جستجو در پورتال

خلاصه اطلاعات مزدی مشمولین قانون کار سال

مشاوره/ ماده 95 بند(ب) به این معنا است که هر ماه باید دفاتر درآمد و هزینه از دارایی گرفته شود و این موارد در آن ثبت شود؟


مشاوره/ مالیات دستمزد ؟


مشاوره/ با سلام آیا برای ارزش افزوده ی شرکت ثبت نام در سایت دارایی استان لازم است یا خیر؟


مشاوره/ حداقل حقوق مبنا برای مدرک تحصیلی دیپلم تا لیسانس


حداقل حقوق مبنا برای مدرک تحصیلی دیپلم تا لیسانس

مشاوره/ باسلام در مناطق ازاد ایا اضافه کار دریافتی (درخصوص مشمولین قانون تامین اجتماعی)مشمول دریافت مالیت مباشد؟


باسلام در مناطق ازاد ایا اضافه کار دریافتی (درخصوص مشمولین قانون تامین اجتماعی)مشمول دریافت مالیت مباشد؟
  • پرسش و پاسخ باسلام در مناطق ازاد ایا اضافه کار دریافتی (درخصوص مشمولین قانون تامین اجتماعی)مشمول دریافت مالیت مباشد؟  ؟ با سلام بله

مشاوره/ با سلام می خواستم بدانم سنوات براساس آخرین سال کارکرد فرد یا براساس سالی که پرداخت می شود کدام پرداخت می شود؟مثلا کارگری تا پایان سال 93 کارکرده اما مهر ماه 94 با او تسویه صورت گرفته سنوات او چگونه محاسبه می شود؟


مشاوره/ سلام و عرض وقت بخیر آیا کارکنانی که به هر علتی بازنشسته می شوند(سخت زیان آور، شرایط سنی ،پایان 30 سال کار) آیا می توانند در همان شرکت قبلی (شرکتهای خصوص ) مجددا مشغول بکار شوند .و این کار آیا سبب مخاطرات برای کارفرما و یا برای کارگر دارد؟


  • ار اشتغال بکار افراد بازنشسته سازمان تامین اجتماعی در واحدهای بخش خصوصی منع قانونی ندارد و در صورت بکارگیری آنان در کارگاههای مشمول قانون کار، این قبیل کارگران همانند سایر کارگران شاغل در آن واحد از کلیه مزایای قانون کار منجمله بن کارگری و افزایشهای مزدی ناشی از مصوبات شورایعالی کار نیز برخوردار خواهند شد. این هم لینک مربوطه بر روی سایت وزارت کار - پرسش 17 http://www.mcls.gov.ir/fa/kar/rahnamayemorajein/karegaran/porsesh/bakhsh5
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی هستم ولی عضو هیات مدیره نیستم و بابت کار در این تعاونی حقوق دریافت میکنم ایا مشمول واریز 3/بیمه بیکاری هستم به چه قانونی می شود استناد کرد چونکه 5سال واریز کردیم الان میگوید که مشمول نیستید ولی کارشناس ارشد تامین اجتماعی میگفت مشمول هستید بلاتکلیف ماندیم ریس درامد تامین اجتماعی سواد کافی برای تشخیص نیست فعلا ماندیم با تشکر


  • توسط رازنامه صورت نگرفته است.(مگر اینکه لینک مربوطه را ارسال کنید تا موضوع بررسی شود)3% بیمه بیکاری اگر توسط کارفرما واریز نشود کارگر نمی تواند از مزایای مشمول دوره بیکاری استفاده کند.بنابراین اجباری است ****از قانون بیمه بیکاری:**** ماده 1 - کلیه مشمولین قانون تامین اجتماعی که تابع قوانین کار و کار کشاورزی هستند مشمول مقررات این قانون می باشند. ماده 5 - حق بیمه بیکاری به میزان (3%) مزد بیمه شده می باشد که کلا توسط کارفرما تامین و پرداخت خواهد شد. ***از آیینامه اجرایی قانون بیمه بیکاری:***
  • بیکاری به میزان (3%) مزد بیمه شده می باشد که کلا توسط کارفرما تامین و پرداخت خواهد شد. ***از آیینامه اجرایی قانون بیمه بیکاری:*** ماده 2- کلیه مدیران و کارفرمایان کارگاهها ، موسسات تولیدی ( صنعتی و کشاورزی ) خدمات فنی و خدماتی دارای کارکنان مشمول قانون تامین اجتماعی که تابع قوانین کار یا کار کشاورزی هستند موظف به اجرای مقررات این آئین نامه می باشند. ماده 5- کلیه مدیران و کارفرمایان و مجریان پروژه ها مکلفند حق بیمه بیکاری مشمولین قانون را به ترتیب مذکور در قانون تامین اجتماعی ، از تاریخ 6/
  • نامه می باشند. ماده 5- کلیه مدیران و کارفرمایان و مجریان پروژه ها مکلفند حق بیمه بیکاری مشمولین قانون را به ترتیب مذکور در قانون تامین اجتماعی ، از تاریخ 6/5/1369 به شعب مربوط سازمان تامین اجتماعی پرداخت نمایند. تبصره 1- مبنای پرداخت حق بیمه بیکاری،مزده بیمه شده می باشد . تبصره 2- سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه بیکاری طبق ضوابط قانون تامین اجتماعی به بیمه شدگانی که با توجه به مقررات این آئین نامه بیکار شناخته شده و از طریق واحدهای کار و امور اجتماعی معرفی میشوند ، مقرری ب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام به استناد چه ماده قوانینی میتوانم پاداش پایان خدمت 6 ساله پیمانی در نیروی انتظامی از طریق دیوان عدالت پیگیری کنم که قرارداد پایان یافته و نمیدهند ایا آرا وحدت رویه ای در این زمینه وجود دارد لطفا دقیق راهنماییم بفرمایید./


سلام به استناد چه ماده قوانینی میتوانم پاداش پایان خدمت 6 ساله پیمانی در نیروی انتظامی از طریق دیوان عدالت پیگیری کنم که قرارداد پایان یافته و نمیدهند ایا آرا وحدت رویه ای در این زمینه وجود دارد لطفا دقیق راهنماییم بفرمایید./
  • زمینه وجود دارد لطفا دقیق راهنماییم بفرمایید./  ؟ باسلامی متقابل نظرباینکه براساس ماده 157 قانون مقررات استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پرداخت پاداش به پرسنل ان نیرو را طبق پاداش مشمولین قانون استخدام کشوری تعریف نموده لذا وبا توجه باینکه درقانون مدیریت خدمات کشوری درخصوص پرداخت وجوه تشویقی به کارکنان بازخرید خدمت شده حکمی پیش بینی نشده بنابراین ماده 45 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم .... و ایین نامه اجرایی 1387 هییت وزیران
  • نون استخدام کشوری تعریف نموده لذا وبا توجه باینکه درقانون مدیریت خدمات کشوری درخصوص پرداخت وجوه تشویقی به کارکنان بازخرید خدمت شده حکمی پیش بینی نشده بنابراین ماده 45 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم .... و ایین نامه اجرایی 1387 هییت وزیران مغایر با قانون مدیریت خدمات /6/ ان موضوع تصویبنامه شماره 3467/ت/89244 کشوری تلقی نمیشود و درحال حاضر اییننامه اخیرالذکر قابلیت اجرایی دارد . امیدوارم با این توضیحات به نتیجه دلخواه برسید . موفق باشید مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام نحوه محاسبه اضافه کاری کارمندان و کارگران شهرداری به تفکیک چگونه است؟ لطفا آیتم های مشمول هر کدام را مشخص نمائید با تشکر


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1