و واریز نقدی) به حوزه مالیاتی تشریف ببرید.در خصوص بیمه بسته به نوع ومتن قرارداد دارد ولیکن اکثرا پیمانکار برای آزادسازی سپرده بیمه نزد کارفرما لازم است مفاصا را شخصا اخذ وبه کارفرما تحویل نماید.

مشاوره/ درصورتی که بخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم آیا از کارفرما هم ماهیانه مبلغی کسرخواهدشد؟


  • پرسش و پاسخ درصورتی که بخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم آیا از کارفرما هم ماهیانه مبلغی کسرخواهدشد؟  ؟ با سلام توجه نمائید که میزان بیمه پرداختی توسط کارفرما به میزان 30% است(3% بیمه بیکاری+20% سهم کارفرما+7% سهم کارمند) بنابراین اگر کارفرما 23% پرداخت نکند شما نمی توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید در یه شرکت پیمانکاری ذخیره مالیات برای سال 89 گرفته شده و زمانی که مالیات قطعی می شده و پیمانکار از کارفرما پول می گرفته و مالیات پرداخت می شده چه ثبتی در حسابداری می خورد؟ حالا اگر کارفرما پول نده پیمانکار هم پول نداره مالیات رو پرداخت کنه با توجه به اینکه مالیات هم قطعی شده توی ثبت حسابداری من باید چه ثبتی بزنم؟ خواهشمندم به سوال من پاسخ دهید


با عرض سلام و خسته نباشید در یه شرکت پیمانکاری ذخیره مالیات برای سال 89 گرفته شده و زمانی که مالیات قطعی می شده و پیمانکار از کارفرما پول می گرفته و مالیات پرداخت می شده چه ثبتی در حسابداری می خورد؟ حالا اگر کارفرما پول نده پیمانکار هم پول نداره مالیات رو پرداخت کنه با توجه به اینکه مالیات هم قطعی شده توی ثبت حسابداری من باید چه ثبتی بزنم؟ خواهشمندم به سوال من پاسخ دهید
  • در نظر گرفته شده را افزایش دهید. ب)با فرض اتمام سال مالی و نیاز به ذخیره در سال مالی بعد: بد-سود وزیان انباشته                   بس-ذخیره مالیات در نهایت در زمان صدور برگ قطعی مالیاتی میزان پیش پرداخت های مالیاتی کسر شده توسط کارفرما از میزان ذخیره محاسبه شده کسر وتتمه ان پرداخت می شود.  

مشاوره/ با سلام-یک شرکت طراحی مهندسی طی قرارداد با کارفرمامسولیت مدیریت،واگذاری وکنترل وصحت طراحی را میپذیرد سپس به نمایندگی از کارفرما کار را در هر موضوع به سهمداران خود به صورت قرارداد رسمی بین کارفرما و سهامداران به عنوان شخص حقیقی واگذار میکندودر امر کنترل نقشهها از دیگر سهمداران به عنوان کنترل کننده با قرارداد مجزا استفاده مینماید در این حالت مالیات شرکت فقط شامل درامد ناشی از قرارداد با کارفرما است؟ومالیات اشخاص سهامدار طرف قرارداد با کارفرما در قالب شخص حقیقی است؟آیا واگذاری کارشرکت حسب اختیار اخذ شده از کارفرما به سهامدار بعنوان شخص حقیقی منع قانونی وشکل خاص مالیاتی برای شرکت وشخص دارد؟با تشکردانشجوی مالی


  • ستفاده مینماید در این حالت مالیات شرکت فقط شامل درامد ناشی از قرارداد با کارفرما است؟ومالیات اشخاص سهامدار طرف قرارداد با کارفرما در قالب شخص حقیقی است؟آیا واگذاری کارشرکت حسب اختیار اخذ شده از کارفرما به سهامدار بعنوان شخص حقیقی منع قانونی وشکل خاص مالیاتی برای شرکت وشخص دارد؟با تشکردانشجوی مالی ؟ با سلام سوال شما چند وجه دارد: 1-کلیه قراردادها ابتدائا به نام شرکت اخذ وسپس به سهامداران واگذر می شود. 2-کارفرما یک با هر یک از سهامداران وشرکت قرارداد مورد
  • با سلام سوال شما چند وجه دارد: 1-کلیه قراردادها ابتدائا به نام شرکت اخذ وسپس به سهامداران واگذر می شود. 2-کارفرما یک با هر یک از سهامداران وشرکت قرارداد مورد نظر خود را جدا منعقد می کند. در حالت اول شرکت پیمانکار اصلی با کارفرما بوده و سهامداران نیز حکم پیمانکار فرعی شرکت را پیدا می کنند.در این وضعیت رابطه کار فرما-شرکت(پیمانکار اصلی) وشرکت-سهامدار(پیمانکار فرعی) شکل می گیردوکارفرما وشرکت هر دو مظف به کسر بیمه ومالیات از صورت وضعیت ها می باشند. در حالت دوم چه شرکت و

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1