جستجو در پورتال

قوانین شهر و شهرداریها pdf

مشاوره/ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم


با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم
  • آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم  ؟ بنام خدا با عرض سلام اقدام دستگاه محل خدمت شما کاملا براسا قوانین جاری دولت می باشد.در دستورالعمل پرداخت حق ماموریت، دقیقا بیان شده است که پرداخت حق ماموریت منوط به داشتن حداقل فاصله 50کیلومتری مابین مبدا و مقصد را شرط اول بیان نموده است سلام آیا قانون 50کیلومتر برای شهرداری ها نیز اعتبار دارد؟
  • که پرداخت حق ماموریت منوط به داشتن حداقل فاصله 50کیلومتری مابین مبدا و مقصد را شرط اول بیان نموده است سلام آیا قانون 50کیلومتر برای شهرداری ها نیز اعتبار دارد؟ بنام خدا با عرض سلام با عنایت به آنکه در قوانین منشره بوسیله سازمان شهرداریها و دهداریهای وزارت کشور تحت عنوان آشنایی با حوزه اداری وحقوقی شهرداریها آمده است ، مبنای محاسبه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها را تابع نظام هماهنگ وبالطبع آن مدیریت خدمات کشوری دانسته است و مورد ذکرشده در بالا نیز از قوانین شمول کارکنان دو
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته (غیرازشهرداری تهران) مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد.


  • پرسش و پاسخ آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته (غیرازشهرداری تهران) مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد.  ؟ با سلام طبق قانون خدمات کشوری مشکلی ندارد وباید با هماهنگی مدیریت منابع انسانی و مدیریت های مبداء ومقصد صورت گیرد.

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


چرا سازمانها ونهادهایی که ازشمول ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند (ک
  • توضیحات کاربر چرا سازمانها ونهادهایی که ازشمول ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند (کمیته امداد و....) ازحقوق ومزایای قانون مذکور استفاده می نمایند ولی هیچ مرجع قانونی نیست که به درد دل کارکنان شهرداریها که ازاقشار آسیب پذیر ومحروم جامعه هستند گوش بدهد خواهشمنداست این درد دل تمام کارکنان شهرداریها به گوش مسئولین ذیربط برسانید(عدم شمول قانون مدیریت خدمات کشوری- عدم چرداخت نوارمرزی- فوق العاده بدی آب وهواو.....) ؟ ثبت کننده: علی مسگر

مشاوره/ چرا شهرداریها با این همه حساسیت و ابلاغ صریح مصوبه اخیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همچنان ممانعت کرده واقدام لازم را بعمل نمی آورد؟و اعلام میدارند که شهرداریها طبق قانون مدیریت خدمات کشوری اداره نمیشوند بنابراین شهرداری مشمول این مصوبه نمیشود. در صورتیکه بغیر از این مورد هرچی بخشنامه . مصوبه ابلاغ میشود همگی شامل شهرداری میشود . بالاخره شهرداری مرغ است یا شترمرغ؟


  • پرسش و پاسخ چرا شهرداریها با این همه حساسیت و ابلاغ صریح مصوبه اخیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همچنان ممانعت کرده واقدام لازم را بعمل نمی آورد؟و اعلام میدارند که شهرداریها طبق قانون مدیریت خدمات کشوری اداره نمیشوند بنابراین شهرداری مشمول این مصوبه نمیشود. در صورتیکه بغیر از این مورد هرچی بخشنامه . مصوبه ابلاغ میشود همگی شامل شهرداری میشود . بالاخره شهرداری مرغ است یا شترمرغ؟  ؟ با سلام بله درست است
  • ل این مصوبه نمیشود. در صورتیکه بغیر از این مورد هرچی بخشنامه . مصوبه ابلاغ میشود همگی شامل شهرداری میشود . بالاخره شهرداری مرغ است یا شترمرغ؟  ؟ با سلام بله درست است .به هر حال هر چی به نفع شهرداری باشه اون هستند.

مشاوره/ باعرض سلام وخسته نباشید شرکتهای دولتی ازحق الوکاله وکلای دادگستری میبایست چند درصد مالیات کسر نمایند


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام وخسته نباشید شرکتهای دولتی ازحق الوکاله وکلای دادگستری میبایست چند درصد مالیات کسر نمایند ؟ با سلام تبصره 2 ماده 103- وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و شرکتهای دولتی و شهرداریها و مؤسسات وابسته به دولت و شهرداریها مکلفند از وجوهی که بابت حق‌الوکاله به وکلا پرداخت میکنند پنج‌درصد آنرا کسر و بابت علی‌الحساب مالیاتی وکیل ظرف ده روز به اداره امور مالیاتی محل پرداخت نمایند. با تشکر 6/6/88

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر اگر نظر بنده را در مورد کار شهرداریها را بخواهیدکمی از بی قانونی در شهرداری اهوازرا بکاهید ولش کن بابابیخیال

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر من هم میخواهم بدانم بالاخره تکلیف نیروهای شرکتی غیر حجمی شهرداریها چه میشود؟

مشاوره/ آیا قانون جذب به مناطق محروم ودورافتاده(مرخصی مناطق محروم) مشمول کارکنان شهرداریها می گردد. درصورت آری شامل کدام کارکنان(رسمی-پیمانی و.....)


  • آیا قانون جذب به مناطق محروم ودورافتاده(مرخصی مناطق محروم) مشمول کارکنان شهرداریها می گردد. درصورت آری شامل کدام کارکنان(رسمی-پیمانی و.....)  ؟ با سلام با توجه به اینکه شهرداری ها قوانین ومقررات استخدامی وکاری خاص خود را دارند ودر قانون خدمات مدیریت کشوری نیز بسیاری از حقوق ومزایا را بر عهده مدیریت دستگاه اجرایی مربوطه (از جمله شهرداری ها) گذاشته است .در ماده 101 قانون خدمات درمانی ذکر شده کلیه کارمندانی پیمانی دستگاههای اجرا
  • یای تأمین اجتماعی نظیر بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت، بیکاری، درمان با رعایت این قانون مشمول قانون تأمین اجتماعی، می‌باشند.وچون قوانین کار براین دسته از افراد حاکم است بنابراین شامل فوق العاده جذب مذکور می شوند ولی در خصوص رسمی ها تا زمانی که قوانین شهرداری اصلاح نشده بر اساس قوانین موجود پرداخت صورت می گیرد. ماده 68- علاوه بر پرداختهای موضوع ماده (65) و تبصره‌های آن و ماده (66) که حقوق ثابت تلقی می‌گردد فوق‌العاده‌هایی به شرح زیر به کارمندان قابل پرداخت می‌باشد: 1- فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه

مشاوره/ سلام بالا بودن حقوق در لیست های بیمه ارسالی تامین اجتماعی چه مزایا و معایبی دارد؟(البته طبعا پرداخت حق بیمه بیشتر از معایب آن برای کارفرما و کارگر است) در واقع بیشتر می خواستم بدانم ملاک تامین اجتماعی برای حقوق و مزایای بازنشستگی چیست؟ و دقیقا میانگین حقوق چند سال از کارکرد را ملاک محاسبه قرار می دهند؟ لطفا اگر امکان دارد با ذکر ماده قانونی پاسخ بفرمایید. با تشکر فراوان از سایت بسیار خوب و مفید شما.


  • 1-سابقه پرداخت کسور بازنشستگی یا حق بیمه اگر چه سابقه پرداخت کسور بازنشستگی اغلب مترادف با سابقه خدمت تلقی می گردد لیکن در محاسبه حقوق بازنشستگی سابقه ای که کسور بازنشستگی آن پرداخت شده و یا تعهد پرداخت گردیده است ملاک قرار می گیرد همچنین به موجب قوانین ذیربط بعضاً جهت برخی از کارکنان بدلائل ویژگیهای خاص بطور ارفاقی سنوات کاری در نظر گرفته می شود که در افزایش میزان حقوق بازنشستگی آنان موثر می باشد . 2-معدل حقوق و مزایای مشمول پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی درچند سال آخر خدمت ( معدل حقوق
  • معادل معدل حقوق و مزایای مشمول ) می باشد . حسب قوانین ذیربط این پیش فرض برابر 30 سال است با این توضیحات ضریب سنوات در محاسبه حقوق بازنشستگی و وظیفه برابر یک سی ام می باشد میزان حقوق بازنشستگی میزان حقوق بازنشستگی مشترکین صندوق بازنشستگی و صندوق شهرداریها به موجب ماده 1 و تبصره 3 ماده 2 قانون اصلاح مقررات بازنشستگی مصوب 13/12/1368 ق.ا.ک و ماده 43 آئین نامه استخدامی شهرداریها و ماده 6 قانون اصلاح پاره ای از مقررات بازنشستگی مصوب 13/12/1379 برابر است با : میزان حقوق بازنشستگی = سنوات خدمت
  • نسبتی که هزینه زندگی موجب این تغییر شده است حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران را ترمیم کند . با توجه به مفاد ماده 100 و 124 ق.ا.ک مبلغ ماه اول هرگونه افزایش حقوق بازنشستگی و یا وظیفه به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می گردد . این امر در مورد کارکنان شهرداریها تصریح ندارد . به موجب بند 5 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم ، حقوق بازنشستگی و وظیفه از پرداخت مالیات معاف می باشد . 9/9/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ مغایرا تهای بین استانداردهای حسابداری و حسابرسی با قوانین مالیاتی چیست؟





آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته (غیرازشهرداری تهران) مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد., توضیحات کاربر, چرا شهرداریها با این همه حساسیت و ابلاغ صریح مصوبه اخیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همچنان ممانعت کرده واقدام لازم را بعمل نمی آورد؟و اعلام میدارند که ش, توضیحات کاربر, آیا قانون جذب به مناطق محروم ودورافتاده(مرخصی مناطق محروم) مشمول کارکنان شهرداریها می گردد. درصورت آری شامل کدام کارکنان(رسمی-پیمانی و.....), مغایرا تهای بین استانداردهای حسابداری و حسابرسی با قوانین مالیاتی چیست؟


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1