جستجو در پورتال

اصلاحیه ماده قانون مالیات مستقیم

مشاوره/ سلام ماده 85 قانون مالیات های مستقیم هر چند سال یکبار اصلاحیه می خورد؟ منظورم این است که اصلا منطقی نیست نرخ هایی که در این ماده ذکر شده اند در سالیان سال مبنای کار قرار گیرند. و از این اصلاحیه های احتمالی چطور می توان باخبر شد؟ ممنون


قوانین و مقررات/ مالیات املاک, مستغلات و اراضی بایر


قانون مالیاتهای مستقیم که در تاریخ27/11/1380 به تصویب مجلس شورای اسلامی با اعمال آخرین الحاقات و اصلاحات رسیده به تفکیک موضوع در این نوشتار ارائه شده است

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر سلام طبق ماده 151 قانون مالیات های مستقیم روشهای استهلاک به شرح زیر است: بر اساس ماده 150 قانون مالیاتهای مستقیم محاسبه استهلاک به دو روش نزولی و مستقیم پذیرفته شده است. در تبصره 1 این ماده هزینه مربوط به تغییر یا تعمیرات اساسی دارایی ، جزو قیمت تمام شده دارایی محسوب می شود.تبصره 2 همین ماده بیان می کند که موسسات می توانند هزینه های نرم افزاری خود را از 3 سال تا حد اکثر 5 ساله مستهلک کنند.

اخبار/ چگونهگی محاسبه مالیات حقوق افراد باز نشته


- وجوه پرداختی به افراد بازنشسته که از سازمانهای مختلف حقوق بازنشستگی دریافت می نمایند و مجدداً بطور تمام وقت یا نیمه وقت به عنوان حقوق بگیر با مراکز دیگر همکاری می نمایند، با عنایت به ماده 82 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ماه 66 و اصلاحیه های بعدی آن همـانند سایر حـقوق بگیران بدون توجه به وضعیت بازنشستگی آنان پس از کسر معافیت مقرر در ماده 84 اصلاحی قانون مزبور(مشروط به عدم استـفاده از معافیت موضوع ماده 84 قانون فوق به دلیل داشتن درآمد حـقوق از محل دیگر) مـشمول مـالیات بـر درآمد حقوق بوده و مالیات آن می بایست وفق مقررات ماده 85 قانون یاد شده محاسبه،کسر و به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریزگردد. 2-وجوه پرداختی به اشخاصی که با حفظ رابطه استخدامی با سازمان متبوع خود در سازمانهای دیگر شاغل می باشند بدون کسر معافیت موضوع ماده 84 اصلاحی قانون موصوف، مشمول مالیات حسب مقررات تبصره ماده 86 قانون صدرالذکرخواهد بود.

مشاوره/ باسلام اگر شرکت الف آپارتمانی را از شرکت ب با رهن 2250میلیون ریال و 1میلیون ریال اجاره نماید مالیات ماهانه چقدر میباشد ممنون از راهنمایی شما


مشاوره/ آیا از پیش پرداخت به پیمانکاران می بایست مالیات کسر نمود؟


مشاوره/ باسلام بنده با شرکتی قرارداد بسته ام ولی در قرار داد بابت ارزش افزوده مطلبی ذکر نشده ولی یکی از بندهای قرارداد ان شرکت چنین میباشد چنانچه به این قرار داد کسورات دیگری مانند صندوق کاراموزی ءعوارض شهرداری و.......تعلق گیرد پرداخت ان بعهده کار فرما میباشد ایا ارزش افزوده نیز در این بند میتوانند شامل شود.با تشکر


اخبار/ بخشودگی بدهی مالیات بردرآمد مودیان زلزله‌زده


با موافقت دولت و در راستای کمک به آسیب دیدگان مناطق زلزله زده استان خراسان جنوبی، بدهی مالیات بر درآمد مودیان این مناطق بخشوده می شود.
  • بخشودگی بدهی مالیات بردرآمد مودیان زلزله‌زده به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیأت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده(165) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم ـ مصوب 1371 ـ تصویب کرد؛ بدهی مالیات بر درآمد مودیان مناطق زلزله زده استان خراسان جنوبی که بیش از پنجاه درصد (50%) اموال آنها در اثر وقوع زلزله از بین رفته است با رعایت ماده(8) اصلاحی آیین نامه اجرایی ماده(165
  • ده(165) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم ـ مصوب 1371 ـ تصویب کرد؛ بدهی مالیات بر درآمد مودیان مناطق زلزله زده استان خراسان جنوبی که بیش از پنجاه درصد (50%) اموال آنها در اثر وقوع زلزله از بین رفته است با رعایت ماده(8) اصلاحی آیین نامه اجرایی ماده(165) قانون مالیات‌های مستقیم، تا پایان عملکرد سال 1390 بخشوده می شود. این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.  

قوانین و مقررات/ مالیات قراردادهای مسکن مهر


بـه پـیوسـت تـصویـر تصـویب نـامـه شـمـاره 169467/ت47267هـ مـورخ 28/8/1390 کمیسیون موضوع اصل 138 قانون اساسی در ارتباط با قراردادهای مسکن مهر مبنی بر:
  • ـ مـورخ 28/8/1390 کمیسیون موضوع اصل 138 قانون اساسی در ارتباط با قراردادهای مسکن مهر مبنی بر: 1- قراردادهای منعقده طرح مسکن مهر اعم از تفاهم نامه های سه جانبه، چهارجانبه(تعاونیهای مسکن)، مسکن مهر ملکی و بافت فرسوده تا تاریخ 27/11/1390(ده سال پس از اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیم)مشمول موضوع ماده (69) قانون مالیاتهای مستقیم بوده و از پرداخت مالیات موضوع ماده(59) قانون یاد شده معاف می باشند. 2- قراردادهای مزبور مطابق ماده(77) قانون مالیاتهای مستقیم تنها مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد به مأخذ
  • الیات موضوع ماده(59) قانون یاد شده معاف می باشند. 2- قراردادهای مزبور مطابق ماده(77) قانون مالیاتهای مستقیم تنها مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد به مأخذ ارزش معاملاتی اعیانی مورد انتقال بوده و از هر گونه مالیات بر درآمد و مالیات علی الحساب موضوع ماده (104) قانون مالیاتهای مستقیم معاف می باشند. 3- قراردادهای فوق از مالیات بر ارزش افزوده به استثنای مالیات بر ارزش افزوده پرداختی بابت نهادهای ساخت(مواد، مصالح و سایر) معاف می باشند. جهت اطلاع و بهره برداری لازم ارسال و ابلاغ می گردد. بدیهـی
  • ر به عـنوان پـیمانکار با وزارت راه و شهرسازی(مسکن و شهرسازی) یا تعاونی های مسکن یا سایر اشخاص در قبال دریافت حق الزحمه نسبت به احداث ساختمان اقدام می نمایند مشمول این مصوبه نبوده و حسب مقررات مشمول مالیات عملکرد و مالیات تکلیفی موضوع ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/1390 و همچنین مالیات بر ارزش افزوده بابت خدمات ارائه شده خواهند بود.   علی عسکری رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور  شماره: 169467/ت47267هـ تاریخ:28/8/1390 پیوست:     وزارت راه و ش

مشاوره/ با سلام و وقت بخیر. میخواستم بدونم در اخذ مالیات از شرکت ها آیا تفاوتی بین یه شرکت با پیشوند فنی و مهندسی و یا یک شرکت ساختمانی دارد.(بدون در نظر گرفتن گردش حساب) در واقع آیا پیشوند فنی و مهندسی در اخذ مالیات تاثیر گذار است؟ با تشکر و سپاس


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1