جستجو در پورتال

اشخاص حقیقی مالیات بر اجاره

مشاوره/ نرخ مالیات بر اجاره در مرد اشخاص حقیقی وحقوقی چگونه اس؟


مشاوره/ با عرض سلام وادب واحترام آیا اشخاص حقوقی (شرکت)که ملزم به ثبت ونگهداری دفاتر قانونی میباشند ثبت درآمد اجاره ملک در دفاتر یاد شده که در قالب قرداد اجاره به اشخاص حقیقی وحقوقی دیگر واگذار گردیده موجبی برای حذف معافیت موضوع بند 8 ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ در آمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند.توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت مبلغ اجاره مورد اجاره مینمایند واشخاص حقیقی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره رابه شرکت پرداخت مینمایند. با تشکر


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام وادب واحترام آیا اشخاص حقوقی (شرکت)که ملزم به ثبت ونگهداری دفاتر قانونی میباشند ثبت درآمد اجاره ملک در دفاتر یاد شده که در قالب قرداد اجاره به اشخاص حقیقی وحقوقی دیگر واگذار گردیده موجبی برای حذف معافیت موضوع بند 8 ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ در آمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند.توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به
  • ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ در آمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند.توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت مبلغ اجاره مورد اجاره مینمایند واشخاص حقیقی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره رابه شرکت پرداخت مینمایند. با تشکر  ؟ هر آن درآمدی که برای شرکت ثبت شود باید مالیات ارزش افزوده بدهید اینکه معافیت ایجاد کند درست نیست و ی
  • اجاره رابه شرکت پرداخت مینمایند. با تشکر  ؟ هر آن درآمدی که برای شرکت ثبت شود باید مالیات ارزش افزوده بدهید اینکه معافیت ایجاد کند درست نیست و یه همچنین چیزی وجود ندارد بحث پرداخت مالیات تکلیفی اصلا ربطی به این مالیات ارزش افزوده ندارد این ها دو مقوله جدا از هم هستند     توجه: به استناد بند مذکور صرفا،ً عرضه اموال غیر منقول اعم از عین و منفعت از پرداخت مالیات و عوارض معاف می باشد. این معافیت قابل تسری
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باعرض سلام وادب واحترام آیا اشخاص حقوقی (شرکتها)که ملزم به ثبت ونگهداری دفاتر قانونی میباشند ثبت درآمد اجاره ملک در دفاتر یاد شده که در قالب قرارداد اجاره به اشخاص حقیقی وحقوقی دیگر واگذار گردیده موجبی برای حذف معافیت موضوع بند 8 ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ درآمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند؟توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت مبلغ اجاره مورد اجاره می نمایدو اشخاص حقیقی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره را به شرکت پرداخت مینمایند. خواهشمند است پرسش فوق راپاسخ بفرمائید قبلأ از عنایت معطوفه سپاسگزاری میگردد


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام وادب واحترام آیا اشخاص حقوقی (شرکتها)که ملزم به ثبت ونگهداری دفاتر قانونی میباشند ثبت درآمد اجاره ملک در دفاتر یاد شده که در قالب قرارداد اجاره به اشخاص حقیقی وحقوقی دیگر واگذار گردیده موجبی برای حذف معافیت موضوع بند 8 ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ درآمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند؟توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام ب
  • ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ درآمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند؟توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت مبلغ اجاره مورد اجاره می نمایدو اشخاص حقیقی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره را به شرکت پرداخت مینمایند. خواهشمند است پرسش فوق راپاسخ بفرمائید قبلأ از عنایت معطوفه سپاسگزاری میگردد  ؟ هر آن درآمدی که برای شرکت ثبت شود با
  • قی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره را به شرکت پرداخت مینمایند. خواهشمند است پرسش فوق راپاسخ بفرمائید قبلأ از عنایت معطوفه سپاسگزاری میگردد  ؟ هر آن درآمدی که برای شرکت ثبت شود باید مالیات ارزش افزوده بدهید اینکه معافیت ایجاد کند درست نیست و یه همچنین چیزی وجود ندارد بحث پرداخت مالیات تکلیفی اصلا ربطی به این مالیات ارزش افزوده ندارد این ها دو مقوله جدا از هم هستند     توجه: به استناد بند مذکور ص
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید. می خواستم بدانم تفاوت ماده 93 قانون مالیاتهای مستقیم با ماده 105 در چیست و چرا اشخاص حقیقی و حقوقی از نظر پرداخت مالیات جدا شده اند؟ با تشکر


مشاوره/ با سلام ما یه شرکت عمرانی هستیم.که یه محلی رو برای مدت یک سال به عنوان دفترکاری اجاره کردیم از قرار ماهی 3000000ریال (سیصد هزار تومان) بدون پول پیش .میخواستم اکه ممکنه مالیاتش رو واسم حساب کنید و همچنین چجوری ثبتش کنم پیشاپیش کمال تشکر از شما دارم.


با سلام ما یه شرکت عمرانی هستیم.که یه محلی رو برای مدت یک سال به عنوان دفترکاری اجاره کردیم از قرار ماهی 3000000ریال (سیصد هزار تومان) بدون پول پیش .میخواستم اکه ممکنه مالیاتش رو واسم حساب کنید و همچنین چجوری ثبتش کنم پیشاپیش کمال تشکر از شما دارم.
  • ثبتش کنم پیشاپیش کمال تشکر از شما دارم.  ؟ سلام دوست عزیز مراتب ماده 131 ق م م مادة 131 ـ نرخ مالیات بر درآمد  اشخاص حقیقی به استثنای ‌مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه‌ای می‌باشد به ‌شرح زیر است‌: تا میزان سی میلیون (30.000.000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه‌ به نرخ پانزده درصد (15%) تا میزان یکصد میلیون (1
  • nbsp;                             مالیات ماده 131**************   با سلام و تشکر و این پاسخ مربوط به اشخاص حقیقی بود،وما کاری به مالک نداریم.. ما یه شرکت هستیم و من متوجه توضیح شما نمیشم .اگه ممکنه مبلغ مالیات اجاره دفتر کارمون ازقرار ماهی300هزار تومان واسه یک سال رو به من بگین چقدر میشه؟     دوست عزیز مالک اگر حقیقی باشه ، مستاجر چه حق
  • به مالک نداریم.. ما یه شرکت هستیم و من متوجه توضیح شما نمیشم .اگه ممکنه مبلغ مالیات اجاره دفتر کارمون ازقرار ماهی300هزار تومان واسه یک سال رو به من بگین چقدر میشه؟     دوست عزیز مالک اگر حقیقی باشه ، مستاجر چه حقیقی وچه حقوقی نرخ مالیات اجاره طبق ماده 131 که واستون فرستادم محاسبه میشه  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام یک واحد از ساختمانی با کاربری مسکونی را برای یک شرکت با اجاره ماهیانه 650 هزار تومان و ودیعه 10 میلیون تومان برای یک سال اجاره کرده ایم. مبلغی که به عنوان مالیات تکلیفی تبصره 9 ماده 53 باید هر ماه پرداخت شود چه مبلغی می باشد؟ با تشکر از راهنمایی جنابعالی


  • فی تبصره 9 ماده 53 باید هر ماه پرداخت شود چه مبلغی می باشد؟ با تشکر از راهنمایی جنابعالی  ؟ 1- معادل 15% مبلغ رهن 2- اجاره هم تا 25% معاف برای 75% به این صورت نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی موضوع ماده 131 تا میزان 30.000.000 ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ 15% تا میزان 100.000.000 ریال نسبت به مازاد 30.000.0000 به نرخ 20% تا میزان 250.000.000 ریال نسبت به مازاد 100.000.000 به نرخ 25% تا میزان 1.000.
  • 30.000.0000 به نرخ 20% تا میزان 250.000.000 ریال نسبت به مازاد 100.000.000 به نرخ 25% تا میزان 1.000.000.000 ریال نسبت به مازاد 250.000.000 به نرخ 30% نسبت به مازاد یک میلیارد ریال به نرخ 35% حالا این دو عدد رو با هم جمع می کنیم و مالیات سالانه بدست می آید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ اگرشخصی ساختمان خودش را دراختیار شرکت که موسسش خودش می باشد قرار دهد آیامی توان هزینه اجاره را به بستانکاری شخص ثبت نمود بدون اینکه مالیات اجاره را پرداخت نمود؟ مورد قبول مالیاتی می باشد یا خیر؟


  • ان خودش را دراختیار شرکت که موسسش خودش می باشد قرار دهد آیامی توان هزینه اجاره را به بستانکاری شخص ثبت نمود بدون اینکه مالیات اجاره را پرداخت نمود؟ مورد قبول مالیاتی می باشد یا خیر؟ ؟ با سلام اموال ودارائی شخص حقیقی مجزا از اموال شخص حقوقی است.با تنظیم یک اجاره نامه بین شرکت(که دارای تعدادی سهامدار است) ومالک این عمل صورت می گیرد.ضمن اینکه شما بایستی اظهار نامه مالیاتی جدا برای اجاره در یافتی خود به عنوان شخص حقیقی تنظیم کنید وشرکت نیز بایستی در هر پرداخت
  • حقیقی مجزا از اموال شخص حقوقی است.با تنظیم یک اجاره نامه بین شرکت(که دارای تعدادی سهامدار است) ومالک این عمل صورت می گیرد.ضمن اینکه شما بایستی اظهار نامه مالیاتی جدا برای اجاره در یافتی خود به عنوان شخص حقیقی تنظیم کنید وشرکت نیز بایستی در هر پرداخت مالیات اجاره را محاسبه وبه حوزه مربوطه پرداخت نماید. یا حق 13/12/87
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام اگر شرکتی ساختمان خود را اجاره بدهد شامل 25% معاف از مالیت میشود؟


  • پرسش و پاسخ سلام اگر شرکتی ساختمان خود را اجاره بدهد شامل 25% معاف از مالیت میشود؟  ؟ با سلام بله. نرخ مالیات بر درآمداجاره اشخاص حقوقی طبق ماده 105 برابر با 18.75 صدم درصد((100-25)*.25=18.75 ) اما در مورد اشخاص حقیقی پس از کسر .25 درصد معافیت به نرخ های مقرر در ماده 131قانون مالیاتهای مستقیم می باشد

مشاوره/ جناب آقای دکتر حجازی با سلام احتراما نحوه محاسبه مالیات اجاره برای شرکتی که از شخص حقیقی ساختمانی را با مبلغ 200،000،000 ریال رهن و ماهانه به مبلغ 50،000،000 ریال اجاره نموده را توضیح دهید . اگر از شخص حقوقی اجاره می شد ، آیا فرقی در محاسبه ایجاد می شد ؟


  • پرسش و پاسخ جناب آقای دکتر حجازی با سلام احتراما نحوه محاسبه مالیات اجاره برای شرکتی که از شخص حقیقی ساختمانی را با مبلغ 200،000،000 ریال رهن و ماهانه به مبلغ 50،000،000 ریال اجاره نموده را توضیح دهید . اگر از شخص حقوقی اجاره می شد ، آیا فرقی در محاسبه ایجاد می شد ؟  ؟
  • ، آیا فرقی در محاسبه ایجاد می شد ؟  ؟ با سلام کاربر گرامی از منظر مستاجر شخص حقوقی یا حقیقی ساختمانی را اجاره کند مالیات متعلقه تفاوتی ندارد ، محاسبه مالیات اجاره از منظر موجر نسبت به شخص حقیقی یا حقوقی تفاوت دارد . نکته : در گذشته میلغ 1.5% مبلغ رهن به اجاره ماهانه اضافه و سپس مالیات اجاره محاسبه میشد ، که این امر امروزه منسوخ شده و صرفا مالیات اجاره فقط به
  • مالیات متعلقه تفاوتی ندارد ، محاسبه مالیات اجاره از منظر موجر نسبت به شخص حقیقی یا حقوقی تفاوت دارد . نکته : در گذشته میلغ 1.5% مبلغ رهن به اجاره ماهانه اضافه و سپس مالیات اجاره محاسبه میشد ، که این امر امروزه منسوخ شده و صرفا مالیات اجاره فقط به اجاره ماهانه اختصاص داده می شود . گام اول: اجاره ۱۲ ماه را بدست اورید                              
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟


  • نکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟  ؟
  • د ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟  ؟ با درود : بله مشمول خواهد شد. مالیات عملکرد و تکلیفی ، ربطی به مالیات ارزش افزوده ندارد . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1