جستجو در پورتال

انجام کار توسط مشاور که خود بیمه می پردازد

مشاوره/ با سلام واحترام آیا به قراردادهای مشاوره ،که مشاور موضوع قرارداد را به تنهایی ودرخارج از محل شرکت کارفرماانجام می دهد( انفرادی بودن کار درمتن قرارداد ذکر شده است) حق بیمه تعلق می گیرد یا خیر؟درصورت پاسخ مثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد


  • پرسش و پاسخ با سلام واحترام آیا به قراردادهای مشاوره ،که مشاور موضوع قرارداد را به تنهایی ودرخارج از محل شرکت کارفرماانجام می دهد( انفرادی بودن کار درمتن قرارداد ذکر شده است) حق بیمه تعلق می گیرد یا خیر؟درصورت پاسخ مثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد  ؟ با سلام معمولا در قراردادهای شخص حقیقی که به صورت منفرد توسط مشا
  • د؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد  ؟ با سلام معمولا در قراردادهای شخص حقیقی که به صورت منفرد توسط مشاور انجام می شود ونیازی به نیروی کارتوسط وی  نیست  طبق بخشنامه 14/2 مشمول کسر بیمه نیست

مشاوره/ سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه


  • پرسش و پاسخ سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه   ؟
  • ;؟ سلام شما در شرکت بعنوان مدیر عامل بیمه هستی یا خیر؟ همچنین نحوه انعقاد قرارداد شما مهم است .بعبارتی قرارداد شخصی بسته ای که کار توسط یک نفر انجام میشود یا توسط چند نفر؟ اگر شما در شرکت خودتان بیمه باشی و لیست بیمه رد کنی وقرارداد را هم شخصی منعقد و در قرارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد نامه ای همراه با قرارداد توسط کارفرمای شما به بیمه مح
  • اد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد نامه ای همراه با قرارداد توسط کارفرمای شما به بیمه محل پروژه ارسال میگردد و چون شما از جای دیگری بیمه هستید قاعدتا" نبایستی حق بیمه ای پرداخت نمایی ولی اگر در قرارداد قید شده باشد کار توسط شما و چند نفر دیگر انجام میپذیرد در پایان کار مشمول پرداخت حق بیمه می باشی .ممنون
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟


  • پرسش و پاسخ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟
  • رداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بستن قرارداد با بازنشستگان مشکلی ایجاد نمینماید ضریب قرارداد توسط هیئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد را قبلن
  • یئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد را قبلن با یک مشاور چک فرمایید اگر موضوع قرارداد و روال قانون کار و تامین اجتماعی به صورت صحیح رعایت شود خطری برای شرکت نخواهد داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام خدمت مشاور گرامی در صورتی که بیمه نامه بدنه ویا شخص ثالث گم شود آیا شرکتهای بیمه نسبت به صدور المثنی اقدام می کنند یا خیر.با تشکر


با سلام خدمت مشاور گرامی در صورتی که بیمه نامه بدنه ویا شخص ثالث گم شود آیا شرکتهای بیمه نسبت به صدور المثنی اقدام می کنند یا خیر.با تشکر
  • نامه شخص ثالث، رویه ها متفاوت است. چون با گم شدن بیمه نامه، شما کوپن های دریافت خسارت ممکن است، توسط یابنده، مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین شرکتهای بیمه، به سختی المثنی صادر می کنند. اگر هم صادر کنند، بیمه نامه با سابقه 4 خسارت صادر می کنند و یک کارت دارای 4 برش خسارت هم به شما نمی دهند؛ بلکه یک رونوشت تأییدشده از بیمه نامه به شما می دهند.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام در صورت امکان تفاوت بیمه کارگری با مشاغل آزاد مثل راننده نمیدانم اطلاع دهید


  • صورت امکان تفاوت بیمه کارگری با مشاغل آزاد مثل راننده نمیدانم اطلاع دهید   ؟ درود بیمه‌های کارگری توسط کارفرما انجام می‌گردد که 23 درصد از حق بیمه توسط کارفرما و 7 درصد توسط کارگر پرداخت می‌گردد ولی طبق قانون تامین اجتماعی جهت رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری، تمامی رانندگان موظفند حق بیمه مقرر در قانون تامین اجتماعی را به صورت کامل و بر م
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام وتشکر شرکت نرم افزاری هستیم ومیخواهیم باشخص حقیقی یک پروژه به مبلغ پنجاه میلیون ریال کار کنیم ( یعنی کارهای نرم افزاری مارا انجام دهد ) 1- درصورتیکه درمحل شرکت انجام دهد . 2- درصورتیکه محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .


باسلام وتشکر شرکت نرم افزاری هستیم ومیخواهیم باشخص حقیقی یک پروژه به مبلغ پنجاه میلیون ریال کار کنیم ( یعنی کارهای نرم افزاری مارا انجام دهد ) 1- درصورتیکه درمحل شرکت انجام دهد . 2- درصورتیکه محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .
  • پرسش و پاسخ باسلام وتشکر شرکت نرم افزاری هستیم ومیخواهیم باشخص حقیقی یک پروژه به مبلغ پنجاه میلیون ریال کار کنیم ( یعنی کارهای نرم افزاری مارا انجام دهد ) 1- درصورتیکه درمحل شرکت انجام دهد . 2- درصورتیکه محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .  ؟
  • محل کاراز خودش باشد . بیمه آن چنددرصد ومالیات آن چنددرصد میشود .  ؟ باسلام ببخشید که دیر پاسخ دادم . 1- اگردر شرکت شما کار انجام دهد میبایست کامل بیمه ایشان توسط شما پرداخت شود همانند یکی از پرسنل. و مالیات 10 در صدی با در نظر گرفتن معافیت 2-بیرون از شرکت باشد در خصوص بیمه 5% سپرده کسر وپرداخت منوط به ارائه مفاسا حساب و مالیات هم 3% البته اگر قرارداد حالت مشاوره ا
  • انکار مسترد میگردد در خصوص قسمت مصالح وتجهیزات که با پیمانکار است مربوط میشود به محاسبات بیمه تامین اجتماعی والبته این آیتم باعث کاهش حق بیمه میگردد. معمولا اگر لیست بیمه به موقع پرداخت شود رقم قابل توجهی از پیمانکار کسر نمیشود . ومالیات نیز میبایست توسط کارفرما کسر وظرف مدت معین در قانون مالیاتهای مستقیم پرداخت گردد(ماده104) 2اگر مشاور از جایی دیگر بیمه اش محاسبه وپرداخت میشود والبته تا سقف بیمه  با ارئه مستندات مبنی بر کسر بیمه تا سقف تامین اجتماعی دیگر نیازی به کسر بیمه نیست اما اگر ا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و عرض ادب لطفاراهنمایی فرمائید آیا فیزیوتراپ خانومی که در کلینیک خصوصی اشتغال دارند باید از سوی صاحب کلینیک بیمه شوند یا خیر؟ اگر بله باید همه مبلغ از سوی کارفرما باشد یا قسمتی از وجه توسط خود شخص باید پرداخت شود؟ تفاوت بیمه خویش فرما و بیمه کارفرما را هم ذکر بفرمایید. باتشکر


  • سلام طبق قانون تمامی پرسنلی که در بنگاهی مشغول بکار می باشند حتی یک روز می بایستی بیمه شوند ولی متاسفانه در بعضی جاها رعایت نمی شود.ولی در کلینیک اگر به ثبت رسیده و کد کارگاهی دارد می تواند پرسنل خود را بیمه کند-البته در بیشتر جاها این کار توافقی انجام می شود. بیمه کارفرما جزء بیمه های اجباری است و درصد پرداختی توسط کارگر 7 درصد حقوق و مزایای مشمول بیمه می باشد و 23 درصد از طرف کارفرما پرداخخت می شود. بیمه خویش فرما می بایستی طبق تعرفه اعلامی توسط سازمان تامین اجتماعی مبلغ آن پرداخت گرد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کارگر و معاف از بیمه نمی باشد. باید حق بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟


  • آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کا
  • باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته است ) و ثانیا مشاور ، اجرای موضوع قرارداد را به تنهایی به عهده داشته است ، قرارداد را از شمول ماده 38 خارج مینمایند .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام مادر من بیمه کارمندان دولت سازمان خدمات درمانی است . آیا امکان داردشرکتی را معرفی کنید که به صورت انفرادی بیمه تکمیلی کند. ( اداره ما-آموزش و پرورش- ایشان را بیمه تکمیلی نمیکند چون نا مادری است) با تشکر


با سلام مادر من بیمه کارمندان دولت سازمان خدمات درمانی است . آیا امکان داردشرکتی را معرفی کنید که به صورت انفرادی بیمه تکمیلی کند. ( اداره ما-آموزش و پرورش- ایشان را بیمه تکمیلی نمیکند چون نا مادری است) با تشکر
  • رادی بیمه تکمیلی کند. ( اداره ما-آموزش و پرورش- ایشان را بیمه تکمیلی نمیکند چون نا مادری است) با تشکر  ؟ باسلامی گرم و صمیمانه براساس مصاحبه ای که ریاست محترم کل بیمه مرکزی ایران امسال انجام دادند فرمودند که قرارشده شرکتهای بیمه نسبت به بیمه تکمیلی انفرادی خود اقدام نمایند و تحت پوشش یکی ازسازمانهای بیمه ای باشند . در حال حاضر شرکتهای بیمه دانا - البرز وکارافرین این طرح راتحت عنوان بیمه زندگی انجام میدهند . با امتنان
  • طبقه بندی اطلاعات

مشخصات کاربر/ بیمه ایران (شرکت خدمات بیمه ای امید مشاور کد9989)


بیمه ایران (شرکت خدمات بیمه ای امید مشاور کد9989)
  • بیمه ایران (شرکت خدمات بیمه ای امید مشاور کد9989)
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1