جستجو در پورتال

فاکتور برای مالیات بر

مشاوره/ با عرض سلام ما یک قرارداد ساخت با ایران خودرو داشتیم که مال سال 83 می باشد . به تازگی برای تسویه حساب با ایران خودرو و بستن تتمه این قرار داد مجبور شده ایم برای کار های انجام شده در همان سال یک فاکتور صادر کنیم تا کار فرما بر مبنای کار انجام شده توسط شرکت ما و همین فاکتور قرار داد را ببندد . سوال : آیا در این فاکتور که در تاریخ روز صادر می شود می بایست مالیات بر ارزش افزوده را قید کرد ؟


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام ما یک قرارداد ساخت با ایران خودرو داشتیم که مال سال 83 می باشد . به تازگی برای تسویه حساب با ایران خودرو و بستن تتمه این قرار داد مجبور شده ایم برای کار های انجام شده در همان سال یک فاکتور صادر کنیم تا کار فرما بر مبنای کار انجام شده توسط شرکت ما و همین فاکتور قرار داد را ببندد . سوال : آیا در این فاکتور که در تاریخ روز صادر می شود می بایست مالیات بر ارزش افزوده را قید کرد ؟ ؟ با سلام ق
  • ادر کنیم تا کار فرما بر مبنای کار انجام شده توسط شرکت ما و همین فاکتور قرار داد را ببندد . سوال : آیا در این فاکتور که در تاریخ روز صادر می شود می بایست مالیات بر ارزش افزوده را قید کرد ؟ ؟ با سلام قانون مالیات بر ارزش افزوده از مهر ماه سال جاری اجرایی شده و قوانین سابق طبق ماده 51 ملغی شده لذا بر این اساس شما باید نرخ عوارض ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده را (در سایت بخش قانون مالیاتها) روی فاکتور خود منظور کنید. 25/11/87
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و عرض ادب.یه سوال راجع به مالیات تکلیفی واحد های اقامتی داشتم.واحد اقامتی که به تمامی مشتریان فاکتور رسمی با ارزش افزوده می دهد چگونه شامل مالیات تکلیفی 3% می شود.قراردادهایی که با برخی شرکت ها بسته میشود و مبلغ اقامت یک شب به آنها اعلام شده و اعلام همکاری میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام و عرض ادب.یه سوال راجع به مالیات تکلیفی واحد های اقامتی داشتم.واحد اقامتی که به تمامی مشتریان فاکتور رسمی با ارزش افزوده می دهد چگونه شامل مالیات تکلیفی 3% می شود.قراردادهایی که با برخی شرکت ها بسته میشود و مبلغ اقامت یک شب به آنها اعلام شده و اعلام همکاری میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟  
  • میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟  ؟ سلام  بله فاکتور خدمات هست و 3% مالیات تکلیفی باید پرداخت شود
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام اگر برای گرفتن وام از بانک فاکتوری از مغازه دار بگیریم ولی عملا جنسی خریداری نکنیم آیا مغازهدار بابت این فاکتور باید مالیاتی پرداخت کند؟ چه نوع فاکتوری از نظر اداره دارائی مشمول مالیات میشود؟ چون بعضی ها میگن فقط فاکتور سربرگدار مشمول مالیات می شود ؟ بانک از دارائی استعلام میگیره که فاکتور صادر شده اعتبار داره یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.


  • پرسش و پاسخ سلام اگر برای گرفتن وام از بانک فاکتوری از مغازه دار بگیریم ولی عملا جنسی خریداری نکنیم آیا مغازهدار بابت این فاکتور باید مالیاتی پرداخت کند؟ چه نوع فاکتوری از نظر اداره دارائی مشمول مالیات میشود؟ چون بعضی ها میگن فقط فاکتور سربرگدار مشمول مالیات می شود ؟ بانک از دارائی استعلام میگیره که فاکتور صادر شده اعتبار داره یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.   ؟ با سلام به طور کلی در مرحله اعطای
  • رز گردد فاکتور تقلبی بوده است بانک از طریق نیرو های قضایی پیگیر این معامله شده است. ولی به ظور کلی از فاکتور ارائه شده توسط شما دارای سربرگ رسیمی نباشد پیگیری آن به مراتب دشوارتر خواهد بود توسط بانک و سایر مراجع . جهت صدور پیش فاکتور هیچ گوه مالیاتی از مغازه دریافت نخواهد شد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام ایا در مورد مالیات های تکلیفی مبلغ فاکتور اهمیت دارد یا خیر ؟


  • پرسش و پاسخ با سلام ایا در مورد مالیات های تکلیفی مبلغ فاکتور اهمیت دارد یا خیر ؟  ؟ سلام . سوالتون خیلی واضح نیست ولی تا جایی که من متوجه شدم از سوالتون بابت مالیات تکلیفی حتما به سر تیتر پرداختی در فیش مالیاتی باید توجه بشه که بابت چه فاکتوری و بابت چه شخصی این مالیات داره پرداخت میشه .رقم فاکتور خیلی مهم نیست میتونه چند فاکتور باهم مالیاتش پرداخت بشه ولی حتما طی نامه ای به دارایی در زمان پرداخت منبع
  • بت مالیات تکلیفی حتما به سر تیتر پرداختی در فیش مالیاتی باید توجه بشه که بابت چه فاکتوری و بابت چه شخصی این مالیات داره پرداخت میشه .رقم فاکتور خیلی مهم نیست میتونه چند فاکتور باهم مالیاتش پرداخت بشه ولی حتما طی نامه ای به دارایی در زمان پرداخت منبع مالیات پرداخت شده را مشخص کنید . با تشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام ، آیا به فاکتورهای خریدی که برای گرفتن وام از مغازه ها دریافت میکنیم مالیات تعلق میگیرد ؟ نرخ این مالیات چند درصد است ؟ آیا این درست است که به فاکتورهای سربرگدار فقط مالیات تعلق میگیرد؟ آیا زدن یا نزدن مهر در زیر فاکتور تاثیری در فرآیند مالیاتی دارد؟ با تشکر از شما...


  • پرسش و پاسخ با سلام ، آیا به فاکتورهای خریدی که برای گرفتن وام از مغازه ها دریافت میکنیم مالیات تعلق میگیرد ؟ نرخ این مالیات چند درصد است ؟ آیا این درست است که به فاکتورهای سربرگدار فقط مالیات تعلق میگیرد؟ آیا زدن یا نزدن مهر در زیر فاکتور تاثیری در فرآیند مالیاتی دارد؟ با تشکر از شما...  ؟ سوال شما خیلی کلی مطرح شده  اطلاعات دقیقتری مثل : 1- وام رو شخص حقیقی میگیره یا شرکت ؟ 2- نوع وام ؟
  • یر فاکتور تاثیری در فرآیند مالیاتی دارد؟ با تشکر از شما...  ؟ سوال شما خیلی کلی مطرح شده  اطلاعات دقیقتری مثل : 1- وام رو شخص حقیقی میگیره یا شرکت ؟ 2- نوع وام ؟ 3- منظور ازمالیات چه نوع مالیاتی است ؟  ( مالیات عملکرد - مالیات ارزش افزوده - مالیات تکلیفی و ..... )   لازم است. لطفا بصورت کلی پاسخ دهید آیا تفاوتی می کند .چه نوع وامی باشد لطفا توضیح دهید به طور کلی هر صورت حسابی که به نام شم
  • مدی  در نظر گرفته میشود و از طریق فرمول خاصی آن خرید تبدیل به درآمد  شده و اگر شما شخص حقیقی باشید مالیات شما از طریق ماده 131 محاسبه شده و اگر شخص حقوقی باشید طبق ماده 105 محاسبه میشود. در ضمن داشتن مهر و چاپ روی سربرگ جهت تائید اصالت فاکتور مهم است و این نظر کارشناس مالیاتی است که آیا به آن فاکتور میتوان استناد کرد یا خیر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام ساخت تابلو برق با مشخصات خاص بدون قراردادپیمانکاری شامل کسر مالیات می باشد


  • پرسش و پاسخ با سلام ساخت تابلو برق با مشخصات خاص بدون قراردادپیمانکاری شامل کسر مالیات می باشد   ؟ دوست عزیز  ساخت هرکالای خاص برای مشتری خاص بصورت فاکتور نیز مشمول ماده 104 تکلیفی بوده ولی اگر مبلغ  اقلام از مبلغ دستمزد ساخت بطور جداگانه فاکتور شود صرفا" مبلغ دستمزد مشمول میباشد.درضمن مالیات تکلیفی از 5% به 3% تقلیل یافته که به زودی اجرایی میگردد. درهرصورت مالیات کسر شده از شما بعنوان
  • شمول ماده 104 تکلیفی بوده ولی اگر مبلغ  اقلام از مبلغ دستمزد ساخت بطور جداگانه فاکتور شود صرفا" مبلغ دستمزد مشمول میباشد.درضمن مالیات تکلیفی از 5% به 3% تقلیل یافته که به زودی اجرایی میگردد. درهرصورت مالیات کسر شده از شما بعنوان پیش پرداخت مالیات پرداختی شما (درصورت ارائه اصل فیش به حوزه عملکرد خود)منظور میگردد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ درصورتی مه قراردادی بسته نشود و تنها فاکتور انجام خدمات ارسال شود آیا کسر مالیات و سایر کسورات از آن الزامیست؟


درصورتی مه قراردادی بسته نشود و تنها فاکتور انجام خدمات ارسال شود آیا کسر مالیات و سایر کسورات از آن الزامیست؟
  • پرسش و پاسخ درصورتی مه قراردادی بسته نشود و تنها فاکتور انجام خدمات ارسال شود آیا کسر مالیات و سایر کسورات از آن الزامیست؟   ؟ با سلام اگر فاکتور خدماتی باشد 5% مالیات از آن کسر وبرای سال 91 5% ارزش افزوده اضافه می شود.هر چند قرارداد  نداشته باشد.

مشاوره/ با سلام و عرض ادب.یه سوال راجع به مالیات تکلیفی واحد های اقامتی داشتم.واحد اقامتی که به تمامی مشتریان فاکتور رسمی با ارزش افزوده می دهد چگونه شامل مالیات تکلیفی 3% می شود.قراردادهایی که با برخی شرکت ها بسته میشود و مبلغ اقامت یک شب به آنها اعلام شده و اعلام همکاری میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام و عرض ادب.یه سوال راجع به مالیات تکلیفی واحد های اقامتی داشتم.واحد اقامتی که به تمامی مشتریان فاکتور رسمی با ارزش افزوده می دهد چگونه شامل مالیات تکلیفی 3% می شود.قراردادهایی که با برخی شرکت ها بسته میشود و مبلغ اقامت یک شب به آنها اعلام شده و اعلام همکاری میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟  
  • علام شده و اعلام همکاری میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟  ؟ درود ، دوست عزیز مالیات بر ارزش افزوده با مالیات تکلیفی ارتباطی به هم ندارند .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام.باتوجه به اینکه سازمان ما دولتی میباشد آیا بعنوان مثال اگر ساخت یک تندیس را به شخص حقیقی یا حقوقی واگذار کردیم با توجه به اینکه برای برخی معاملات سازمان میبایست پیش پرداخت انحام شود و این کار باید با عقد قرارداد انجام شود آیا اگر قرارداد بصورت خرید و بااخذ فاکتور انجام شود مشمول کسر مالیات میگردد؟ایراد قانونی دارد یا خیر؟


مشاوره/ با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد؟


با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد؟
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد؟   ؟ سلام دوست عزیز اگه درفاکتور  درج و بعنوان درآمد صادرکننده فاکتور تلقی گردد  بلی چون فاکتور برای هزینه حمل ندارم و همه فاکتور برای هزینه حمل می خواهند من هزینه حمل رو توی فاکتور مینویسم ولی ارزش افزوده براش در نظر نمیگیرم آیا این کار اشتباه است؟ دوست عزیز همانطور که شما اشا
  •  بلی چون فاکتور برای هزینه حمل ندارم و همه فاکتور برای هزینه حمل می خواهند من هزینه حمل رو توی فاکتور مینویسم ولی ارزش افزوده براش در نظر نمیگیرم آیا این کار اشتباه است؟ دوست عزیز همانطور که شما اشاره کردید قسمتی از درآمد شماست بنابراین مشمول ارزش افزوده میباشد
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1