جستجو در پورتال

بیمه قرارداد و مالیات بر قرارداد شرکت

مشاوره/ سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه


  • سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه   ؟
  • دش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه   ؟ سلام شما در شرکت بعنوان مدیر عامل بیمه هستی یا خیر؟ همچنین نحوه انعقاد قرارداد شما مهم است .بعبارتی قرارداد شخصی بسته ای که کار توسط یک نفر انجام میشود یا توسط چند نفر؟ اگر شما در شرکت خودتان بیمه باشی و لیست بیمه رد کنی وقرارداد را هم شخصی منعقد و در قرارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد
  • ست .بعبارتی قرارداد شخصی بسته ای که کار توسط یک نفر انجام میشود یا توسط چند نفر؟ اگر شما در شرکت خودتان بیمه باشی و لیست بیمه رد کنی وقرارداد را هم شخصی منعقد و در قرارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد نامه ای همراه با قرارداد توسط کارفرمای شما به بیمه محل پروژه ارسال میگردد و چون شما از جای دیگری بیمه هستید قاعدتا" نبایستی حق بیمه ای پرداخت نمایی ولی اگر در قرارداد قید شده باشد کار توسط شما و چند نفر دیگر انجام میپذیرد در پایان کار مشمول پرداخت حق بیمه می باش
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام موضوع:حق بیمه قرارداد شرکت ما قراردادی کارمزدی با شرکت دیگری منعقد کرده که به موجب این قرارداد به ازای فروش شارژ موبایل درصدی به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد. در کسورات قانونی این قرارداد 5درصد سپرده بیمه نیز لحاظ شده است.با توجه به این موضوع که در انواع قراردادهای مشمول کسر حق بیمه در قوانین تامین اجتماعی ، این مدل قرارداد نام برده نشده بود ، می خواهم بدانم که آیا قراردادهای کارمزدی مشمول کسر حق بیمه هستند یا مانند قرارداد های خرید و فروش درصد حق بیمه آنها صفر می باشد؟اگر دارای حق بیمه هستند میزان آن چند درصد می باشد؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام موضوع:حق بیمه قرارداد شرکت ما قراردادی کارمزدی با شرکت دیگری منعقد کرده که به موجب این قرارداد به ازای فروش شارژ موبایل درصدی به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد. در کسورات قانونی این قرارداد 5درصد سپرده بیمه نیز لحاظ شده است.با توجه به این موضوع که در انواع قراردادهای مشمول کسر حق بیمه در
  • ه که به موجب این قرارداد به ازای فروش شارژ موبایل درصدی به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد. در کسورات قانونی این قرارداد 5درصد سپرده بیمه نیز لحاظ شده است.با توجه به این موضوع که در انواع قراردادهای مشمول کسر حق بیمه در قوانین تامین اجتماعی ، این مدل قرارداد نام برده نشده بود ، می خواهم بدانم که آیا قراردادهای کارمزدی مشمول کسر حق بیمه هستند یا مانند قرارداد های خرید و فروش درصد حق بیمه آنها صفر می باشد؟اگر دارای حق بیمه هستند میزان آن چند درصد می باشد؟ با تشکر  ؟
  • ین اجتماعی الزامی است. 2 - اگر قرارداد شرکت شما نمایندگی فروش محصولات شرکت دیگری است . مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی نمیشود. 3- اگر قرارداد شراکت با شرکت دیگری بسته اید باز مشمول ماده 38 نمیشود . ولی بایست در قرارداد هر شریک مسئولیت پرداخت مالیات و بیمه متعلقه را تعهد نماید. نهایتا بنده پیشنهاد ، قرارداد نمایندگی فروش یا شراکت نامه را مینماییم . چون قرارداد پیمانکاری تابع شرائط عمومی پیمان است و رعایت ماده 38 قانون تامین اجتماعی اجباری است. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر با سلام اخیرا یک قرارداد فروش دارم که خریدار اصرار دارد ۳٪ مالیات و ۵٪ بیمه را از من کسر کند چون مبلغ قرارداد بالا بوده و چاره ای جز قبول آن را ندارم لطفا در مورد مفاد قرارداد راهنمایی بفرمایید که در تشخیص کارشناسی بیمه و معافیت از پرداخت بیمه موثر باشد با تشکر

مشاوره/ اینجانب پس از حدود 3سال قرارداد کار تمام وقت با یک شرکت مهندسین مشاور، از ابتدای سال جاری قراردادم به فرمت گلوبال یعنی برای مدت زمان و حجم کار معلوم تبدیل شده است. با توجه به اینکه 5% مالیات شامل قراردادشده آیا شرکت در برابر پرداخت حق بیمه اینجانب نیز مسئول است؟ آیا اساسا بیمه شامل چنین قراردادهایی میشود؟


اینجانب پس از حدود 3سال قرارداد کار تمام وقت با یک شرکت مهندسین مشاور، از ابتدای سال جاری قراردادم به فرمت گلوبال یعنی برای مدت زمان و حجم کار معلوم تبدیل شده است. با توجه به اینکه 5% مالیات شامل قراردادشده آیا شرکت در برابر پرداخت حق بیمه اینجانب نیز مسئول است؟ آیا اساسا بیمه شامل چنین قراردادهایی میشود؟
  • اینجانب پس از حدود 3سال قرارداد کار تمام وقت با یک شرکت مهندسین مشاور، از ابتدای سال جاری قراردادم به فرمت گلوبال یعنی برای مدت زمان و حجم کار معلوم تبدیل شده است. با توجه به اینکه 5% مالیات شامل قراردادشده آیا شرکت در برابر پرداخت حق بیمه اینجانب نیز مسئول است؟ آیا اساسا بیمه شامل چنین قراردادهایی میشود؟  ؟ با سلام با توجه به این که شما مشمول ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستید شرکت در
  • با سلام با توجه به این که شما مشمول ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستید شرکت در قبال بیمه شما هیچ گونه مسئولیتی ندارد. اما در برخی موارد شرکت ها 5% به عنوان سپره بیمه از قرارداد را نزد خود نگه می دارند که پایان قرارداد فقط در قبال دریافت مفاصا حساب بیمه انرا به آزاد می کنند.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام وخسته نباشید،بازم سوال دارم !آیا قراردادی که باکارگری که بیمه است بسته می شود ودر متن قرارداد نوشته شود کارگر روز مزد آن قرارداد مشمول مالیات تکلیفی می شودیعنی باید ازحقوق کارگر مالیات کسر شودوآیا اصلا همچین قرادادی درست است یا باید کاملا شبیه متن قرارداد قانون کار باشد در ضمن پرداختی به کارگران بیش از حداقل قانون کاراست باتشکر از راهنمایی هاتون


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام وخسته نباشید،بازم سوال دارم !آیا قراردادی که باکارگری که بیمه است بسته می شود ودر متن قرارداد نوشته شود کارگر روز مزد آن قرارداد مشمول مالیات تکلیفی می شودیعنی باید ازحقوق کارگر مالیات کسر شودوآیا اصلا همچین قرادادی درست است یا باید کاملا شبیه متن قرارداد قانون کار باشد در ضمن پرداختی به کارگران بیش از حداقل قانون کاراست باتشکر از راهنمایی هاتون   ؟ با سلام ببینید متن ق
  • باشد در ضمن پرداختی به کارگران بیش از حداقل قانون کاراست باتشکر از راهنمایی هاتون   ؟ با سلام ببینید متن قرارداد یک ذره قابل درک نیست، اگر روزمزد است خوب برای چه مدت؟؟؟ چرا بیمه؟؟؟ مبلغ قرارداد؟؟ اصلا کارمند تخصصی است کا ساده؟؟ ولی در هر صورت بله مشمول مالیات تکلیفی است و باید کسرشود. با تشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟


  • پرسش و پاسخ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بستن قرارداد با بازنشستگان مش
  • ا شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بستن قرارداد با بازنشستگان مشکلی ایجاد نمینماید ضریب قرارداد توسط هیئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد
  • ین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد را قبلن با یک مشاور چک فرمایید اگر موضوع قرارداد و روال قانون کار و تامین اجتماعی به صورت صحیح رعایت شود خطری برای شرکت نخواهد داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام وتشکر شرکت نرم افزاری هستیم ومیخواهیم باشخص حقیقی یک پروژه به مبلغ پنجاه میلیون ریال کار کنیم ( یعنی کارهای نرم افزاری مارا انجام دهد ) 1- درصورتیکه درمحل شرکت انجام دهد . 2- درصورتیکه محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .


باسلام وتشکر شرکت نرم افزاری هستیم ومیخواهیم باشخص حقیقی یک پروژه به مبلغ پنجاه میلیون ریال کار کنیم ( یعنی کارهای نرم افزاری مارا انجام دهد ) 1- درصورتیکه درمحل شرکت انجام دهد . 2- درصورتیکه محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .
  • باسلام وتشکر شرکت نرم افزاری هستیم ومیخواهیم باشخص حقیقی یک پروژه به مبلغ پنجاه میلیون ریال کار کنیم ( یعنی کارهای نرم افزاری مارا انجام دهد ) 1- درصورتیکه درمحل شرکت انجام دهد . 2- درصورتیکه محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .   ؟ با سلام و احترام 1- اگر قرارداد همکاری فی مابین دارین ک باید طبق قرارد
  • با سلام و احترام 1- اگر قرارداد همکاری فی مابین دارین ک باید طبق قرارداد عمل کنین.یعنی اگه در شرکت شما و همکار شما میباشد مانند سایر پرسنل خودتون بیمه رد میکنین.ولی اگر: 2- بیرون از شرکت مثلا قرارداد پیمانی دارین باید مانند پیمانکاری عمل کنین.= اگه با مصالح باشه 16.69 بدون مصالح 7.8 و مالیات در بند 1 طبق لیست حقوق و دستمزد طبق بند 2 ، 3درصد مبلغ قرارداد     باسلام وتشکرازلطف شما درصورتیکه قرارداد مشاوره باشد . آ
  • پیمانی دارین باید مانند پیمانکاری عمل کنین.= اگه با مصالح باشه 16.69 بدون مصالح 7.8 و مالیات در بند 1 طبق لیست حقوق و دستمزد طبق بند 2 ، 3درصد مبلغ قرارداد     باسلام وتشکرازلطف شما درصورتیکه قرارداد مشاوره باشد . آیابیمه ومالیات دارد ؟ هرکدام چنددرصد ؟     با سلام و احترام   بلی دارد.مالیات 3درصد بیمه هم طبق قرارداد و توتفق که می بایست از پرداختی ها کسر و در پایان از بیمه مفاصا حساب بگیرین(حداقل 7.8 درصد)
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ برای یک قرارداد حقوقی پیمانکاری نرم افزاری مثلا تولید یک وب سایت ، پیمانکار و کارفرما هر کدام چه مبالغی را و حداکثر تا چه زمانی پس از انعقاد قرارداد باید جهت بیمه و مالیات بپردازند؟ همچنین آیا برای قرارداد پیمانکار حقیقی نیز به همین شکل است؟


برای یک قرارداد حقوقی پیمانکاری نرم افزاری مثلا تولید یک وب سایت ، پیمانکار و کارفرما هر کدام چه مبالغی را و حداکثر تا چه زمانی پس از انعقاد قرارداد باید جهت بیمه و مالیات بپردازند؟ همچنین آیا برای قرارداد پیمانکار حقیقی نیز به همین شکل است؟
  • پرسش و پاسخ برای یک قرارداد حقوقی پیمانکاری نرم افزاری مثلا تولید یک وب سایت ، پیمانکار و کارفرما هر کدام چه مبالغی را و حداکثر تا چه زمانی پس از انعقاد قرارداد باید جهت بیمه و مالیات بپردازند؟ همچنین آیا برای قرارداد پیمانکار حقیقی نیز به همین شکل است؟  ؟ دوست عزیز مالیات تکلیفی مربوطه ظرف مدت یک ماه قابل پرداخت بوده وبیمه مربوطه نیز پس ازارسال قرارداد به شعبه برایتان مشخص میکند که کمتراز٧/٨درصدن
  • دوست عزیز مالیات تکلیفی مربوطه ظرف مدت یک ماه قابل پرداخت بوده وبیمه مربوطه نیز پس ازارسال قرارداد به شعبه برایتان مشخص میکند که کمتراز٧/٨درصدنخواهدبود--ربطی به حقیقی وحقوقی پیمانکارنداشته.همگی به توافق با طرفین قرارداد میباشد  از پاسخ سپاسگذارم درصد دقیق بیمه و مالیات را در هر سال از کجا می توان پیدا کرد؟ آیا خود اداره مالیات جدول و یا اطلاعات دقیقی در این رابطه به مودیان ارائه می کند؟ دوست عزیز نرخ مالیات تکلیفی ٥درصداست ولی بزودی به ٣درصد تقلی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام شرکت نرم افزاری هستیم باکارکنان زیر 5 نفر میخواهیم پروژه ای به شخص حقیقی کارواگذارکنیم . چقدر مالیات تعلق میگیرد ؟ اگر بعنوان مشاورازایشان استفاده کنیم فرق میکند ؟ باتشکر


باسلام شرکت نرم افزاری هستیم باکارکنان زیر 5 نفر میخواهیم پروژه ای به شخص حقیقی کارواگذارکنیم . چقدر مالیات تعلق میگیرد ؟ اگر بعنوان مشاورازایشان استفاده کنیم فرق میکند ؟ باتشکر

مشاوره/ با سلام و احترام ما تعدادی بازاریاب استخدام کردیم که در شهر میگردند و برای ما بازاریابی می کنند و به ازای هر تعداد فروش که داشته باشند مبلغی مشخص میگیرند آیا باید برای آن ها بیمه رد کرد؟ چگونه؟ با تشکر


  • با سلام و احترام ما تعدادی بازاریاب استخدام کردیم که در شهر میگردند و برای ما بازاریابی می کنند و به ازای هر تعداد فروش که داشته باشند مبلغی مشخص میگیرند آیا باید برای آن ها بیمه رد کرد؟ چگونه؟ با تشکر   ؟ سلام، شما ملزم هستید با ایشان قرارداد ببندید و اگر قرارداد مطابق اداره کار باشد باید بنا
  • سلام، شما ملزم هستید با ایشان قرارداد ببندید و اگر قرارداد مطابق اداره کار باشد باید بنا بر وقتی که می گذارند بیمه برایشان رد شود اگر نه قرارداد ساعتی هست که ملزم هستید مالیات تکلیفی رو کسر کنید و اگر پیمانکار هستید یا رسیدگی بیمه می شوید بهتر است مفاصا حساب بیمه هم آن شخص با توجه به قرارداد فی مابین تهیه کنند.
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1