جستجو در پورتال

تایید سوابق صندوق بیمه تامین اجتماعی

مشاوره/ با سلام ؛ در یک سازمان دولتی استخدام شدم که کسورات بیمه ایی را سازمان مربوطه کسر وبرای مدت حدود 2 سال به صندوق خدمات درمانی ( سازمان بازنشستگی کشوری ) واریز نموده است و بعد از 2سال سازمان مربوطه( استخدام کننده ) بدون درخواست مستخدم وراساً؛ صندوق بیمه را تغییر وکسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی واریز می نمایدۀ حال سوال این است که برای انتقال سوابق 2 سال اولیه به صندوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر


با سلام ؛ در یک سازمان دولتی استخدام شدم که کسورات بیمه ایی را سازمان مربوطه کسر وبرای مدت حدود 2 سال به صندوق خدمات درمانی ( سازمان بازنشستگی کشوری ) واریز نموده است و بعد از 2سال سازمان مربوطه( استخدام کننده ) بدون درخواست مستخدم وراساً؛ صندوق بیمه را تغییر وکسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی واریز می نمایدۀ حال سوال این است که برای انتقال سوابق 2 سال اولیه به صندوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر
  • 2 سال به صندوق خدمات درمانی ( سازمان بازنشستگی کشوری ) واریز نموده است و بعد از 2سال سازمان مربوطه( استخدام کننده ) بدون درخواست مستخدم وراساً؛ صندوق بیمه را تغییر وکسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی واریز می نمایدۀ حال سوال این است که برای انتقال سوابق 2 سال اولیه به صندوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر  ؟ باسلام  معم
  • دوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر  ؟ باسلام  معمولا این امر با درخواست بیمه شده انجام گرفته ومتقاضی مابه التفاوت را می پردازند ولی در این مو رد خاص قاعدتا بایستی اقدام کننده بپردازد . باامتنان
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ برخورد قانونی با کارفرمایان بیمه‌گریز


براساس تکالیف قانونی این آیین‌نامه، صندوق تأمین‌اجتماعی می‌تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت‌شده اقدام کند.
  • براساس اعلام صندوق تامین‌اجتماعی، :برخورد قانونی با کارفرمایان بیمه‌گریز برخورد قانونی با کارفرمایان بیمه گریز براساس تکالیف قانونی این آیین نامه، صندوق تأمین اجتماعی می تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت شده اقدام کند. براساس اعلام صندوق تامین اجتماعی، کارفرمایانی که ظرف مدت یک ماه بعد از ابلاغ اجراییه، بدهی خود را پرداخت نکنند، به استناد آیین نامه اجرای ماده 50 قانون تامین اجتماعی
  • راییه، بدهی خود را پرداخت نکنند، به استناد آیین نامه اجرای ماده 50 قانون تامین اجتماعی، با آنان برخورد قانونی به عمل خواهد آمد. به گزارش روابط عمومی صندوق تامین اجتماعی، براساس قوانین و مقررات صندوق تامین اجتماعی، کارفرمایان باید سهم کارگران از حق بیمه را از حقوق آنان کسر و همراه با سهم خود به صندوق تامین اجتماعی پرداخت کنند. براساس تکالیف قانونی این آیین نامه، صندوق تأمین اجتماعی می تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت شده
  • کنند. براساس تکالیف قانونی این آیین نامه، صندوق تأمین اجتماعی می تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت شده اقدام کند. پرداخت تمامی مطالبات داروخانه ها و پزشکان 10 روز آینده صندوق تامین اجتماعی همچنین با صدور اطلاعیه دیگری اعلام کرد: تمام مطالبات این مراکز از صندوق تامین اجتماعی ظرف 10 روز آینده تسویه می شود. منبع: تابناک تاریخ: 1389-08-02

اخبار/ تامین اجتماعی به وزارت رفاه ملحق شد


بر اساس یک قانون ابلاغ شده از سوی احمدی‌نژاد، سازمان تامین‌اجتماعی زیر مجموعه وزارت رفاه و تامین اجتماعی قرار گرفته و وزیر در برابر مراجع قانونی ذی‌ربط پاسخگو است.
  • یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی، قانون اصلاح ماده (113) قانون مدیریت خدمات کشوری و چگونگی تعیین مدیریت سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی و بیمه های درمانی که با عنوان طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در مجلس و تایید شورای نگهبان، از سوی رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شد. بر اساس این قانون، سازمان تامین اجتماعی زیر مجموعه وزارت رفاه و تامین اجتماعی قرار گرفته و وزیر در برابر مراجع قانونی ذی ربط پاسخگو است. این قانون ترکیب 9 نفره هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
  • بر اساس آن شش نفر با پیشنهاد وزیر رفاه و تامین اجتماعی و تصویب شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی و سه نفر باقیمانده مطابق قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی تعیین خواهند شد. این قانون همچنین مقرر کرده است هیات امنای مذکور در حکم هیات امنا همه صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی، بیمه های خدمات درمانی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر خواهند بود. منبع: دنیای اقتصاد تاریخ: 1388-12-26
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام اینجانب دارای 8 سال سابقه پیمانی و حدود 1 سال به رسمی آزمایشی تغییر وضعیت یافته ام. آیا تغییر صندوق بازنشستگی به کشوری به صلاح است؟ آیا امکان باز خرید از دستگاه وجود دارد؟ در صورتانتقال به صندوق بازنشستگی کشوری و در صورتی که بعد از آن قصد بازخرید شدن داشته باشم و با ادامه بیمه به صورت تامین اجتماعی آیا سوابق قبلی دوباره با تامین اجتماعی جمع می شود؟


  • آزمایشی تغییر وضعیت یافته ام. آیا تغییر صندوق بازنشستگی به کشوری به صلاح است؟ آیا امکان باز خرید از دستگاه وجود دارد؟ در صورتانتقال به صندوق بازنشستگی کشوری و در صورتی که بعد از آن قصد بازخرید شدن داشته باشم و با ادامه بیمه به صورت تامین اجتماعی آیا سوابق قبلی دوباره با تامین اجتماعی جمع می شود؟  ؟ درود تبدیل صندوق‌های بازنشستگی تابع قوانین خاصی است و این طور
  • اجتماعی جمع می شود؟  ؟ درود تبدیل صندوق‌های بازنشستگی تابع قوانین خاصی است و این طور نیست که دقیقا کل سابقه یک صندوق به صندوق دیگر قابل انتقال باشد و بعضا با ضرایب خاصی تبدیل می‌گردد (بر اساس نرخ‌های مصوب هر صندوق و حق بیمه رد شده) با توجه به این که سوال شما کلی است و شرایط دقیق مشخص نیست پیشنهاد می‌گردد به یکی از شعب بیمه مربوطه مراجعه ف
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا مرخص استعلاجی حتی یک روز هم باید به تایید بیمه برسد یاسه روز به بالا فقط نیاز است ؟ و مرخصی استعلاجی کمتر از سه روز را میتوان از مرخصی استحقاقی سالیانه کسر نمود؟


  • پرسش و پاسخ آیا مرخص استعلاجی حتی یک روز هم باید به تایید بیمه برسد یاسه روز به بالا فقط نیاز است ؟ و مرخصی استعلاجی کمتر از سه روز را میتوان از مرخصی استحقاقی سالیانه کسر نمود؟   ؟ با سلام خیر نیازی به تایید نیست اما اگر می خواهید سوابق بازنشستگی شما خراب نشود( واین هم در حالتی است که کارفرما لیست شما را کمتر از 30 روزه رد کند وگرنه نیازی به اعلام نیست)این عمل باید تایید شود.ضمن اینکه پرداخت تا سه روز طبق
  • ازی به اعلام نیست)این عمل باید تایید شود.ضمن اینکه پرداخت تا سه روز طبق استراحت پزشک عمومی بر عهده کارفرما ست ومازاد آن اگر بیشتر از 7 روز شود بایستی پزشک معتمد تامین اجتماعی تایید کند تا هم تامین اجتماعی 70%حقوق مازاد بر سه روز را پرداخت کند وهم در سوابق بیمه ای شما منظور شود. در خصوص سوال دوم خیر مرخصی استحقاقی از مرخصی استعلاجی جداست وچنین حقی را قانون برای کارفرمایان قائل نشده است.

مشاوره/ باسلام.اینجانب با شغل پرستاری به مدت 8سالسابقه بیمه تامین اجتماعی دارم وبه مدت 12سال در بخش دولتی با بیمه خدمات کشوری مشغول به کارهستم(تا این تاریخ).سوال من این است که آیا با تبدیل سابقه ی بیمه ی خدمات کشوری به تامین اجتماعی وبا داشتن 50 سال سن می توانم بازنشسته شوم؟وسنوات به من تعلق می گیرد؟


  • 50 سال سن می توانم بازنشسته شوم؟وسنوات به من تعلق می گیرد؟   ؟ با سلام بدیهی است که شما باید یک صندوق بازنشستگی را برای در یافت حقوق بازنشستگی اعلام نمائید.اگر فرضا صندوق تامین اجتماعی را انتخاب کردید سوابق خدمات درمانی شما تبدیل به معادل تامین اجتماعی خواهد شد واگر تفاوتی را باید بپردازید محاسبه واز شما اخذ می کنند.در این حالت اگر مجموع سوابق بیمه ای شما به عنوان یک خانم بخش خصوصی به بالاتر از 10 سال رسید می توانید درخواست بازنشستگی بدهیداما با

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید. بنده مدتی است که در یک اداره دولتی استخدام شده ام. صندوق انتخابی من صندوق بازنشستگی کشوری است اما باتوجه به اطلاعات کسب شده قصد تغییر صندوقم به صندوق تامین اجتماعی را دارم. لطفا درباره مزایای صندوق تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی و اینکه حقوق بازنشستگی کدام صندوق بیشتر است اینجانب را راهنمایی کنید؟ آیا تغییر صندوق کار عاقلانه ای هست یا نه؟


  • پرسش و پاسخ باسلام و خسته نباشید. بنده مدتی است که در یک اداره دولتی استخدام شده ام. صندوق انتخابی من صندوق بازنشستگی کشوری است اما باتوجه به اطلاعات کسب شده قصد تغییر صندوقم به صندوق تامین اجتماعی را دارم. لطفا درباره مزایای صندوق تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی و اینکه حقوق بازنشستگی کدام صندوق بیشتر است اینجانب را راهنمایی کنید؟ آی
  • باسلام معمولا کسانی که دراستخدام پیمانی یارسمی دولت میباشندصندوق بازنشستگی کشوری میباشند وسایرموارد مانندقراردادی که دردولت خدمت میکنند درصندوق تامین اجتماعی هرکدام دارای شاخصهایی میباشد لازمه بازنشستگی تامین اجتماعی سابقه 30سال وسن 60سال میباشد بنظربنده اگرشماپیمانی یارسمی دردولت خدمت میکنید همان صندوق بازنشستگی دولتی بهتراست
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام آیا میشود سابقه بیمه عمر شرکتهای خصوصی بیمه مثلا بیمه ملت را به سایر صندوق ها انتقال داد( مثلا جز سابقه تامین اجتماعی شود)


  • پرسش و پاسخ با سلام آیا میشود سابقه بیمه عمر شرکتهای خصوصی بیمه مثلا بیمه ملت را به سایر صندوق ها انتقال داد( مثلا جز سابقه تامین اجتماعی شود)  ؟ با سلام در صورتی که تفاهم نامه بین همدیگر داشته باشند امکان پذیر است ودر حال حاضر امکان نقا وانتقال بین برخی صندوق های بازنشستگی با تامین اجتماعی وبالعکس  وجود دارد.

مشاوره/ با سلام اینجانب نیز خانمی هستم که 15 سال دبیر آموزش و پرورش بوده ام به طور رسمی و سه سال هم مرخصی بدون حقوق و سپس اخراج شده ام با توجه به اینکه کسورات بیمه خود را از صندوق بازنشستگی کشوری نگرفته ام آیا می توانم به طور خویش فرما ادامه بدهم و بازنشسته شوم یعنی سوابق خود را منتقل کنم به تامین اجتماعی، لطفا مر راهنمایی فرمایید. با تشکر .


  • ینجانب نیز خانمی هستم که 15 سال دبیر آموزش و پرورش بوده ام به طور رسمی و سه سال هم مرخصی بدون حقوق و سپس اخراج شده ام با توجه به اینکه کسورات بیمه خود را از صندوق بازنشستگی کشوری نگرفته ام آیا می توانم به طور خویش فرما ادامه بدهم و بازنشسته شوم یعنی سوابق خود را منتقل کنم به تامین اجتماعی، لطفا مر راهنمایی فرمایید. با تشکر .  ؟ با سلام بله مشکلی وجود ندارد.تفاوت انتقال از یک صندوق به صندوق دیگر گرفته می شود وهمچنین می توانید به تامین اجتماعی محل

مشاوره/ ا سلام بنده 25 سال دارم و دارم در مورد فرق بیمه تامین اجتماعی و بیمه های شخصی یا دولتی تحقیق میکنم که کدام بهتر است ! فرق بین بیمه تامین اجتماعی به جز اینکه درمان و سابقه کاری محسوب می شود چیست؟ آیا با بیمه خویش فرما که ماهیانه پرداخت می تونم بکنم برای من سابقه به حساب می آید در صورتی که شاغل نمی باشم و دانشجو می باشم؟


ا سلام بنده 25 سال دارم و دارم در مورد فرق بیمه تامین اجتماعی و بیمه های شخصی یا دولتی تحقیق میکنم که کدام بهتر است ! فرق بین بیمه تامین اجتماعی به جز اینکه درمان و سابقه کاری محسوب می شود چیست؟ آیا با بیمه خویش فرما که ماهیانه پرداخت می تونم بکنم برای من سابقه به حساب می آید در صورتی که شاغل نمی باشم و دانشجو می باشم؟
  • ر صورتی که شاغل نمی باشم و دانشجو می باشم؟   ؟ بنام خدا با عرض سلام: در بیمه تامین اجتماعی فرد با پرداخت ماهیانه حق بیمه علاوه بر دریافت مزایای درمانی ، مبلغی را جهت سرمایه گذاری در صندوق بازنشستگی سازمان مزبور پرداخت می کند ولی در بیمه سلامت شما فقط هزینه اشتراک در صندوق درمان را پرداخت می نمایید واین تفاوتی فاحش را در هزینه پرداختی بابت حق بیمه ماهیانه  ایجاد می نماید.اپرچه با توجه با حافظه مردم، بیمه را به معنای هردوی ای
  • فاحش را در هزینه پرداختی بابت حق بیمه ماهیانه  ایجاد می نماید.اپرچه با توجه با حافظه مردم، بیمه را به معنای هردوی اینها می دانندلیکن با کمی درایت و هدف پذاری میتوان از بازار فعلی بهره بهتری را داشته باشیم. قسمت دوم سوال شما اگر منظورتان از بیمه خویش فرما، خویش فرمای صندوق بیمه سلامت ایران یاهمان بیمه خدمات درمانی سابق باشد، باید بدانید که این صندوق فقط بحث درمان بیمه شدگان را پوشش می دهدولی صندوقی با همین نام در بیمه تامین اجتماعی نیز هست که علاوه بر درمان مزایا بیمه عمر و بازنشستگی را
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1