جستجو در پورتال

بخشنامه در مورد قرارداد کار معین

مشاوره/ با عرض سلام . شهرداری چندسالی است که نسبت به انعقاد قرار داد کارگری با عنوان شغل مثلا( مسئول دبیرخانه - دبیر کمیسیون - مسئول خدمات شهری - مسئول امور اداری و یا ... ) با چند نفراز کارکنان خوداقدام نموده است . سئوال 1) آیا قرارداد فوق قانونی بوده و مشمول قانون کار میشود؟ با توجه به بند ج ماده9 قانون کار مصوب آبان 1369 ماده9- برای صحت قرارداد کار در زمان بستن قرارداد رعایت شرایط ذیل الزامی است. الف - مشروعیت مورد قرارداد. ب - معین بودن موضوع قرارداد. ج - عدم ممنوعیت قانونی و شرعی طرفین در تصرف اموال یا انجام کار مورد نظر. آیاقرارداد مذکور با نوع کار ذکر شده مشمول قانون کار میشود ؟ آیا شهرداری میتواند باستناد اینکه نوع کار قید شده در قرارداد فی مابین ، اداری بوده و جزو مشاغل کارگری نمیباشد قرارداد را یکطرفه فسخ نماید ؟ اگر در قرارداد گارگری تاریخ پایان یا خاتمه قرارداد قید نگردد قرارداد چه صورتی دارد؟ سئوال2) درسایت وزارت تعاون کار رفاه اجتماعی و در قسمت پرسشهای متداول گارگران نوشته شده: (( وزارتخانه ها و موسسات دولتی مشمول قانون استخدام کشوری چنانچه شغل محول شده به طرف قرارداد جزء 32 شغل کارگری اعلام شده از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور( سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور) بوده و یا اصولاً فرد مورد نظر با عنایت به ماده 4 قانون یاد شده به صورت رسمی و یا پیمانی به خدمت گرفته نشده باشد شمول مقررات قانون کار به وی قطعی خواهد بود.)) وبا توجه به بخشنامه شماره ‌٩/١٣٠١ مورخ ‌٦ شهریور‌٦٤ که درسایت رازنامه با آن اشاره شده است ( مفاد ان را نتوانستم پیدا کنم و مطالعه نمایم )چه نوع شغل یا عنوانی در قرارداد مورد نظر ذکر شود تا قرارداد مشمول قانون کارشود؟؟ قرارداد کارگری میشود؟؟ از راهنمایی شما بسیار ممنون خواهیم بود.


اخبار/ بخشنامه انتقال کارمندان به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد


خبرگزاری فارس: از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور بخشنامه انتقال کارمندان به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد.

    توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


    تصویب‌نامه درخصوص تمدید قرارداد با اشخاص حقیقی برای انجام کار معین یا مشخص 13
      100 ردیف در 10 صفحه
         << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1