جستجو در پورتال

آیا به پیشی پرداخت قرارداد مالیات تعلق میگیرد

مشاوره/ سلام وخسته نباشید سوال:ایا مالیات به یک شرکت ساختمانی که به ثبت رسیده امافعالیتی ندارد تعلق میگیرد و ایامیتوان پرداخت نکرد.


مشاوره/ سلام.اگر سازمان دولتی برای مهمانان خود هتل اجاره نماید(چند روز) آیا به پرداخت مربوطه مالیات تعلق میگیرد؟چند درصد؟


مشاوره/ با عرض سلام وخسته نباشید .آیا شرکت تجار ی که مستاجر محسوب میشود باید مالیات اجاره محل شرکت را پرداخت نماید .اگر اینطور است لطفا نحوه محاسبه مالیات را توضیح بفرمایید. با تشکر بخاطر راهنماییایتان .


با عرض سلام وخسته نباشید .آیا شرکت تجار ی که مستاجر محسوب میشود باید مالیات اجاره محل شرکت را پرداخت نماید .اگر اینطور است لطفا نحوه محاسبه مالیات را توضیح بفرمایید. با تشکر بخاطر راهنماییایتان .
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام وخسته نباشید .آیا شرکت تجار ی که مستاجر محسوب میشود باید مالیات اجاره محل شرکت را پرداخت نماید .اگر اینطور است لطفا نحوه محاسبه مالیات را توضیح بفرمایید. با تشکر بخاطر راهنماییایتان .  ؟ سلام وشماهم خسته نباشید ... درخصوص سئوالتان بایدباستحضاربرسانم که پاسخ دقیق و کامل ان بسیارطولانی میباشد ولی مالیات تعلق میگیرد که دراینخصوص بایستی درشروع قرارداد توافق لازم بعمل اورید چون
  • لغ رهنی مال الاجاره 61350000 ریال و مالیات تکلیفی شما ضمن اعمال 25 درصد معافیت مبلغ 10650000 ریال براساس ماده 131 قانون مالیاتها میشود و باید اضافه نمایم که داشتن ملکی دیگر و عواملی بسیار در این امر دخیل میباشد که نمیتوان دقیقا اطهارنظرنمود . چگونگی پرداخت مالیات ازطریق مستاجرنیزباموجر توافقی بوده ولی موجر مسئولیت دارد . خدانگهدار
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ پرسش: باسلام من قرارداد یک ساله بایک شرکت بستم وقراردادم به پایان رسیده وشرکت تمدید قرارداد نمیکند و بیکار شده ام آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا باید نامه عدم نیاز از شرکت مذکور دریافت کنم تا بیمه بیکاری تعلق گیرد? ضمنا دارای 21 سال سابقه بیمه میباشم و48 سال سنم میباشد جندماه بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟


پرسش: باسلام من قرارداد یک ساله بایک شرکت بستم وقراردادم به پایان رسیده وشرکت تمدید قرارداد نمیکند و بیکار شده ام آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا باید نامه عدم نیاز از شرکت مذکور دریافت کنم تا بیمه بیکاری تعلق گیرد? ضمنا دارای 21 سال سابقه بیمه میباشم و48 سال سنم میباشد جندماه بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟
  • پرسش و پاسخ پرسش: باسلام من قرارداد یک ساله بایک شرکت بستم وقراردادم به پایان رسیده وشرکت تمدید قرارداد نمیکند و بیکار شده ام آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا باید نامه عدم نیاز از شرکت مذکور دریافت کنم تا بیمه بیکاری تعلق گیرد? ضمنا دارای 21 سال سابقه بیمه میباشم و48 سال سنم میباشد جندماه بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟   ؟ باسلام شما مراتب بیکاری و درخواست استفاده از بیمه بیکاری خود را ا
  • فتم باسلام . بیمه بیکاری به شماتعلق میگیرد . نیازی به اخذ نامه وگواهی از کارفرما نبوده و ظرف مدت یکماه از تاریخ بیکاری میتوانید درخواستتان را به اداره کارواموراجتماعی شهرستان مربوطه ضمن تقدیم قرارداد وسایر مدارک در صورت نیاز . باتوجه به سابقه پرداخت حق بیمه 21 ساله میزان مدت استفاده از حقوق مربوطه حدود 30 ماه میباشد . خدانگهدار
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام می‌خواستم بپرسم اگر فردی کارمند پاره‌وقت در شرکتی باشد ولی قراردادی با وی منعقد نشده باشد. از طرفی حقوق او بر اساس ساعات کاری و به صورت توافقی پرداخت شده و بیمه و مالیات حقوق وی نیز کامل اظهار شده باشد. آیا قانونا به بحث عیدی و سنوات این کارمند چگونه خواهد بود؟ آیا کارفرما موظف به پرداخت است و یا می‌تواند عیدی و سنوات و یا یکی را پرداخت نکند؟! ممنون


  • سلام می‌خواستم بپرسم اگر فردی کارمند پاره‌وقت در شرکتی باشد ولی قراردادی با وی منعقد نشده باشد. از طرفی حقوق او بر اساس ساعات کاری و به صورت توافقی پرداخت شده و بیمه و مالیات حقوق وی نیز کامل اظهار شده باشد. آیا قانونا به بحث عیدی و سنوات این کارمند چگونه خواهد بود؟ آیا کارفرما موظف به پرداخت است و یا می‌تواند عیدی و سنوات و یا یکی را پرداخت نکند؟! ممنون  ؟
  • فرما موظف به پرداخت است و یا می‌تواند عیدی و سنوات و یا یکی را پرداخت نکند؟! ممنون  ؟ سلام در عمل تفاوتی بین فردی که قرارداد مکتوب دارد با فردی که قرارداد مکتوب ندارد ( و طی توافق شفاهی کار میکرده ) نیست. از سوی دیگر به کارگران ساعتی و پاره وقت هم , کلیه مزایایی که کارگران تمام وقت از آنها بهره مند میشوند , تعاق میگیرد ( لیکن به تناسب ساعات کارکرد ). البته اگر پاره
  • وند , تعاق میگیرد ( لیکن به تناسب ساعات کارکرد ). البته اگر پاره وقت حضور داشته و کارکرد وی کامل اظهار شده باشد , میتوان با تحقیقات محلی , کشف حقیقت نمود ( هرچند زمان بر است ). نهایتا به این کارگر سنوات , عیدی و کلیه مزایا ( به تناسب کارکرد و حضور ) تعلق میگیرد. سنوات نیز به سابقه بیش از یکسال تعلق میگیرد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام احتراما شرکت خصوصی که 3 نفرپرسنل دارد . اینجانب حسابداری آنرا انجام میدهم که اسنادآن بسیارکم است . برای 6 ماه مبلغ بیست وچهارمیلیون ریال دریافت نموده ام وقراردادی هم باشرکت ندارم . آیا باید قراردادداشته باشم ودرمعاملات فصلی (ثبت اطلاعات پرداخت قرارداد) گزارش شود . وآیا بیمه هم به آن تعلق میگیرد ؟


باسلام احتراما شرکت خصوصی که 3 نفرپرسنل دارد . اینجانب حسابداری آنرا انجام میدهم که اسنادآن بسیارکم است . برای 6 ماه مبلغ بیست وچهارمیلیون ریال دریافت نموده ام وقراردادی هم باشرکت ندارم . آیا باید قراردادداشته باشم ودرمعاملات فصلی (ثبت اطلاعات پرداخت قرارداد) گزارش شود . وآیا بیمه هم به آن تعلق میگیرد ؟
  • باسلام احتراما شرکت خصوصی که 3 نفرپرسنل دارد . اینجانب حسابداری آنرا انجام میدهم که اسنادآن بسیارکم است . برای 6 ماه مبلغ بیست وچهارمیلیون ریال دریافت نموده ام وقراردادی هم باشرکت ندارم . آیا باید قراردادداشته باشم ودرمعاملات فصلی (ثبت اطلاعات پرداخت قرارداد) گزارش شود . وآیا بیمه هم به آن تعلق میگیرد ؟  ؟
  • سابداری بسیارکم است مثلا حدود دویاسه روز در ماه وقت میگیرد . ( دویا سه روز بیشتر درماه به شرکت نمیروم ) قراراست حسابداری شرکت راانجام دهم (بطور کامل ) سالیانه به مبلغ 36000000ریال سئوال - وقتی مبلغی از وجه فوق را دریافت مینمایم . 1- 3% مالیات تکلیفی پرداخت شود ؟ 2- درفاصله یک ماه درگزارش معاملات فصلی (ثبت اطلاعات پرداخت قرارداد ) گزارش شود ؟ 3- باید حتما قرارداد داشته باشم وگزارش شود ؟ 4- بیمه به آن تعلق میگیرد یا نه ؟ باتشکر     دوست عزیز قطعا قرارداد شما پیمانکاری است 
  • ثبت اطلاعات پرداخت قرارداد ) گزارش شود ؟ 3- باید حتما قرارداد داشته باشم وگزارش شود ؟ 4- بیمه به آن تعلق میگیرد یا نه ؟ باتشکر     دوست عزیز قطعا قرارداد شما پیمانکاری است  و هنگام  دریافت هرگونه وجهی باید کسورات قانونی -مالیات تکلیفی + حق بیمه پیمانکاری باید کسر شود ودرخصوص بقیه نیز قبلا پاسخ داده شده است موفق باشید  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام در قراردادهای مشاوره تمام وقت با افراد بازنشسته (که بیمه پرداخت نمیکنند)بغیر از رقم مورد توافق بعنوان حقوق ماهانه چه مزایای دیگری مانند اضافه کار باز مرخصی عیدی و پاداش و سنوات و حق ماموریت تعلق میگیرد و کسورات آن به چه شکل است . خواهشمند است جواب سوال را دقیق بفرمایید. باتشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام در قراردادهای مشاوره تمام وقت با افراد بازنشسته (که بیمه پرداخت نمیکنند)بغیر از رقم مورد توافق بعنوان حقوق ماهانه چه مزایای دیگری مانند اضافه کار باز مرخصی عیدی و پاداش و سنوات و حق ماموریت تعلق میگیرد و کسورات آن به چه شکل است . خواهشمند است جواب سوال را دقیق بفرمایید. باتشکر  ؟ با سلام پاسخ مربوط به کسورات : در هر قراردادی از هر پرداختی به طرف قرارداد 3% مالیات  کس
  • ند است جواب سوال را دقیق بفرمایید. باتشکر  ؟ با سلام پاسخ مربوط به کسورات : در هر قراردادی از هر پرداختی به طرف قرارداد 3% مالیات  کسر خواهد گردید . ضمنا به هر قراردای حق بیمه قرارداد تعلق میگیرد و این قضیه مرتبط با بازنشسته بودن و یا نبودن شخص پیمانکار ، نمیباشد حق بیمه قرارداد نیز بر اساس بخشنامه هایی که ذیلا به آن اشاره میگردد، محاسبه خواهد گردید. بخشنامه شماره 14 جدید درآمد  مورخ 06/05/1380  و بخشنامه
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام واحترام جناب عبدی 1 - درسال94سقف معافیت مالیاتی حقوق سالیانه وعیدی وپاداش پایان سال چقدراست؟ 2 - به عیدی وپاداش پایان سال که معادل 2ماه پایه حقوق است بیمه تعلق میگیرد وچقدر؟ باتشکر


باسلام واحترام جناب عبدی 1 - درسال94سقف معافیت مالیاتی حقوق سالیانه وعیدی وپاداش پایان سال چقدراست؟ 2 - به عیدی وپاداش پایان سال که معادل 2ماه پایه حقوق است بیمه تعلق میگیرد وچقدر؟ باتشکر
  • سلام وخسته نباشید بر اساس قانون م.م معافیت مالیاتی بابت عیدی و پاداش یکماه میباشدومازاد برآن مشمول مایات است وطبق هماده 148 شما میتوانید تا دوماه حقوق بصورت غیر نقدی پرداخت نمائید و معاف از مالیات می باشد .مثلا"شما مواد غذایی -پوشام و.... پرداخت نمائید .ومعافیت مالیاتی در سال 94 هرماه 1150.000 تومان میباشد.درخصوص بیمه به کلیه پرداخت های نقدی بیمه تعلق میگیرد.با تشکر   باسلام وتشکر بنظر به عیدی و
  • ی باشد .مثلا"شما مواد غذایی -پوشام و.... پرداخت نمائید .ومعافیت مالیاتی در سال 94 هرماه 1150.000 تومان میباشد.درخصوص بیمه به کلیه پرداخت های نقدی بیمه تعلق میگیرد.با تشکر   باسلام وتشکر بنظر به عیدی وپاداش آخرسال هرکدام یک ماه بیمه تعلق نمیگیرد ؟     با سلام به نظر میرسد به کلیه پرداخت های نقدی بیمه تعلق میگیرد.  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام حدود 6 ماه است که کارت بازرگانی دریافت کردم ولی بلا استفاده مانده ایا در صورت استفاده نکردن از کارت باز هم مالیات تعلق میگیرد؟ ایا باید کارت را باطل کنم تا مالیات تعلق نگیرد؟ با تشکر


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1