جستجو در پورتال

بخشنامه تامین اجتماعی ماده

مشاوره/ سلام حق اولاد بازنشستگان تامین اجتماعی با سابقه 25 سال چقدر است ممنونم


توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام، پدرم با داشتن 11 سال بیمه و 61 سال سن، هر دفعه به تامین اجتماعی مراجعه گفتند بخشنامه نیامده است. آیا واقعا بخشنامه نیامده چه کسی جوابگو هست لطفا جواب ما را بدهید

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام، پدرم با داشتن 11 سال بیمه و 61 سال سن، هر دفعه به تامین اجتماعی مراجعه گفتند بخشنامه نیامده است. آیا واقعا بخشنامه نیامده چه کسی جوابگو هست لطفا جواب ما را بدهید

مشاوره/ سلام خسته نباشید تکلیف مشمولیت بیمه بن کارگری برداشته شد آیا


مشاوره/ سلام می خواستم بدونم ماده 103 بیمه تامین اجتماعی که امسال لغو شد در سال 90 تمدید می شود یا خیر ؟ خواهشنا به بنده اطلاع دهید . ممنون


  • پرسش و پاسخ سلام می خواستم بدونم ماده 103 بیمه تامین اجتماعی که امسال لغو شد در سال 90 تمدید می شود یا خیر ؟ خواهشنا به بنده اطلاع دهید . ممنون  ؟ با سلام تمدید شده ولی منابع تامین اعتبار آن هنوز مصوب و به شعبات تامین اجتماعی ابلاغ نشده است

مشاوره/ با سلام سوال من در زمینه ماده 67 و 68 قانون تامین اجتماعی میباشد در ماده مذکور به صراحت اعلام گردیده است بیمه شده زن یا همسر بیمه شده مرد در صورتی که بیمه شده ظرف یکسال قبل از زایمان، سابقه پرداخت حق بیمه 60 روز را داشته باشد به شرط عدم اشتغال به کار، از کمک بارداری که میزان آن دو سوم آخرین مزد یا حقوق بیمه شده اصلی طبق ماده 63 ق‌ت‌ا‌ج، حداکثر برای دوازده هفته جمعاً قبل و بعد از زایمان بدون کسر 3 روز اول خواهد بود، بهره‌مند خواهد گردید.اما با توجه به اینکه اینجانب بیمه شده سازمان تامین اجتماعی می باشم برای ایام بارداری همسرم هزینه ای پرداخت نمی گردد . خواهشمندم در زمینه مشمولان این ماده اینجانب راهنمایی فرمایید. با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام سوال من در زمینه ماده 67 و 68 قانون تامین اجتماعی میباشد در ماده مذکور به صراحت اعلام گردیده است بیمه شده زن یا همسر بیمه شده مرد در صورتی که بیمه شده ظرف یکسال قبل از زایمان، سابقه پرداخت حق بیمه 60 روز را داشته باشد به شرط عدم اشتغال به کار، از کمک بارداری که میزان آن دو سوم آخرین مزد ی
  • ال به کار، از کمک بارداری که میزان آن دو سوم آخرین مزد یا حقوق بیمه شده اصلی طبق ماده 63 ق‌ت‌ا‌ج، حداکثر برای دوازده هفته جمعاً قبل و بعد از زایمان بدون کسر 3 روز اول خواهد بود، بهره‌مند خواهد گردید.اما با توجه به اینکه اینجانب بیمه شده سازمان تامین اجتماعی می باشم برای ایام بارداری همسرم هزینه ای پرداخت نمی گردد . خواهشمندم در زمینه مشمولان این ماده اینجانب راهنمایی فرمایید. با تشکر  ؟
  • باسلام موردی که ذکرکردید شرط عدم اشتغال بکار راذکرنموده که باتوجه به اینکه شمامشغول بکارهستیداین امرپرداخت نمیگرددالبته باتوجه به اینکه همسرشما ازطرف شما دارای دفترچه تامین اجتماعی میباشد میتواند ازمعالجات وسایردرمانها ازدرمانگاهها وبیمارستانهای تامین اجتماعی به صورت رایگان استفاده کنید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید. ایا حق اولاد سه فرزندی و بیشتر باید لحاظ گردد یا خیر؟ اگر ممکن است بفرمایید طبق کدام بخشنامه باید منظور گردد؟


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید. ایا حق اولاد سه فرزندی و بیشتر باید لحاظ گردد یا خیر؟ اگر ممکن است بفرمایید طبق کدام بخشنامه باید منظور گردد؟  ؟ با سلام- بله از مهرماه 93 به بعد ، با ابلاغ سیاست های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری ، و به ت
  • با سلام- بله از مهرماه 93 به بعد ، با ابلاغ سیاست های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری ، و به تبع آن صدور بخشنامه وزارت رفاه ، کار و تامین اجتماعی ، به ( فرزندان زیر 18 ، و یا بالای 18 سال شاغل به تحصیل ) افرادی که حداقل سابقه پرداخت 720 روز حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی ( با ارائه گواهی مکتوب ) داشته باشند ، حق اولاد ( معادل 3 روز حداقل مزد مصوب شورایعالی کار ) تعلق میگیرد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ خبر از این مهمتر که بخشنامه بازنشستگی طبق بنده 91 بودجه کل کشور در سال 1390از طرف مدیر عامل تامین اجتماعی 5 روز پیش صادر شده که کارگران با 10 سال حق بیمه و زنان با 55 سال سن و مردان 60 سال سن وهم چنین کسانی که کمتر از 10 سال حق بیمه داده میتوانند با پرداخت حق بیمه سنوات کمتر از 10 سال سهم بیمه شده و کارفرمابازنشسته شوند و تمام روز نامه ها هم نوشتند و در سایت تامین اجتماعی هم موجود است ولی سایت شما هیچ اشارهای به آن خبر مهم نکرده است در صورتی که خیلی از شما سئوال بازنشستگی با 10 سال را کرده بودند شما باید این بخشنامه را چاپ میکردیدمگر این که به روز نیستید


  • پرسش و پاسخ خبر از این مهمتر که بخشنامه بازنشستگی طبق بنده 91 بودجه کل کشور در سال 1390از طرف مدیر عامل تامین اجتماعی 5 روز پیش صادر شده که کارگران با 10 سال حق بیمه و زنان با 55 سال سن و مردان 60 سال سن وهم چنین کسانی که کمتر از 10 سال حق بیمه داده میتوانند با پرداخت حق بیمه سنوات کمتر از 10 سال سهم بیمه شده و کارفرمابازنشسته شوند و تمام روز نامه ها هم نوشتند و در سایت تامین اجتماعی هم موجود است ولی سایت شما هیچ اشارهای به آن خبر مهم نکرده است در صورتی
  • سنوات کمتر از 10 سال سهم بیمه شده و کارفرمابازنشسته شوند و تمام روز نامه ها هم نوشتند و در سایت تامین اجتماعی هم موجود است ولی سایت شما هیچ اشارهای به آن خبر مهم نکرده است در صورتی که خیلی از شما سئوال بازنشستگی با 10 سال را کرده بودند شما باید این بخشنامه را چاپ میکردیدمگر این که به روز نیستید  ؟ با سلام بله سایت ما 30 روز در دسترس نبود.واین نشان می دهد شما 30 روز است به سایت سر نزده اید.

مشاوره/ باسلام - در سایت سوالات فراوانی در خصوص پرداخت حق اولاد بالای 18 سال شده بود که مطالعه کردم ولی پاسخ مناسب و صحیح برای سئوالات خود پیدا نکردم لطفا در خصوص دو مورد ذیل راهنمایی فرمایید : 1 - طبق ماده 86 تامین اجتماعی شرط پرداخت حق اولاد برای فرزند ذکور و اناث (هردو) بالای سن 18 سال منحصراً تحصیل ذکر شده است راهنمایی فرمایید آیا ازدواج چه برای دختر و چه برای پسر باعث قطع حق اولاد می گردد چون در قانون ذکر نشده است همچنین کلمه منحصرا که در این قانون آمده به چه منظور است و آیا در بخش های دولتی و غیر دولتی قوانین تامین اجتماعی در خصوص حق اولاد متفاوت است یا خیر. 2 - آیا با تصویب قانون اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده شرط حداکثر تا دو فرزند برای پرداخت حق اولاد حذف شده است یا خیر؟ ضمنا خواهشمندم پاسخ های خود را با اشاره به ماده های قانونی و یا بخشنامه های مرتبط ارائه فرمایید تا بتوان کافرمای خود را متقاعد نمایم. ممنون از راهنمایی شما


  • و غیر دولتی قوانین تامین اجتماعی در خصوص حق اولاد متفاوت است یا خیر. 2 - آیا با تصویب قانون اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده شرط حداکثر تا دو فرزند برای پرداخت حق اولاد حذف شده است یا خیر؟ ضمنا خواهشمندم پاسخ های خود را با اشاره به ماده های قانونی و یا بخشنامه های مرتبط ارائه فرمایید تا بتوان کافرمای خود را متقاعد نمایم. ممنون از راهنمایی شما  ؟ جواب1:  طبق ماده 86 قانون تأمین اجتماعی کمک عائله مندی  تا پایان زمان تحصیل تعلق می گ
  • ماده 86 قانون تأمین اجتماعی کمک عائله مندی  تا پایان زمان تحصیل تعلق می گیرد و در بخض دولتی و غیر دولتی یکسال است. در مورد پسر بعد از 18 سال اگر در حال تحصیل نباشد قطع می شود و در مورد دختر زمانی که ازدواج کند قطع می شود جواب2: خیر طبق همین ماده تا 2 اولاد ضمن داشتن 720 روز سابقه تعلق می گیرد  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ به نام خدا باسلام ، احتراما ، خواهشمند است دراین خصوص اینجانب را راهنمائی بفرمائید : 1- آیا کارفرما موظف به پرداخت حقوق پرسنل تامین اجتماعی در دوران مرخصی استعلاجی تا 3 روز می باشد. 2- درصورتیکه بخشنامه ای دراین خصوص وجود دارد اعلام فرمائید باتشکر قاسمی


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1