جستجو در پورتال

شرایط اعطای وام برای بازنشسته گان سال

مشاوره/ با سلام خانم 40 سال و نیم با سابقه کاری 17 سال و نیم می باشم با توجه به اتمام پروژه آیا می توانم تا 20 سال از بیمه بیکاری استفاده کنم و با 20 سال کار و 20 روز حقوق و 42 سال سن بازنشسته شوم . تسریع در پاسخ موجب امتنان خواهد شد. با آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی


با سلام خانم 40 سال و نیم با سابقه کاری 17 سال و نیم می باشم با توجه به اتمام پروژه آیا می توانم تا 20 سال از بیمه بیکاری استفاده کنم و با 20 سال کار و 20 روز حقوق و 42 سال سن بازنشسته شوم . تسریع در پاسخ موجب امتنان خواهد شد. با آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی
  • کنم و با 20 سال کار و 20 روز حقوق و 42 سال سن بازنشسته شوم . تسریع در پاسخ موجب امتنان خواهد شد. با آرزوی توفیق روزافزون برای جنابعالی   ؟ با سلام. بیمه بیکاری بله.ولی شما فعلاً شرایط سنی برای بازنشستگی را ندارید. باتشکر باسلام ممنون اما سوال بعدی من این بود که بعد از استفاده از بیمه بیکاری و باتوجه به احتساب 2 سال بیمه بیکاری و رسیدن به42 سال سن و 20 سال کار با 2 اسال بیمه بیکاری آیا می توانم با شرایط 20 سال کار
  • ندارید. باتشکر باسلام ممنون اما سوال بعدی من این بود که بعد از استفاده از بیمه بیکاری و باتوجه به احتساب 2 سال بیمه بیکاری و رسیدن به42 سال سن و 20 سال کار با 2 اسال بیمه بیکاری آیا می توانم با شرایط 20 سال کار و 42 سال سن و 20 روز حقوق بازنشسته شوم یا بیمه بیکاری به حساب نمی آید متشکرم با سلام دوست عزیز به اداره تامین اجتماعی محل خود مراجعه کنید. بله این کار شدنی است. باتشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ فرق مستمری بگیر با بازنشسته چیست ؟


مشاوره/ با سلام.لطفا یک نمونه از قرارداد کاری با یک فرد بازنشسته را برای اینجانب ارسال فرمایید با تشکر لادمخی


  • پرسش و پاسخ با سلام.لطفا یک نمونه از قرارداد کاری با یک فرد بازنشسته را برای اینجانب ارسال فرمایید با تشکر لادمخی  ؟ با سلام قرارداد کار با فرد بازنشسته بستگی به نوع کاری که به ایشان ارجاع می شود دارد البته انجام قرارداد با بازنشسته مغایر قانون کار می باشد اگر در مراجع اداره کار اینگونه قرارداد ها ارجاع شود عمدتا به ضرر بازنشسته خواهد بود خصوصا اگر فرد با 30 یا کمتر بازنشته شده باشد
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ اعلام شرایط جدید بازنشستگی کارکنان دولت


به گزارش واحد مرکزی خبر مجید نادری در نشست خبری گفت : بر اساس بند ب ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه های دولتی می توانند کارکنان با حداقل 60 سال سن و حداقل 25 سال سابقه خدمت را با 25 روز حقوق بازنشسته کنند .
  • معاون صندوق بازنشستگی کشوری:اعلام شرایط جدید بازنشستگی کارکنان دولت اعلام شرایط جدید بازنشستگی کارکنان دولت     نادری افزود: دستگاه‌های اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 60 سال سن و کارمندانی که دارای 35 سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و 65 سال سن هستند را بدون تقاضای کارمندان بازنشسته کنند. وی اضافه کرد : همچنین بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه‌های اجرایی موظفند کارمن
  • مشاغل تخصصی و 65 سال سن هستند را بدون تقاضای کارمندان بازنشسته کنند. وی اضافه کرد : همچنین بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه‌های اجرایی موظفند کارمندانی که دارای 65 سال سن و حداقل 25 سال سابقه خدمت هستند را بازنشسته کنند که این سقف سنی برای مشاغل تخصصی70 سال است . معاون صندوق بازنشستگی کشوری گفت : دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارکنانی را که حداقل 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 35 سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کار‌شناسی ارشد و بالا‌تر دارند
  • رای مشاغل تخصصی70 سال است . معاون صندوق بازنشستگی کشوری گفت : دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارکنانی را که حداقل 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 35 سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کار‌شناسی ارشد و بالا‌تر دارند بازنشسته کنند. نادری درباره بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت هم گفت: این قانون براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تا 5 سال تمدید شده و پس از تصویب و ابلاغ ضوابط اجرایی و تامین اعتبار ، صندوق بازنشستگی تقاضای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در دست

مشاوره/ اگر بنده بخواهم با بازنشسته تامین اجتماعی قرارداد پیمانکاری ببندم آیا باید برای ایشان 5% سپرده بیمه بگیرم؟ و اگر بازرس تامین اجتماعی متوجه بشوند که طرف قرارداد بنده بازنشسته سازمان خودشان میباشد آیا برای سازمان اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟


اگر بنده بخواهم با بازنشسته تامین اجتماعی قرارداد پیمانکاری ببندم آیا باید برای ایشان 5% سپرده بیمه بگیرم؟ و اگر بازرس تامین اجتماعی متوجه بشوند که طرف قرارداد بنده بازنشسته سازمان خودشان میباشد آیا برای سازمان اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟
  • پرسش و پاسخ اگر بنده بخواهم با بازنشسته تامین اجتماعی قرارداد پیمانکاری ببندم آیا باید برای ایشان 5% سپرده بیمه بگیرم؟ و اگر بازرس تامین اجتماعی متوجه بشوند که طرف قرارداد بنده بازنشسته سازمان خودشان میباشد آیا برای سازمان اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟  ؟ دوست عزیز براساس اطلاعیه هاییکه صادرشده درصورت وقوع این م
  • اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟  ؟ دوست عزیز براساس اطلاعیه هاییکه صادرشده درصورت وقوع این موضوع بایستی بازنشسته مجددا بیمه شده ومستمری وی قطع و برای کارفرما هم مجازاتهایی درنظرگرفته اند که توصیه میکنم تا این مشکل حل نشده است برای خودتان و ایشان گرفتاری ایجادنشود
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ اعلام شرایط بازنشستگی کارکنان دولت


به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری ، ' مجید نادری' افزود: دستگاه های اجرایی مکفند کارمندانی را که دارای 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 60 سال سن و همچنین کارمندانی که دارای 35سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و 65 سال سن دارند را بدون تقاضای کارمند بازنشسته کنند.
  • به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری:اعلام شرایط بازنشستگی کارکنان دولت اعلام شرایط بازنشستگی کارکنان دولت دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارکنانی را که حداقل 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 35 سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کار‌شناسی ارشد و بالا‌تر دارند بازنشسته کنند. معاون صندوق بازنشستگی کشوری گفت: دستگاه های دولتی می توانند براساس بند ب ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری، کارکنانی را که حداقل 60سال سن
  • 5 سال سابقه خدمت داشته باشند با 25 روز حقوق، بازنشسته کنند.   وی اظهار داشت: همچنین براساس قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه‌های اجرایی موظفند کارمندانی را که دارای 65 سال سن و حداقل 25 سال سابقه خدمت دارند را بازنشسته کنند که این سقف سنی برای مشاغل تخصصی 70 سال است. معاون صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارکنانی را که حداقل 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 35 سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کار‌شناسی ارشد و بالا‌تر
  • اغل تخصصی 70 سال است. معاون صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارکنانی را که حداقل 30 سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و 35 سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کار‌شناسی ارشد و بالا‌تر دارند بازنشسته کنند. نادری درباره بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت گفت: این قانون براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تا 5 سال تمدید شده و پس از تصویب و ابلاغ ضوابط اجرایی وتامین اعتبار آن، صندوق بازنشستگی کشوری تقاضای بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در

مشاوره/ در انعقاد قرارداد با یک فرد بازنشسته چه مواردی باید رعایت شود تا در هنگام اتمام همکاری دچار مشکل نشویم ؟ آیا نمونه قراردادی در این زمینه برای ارسال وجود دارد . با تشکر


  • پرسش و پاسخ در انعقاد قرارداد با یک فرد بازنشسته چه مواردی باید رعایت شود تا در هنگام اتمام همکاری دچار مشکل نشویم ؟ آیا نمونه قراردادی در این زمینه برای ارسال وجود دارد . با تشکر   ؟ سلام همکاری فرد بازنشسته ای که کمتر از 35 سال بیمه پرداخت کرده باشد موجب مشکلاتی برای فرد و سازمان می شود بهتر است فرد در سازمانی هم که بازنشسته شده است دیگر کار نکند عمدتا این نوع همکاری ها را با عنو
  • فرد بازنشسته ای که کمتر از 35 سال بیمه پرداخت کرده باشد موجب مشکلاتی برای فرد و سازمان می شود بهتر است فرد در سازمانی هم که بازنشسته شده است دیگر کار نکند عمدتا این نوع همکاری ها را با عنوان مشاور در قرارداد ذکر می کنند متاسفانه امکان ارسال قرارداد مشاوره ای تا زمانی که نوع کار و دیگر شاخص ها مشخص نباشد وجود ندارد موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و عرض وقت بخیر آیا کارکنانی که به هر علتی بازنشسته می شوند(سخت زیان آور، شرایط سنی ،پایان 30 سال کار) آیا می توانند در همان شرکت قبلی (شرکتهای خصوص ) مجددا مشغول بکار شوند .و این کار آیا سبب مخاطرات برای کارفرما و یا برای کارگر دارد؟


  • پرسش و پاسخ سلام و عرض وقت بخیر آیا کارکنانی که به هر علتی بازنشسته می شوند(سخت زیان آور، شرایط سنی ،پایان 30 سال کار) آیا می توانند در همان شرکت قبلی (شرکتهای خصوص ) مجددا مشغول بکار شوند .و این کار آیا سبب مخاطرات برای کارفرما و یا برای کارگر دارد؟  ؟
  • ؟  ؟ درود پاسخ این پرسش به شرح زیر روی سایت وزارت کار موجود است: به لحاظ اجرای مقررات قانون کار اشتغال بکار افراد بازنشسته سازمان تامین اجتماعی در واحدهای بخش خصوصی منع قانونی ندارد و در صورت بکارگیری آنان در کارگاههای مشمول قانون کار، این قبیل کارگران همانند سایر کارگران شاغل در آن واحد از کلیه مزایای قانون کار منجمله بن کارگری و افزایشهای مزدی ناشی از مصوبات ش
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام مادر من 63 سال دارد و 10 سال سلبقه پرداخت بیمه با حداقل حقوق را دارد آیا قانون بازنشستگی برای افراد بالی 60 سال با 10 سال خدمت برای مادر من قابل اجرا است و با چه حقوقی بازنشسته می شود؟


  • لبته طبق قانون، بیمه‌شدگانی که دارای 35 سال تمام سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند، می‌توانند بدون در نظر گرفتن شرط سنی مقرر در قانون درخواست بازنشستگی کنند. طبق فصل سیزدهم ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه اجرایی با داشتن یکی از شرایط زیر می‌تواند کارمند خود را بازنشسته نماید: الف) حداقل سی‌سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و سی‌و‌پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از 30 سال. ب) حدا
  • صیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از 30 سال. ب) حداقل شصت سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت با بیست و پنج‌روز حقوق. تبصره 1- سابقه مذکور در بند (الف) و همچنین شرط سنی مزبور در بند «ب» برای متصدیان مشاغل ساخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان تا پنج سال کمتر می‌باشد و شرط سنی برای زنان منظور نمی‌گردد. تبصره 2- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچ
  • . تبصره 2- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند. تبصره 3- دستگاههای اجرایی مؤظفند کارمندانی را که دارای شصت و پنج سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت می‌باشند را بازنشسته کنند. سقف سنی برای متصدیان مشاغل تخصصی هفتاد سال است. کارمندان تخصصی فوق‌الذکر که سابقه خدمت

مشاوره/ ایا با بیست سال سابقه بیمه کارگری می توان باز نشسته شد


  • ی بازنشستگی کنند البته طبق قانون، بیمه‌شدگانی که دارای 35 سال تمام سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند، می‌توانند بدون در نظر گرفتن شرط سنی مقرر در قانون درخواست بازنشستگی کنند. طبق فصل سیزدهم ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه اجرایی با داشتن یکی از شرایط زیر می‌تواند کارمند خود را بازنشسته نماید: الف) حداقل سی‌سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و سی‌و‌پنج سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از 30 سال. ب) حداقل شصت سال سن و حداق
  • مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از 30 سال. ب) حداقل شصت سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت با بیست و پنج‌روز حقوق. تبصره 1- سابقه مذکور در بند (الف) و همچنین شرط سنی مزبور در بند «ب» برای متصدیان مشاغل ساخت و زیان‌آور و جانبازان و معلولان تا پنج سال کمتر می‌باشد و شرط سنی برای زنان منظور نمی‌گردد. تبصره 2- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای
  • ظور نمی‌گردد. تبصره 2- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند. تبصره 3- دستگاههای اجرایی مؤظفند کارمندانی را که دارای شصت و پنج سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت می‌باشند را بازنشسته کنند. سقف سنی برای متصدیان مشاغل تخصصی هفتاد سال است. کارمندان تخصصی فوق‌الذکر که سابقه خدمت آنها کمتر از
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1