جستجو در پورتال

بخشنامه افزایش حقوق کارکنان وزارت علوم

مشاوره/ باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید برای سال 95 درفروردین ماه حقوق کارکنان درصدی که اعلام میشود . چکوته محاسبه واعمال میشود (شرکت خصوصی - قانون کار) با توجه به آیتم های فیش حقوق مثل پایه حقوق حق مسکن - حق اولاد- بن خواربار - ایاب ذهاب وغیره


مشاوره/ باعرض سلام و خسته نباشید سوال بنده از محضر جنابعالی این هست که آیا برای برخی افراد شاغل در صنعت خودرو سازی خصوصی امکان و راه قانونی برای افزایش حقوق کمتراز 17% وجود دارد یا خیر؟ و سئوال دوم اینکه تفاوت سنوات پایان سال با حق سنوات در چیست و آیا هردو برای پرداخت از طرف کارفرما اجباریست؟ با تشکر فراوان


باعرض سلام و خسته نباشید سوال بنده از محضر جنابعالی این هست که آیا برای برخی افراد شاغل در صنعت خودرو سازی خصوصی امکان و راه قانونی برای افزایش حقوق کمتراز 17% وجود دارد یا خیر؟ و سئوال دوم اینکه تفاوت سنوات پایان سال با حق سنوات در چیست و آیا هردو برای پرداخت از طرف کارفرما اجباریست؟ با تشکر فراوان

مشاوره/ با سلام و احترام بنده سال 89 از یک شرکت دولتی که به صورت قرارداد موقت فعال بودم خرید خدمت شده و از همان تاریخ در یک شرکت خصوصی مشغول فعالیت شده ام شرکت قبلی متن قراردادی با این شرکت امضا کرده اند که حقوق و مزایای همکارانی که از این طریق جذب می شوند در بدوالاستخدام طبق آخرین حکم پرداختی باشد. اما امسال این شرکت با اجرایی کردن طرح طبقه بندی مشاغل افزایشات هر ساله بخشنامه وزارت کار را اعمال نکرده اند و با توجه به ضرایب گروههای طرح طبقه بندی اقدام به پرداخت حقوق نموده و افزایش حقوق کمتری نسبت به وزارت کار به کارگران پرداخت نموده است آیا عدم رعایت بخشنامه دولت مبنی بر افزایش حقوق سالیانه مرجع شکایت نمی باشد و یالازم الاجرایی شدن این شرکت برای اجرای قانون طرح طبقه بندی و اعطای تفاوت تطبیق به کارگران از لحاظ قانونی جای اشکال ندارد؟


  • ک شرکت خصوصی مشغول فعالیت شده ام شرکت قبلی متن قراردادی با این شرکت امضا کرده اند که حقوق و مزایای همکارانی که از این طریق جذب می شوند در بدوالاستخدام طبق آخرین حکم پرداختی باشد. اما امسال این شرکت با اجرایی کردن طرح طبقه بندی مشاغل افزایشات هر ساله بخشنامه وزارت کار را اعمال نکرده اند و با توجه به ضرایب گروههای طرح طبقه بندی اقدام به پرداخت حقوق نموده و افزایش حقوق کمتری نسبت به وزارت کار به کارگران پرداخت نموده است آیا عدم رعایت بخشنامه دولت مبنی بر افزایش حقوق سالیانه مرجع شکایت نمی باشد و یا
  • ی در نظام ارزیابی و طبقه‌بندی مشاغل موضوع ماده 48 قانون کار (مصوب تیرماه 1388) عوامل مختلفی در تعیین حقوق در نظر گرفته شده است که در صورتی که طرح طبقه بندی به تایید اداره کار محلی رسیده باشد و دقیقا بر اساس همان آیین نامه عمل شده باشد و حتی افزایش سالانه ان کمتر از بخشنامه کلی اداره کار هم باشد مشکلی ندارد به شرطی که مثلا جهت سال 93 مزد روزانه هیچ یک از کارگران کمتر از 202970 ریال نباشد. در نهایت مستحضر باشید که در طرح طبقه بندی مشاغل مزد سنواتی به ازای کسر سابقه، تحصیل و دیگر عوامل
  • مزد روزانه هیچ یک از کارگران کمتر از 202970 ریال نباشد. در نهایت مستحضر باشید که در طرح طبقه بندی مشاغل مزد سنواتی به ازای کسر سابقه، تحصیل و دیگر عوامل می‌تواند کمتر از مزد سنواتی مصوب اداره کار باشد و به همین دلیل است که ممکن است برخی از کارکنان نتوانند افزایشی معادل افزایش سالانه (مصوب قانون کار) دریافت نمایند. پیروز باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ احتمال افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت


خبرگزاری فارس: معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: دولت می‌تواند بر اساس منابع بودجه حقوق کارمندان را در سال جاری تا 10 درصد افزایش دهد.
  • معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی خبر داد: احتمال افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت احتمال افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان دولت به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس رحیم ممبینی صبح امروز در نشستی خبری تصریح کرد: منابع حقوق و دستمزد کارکنان و حقوق بگیران دولت 80 درصد بودجه جاری دولت را تشکیل می‌دهد. وی گفت: میزان افزایش دستمزد کارکنان دولت هنوز تصویب نشده است. ممبینی در عین حال ابراز امیدواری کرد روند تصویب افزایش حقوق کارمندان دولت در ماه جاری ط
  • د: منابع حقوق و دستمزد کارکنان و حقوق بگیران دولت 80 درصد بودجه جاری دولت را تشکیل می‌دهد. وی گفت: میزان افزایش دستمزد کارکنان دولت هنوز تصویب نشده است. ممبینی در عین حال ابراز امیدواری کرد روند تصویب افزایش حقوق کارمندان دولت در ماه جاری طی شده و حقوق خردادماه آنان بر اساس اشل جدید پرداخت شود. منبع: فارس تاریخ: 1390-03-07

مشاوره/ آیا مدرک سازمان مدیریت صنعتی مورد تاییدوزارت علوم می باشد ؟


آیا مدرک سازمان مدیریت صنعتی مورد تاییدوزارت علوم می باشد ؟
  • پرسش و پاسخ آیا مدرک سازمان مدیریت صنعتی مورد تاییدوزارت علوم می باشد ؟  ؟ این سازمان باهدف ارتقای سطح علمی کارکنان ومخصوصا مدیران شرکتها وسازمانها درزمینه داخلی وبین المللی تاسیس و وسعت یافته مدارک تحصیلات تکمیلی و ... که از طریق ازمون سراسری جذب میگردند موردتایید وزارت علوم بوده بقیه کلاسهاومدارک موردتایید وزارت کار واموراجتماعی وسازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران میباشد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام واحترام نظر به اینکه بودجه 95 تایید نشده و2/12 میباشد مالیات اعلام نموده معافیت حقوق فعلا مطابق سال 94 باشد بیمه میگوید حقوقهارا اضافه کنید مطابق اضافات 95 وبیمه هارا محاسبه کنید . 1- ما شرکت کوچک زیر9 نفر کارمند هستیم چگونه انجام دهیم حقوق فروردین 95 را درست تراست . 2 - ضمننا 14% بعلاوه 300000ریال پایه سنوات به پایه حقوق اضافه میشود وبه دیگر آیتم های فیش حقوق اضافه نمیشود ( دراین مورد هم راهنمایی فرمایید )


  • اضافه میشود وبه دیگر آیتم های فیش حقوق اضافه نمیشود ( دراین مورد هم راهنمایی فرمایید )   ؟ باسلام معافیت مالیاتی طبق بخشنامه اعلام شده برای دوماه اول سال براساس سال گذشته میباشد ولیکن براساس بخشنامه شورایعالی کار دستمزدها 14 درصدافزایش درسال 95 شده است لذا میبایست برای ارسال لیست بیمه این اتفاق باید بیفتد ضمنا برای کسانیکه یک سال ویابیشتردرشرکت شما دارای سابقه کارم
  • ال گذشته میباشد ولیکن براساس بخشنامه شورایعالی کار دستمزدها 14 درصدافزایش درسال 95 شده است لذا میبایست برای ارسال لیست بیمه این اتفاق باید بیفتد ضمنا برای کسانیکه یک سال ویابیشتردرشرکت شما دارای سابقه کارمیباشد میبایست مبلغ سی هزارتومان به پایه حقوق افزایش یابد ضمنا 14 درصدبه سایرمزایای ثابت حقوق کارکنان مانند حق جذب نیزمیبایست افزایش یابد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟


باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟
  • پرسش و پاسخ باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟  ؟ با سلام بخشنامه در سایت قسمت اخبار ارائه شده است.که می توانید مطالعه نمائید.  مشاهده بخشنامه سال ۹۱ سلام، در بخشنامه در این مورد اشاره ای نشده است اگر تا آخر فروردین ماه مشخص نشود می توان هر مبلغی که خود مدیر عامل مد نظر دارد را برای کارکنان منظور نمایید.شرکت دارای 20 نفر پرسن

اخبار/ افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان در سال 1391


معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از افزایش بیش از ۱۰ درصدی پرداختی کارکنان دولت در سال ۹۱ نسبت به سال جاری براساس لایحه بودجه سال آینده کل کشور خبر داد.
  • معاون بودجه:افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان در سال 1391 منبع: الف تاریخ: 1390-11-24 افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان در سال 91 به گزارش مهر، رحیم ممبینی امروز در نشستی خبری در مورد لایحه بودجه سال ۹۱ گفت: بر حسب نظر رئیس جمهور در لایحه بودجه سال ۹۱ به پرداختی‌های کارکنان دولت توجه شده به طوری که پیش‌بینی شده است میزان پرداختی
  • ه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه این میزان افزایش در نهایت توسط دولت قطعی شود، گفت: این میزان رشد در مقایسه با سال ۹۰ رشدی بالاتر را نشان می دهد. وی گفت: در سال ۹۰ متوسط رشد فصول ۱ و ۶ قانون بودجه که معمولاً موضوع پرداخت کارکنان یعنی حقوق و مزایا و ... است حدود ۶ درصد بوده که رشد این فصول به طور متوسط در سال جدید ۱۲ درصد و یا کمی بیشتر است. به گزارش مهر، دستمزد و حقوق سال ۹۰ کارمندان با رشد ۶ درشدی اعتبار حقوق و دستمزد، ۶ درصد بالا رفت و پیش بینی می‌شود با افزایش بیش از ۱۰
  • این فصول به طور متوسط در سال جدید ۱۲ درصد و یا کمی بیشتر است. به گزارش مهر، دستمزد و حقوق سال ۹۰ کارمندان با رشد ۶ درشدی اعتبار حقوق و دستمزد، ۶ درصد بالا رفت و پیش بینی می‌شود با افزایش بیش از ۱۰ درصدی این اعتبار در لایحه بودجه سال ۹۱، میزان افزایش حقوق و دستمزد برای سال آینده بیش از ۱۰ درصد افزایش باشد.  

مشاوره/ سلام با توجه به اینکه وزارت بهداشت و وزارت علوم برخی دانشگاههای خارج را قبول ندارند و گفته میشود مدرکشان در ایران پذیرفته نیست. کسی که در رشته دندان پزشکی و یا پزشکی در امارات درس خوانده و فارغ التحصیل شده . ایا در ایران نمیتواند طبابت کند؟ یا مستلزم گذراندن دوره است؟ یا کلا در ایران جلیگاهی ندارد؟


  • پرسش و پاسخ سلام با توجه به اینکه وزارت بهداشت و وزارت علوم برخی دانشگاههای خارج را قبول ندارند و گفته میشود مدرکشان در ایران پذیرفته نیست. کسی که در رشته دندان پزشکی و یا پزشکی در امارات درس خوانده و فارغ التحصیل شده . ایا در ایران نمیتواند طبابت کند؟ یا مستلزم گذراندن دوره است؟ یا کلا در ایران جلیگاهی
  • کلا در ایران جلیگاهی ندارد؟  ؟ با سلام خدمت شما دوست عزیز خدمتتان عرض شود با توجه به رتبه بندی دانشگاه ها توسط وزارت علوم جهت طبابت نیاز به تایید وزارت علوم جهت کار در ایران می باشد و کسیکه حتی مدرک دکتری در خارج از کشور داشته باشد ولی دانشگاهی که در آن درس خوانده است مورد تایید وزارت علوم نباشد نمی تواند کار یا طبابت بر اساس مدرکی که گرفته انجام دهد. باتشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام من به تازگی استخدام شهرداری شدهام بعنوان کارگزین لطفا درمورد محاسبه حقوق و مزایای کارمندان پیمانی همچنین محاسبه حقوق و مزایای فرزندان شاهد وایثارگر توضیحات لازم را توضیح دهید باتشکر وسپاس


  • وایثارگر توضیحات لازم را توضیح دهید باتشکر وسپاس  ؟ درود وقت خوش در این خصوص بستگی دارد به قوانین شهرداری‌ها و بخشنامه‌های داخلی که قطعا نمی‌تواند مزایایی کمتر از بخشنامه مزد اداره کار را برای کارکنان داشته باشد حقوق و مزایای کارمندان پیمانی هم بر اساس موظفی و بخشنامه مزد باید محاسبه گردد مگر این‌که بخشنامه‌های داخلی مزایای بیشتری برای
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1