جستجو در پورتال

سقف معافیت مالیاتی ماده

مشاوره/ با سلام احتراما شرکت ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان پذیرفته شده و مشمول معافیت مالیاتی است در اینخصوص چندسوال داشتم 1- آیا معافیت مالیاتی شرکت دانش بنیان به حقوق پرسنل هم تعلق می گیرد 2- آیا معافیت فوق الذکر به کارهایی که به صورت قراردادی به اشخاص حقیقی واگذارمیشود نیز تعلق می گیرد


  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما شرکت ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان پذیرفته شده و مشمول معافیت مالیاتی است در اینخصوص چندسوال داشتم 1- آیا معافیت مالیاتی شرکت دانش بنیان به حقوق پرسنل هم تعلق می گیرد 2- آیا معافیت فوق الذکر به کارهایی که به صورت قراردادی به اشخاص حقیقی واگذارمیشود نیز تعلق می گیرد   ؟
  • با سلام 1- خیر تعلق نمیگیرد ، مالیات حقوق موضوع ماده 84 ق م م است و معافیت خاص خود را دارد 2- بله ، درصورتیکه در اساس نامه شرکت فعالیت مذکور آمده باشد و اظهارنامه و اسناد و مدارک و دفاتر و گزارش های سه گانه به سازمان امور مالیاتی تحویل گردد و موضوع درآمد شرکت ماده های 94 تا 107 قرارد بگیرد می توان از معافیت های مالیاتی استفاده نمود بهروز باشید.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام شرکت تولیدی در سال 85 تاسیس کردم و جهت استفاده از ماده 132 معافیت مالیاتی برای واحد های تاسیس شده در فاصله 120 کیلومتری تهران جواز تاسیس خود و سپس پروانه بهره برداری در سال 87 اخذ نمودم. وقتی در مورد معافیت مالیاتی ام سوال کردم گفته شد شما معافیت ندارید چون واحدی که شما در شهرک صنعتی خودتان تاسیس کرده اید 25 کیلومتر نه 30 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد که این تبصره بعدا به این ماده 132 الحاق شده. حال تکلیف چیست؟


  • پرسش و پاسخ با سلام شرکت تولیدی در سال 85 تاسیس کردم و جهت استفاده از ماده 132 معافیت مالیاتی برای واحد های تاسیس شده در فاصله 120 کیلومتری تهران جواز تاسیس خود و سپس پروانه بهره برداری در سال 87 اخذ نمودم. وقتی در مورد معافیت مالیاتی ام سوال کردم گفته شد شما معافیت ندارید چون واحدی که شما در شهرک صنعتی خودتان تاسیس کرده اید 25 کیلومتر نه 30 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد که این تبصره بعدا به این ماده 132 الحاق شده. حال تکلیف چیست؟  ؟
  • از مرکز شهر فاصله دارد که این تبصره بعدا به این ماده 132 الحاق شده. حال تکلیف چیست؟  ؟ با سلام به هر حال لیست شهرک های صنعتی مشمول معافیت در وزارت صنایع موجود است.بدیهی است که کار سازمان امور مالیاتی قبل از راه اندازی یک مجموعه تولیدی باغ سبز نشان دادن است وبعد ازآن سنگ اندازی و مشکل درست کردن .از نظر سازمان امور مالیاتی کسی معافیت ندارد(حتی به فرض تصریح در قانون) مگر اینکه مشاور مالیاتی قوی(منظور بازنشسته های سازمان امور مالیاتی است) برا
  • ولیدی باغ سبز نشان دادن است وبعد ازآن سنگ اندازی و مشکل درست کردن .از نظر سازمان امور مالیاتی کسی معافیت ندارد(حتی به فرض تصریح در قانون) مگر اینکه مشاور مالیاتی قوی(منظور بازنشسته های سازمان امور مالیاتی است) برای اخذ حق خود به کار گیرد.سازمان امور مالیاتی به زعم خود محل "گرفتن" مالیات است ونه "دادن" وجه وکمک به تولید (از طریق اعطای اعتبار مالیاتی)

اخبار/ معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیاتهای مستقیم


معافیت مالیات بر درآمد حقوق

اخبار/ سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به صورت سالانه تعیین می‌شود


خبرگزاری فارس: نمایندگان مجلس مصوب کردند سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان دولت در طول برنامه هر ساله در بودجه سالانه تعیین شود.
  • با تصویب نمایندگان مجلس؛:سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به صورت سالانه تعیین می‌شود سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به صورت سالانه تعیین می‌شود به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسانه مالیاتی ایران، نمایندگان مجلس در بررسی جزئیات ماده 54 لایحه برنامه پنجم توسعه و تصویب آن، سقف معافیت مالیاتی موضوع مواد82 و 85 قانون مالیاتهای مستقیم( معافیت‌های مالیاتی حقوق کارمندان دولت) در طول برنامه هر ساله در بودجه سالانه تعیین می‌شود. نم
  • اصلاحات و الحاقات بعدی آن)، قضات، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی» جایگزین می شود. ابوترابی‌فرد بعد از تصویب این ماده با اشاره به اخطار توکلی نماینده تهران اظهار داشت: در اصل 51 قانون اساسی آمده است که هیچ نوع مالیاتی وضع نمی شود، مگر به موجب قانون، لذا این ماده بر اساس اخطار توکلی با اصل 51 قانون اساسی تناقض دارد و نمی‌توان این وظیفه را به دولت واگذار کرد. منبع: فارس تاریخ:

مشاوره/ سلام یک مغازه که سه نفر شریک هستند و شرکت نیست آیا تخفیفات خاصی به آنها تعلق می گیرد یا معافیتهای خاخصی دارند . صمیمانه سپاسگزارم


  • پرسش و پاسخ سلام یک مغازه که سه نفر شریک هستند و شرکت نیست آیا تخفیفات خاصی به آنها تعلق می گیرد یا معافیتهای خاخصی دارند . صمیمانه سپاسگزارم  ؟ با سلام خیر طبق قانون منفعت به نسبت هر شریک تقسیم وهر شریک سالیانه یک مبلغ معافیت دارد که معمولا در هر سال اعلام می شود و سپس پس از کسر معافیت مالیات شخص محاسبه ودریافت می شود ماده 101– درآمد سالانه مشمول مالیات مؤدیان موضوع این فصل که اظهارنا
  • خیر طبق قانون منفعت به نسبت هر شریک تقسیم وهر شریک سالیانه یک مبلغ معافیت دارد که معمولا در هر سال اعلام می شود و سپس پس از کسر معافیت مالیات شخص محاسبه ودریافت می شود ماده 101– درآمد سالانه مشمول مالیات مؤدیان موضوع این فصل که اظهارنامه مالیاتی خود را طبق مقررات این فصل در موعد مقرر تسلیم کرده اند تا میزان معافیت موضوع ماده (84) این قانون از پرداخت مالیات معاف و مازاد آن به نرخ های مذکور در ماده (131) این قانون مشمول مالیات خواهد بود. شرط تسلیم اظهارنامه برای استفاده از معافیت فوق ن
  • لیات معاف و مازاد آن به نرخ های مذکور در ماده (131) این قانون مشمول مالیات خواهد بود. شرط تسلیم اظهارنامه برای استفاده از معافیت فوق نسبت به عملکرد سال 1382 به بعد جاری است. تبصره– در مشارکت های مدنی اعم از اختیاری و قهری شرکا حداکثر از دو معافیت استفاده خواهند کرد و مبلغ معافیت به طور مساوی بین آنان تقسیم و باقی مانده سهم هر شریک جداگانه مشمول مالیات خواهد بود. شرکایی که با هم رابطه زوجیت دارند از لحاظ استفاده از معافیت در حکم یک شریک تلقی و معافیت مقرر به زوج اعطا می گردد. در صورت فو
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ تعیین سقف معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران


بر اساس مصوبه مجلس، سقف معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران 833 هزار تومان تعیین شد.
  • به گزارش خبرگزاری فارس:تعیین سقف معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران منبع: فارس تاریخ: 1392-02-25 تعیین سقف معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز خود بند 37 از لایحه بودجه سال 92 کل کشور را بررسی و تصویب کردند. بر این اساس سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 52 قا
  • انون برنامه پنجساله برنامه توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال 92 مبلغ 100 میلیون ریال در سال تامین شد. بر این اساس حقوق بگیران دولت که از 833 هزار تومان بیشتر حقوق می‌گیرند شامل پرداخت مالیات می‌شوند و حقوق بگیران تا 833 هزار تومان از معافیت مالیاتی بهره‌مند می شوند.  

مشاوره/ با سلام آیا سنوات دریافتی در پایان سال 89 مثلا اگر 490000 هزار تومان باشد معافیت مالیاتی 437500 تومان باید از آن کسر ومابقی آن ده درصد مالیاتش را محاسبه کرد.با تشکر فراوان


  • پرسش و پاسخ با سلام آیا سنوات دریافتی در پایان سال 89 مثلا اگر 490000 هزار تومان باشد معافیت مالیاتی 437500 تومان باید از آن کسر ومابقی آن ده درصد مالیاتش را محاسبه کرد.با تشکر فراوان  ؟ با سلام راه ساده ونادرست آن اینگونه است وگرنه شما باید ابتدا سرجمع دریافتی طی سال توسط شخص را محاسبه کنید.آنگاه رقم معافیت ماده 84 قانون را از آن کسر کنید.حال اگر تمامی معافیت قابل استفاده توسط شخص در طی یکسال استفاده نشده بود
  • تدا سرجمع دریافتی طی سال توسط شخص را محاسبه کنید.آنگاه رقم معافیت ماده 84 قانون را از آن کسر کنید.حال اگر تمامی معافیت قابل استفاده توسط شخص در طی یکسال استفاده نشده بود بایستی آن مقدار را از سنوات محاسبه شده کسر نمائید ومابه التفاوت را در نرخ مشمول ماده 131 ضرب نمائید.بالعکس اگر تمامی معافیت طی سال کاملا استفاده شده بود مستقیما سنوات محاسبه شده رادر نرخ مشول ماده 131 ضرب می نمائید ومالیات سنوات را بدین ترتیب محاسبه می کنید.

قوانین و مقررات/ معافیت های مالیاتی حقوق و دستمزد


رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای، جداول نحوه محاسبه مالیات حقوق در سال ۹۴ را ابلاغ کرد.

مشاوره/ سلام منظور از علی الرفع و معافیت شغلی تو سایت زیر چیه؟ http://isf-maliat.ir/faq.asp


  • پرسش و پاسخ سلام منظور از علی الرفع و معافیت شغلی تو سایت زیر چیه؟ http://isf-maliat.ir/faq.asp  ؟ با سلام در سایت مذکور اشتباها به جای علی الراس "علی الرفع " درج شده.معافیت شغلی نیز موارد معافیت های قانون مالیاتهای مستقیم است که تمامی شغلها(مثلا میزان معافیت ماده 84 قانون مالیاتها) از آن می توانند استفاده کنند.وبرخی معافیتها نیز مشمول شرکتهاست که از ماده 131 الی ماده 146 است ومی توانید آنها ر

اخبار/ خبرنگاران از پرداخت مالیات معاف شدند


سازمان امور مالیاتی در این خصوص اعلام کرده بود که نسبت به اعمال معافیتها هیچگونه مشکلی ندارد زیرا این امر قانون است و بر اساس ماده 139 اگر اظهارنامه ارائه نشود استفاده از قانون مالیاتها عملا امکانپذیر نخواهد بود. به عبارت دیگر استفاده از معافیت مالیاتی پس از ارائه اظهارنامه امکانپذیر خواهد شد.
  • سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:خبرنگاران از پرداخت مالیات معاف شدند خبرنگاران از پرداخت مالیات معاف شدند سازمان امور مالیاتی در این خصوص اعلام کرده بود که نسبت به اعمال معافیتها هیچگونه مشکلی ندارد زیرا این امر قانون است و بر اساس ماده 139 اگر اظهارنامه ارائه نشود استفاده از قانون مالیاتها عملا امکانپذیر نخواهد بود. به عبارت دیگر استفاده از معافیت مالیاتی پس از ارائه اظهارنامه امکانپذیر خواهد شد. بر اساس تفاهم جدید سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت فرهنگ و
  • ارنامه ارائه نشود استفاده از قانون مالیاتها عملا امکانپذیر نخواهد بود. به عبارت دیگر استفاده از معافیت مالیاتی پس از ارائه اظهارنامه امکانپذیر خواهد شد. بر اساس تفاهم جدید سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرنگاران مشمول معافیت مالیاتی شدند. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه مباحث و اقدامات مربوط به معافیت مالیاتی خبرنگاران به نتیجه و اتمام رسیده است گفت: قرار است معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسما ابتدای هر سال فهرست خبرنگا
  • رخوردار باشند و اظهارنامه مالیاتی خود را در تیرماه هر سال مانند تمام مشاغل و اصناف به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم کنند. سازمان امور مالیاتی در این خصوص اعلام کرده بود که نسبت به اعمال معافیتها هیچگونه مشکلی ندارد زیرا این امر قانون است و بر اساس ماده 139 اگر اظهارنامه ارائه نشود استفاده از قانون مالیاتها عملا امکانپذیر نخواهد بود. به عبارت دیگر استفاده از معافیت مالیاتی پس از ارائه اظهارنامه امکانپذیر خواهد شد. در عین حال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اعمال معافیت خبرنگاران از پرداخت مال
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1