جستجو در پورتال

تمکین در حقوق ارائ وحدت رویه

دریافت و بارگزاری فایل/ بخشنامه ایجاد وحدت رویه در خصوص رسیدگی و اعمال جرائم بند 2 و 4 ماده 22 به صورتحسابهای صادره


بخشنامه ایجاد وحدت رویه در خصوص رسیدگی و اعمال جرائم بند 2 و 4 ماده 22 به صورتحسابهای صادره

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام همسربنده بدون اجازه منزلمو ترک کرده ومن طبق شکایتی که از همسرم کردم خواستار تمکین از دادگاه رابرای همسرم نمودم خواستم بدونم شرایط تمکین چیه.باتشکر

مشاوره/ با سلام، همسرم شکایتی مبنی بر عدم تمکین مطرح کردن که بعد از آن مددکار برای یکسری سئوالات برای تدارک منزل و وسایل با من صحبت کردند، اما من قبل از این شکایتی داشتم از آقا مبنی بر کتک کاری ترک انفاق 1-آیا می توانم به خانه این آقا نروم ونیز نفقه بگیرم به علت خوف ضرر مالی و جانی(ماده1115)؟ 2- و اگر نه آیا در جلسه عدم تمکین می توانم شرط تمکین راگرفتن نفقه بگذارم و وقت بخواهم برای رفتن به منزل همسر؟


با سلام، همسرم شکایتی مبنی بر عدم تمکین مطرح کردن که بعد از آن مددکار برای یکسری سئوالات برای تدارک منزل و وسایل با من صحبت کردند، اما من قبل از این شکایتی داشتم از آقا مبنی بر کتک کاری ترک انفاق 1-آیا می توانم به خانه این آقا نروم ونیز نفقه بگیرم به علت خوف ضرر مالی و جانی(ماده1115)؟ 2- و اگر نه آیا در جلسه عدم تمکین می توانم شرط تمکین راگرفتن نفقه بگذارم و وقت بخواهم برای رفتن به منزل همسر؟
  • پرسش و پاسخ با سلام، همسرم شکایتی مبنی بر عدم تمکین مطرح کردن که بعد از آن مددکار برای یکسری سئوالات برای تدارک منزل و وسایل با من صحبت کردند، اما من قبل از این شکایتی داشتم از آقا مبنی بر کتک کاری ترک انفاق 1-آیا می توانم به خانه این آقا نروم ونیز نفقه بگیرم به علت خوف ضرر مالی و جانی(ماده1115)؟ 2- و اگر نه آیا در جلسه عدم تمکین می توانم شرط تمکین راگرفتن نفقه بگذارم و وقت بخواهم برای رفتن به منزل همسر؟  ؟
  • ;؟ با سلام اگر ثابت شود که خوف جانی و مالی دارید می توانید به منزل مشترک نروید و نفقه در این صورت تعلق می گیرد. سلام می خواستم بدانم آیا با داشتن پرونده کیفری مبنی بر ترک انفاق و کتک کاری تمکین اقا پذیرفته می شود؟ و ایا باید درخواست نفقه را در جلسه تمکین تقدیم کنم مثلا بگویم نفقه حال می خواهم و منزل جداگانه؟ با سلام معمولا با مدارک موجود نباید تمکین پذیرفته شود و حال می توانید نفقه کیفری را الان مطرح کنید با احترام-اسدی-
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر لینک رای دیوان: http://raznameh.com/itm7166/هیأت-عمومی-دیوان-عدالت-اداری-در-رایی-وحدت-رویه-اخیرا-حسابداری-را-جزو-مشاغل-کارگری-ندانسته-است.با-این.html

مقالات/ نبود وحدت رویه و مشکل تفسیر قانون


نبود وحدت رویه و تفاسیر شخصی از قوانین همواره یکی از معضلات موجود در ارتباط با یک موضوع واحد بین اشخاص مختلفی است. که با آن موضوع در ارتباط بوده یا به حسب وظیفه باید حکمی در ارتباط با آن موضوع ارائه کنند. از جمله مصادیق آن زیان انباشته ناشی از ادغام شرکت ها است.

مشاوره/ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در رایی وحدت رویه اخیرا حسابداری را جزو مشاغل کارگری ندانسته است.با این رای احمقانه حدود نیم میلیون حسابدار شاغل در بخشهای خصوصی مشمول قانون کار نخواهند بود نظر شما در این خصوص چیست.


  • ز یک جهت با شما موافقیم وآنهم به دلیل اینکه با این رای حدود نیم میلیون حسابدار شاغل در بخش خصوصی خارج از شمول مقررات قانون کار می شوند وچون در مجموعه های خصوصی عمدتا قانونی غیر از قانون کار وجود ندارد ضمن تمایز قائل شدن برای حسابداران آنها را از حق وحقوق قانونی خود (در عدم وجود یک قانون حمایت کننده) محروم می کند ودستشان از همه جا کوتاه می شود.بنابراین آنها نمی توانند مثل سایر کارگران شاغل در یک شرکت سنوات وعیدی و.... نظیر دیگران بگیرند ودر نبود قانون حمایت کننده همواره دعوی بین حسابداران وکارفرم
  • این آنها نمی توانند مثل سایر کارگران شاغل در یک شرکت سنوات وعیدی و.... نظیر دیگران بگیرند ودر نبود قانون حمایت کننده همواره دعوی بین حسابداران وکارفرمایان در خصوص حقوق ومزایا وجود خواهد داشت وحسابدارانی که به حق وحقوق خود نرسند راه آن را با کم کاری /ارائه گزارشات نادرست وتهیه دفاتر واظهارنامه مشکل دار سر کار فرما در می آورند وبنابراین گزارشگری مالی به سوی انحطاط می رود.از طرفی با گفته شما مخالفیم زیرا دوستان در دیوان عدالت اداری همه دارای سوابق حقوقی وقضایی حرفه ای ونوابق تبین وتفسیر قاونین ومقر
  • گفته شما مخالفیم زیرا دوستان در دیوان عدالت اداری همه دارای سوابق حقوقی وقضایی حرفه ای ونوابق تبین وتفسیر قاونین ومقررات هستندو توهین به آنها جایز نیست وتصمیم غلط همواره محل اصلاح دارد. واین اشتباه صرفا به جهت "رجحان شکل بر محتوی" بوده (صرفا به جهت وحدت رویه) ولذا بر خلاف حسابداران که به "رجحان محتوی بر شکل" فکر وعمل می کنند دوستان قضایی معکوس عمل حسابداران را انجام می دهند.

مشاوره/ با سلام من مدت 9 سال است که در یک شرکت دولتی کار میکنم فرمول اضافه کار ما از ابتدای استخدامم تا کنون حقوق پایه ضربدر 1/4 تقسیم بر 192 بوده است ولی امسال ذیحساب ما فرمول را اصلاح کرده و میگوید باید به جای 192 تقسیم بر 220 شود . میخواستم بپرسم آیا این فرمول درست است یا خیر و در صورتیکه درست است آیا امکان تغییر فرمول پس از پرداخت چند ساله با فرمول قبل وجود دارد یا خیر ؟ لطفاً در صورت امکان با مستندات اعلام گردد. با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام من مدت 9 سال است که در یک شرکت دولتی کار میکنم فرمول اضافه کار ما از ابتدای استخدامم تا کنون حقوق پایه ضربدر 1/4 تقسیم بر 192 بوده است ولی امسال ذیحساب ما فرمول را اصلاح کرده و میگوید باید به جای 192 تقسیم بر 220 شود . میخواستم بپرسم آیا این فرمول درست است یا خیر و در صورتیکه درست است آیا امکان تغییر فرمول پس از پرداخت چند ساله با فرمول قبل وجود دارد یا خیر ؟ لطفاً در صورت امکان با مستندات اعلام گردد. با تشکر ؟
  • در این خصوص رویه های اعمالی متفاوت است وعملا طوری عمل می شود که کمترین نرخ را برای اضافه کاری کارمند محاسبه کنند لذا حکم بر بیسوادی ویا نادانی مشاوران وممیزان وذیحسابان نیست بلکه هر چه کمتر پرداخت شود بهتر است لذا رویه های مختلف با تفسیر های مختلف ارائه می شود تا مقصود حاصل شود.عملا شما طبق قانون کار بیشتر از 176 ساعت در ماه نباید کار کنید.بنابراین حقوق پایه در مجموعه های دولتی(شامل حق جذب و..) بایستی بر 176 ساعت تقسیم شود تا نرخ اضافه کار محاسبه شود.از طرفی نرخ روزانه اعلامی توسط وزارت کار ب
  • ی دولتی(شامل حق جذب و..) بایستی بر 176 ساعت تقسیم شود تا نرخ اضافه کار محاسبه شود.از طرفی نرخ روزانه اعلامی توسط وزارت کار بایستی در 30 روز ضرب شود تا حداقل حقوق ماهیانه کارگر مشخص شوداما واقعیت اینست که این حقوق برای 176 ساعت کار است ونه بیشتر .لذا رویه درست 176 ساعت است ومابقی رویه های اجرایی انتخاب مدیریتی است ومبتنی بر قانونی نیست. در ضمن شیوه محاسبه اضافه کار در مجموعه های دولتی اگر قانون کاری باشند اینگونه است.وگرنه متفاوت است. 29/01/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشخصات کاربر/ تمکین فولاد (سهامی خاص)


تمکین فولاد (سهامی خاص)
  • تمکین فولاد (سهامی خاص)

مشاوره/ سلام و خسته نباشید آیا میتوان هر شش ماه یک بار حقوق مندرج در لیست بیمه را افزایش داد؟ در صورت پاسخ مثبت میزان این افزایش چقدر می تواند باشد؟ با سپاس


سلام و خسته نباشید آیا میتوان هر شش ماه یک بار حقوق مندرج در لیست بیمه را افزایش داد؟ در صورت پاسخ مثبت میزان این افزایش چقدر می تواند باشد؟ با سپاس
  • پرسش و پاسخ سلام و خسته نباشید آیا میتوان هر شش ماه یک بار حقوق مندرج در لیست بیمه را افزایش داد؟ در صورت پاسخ مثبت میزان این افزایش چقدر می تواند باشد؟ با سپاس  ؟ با سلام مشکلی ندارد ومیزان آن با توجه به رویه های سازمان می تواند متفاوت باشد فقط نکته اینست که سرجمع حقوق دریافتی با افزایش ها نبایستی کمتر از حداقل حقوق قانون کار باشد واما مساله ای که هست پرداخت حق بیمه بر اساس آخرین تغییرات حقوق اس
  • ندارد ومیزان آن با توجه به رویه های سازمان می تواند متفاوت باشد فقط نکته اینست که سرجمع حقوق دریافتی با افزایش ها نبایستی کمتر از حداقل حقوق قانون کار باشد واما مساله ای که هست پرداخت حق بیمه بر اساس آخرین تغییرات حقوق است مثلا کسی که قبلا 500 هزار حقوق می گرفته سرجمع بیمه سهم کارگر وکارفرما 150 هزار تومان می شود وبا افزایش حقوق به 600 هزار تومان حق بیمه نیز به 180 هزار تومان افزایش می یابد.

مشاوره/ با سلام . چندی است با شوهرم مشکل دارم و به خانه پدری امده ام و پرونده های مختلفی از ما اعم از مهریه و تمکین در جریان است . حکم مهریه این روزها صادر شده است که تقاضای اعسار داده است و مبلغ در امدش را 250 ت در ماهی اعلام کرده ، سوال اولم این است که آیا پیش قسط تعیین خواهد شد ؟ و اینکه در جلسه تمکین من به شکل صوری اعلام کردم که تمکین میکنم تا به ایشان اجازه ازدواج مجدد داده نشود ، حکم هم به همان طریق بریده شد یعنی اجازه داده نشد ، اما ایشان هم اکنون زنی را صیغه کرده است ، بفرمایید من چطور از دواجش را اثبات کنم با توجه به اینکه شهر کوچک است و افرادی هم مطلع هستند که او ازدواج کرده ، یا میتوان به منکرات تماس گرفت تا او و زن صیغه ای را در محلی با هم دستگیر کنند ؟ تا من از پزارش منکرات استفاده کنم ؟ ممنون میشوم جواب سوالاتم را کامل بدهید


  • پرسش و پاسخ با سلام . چندی است با شوهرم مشکل دارم و به خانه پدری امده ام و پرونده های مختلفی از ما اعم از مهریه و تمکین در جریان است . حکم مهریه این روزها صادر شده است که تقاضای اعسار داده است و مبلغ در امدش را 250 ت در ماهی اعلام کرده ، سوال اولم این است که آیا پیش قسط تعیین خواهد شد ؟ و اینکه در جلسه تمکین من به شکل صوری اعلام کردم که تمکین میکنم تا به ایشان اجازه ازدواج مجدد داده نشود ، حکم هم به همان طریق بریده شد یعنی اجازه داده نشد ، اما ایشان هم اکنو
  • یر کنند ؟ تا من از پزارش منکرات استفاده کنم ؟ ممنون میشوم جواب سوالاتم را کامل بدهید   ؟ با سلام بله پیش قسط تعیین می گردد ودر خصوص ازدواج باید این موضوع اثبات گردد و سند ازدواج را باید ارائه دهید.
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1