جستجو در پورتال

بخشنامه معافیت فرزندان شهدا سال

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟


  • پرسش و پاسخ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟
  • ر ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟ ضمن عرض سلام خدمت دوست گرامی نظرباینکه بند الف ماده 44 فقط مختص فرزندان شهدا بوده و شما هم از فرزندان معزز شهدا هستید میتوانید براساس معرفی نامه ای که تحت عنوان سازمان تامین اجتماعی شهرستان مربوطه صادر میگردد ازاین مزایا استفاده فرمایید . موفق باشید . مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام واحترام دررابطه با معافیت فرزندان شهدا از پرداخت سهم بیمه (7درصد)هریک ازکارشناسان تامین اجتماعی نظر خواسی دارند وبعضی عنوان کردند باتوجه به اینکه دراعتبارات سال92 پیش بینی نشده فعلا قابل اجرا نیست باید ازکارگر(فرزند شهید)کسر گرددخواهشمنداست اگر دراین ضمینه بخشنامه ای هست راهنمایی بفرمائید .ضمنا چنانچه ازحقوق کارگرکسرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.


  • دررابطه با معافیت فرزندان شهدا از پرداخت سهم بیمه (7درصد)هریک ازکارشناسان تامین اجتماعی نظر خواسی دارند وبعضی عنوان کردند باتوجه به اینکه دراعتبارات سال92 پیش بینی نشده فعلا قابل اجرا نیست باید ازکارگر(فرزند شهید)کسر گرددخواهشمنداست اگر دراین ضمینه بخشنامه ای هست راهنمایی بفرمائید .ضمنا چنانچه ازحقوق کارگرکسرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.   ؟
  • سرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.   ؟ ضمن عرض سلام با انکه یکسال و اندی از پرسش جنابعالی گذشته مع الوصف باستحضار میرسانم که تا این تاریخ هم تصمیمی ابلاغ نشده و لازم است درلیست بیمه اعمال و از کارگر کسر گردد .
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر سلام خواهشمند است است در صورت امکان ماده و قانون مربوط به مبلغ و امتیاز فوق العاده ایثارگری فرزندان شهدا را ذکر کنید. باتشکر ؟ ثبت کننده: میلاد گودرزی تاریخ ثبت: 1390/06/02

مشاوره/ باسلام من به تازگی استخدام شهرداری شدهام بعنوان کارگزین لطفا درمورد محاسبه حقوق و مزایای کارمندان پیمانی همچنین محاسبه حقوق و مزایای فرزندان شاهد وایثارگر توضیحات لازم را توضیح دهید باتشکر وسپاس


  • وایثارگر توضیحات لازم را توضیح دهید باتشکر وسپاس  ؟ درود وقت خوش در این خصوص بستگی دارد به قوانین شهرداری‌ها و بخشنامه‌های داخلی که قطعا نمی‌تواند مزایایی کمتر از بخشنامه مزد اداره کار را برای کارکنان داشته باشد حقوق و مزایای کارمندان پیمانی هم بر اساس موظفی و بخشنامه مزد باید محاسبه گردد مگر این‌که بخشنامه‌های داخلی مزایای بیشتری برای
  • قطعا نمی‌تواند مزایایی کمتر از بخشنامه مزد اداره کار را برای کارکنان داشته باشد حقوق و مزایای کارمندان پیمانی هم بر اساس موظفی و بخشنامه مزد باید محاسبه گردد مگر این‌که بخشنامه‌های داخلی مزایای بیشتری برای کارمندان داشته باشد شرایط فرزندان شاهد و ایثارگر هم به همین شکل است مگر این‌که آیین‌نامه‌های داخلی مزایای بیشتری داشته باشد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی


با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی
  • پرسش و پاسخ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه
  • ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه سال 89 فرزندان گرانقدر شاهد نیزکه قبلا مستثنی شده بودند ار مالیات حقوق معاف گردیده اند . سربلند باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


  • ربر با سلام خواهشمنداست درصورت تصویب معافیت مالیاتی درسال 90 ، ابلاغ نامه در سایت گذاشته شود تا بتوانیم با اطمینان خاطر حقوق ومزایای کارگران وبا کسر معاف مالیاتی سال 90 اعمال شود ************************* با سلام بخشنامه میزان قطعی معافیت مالیات بر درآمد سال 1390 ******************

قوانین و مقررات/ لغو بخشنامه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت وزیران در خصوص معافیت تجدید ارزیابی سالهای 88 و 89 شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی


لغو بخشنامه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت وزیران در خصوص معافیت تجدید ارزیابی سالهای 88 و 89 شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی
  • لغو بخشنامه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت وزیران در خصوص معافیت تجدید ارزیابی سالهای 88 و 89 شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی نوع: قانون موضوع: لغو بخشنامه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت وزیران در خصوص معافیت تجدید ارزیابی سالهای 88 و 89 شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی
  • انتشار: 1392-05-05 تاریخ اعتبار از: تا: توضیحات: لغو بخشنامه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت وزیران در خصوص معافیت تجدید ارزیابی سالهای 88 و 89 شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی  نوع:بخشنامه مواد مرتبط با سایر قوانین: سابر قوانین شماره:8245/200/ص تاریخ:05/05/1392 لغو بخشنامه
  • اورزی  نوع:بخشنامه مواد مرتبط با سایر قوانین: سابر قوانین شماره:8245/200/ص تاریخ:05/05/1392 لغو بخشنامه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت وزیران در خصوص معافیت تجدید ارزیابی سالهای 88 و 89 شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی به پیوست نامه شماره 23706هـ/ب مورخ 22/4/1392 رئیس محترم مجلس شورای اسلامی عنوان ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ملغی الاثر بودن مصوبه شماره 41400/ت46676هـ مورخ 24/2/1392 هیأت

مشاوره/ با سلام مجدد و عرض پوزش شما در خصوص اینکه به قراردادهای منعقده با اشخاص فقط 5 درصد مالیات تعلق میگیرد، به بخشنامه 14/2 درآمد تامین اجتماعی اشاره فرمودید. اگر منظور بند 3 بخشنامه است که در آن گفته شده:"پس از محاسبه حق پیمان طبق بخشنامه 14 جدید درآمد میبایستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنامه خودش فهمیده باشه که چی نوشته (:)) بنابر این حرفی از معافیت حق بیمه نیست!


با سلام مجدد و عرض پوزش شما در خصوص اینکه به قراردادهای منعقده با اشخاص فقط 5 درصد مالیات تعلق میگیرد، به بخشنامه 14/2 درآمد تامین اجتماعی اشاره فرمودید. اگر منظور بند 3 بخشنامه است که در آن گفته شده:"پس از محاسبه حق پیمان طبق بخشنامه 14 جدید درآمد میبایستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنامه خودش فهمیده باشه که چی نوشته (:)) بنابر این حرفی از معافیت حق بیمه نیست!
  • پرسش و پاسخ با سلام مجدد و عرض پوزش شما در خصوص اینکه به قراردادهای منعقده با اشخاص فقط 5 درصد مالیات تعلق میگیرد، به بخشنامه 14/2 درآمد تامین اجتماعی اشاره فرمودید. اگر منظور بند 3 بخشنامه است که در آن گفته شده:"پس از محاسبه حق پیمان طبق بخشنامه 14 جدید درآمد میبایستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنا
  • یستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنامه خودش فهمیده باشه که چی نوشته (:)) بنابر این حرفی از معافیت حق بیمه نیست!  ؟ با سلام توجه داشته باشید که هر شخص حقیقی مشمول معافیت نیست بلکه اشخاص حقیقی که با توجه به ماهیت کارشان موضوع قرارداد را باید شخصا انجام دهند وعملا کار طوری است که نیازی
  • با سلام توجه داشته باشید که هر شخص حقیقی مشمول معافیت نیست بلکه اشخاص حقیقی که با توجه به ماهیت کارشان موضوع قرارداد را باید شخصا انجام دهند وعملا کار طوری است که نیازی به کارگر وکارمند در اجرای قراداد ندارند معاف است.مثلا مشاور مالی وحقوقی از معافیت بیمه قراردادها برخوردار است.اما موردی مثل نظافت ساختمانها ویا نقاش و...که الزاما باید کارمند استخدام کرد از معافیت برخوردار نیست. با سلام و تشکر بنده یک رای وحدت رویه دیوانعدالت اداری پیدا کردم که موید فرمایشات جنابعالی است: دادنامه شماره 5

اخبار/ 416هزار تومان سقف معافیت ماهانه مالیاتی امسال حقوق بگیران


مهر: سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای اعلام کرد: «سقف معافیت ماهانه مالیاتی حقوق بگیران در سال جاری چهار میلیون و 166 هزار و 667 ریال تعیین شده است.»
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1