جستجو در پورتال

اضهارنامه مالیات ماشین

مشاوره/ سلام آیا راجع به اضهارنامه مالیاتی شرکتهای مجری ذیصلاح که تحت پوشش سازمان نظام مهندسی استانها کار می کنند و نحوه پر کردن اضهارنامه اطلاعاتی دارید.


سلام آیا راجع به اضهارنامه مالیاتی شرکتهای مجری ذیصلاح که تحت پوشش سازمان نظام مهندسی استانها کار می کنند و نحوه پر کردن اضهارنامه اطلاعاتی دارید.
  • پرسش و پاسخ سلام آیا راجع به اضهارنامه مالیاتی شرکتهای مجری ذیصلاح که تحت پوشش سازمان نظام مهندسی استانها کار می کنند و نحوه پر کردن اضهارنامه اطلاعاتی دارید.  ؟ با سلام تنظیم اظهارنامه برای حسابدار با تجربه  در هر فیلدی قابل ارائه است ونوع وفعالیت شرکت در این توانائی خللی ایجاد نخواهد کرد بنابراین به دنبال حسابدار خبره وبا تجربه بگردید شما را راهنمایی خواهد نمود

مشاوره/ با سلام احتراما" اداره دارایی بابت ماشین آلات و دفتر کار شرکت که استهلاک دارد مالیات اخذ مینماید، همچنین ارتباط تجهیزات ماشین آلات و اموال غیر منقول شرکت با مالیات چگونه است. خواهشمند است راهنمایی فرمایید. با سپاس و درود فراوان


با سلام احتراما" اداره دارایی بابت ماشین آلات و دفتر کار شرکت که استهلاک دارد مالیات اخذ مینماید، همچنین ارتباط تجهیزات ماشین آلات و اموال غیر منقول شرکت با مالیات چگونه است. خواهشمند است راهنمایی فرمایید. با سپاس و درود فراوان
  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما" اداره دارایی بابت ماشین آلات و دفتر کار شرکت که استهلاک دارد مالیات اخذ مینماید، همچنین ارتباط تجهیزات ماشین آلات و اموال غیر منقول شرکت با مالیات چگونه است. خواهشمند است راهنمایی فرمایید. با سپاس و درود فراوان  ؟ با سلام مالیات موارد مذکور در زمان خرید توسط شما پرداخت شده است و پس از آن بابت مستهلک شدن ان می توانید هزینه استهلاک را در دفاتر طبق ماده 151 ثبت نمائید که
  •   ؟ با سلام مالیات موارد مذکور در زمان خرید توسط شما پرداخت شده است و پس از آن بابت مستهلک شدن ان می توانید هزینه استهلاک را در دفاتر طبق ماده 151 ثبت نمائید که هزینه آن مورد قبول سازمان امور مالیاتی است.

مشاوره/ سلام.خسته نباشیدو طاعات و عباداتتون قبول باشه یه سوال داشتم از خدمتتون، اینکه اگه ماشین آلات یک شرکت ساختمانی بنام مدیرعامل شرکت باشه و شرکت از او ماشین آلات استفاده کنه بدون اینکه اجاره ای بابتش پرداخت کنه باز هم از نظر دارایی این کار اجاره ماشین آلات هستش و 5درصد مالیات تکلیفی تعلق میگیره بهش؟ باتشکر


سلام.خسته نباشیدو طاعات و عباداتتون قبول باشه یه سوال داشتم از خدمتتون، اینکه اگه ماشین آلات یک شرکت ساختمانی بنام مدیرعامل شرکت باشه و شرکت از او ماشین آلات استفاده کنه بدون اینکه اجاره ای بابتش پرداخت کنه باز هم از نظر دارایی این کار اجاره ماشین آلات هستش و 5درصد مالیات تکلیفی تعلق میگیره بهش؟ باتشکر
  • طاعات و عباداتتون قبول باشه یه سوال داشتم از خدمتتون، اینکه اگه ماشین آلات یک شرکت ساختمانی بنام مدیرعامل شرکت باشه و شرکت از او ماشین آلات استفاده کنه بدون اینکه اجاره ای بابتش پرداخت کنه باز هم از نظر دارایی این کار اجاره ماشین آلات هستش و 5درصد مالیات تکلیفی تعلق میگیره بهش؟ باتشکر   ؟ با سلام اگر در دفاتر ثبتی نداشته باشد خیر.تنها مواردی مالیات می خورد که اولا ثبت دفاتر شده باشد(وقتی چیزی بابت آن پرداخت نمی شود یعنی اینکه چی
  • با سلام اگر در دفاتر ثبتی نداشته باشد خیر.تنها مواردی مالیات می خورد که اولا ثبت دفاتر شده باشد(وقتی چیزی بابت آن پرداخت نمی شود یعنی اینکه چیزی اجاره نشده وهزینه ای بابت ان در دفاتر ثبت نشده) وثانیا مفاد ماده 104 قانون(مالیات تکلیفی 5%) به آن تعلق گیرد.

مشاوره/ سلام کارمندی هستم که ماشین فرسوده ام را تبدیل به وانت بار کرده هم (با استفاده از طرح) از این ماشین برای برای فقط برای رفت و آمد به محل کار استفاده می شود . هنوز اقساط وام آن تمام نشده است در این سه سال چقدر مالیات به آن تعلق گرفته است


سلام کارمندی هستم که ماشین فرسوده ام را تبدیل به وانت بار کرده هم (با استفاده از طرح) از این ماشین برای برای فقط برای رفت و آمد به محل کار استفاده می شود . هنوز اقساط وام آن تمام نشده است در این سه سال چقدر مالیات به آن تعلق گرفته است
  • پرسش و پاسخ سلام کارمندی هستم که ماشین فرسوده ام را تبدیل به وانت بار کرده هم (با استفاده از طرح) از این ماشین برای برای فقط برای رفت و آمد به محل کار استفاده می شود . هنوز اقساط وام آن تمام نشده است در این سه سال چقدر مالیات به آن تعلق گرفته است   ؟

مشاوره/ با سلام خدمت مشاور محترم بنده باکارت بازرگانی حقیقی امسال کالای را وارد کردم چون تخصصی دراین زمینه نداشتم کالا رادر بندربعد از تشریفات گمرکی واگذار کردمو ودر وسئدی نیز شامل حالم نشدایا بعد از گذشت 4 ماه می توانم دفتر دارای پلمپ کنم ؟ در ضمن خریدار کالا نیزکداقتصادی ندارد ایا دارایی سود زیان مرابا پر کردن اضهارنامه سالانه می پذرد؟ در صورت عدم پذرش دارایی چه راحلی به من پیشنهاد می دهید با تشکر


  • کالای را وارد کردم چون تخصصی دراین زمینه نداشتم کالا رادر بندربعد از تشریفات گمرکی واگذار کردمو ودر وسئدی نیز شامل حالم نشدایا بعد از گذشت 4 ماه می توانم دفتر دارای پلمپ کنم ؟ در ضمن خریدار کالا نیزکداقتصادی ندارد ایا دارایی سود زیان مرابا پر کردن اضهارنامه سالانه می پذرد؟ در صورت عدم پذرش دارایی چه راحلی به من پیشنهاد می دهید با تشکر   ؟ با درود : خیر . لطفا آئین نامه تحریر دفاتر ، مالی
  • اد می دهید با تشکر   ؟ با درود : خیر . لطفا آئین نامه تحریر دفاتر ، مالیات بر ارزش افزوده و مجموعه قوانین صادرات و واردات را مطالعه بفرمائید. مالیات شما در هر حال بصورت علی الراس تشخیص داده خواهد شد . در خدمتتان هستم .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام اینجانب تاکسی فرسوده درون شهری استان البرز را دارا می باشم برای اسقاط آن نیاز به مالیات مشاغل بوده با ارسال مدارک از سوی دفتر الکترونیکی به بنده ابلاغ گردیده که از سال 85 تا90 مبلغ 2040000 تومان باید پرداخت نمایم .حال سوال من این است که طبق استناد قانونی بدهی مالیات بند 12 و ماده 12در تاریخ 15/03/88 مالیات برارزش افزوده معاف می باشد.مطابق این ماده و بند باید شامل من هم گردد.چرا اینگونه نبوده.


  • پرسش و پاسخ باسلام اینجانب تاکسی فرسوده درون شهری استان البرز را دارا می باشم برای اسقاط آن نیاز به مالیات مشاغل بوده با ارسال مدارک از سوی دفتر الکترونیکی به بنده ابلاغ گردیده که از سال 85 تا90 مبلغ 2040000 تومان باید پرداخت نمایم .حال سوال من این است که طبق استناد قانونی بدهی مالیات بند 12 و ماده 12در تاریخ 15/03/88 مالیات برارزش افزوده معاف می باشد.مطابق این ماده و بند باید شامل من هم گردد.چرا اینگونه نبوده.  ؟
  • با سلام معافیتها ماده 12 - عرضه کالاها و خدمات زیر و همچنین واردات آنها حسب مورد از پرداخت مالیات معاف می باشد - خدمات حمل و نقل عمومی مسافری درون و برون شهری و قطار شهری وبین شهری توجه داشته باشید که آنچه به شما ابلاغ شده عوارض سالیانه ماشین است که ارتباطی به "خدمات حمل ونقل "ندارد.معافیت اشاره شده در ماده وبند فوق مربوط به عوارض سالیانه خودرو(که ارتباطی به محل کسب درآمد شما که "حمل ونقل درون شهری است ومعاف از ارزش افزوده است" ندارد) است ونه مالیات مشاغل این در
  • نقل "ندارد.معافیت اشاره شده در ماده وبند فوق مربوط به عوارض سالیانه خودرو(که ارتباطی به محل کسب درآمد شما که "حمل ونقل درون شهری است ومعاف از ارزش افزوده است" ندارد) است ونه مالیات مشاغل این در حقیقت تسویه عوارض برای انجام نقل وانتقال ماشین فرشوده فوق می باشد که هر ماشین در زمان تغییر مالکیت این عوارض را باید بپردازد.

مشاوره/ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر


  • پرسش و پاسخ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر  ؟ با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظا
  • با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظائف شهرداری باشد ، چون فعالیت اقتصادی محسوب میشود . مشمول مالیات است. مثلا فروش ماشین آلات جمع آوری زباله به سازمان های مرتبط جهت جمع آوری زباله مشمول مالیات نیست. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و عرض ادب من حسابدار یک شرکت سهامی خاص هستم.قرارداد اجاره ماشین آلات را با شرکتی بستیم . که کار یک ماهه به پایان رسید-شرکت اجاره کننده متعهد شده که کل بیمه و مالیات را پرداخت نماید.ثبت های لازم در دفاتر رو چه باید بزنم-


  • سلام و عرض ادب من حسابدار یک شرکت سهامی خاص هستم.قرارداد اجاره ماشین آلات را با شرکتی بستیم . که کار یک ماهه به پایان رسید-شرکت اجاره کننده متعهد شده که کل بیمه و مالیات را پرداخت نماید.ثبت های لازم در دفاتر رو چه باید بزنم-  ؟ با سلام با توجه به حذف ماده 104 ق . م . م هزینه ا
  • ت را پرداخت نماید.ثبت های لازم در دفاتر رو چه باید بزنم-  ؟ با سلام با توجه به حذف ماده 104 ق . م . م هزینه اجاره ماشین آلات  ............                      حساب پرداختنی  ................. شایان ذکر است با توجه به اینکه در کتاب  ق .م .م اصلاحی جدید صراحتا در مورد
  • آلات  ............                      حساب پرداختنی  ................. شایان ذکر است با توجه به اینکه در کتاب  ق .م .م اصلاحی جدید صراحتا در مورد اجاره ماشین آلات صحبتی به میان نیامده است بهتر است قرارداد را به نحوی بنویسید که قانون حامی شما باشد و در قرارداد حتما ذکر گردد شما از خدمات قابل استفاده از این ماشین آلات استفاده نموده اید در واقع موضوعیت یافتن قرارداد خرید خدمات ساعتی بهترین نوع نگارش
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید،اگر شرکتی اضهارنامه ارزش افزوده خود رادر طی سال فقط 2 دوره ارسال کرده و اشتباه رد کرده باشد و بخواهد کل ارزش افزوده 4 دوره را مجدد ارسال کند چقدر مشمول جریمه میشود؟ این موضوع در مورد گزارش فصلی هم صدق میکند؟چه کار کنیم که کمتر جریمه بشیم؟


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید،اگر شرکتی اضهارنامه ارزش افزوده خود رادر طی سال فقط 2 دوره ارسال کرده و اشتباه رد کرده باشد و بخواهد کل ارزش افزوده 4 دوره را مجدد ارسال کند چقدر مشمول جریمه میشود؟ این موضوع در مورد گزارش فصلی هم صدق میکند؟چه کار کنیم که کمتر جریمه بشیم؟  ؟ سلام دوست عزیز جریمه  روزشمار 2.5% درماه به ازاء خالص بدهی مالیات وعوارض مربوطه درایام عدم پرداخت-درخصوص گزارش فصلی نیز ب
  • ار کنیم که کمتر جریمه بشیم؟  ؟ سلام دوست عزیز جریمه  روزشمار 2.5% درماه به ازاء خالص بدهی مالیات وعوارض مربوطه درایام عدم پرداخت-درخصوص گزارش فصلی نیز بهتر است دستورالعمل ماده 169 مکرر مالیاتی مطالعه شود-در موعد مقرر گزارشها تنظیم وارائه گردد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ هنگامی که موقع خرید ، عمر مفید یک ماشین مثلا 5 سال برآورد می شود ، هزینه آن بعد از 5 سال مستهلک می شود . و در دفاتر باید به صفربرسد . اما هنگامی که بعد از عمر مفید ، ماشین باز هم استفاده گردد در دفاتر 1 ریال نوشته می شود . چرا ؟ بعد از آن ، اگر بخواهیم مجددا هزینه همان ماشین را وارد دفاتر کنیم ، چگونه این عمل را انجام می دهیم و جزو کدام هزینه ها قرار می گیرد ؟ و استهلاک آن از این به بعد چگونه محاسبه می شود ؟ آیا باز هم به آن ، مالیات تعلق می گیرد ؟


  • ده گردد در دفاتر 1 ریال نوشته می شود . چرا ؟ بعد از آن ، اگر بخواهیم مجددا هزینه همان ماشین را وارد دفاتر کنیم ، چگونه این عمل را انجام می دهیم و جزو کدام هزینه ها قرار می گیرد ؟ و استهلاک آن از این به بعد چگونه محاسبه می شود ؟ آیا باز هم به آن ، مالیات تعلق می گیرد ؟ ؟ با سلام اصل افشاء در حسابداری جایگاه رفیعی دارد .چرا ما تا زمانی که دارائی واقعا در عمل کنار گذاشته نشده با وجود استهلاک کامل حق نداریم آنرا کامل از دفاتر حذف کنیم؟پاسخ روشن است چون عی
  • ین رقم در حسابداری که یک ریال است صورت می گیرد. 2-منظورتان شفاف نیست شما نمی توانید بدون مستندات چیزی را دو بار ثبت کنید مگر اینکه حساب سازی کنید ویا منظور تان تجدید ارزیابی دارایی به قیمت روز باشد که در مورد شرکتهای خصوصی این عمل مجاز نبوده وبه آن مالیات تعلق می گیرد وشرکتهای دولتی نیز طبق برنامه های توسعه سوم وچهارم یک بار می توانند این عمل را انجام دهند. 26/01/88
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1