جستجو در پورتال

حقوق معوقه اسرا وظیفه

مشاوره/ با سلام من به مدت 20 سال هست که کارگر یک ساختمان میباشم با بیمه تامین اجتماعی و به مدت 5 سال میباشد که حقوق دریافت نکرده ام . میخواستم بدونم که مبلغ 5 سال اعم از حقوق معوقه ، عیدی ، حق اولاد ، بن کارگری و حق سنوات باید بنا بر مبلغ آخرین سال پرداخت شود(به روز باشد) یا طبق همون سال باشد؟ باتشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام من به مدت 20 سال هست که کارگر یک ساختمان میباشم با بیمه تامین اجتماعی و به مدت 5 سال میباشد که حقوق دریافت نکرده ام . میخواستم بدونم که مبلغ 5 سال اعم از حقوق معوقه ، عیدی ، حق اولاد ، بن کارگری و حق سنوات باید بنا بر مبلغ آخرین سال پرداخت شود(به روز باشد) یا طبق همون سال باشد؟ باتشکر  ؟
  • نوات باید بنا بر مبلغ آخرین سال پرداخت شود(به روز باشد) یا طبق همون سال باشد؟ باتشکر  ؟ باسلام شما می توانید از طریق اداره کار تمامی حقوق معوقه خود را از کارفرما به نرخ روز دریافت نمایید. در این خصوص می توانید درخواست تاخیر تادیه پرداخت از کارفرما نمایید.
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ افزایش 10درصدی حقوق کارمندان از تیرماه با 3 ماه معوقه


خبرگزاری فارس: معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور از اعمال افزایش 10درصدی حقوق کارمندان دولت از تیرماه خبر داد.
  • معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت در گفت‌وگو با فارس خبر داد: افزایش 10درصدی حقوق کارمندان از تیرماه با 3 ماه معوقه افزایش 10درصدی حقوق کارمندان از تیرماه با 3 ماه معوقه عبدالعلی تاجی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه افزایش 10درصدی حقوق کارمندان دولت از تیرماه اعمال می‌شود، گفت: چون این مصوبه در روزهای پایانی خرداد در دولت تصویب شد، بنابراین در حقوق خردادماه قابل اعمال نبود و از
  • در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه افزایش 10درصدی حقوق کارمندان دولت از تیرماه اعمال می‌شود، گفت: چون این مصوبه در روزهای پایانی خرداد در دولت تصویب شد، بنابراین در حقوق خردادماه قابل اعمال نبود و از تیرماه هم 10 درصد افزایش حقوق اعمال می‌شود. وی تصریح کرد: مابه‌التفاوت 3 ماه اول سال با حقوق تیرماه به کارمندان پرداخت می‌شود. منبع: فارس تاریخ: 1390-04-06
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


با سلام و خسته نباشید بنده وظیفه بگیر نیروهای مسلح هستم به شماره شناسایی 2287820080300 که
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر با سلام و خسته نباشید بنده وظیفه بگیر نیروهای مسلح هستم به شماره شناسایی 2287820080300 که بعد از افزایش 10 درصدی در حقوق امسال که در تیرماه اعمال شد، فقط مبلغ 130000 ریال تحت عنوان طلب نوع 1 و 2 واریز شد وچیز دیگری واریز نشده است در صورتی که طبق افزایش حقوق باید مبلغی در حدود 1500000 ریال بابت 3 ماه معوقه واریز میشد. لطفا بررسی نمایید ؟ ثبت کننده: ایوب عبادی تاریخ ثبت: 1390/06/22

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


ماده 91 : درآمدهای حقوق به شرح زیر از پرداخت مالیات معاف است : 5- حقوق بازنشستگی و وظی
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر ماده 91 : درآمدهای حقوق به شرح زیر از پرداخت مالیات معاف است : 5- حقوق بازنشستگی و وظیفه و مستمری و پایان خدمت و خسارت اخراج و بازخرید خدمت و وظیفه یا مستمری پرداختی به وراث و حق سنوات و حقوق ایام مرخصی استفاده نشده که در موقع بازنشستگی یا از کارافتادگی به حقوق بگیر پرداخت می شود .

مشاوره/ با سلام احتراما مصوبه وبخشنامه دولت مبنی بر افزایش حقوق کارکنان در خرداد ماه 1391 صادر وبه تبع آن احکام کارکنان رسمی در سال 1391 در تیر ماه 1391 صادرگردید ودر فیش حقوقی تیر ماه معوقه افزایش حقوق-معوقه ماموریت وسایر معوقه ها علاوه بر مزایای مستمر وغیر مستمر(اضافه کار+ایاب وذهاب+کمک غذا)دریافت می گردد سئوال این است که در محاسبه مابه التفاوت تغییر صندوق بازنشتگی به صندوق تامین اجتماعی براساس فرمول (21%*آخرین حقوق و مزایای دریافتی ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول ) معوقه ها وسایر خدمات رفاهی که سالی یک مورد شاید به خاطرافزایش تولید مشمول دریافت گردد محاسبه می گردد یا نه؟ کارشناسان تامین اجتماعی جواب درست وحسابی ندادند. اصولا به نظر می رسد نباید 21%معوقه افزایش حقوق را محاسبه ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول کرد .ایا اگر این مهم اتفاق افتاد می توان از مراجع قانونی شکایت کرد. با تشکر


با سلام احتراما مصوبه وبخشنامه دولت مبنی بر افزایش حقوق کارکنان در خرداد ماه 1391 صادر وبه تبع آن احکام کارکنان رسمی در سال 1391 در تیر ماه 1391 صادرگردید ودر فیش حقوقی تیر ماه معوقه افزایش حقوق-معوقه ماموریت وسایر معوقه ها علاوه بر مزایای مستمر وغیر مستمر(اضافه کار+ایاب وذهاب+کمک غذا)دریافت می گردد سئوال این است که در محاسبه مابه التفاوت تغییر صندوق بازنشتگی به صندوق تامین اجتماعی براساس فرمول (21%*آخرین حقوق و مزایای دریافتی ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول ) معوقه ها وسایر خدمات رفاهی که سالی یک مورد شاید به خاطرافزایش تولید مشمول دریافت گردد محاسبه می گردد یا نه؟ کارشناسان تامین اجتماعی جواب درست وحسابی ندادند. اصولا به نظر می رسد نباید 21%معوقه افزایش حقوق را محاسبه ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول کرد .ایا اگر این مهم اتفاق افتاد می توان از مراجع قانونی شکایت کرد. با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما مصوبه وبخشنامه دولت مبنی بر افزایش حقوق کارکنان در خرداد ماه 1391 صادر وبه تبع آن احکام کارکنان رسمی در سال 1391 در تیر ماه 1391 صادرگردید ودر فیش حقوقی تیر ماه معوقه افزایش حقوق-معوقه ماموریت وسایر معوقه ها علاوه بر مزایای مستمر وغیر مستمر(اضافه کار+ایاب وذهاب+کمک غذا)دریافت می گردد سئوال این است که در محاسبه مابه التفاوت تغییر صندوق بازنشتگی به صندوق تامین اجتماعی براساس فرمول (21%*آخرین حقوق و مزایای دریافتی ضربدر تعداد ماهه
  • قه ها علاوه بر مزایای مستمر وغیر مستمر(اضافه کار+ایاب وذهاب+کمک غذا)دریافت می گردد سئوال این است که در محاسبه مابه التفاوت تغییر صندوق بازنشتگی به صندوق تامین اجتماعی براساس فرمول (21%*آخرین حقوق و مزایای دریافتی ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول ) معوقه ها وسایر خدمات رفاهی که سالی یک مورد شاید به خاطرافزایش تولید مشمول دریافت گردد محاسبه می گردد یا نه؟ کارشناسان تامین اجتماعی جواب درست وحسابی ندادند. اصولا به نظر می رسد نباید 21%معوقه افزایش حقوق را محاسبه ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول
  • ضربدر تعداد ماههای سنوات قابل قبول کرد .ایا اگر این مهم اتفاق افتاد می توان از مراجع قانونی شکایت کرد. با تشکر  ؟ دوست عزیز و گرامی در این مورد خاص توصیه میکنم مشکلتان را از طریق اداره حقوقی سازمان تامین اجتماعی محلتان بررسی و در صورتیکه نتیجه ای حاصل نشده و توضیحات مستند ومستدلی ارائه نگردید از طریق دیوان محترم عدالت اداری احقاق حق فرمایید . موفقیتتان را خواهانم
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر سلام من در سال 66 تا 68 در ارتش خدمت کرده ام و مسوول نگهداری اسرا بوده ام آیا کارت ایثار گری شامل من می شود؟ با تشکر لطفا ج دهید

مشاوره/ با سلام من از سال گذشته حقوق معوقه طلب دارم. بر اساس قانون کار آیا شرکت کارفرما بایستی آن را بر اساس پایه حقوق سال جدید، به بنده پرداخت نماید؟


با سلام من از سال گذشته حقوق معوقه طلب دارم. بر اساس قانون کار آیا شرکت کارفرما بایستی آن را بر اساس پایه حقوق سال جدید، به بنده پرداخت نماید؟

مشاوره/ با سلام، من مدیر یک مجموعه کشاورزی در کرج با کمتر از 10 نفر کارگر و فاقد طبقه مشاغل هستم. کارگران مجموعه از سال 85 مشغول به فعالیت هستند و چون با آنها قرارداد ننوشته ایم رسمی تلقی می شوند. به دلایل عدم آگاهی حسابدارمان، تا کنون هر ساله فقط حداقل حقوق اعلامی توسط دولت را (به همراه کلیه مزایای بن و مسکن و اولاد و عیدی و ...) به کارگران پرداخت کرده ایم. در حال حاضر میخواهیم پایه سنواتی معوقه سالهای گذشته را پرداخت کنیم. آیا در شرایط کارگاه ما، پایه سنواتی مصوب بصورت سالانه به حداقل حقوق اضافه می شود؟ و در این صورت از سال دوم به بعد حقوق کارگران ما دیگر حداقل حقوق نیست و درصدی اضافه می شود؟ و یا اینکه می توانیم از سال دوم به بعد تنها مبلغ پایه سنواتی ضربدر 365 روز را علاوه بر حقوق حداقل اعلامی پرداخت کنیم؟ در صورت امکان نحوه محاسبه بدهی معوقه ما به کارگران را اعلام فرمایید. همچنین نحوه پرداخت آن و اخذ تسویه به گونه ای که بعداً دچار مشکل نشویم. با تشکر


با سلام، من مدیر یک مجموعه کشاورزی در کرج با کمتر از 10 نفر کارگر و فاقد طبقه مشاغل هستم. کارگران مجموعه از سال 85 مشغول به فعالیت هستند و چون با آنها قرارداد ننوشته ایم رسمی تلقی می شوند. به دلایل عدم آگاهی حسابدارمان، تا کنون هر ساله فقط حداقل حقوق اعلامی توسط دولت را (به همراه کلیه مزایای بن و مسکن و اولاد و عیدی و ...) به کارگران پرداخت کرده ایم. در حال حاضر میخواهیم پایه سنواتی معوقه سالهای گذشته را پرداخت کنیم. آیا در شرایط کارگاه ما، پایه سنواتی مصوب بصورت سالانه به حداقل حقوق اضافه می شود؟ و در این صورت از سال دوم به بعد حقوق کارگران ما دیگر حداقل حقوق نیست و درصدی اضافه می شود؟ و یا اینکه می توانیم از سال دوم به بعد تنها مبلغ پایه سنواتی ضربدر 365 روز را علاوه بر حقوق حداقل اعلامی پرداخت کنیم؟ در صورت امکان نحوه محاسبه بدهی معوقه ما به کارگران را اعلام فرمایید. همچنین نحوه پرداخت آن و اخذ تسویه به گونه ای که بعداً دچار مشکل نشویم. با تشکر
  • با سلام، من مدیر یک مجموعه کشاورزی در کرج با کمتر از 10 نفر کارگر و فاقد طبقه مشاغل هستم. کارگران مجموعه از سال 85 مشغول به فعالیت هستند و چون با آنها قرارداد ننوشته ایم رسمی تلقی می شوند. به دلایل عدم آگاهی حسابدارمان، تا کنون هر ساله فقط حداقل حقوق اعلامی توسط دولت را (به همراه کلیه مزایای بن و مسکن و اولاد و عیدی و ...) به کارگران پرداخت کرده ایم. در حال حاضر میخواهیم پایه سنواتی معوقه سالهای گذشته را پرداخت کنیم. آیا در شرایط کارگاه ما، پایه سنواتی مصوب بصورت سالانه به حداقل حقوق اضافه م
  • ی شود؟ و در این صورت از سال دوم به بعد حقوق کارگران ما دیگر حداقل حقوق نیست و درصدی اضافه می شود؟ و یا اینکه می توانیم از سال دوم به بعد تنها مبلغ پایه سنواتی ضربدر 365 روز را علاوه بر حقوق حداقل اعلامی پرداخت کنیم؟ در صورت امکان نحوه محاسبه بدهی معوقه ما به کارگران را اعلام فرمایید. همچنین نحوه پرداخت آن و اخذ تسویه به گونه ای که بعداً دچار مشکل نشویم. با تشکر  ؟ سلام دوست عزیز هرساله وزارت کار حداقل وافزایشهای قانونی را ابلاغ&nb
  • مشکل نشویم. با تشکر  ؟ سلام دوست عزیز هرساله وزارت کار حداقل وافزایشهای قانونی را ابلاغ  می کند که میتوانید از حوزه اداره کارخود دریافت نمائید بله اگر سابقه سنواتی داشته باشد حداقل حقوق + افزایش سنواتی.  میتوانید با اخذ تعهد محضری مبنی به تسویه کامل وعدم مطالبات قبلی کمی از ادعای های کارکنان را کاهش دهید اگر تعهد عادی (امضاء و اثر انگشت) اخذ شود با تعهد محضری چه تفاوتی دارد؟ اگر کارگر حاضر به دادن تعهد محضری نشود چ
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام استاد، آیا بیمه و مالیات به عیدی و سنوات پایان سال تعلق می گیرد؟ ممنون


  • مالیات به عیدی و سنوات پایان سال تعلق می گیرد؟ ممنون  ؟ با سلام ماده 91: 9-عیدی سالانه یا پاداش آخر سال جمعا معادل یک دوازدهم میزان معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) این قانون 5- حقوق بازنشستگی و وظیفه و مستمری و پایان خدمت و خسارت اخراج و بازخرید خدمت و وظیفه یا مستمری پرداختی به وراث و حق سنوات و حقوق ایام مرخصی استفاده نشده که در موقع بازنشستگی یا از کارافتادگی به حقوق بگیر پرداخت می شود . توجه کنید که سنوات اگر در زم

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • ات توضیحات کاربر ام من در فرفردین ماه 1351 درشرکت مخابرات اسخدام و دراردیبهشت 1381 بازنشسته شدم اما دو سال سربازی مرا که 1348 تا1350 انجام وظیفه نموده ام را محاسبه نکردند ایا نباید بجای دریافت 30 روز حقوق در دوران بازنشستگی 32 روز حقوق دریافت کنم باتشکر محمد رضا ضیغمی مستمری ممنونم مرا اگاه فرمایید
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1