دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1406 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  با سلام در اظهار نامه سال 94 که امسال رسیدگی شده است به اشتباه پیش پرداخت اجاره دفتر در قسمت هزینه های اجاره وارد شده است با توجه به اینکه اظهارنامه سال 95 نیز بر همین مبنا ارسال شده است ممیز مالیات ب
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  با عرض سلام و خسته نباشید من از خرداد ۹۴ در مدرسه ای مشغول به کار بوده ام که از دی تا خرداد همان سال را از مرخصی زایمان استفاده کردم و از تیر ۹۵ دوباره مشغول به کار شده ام . اکنون مدیر مدرسه میخواهد ر
  تقی بیات
  تقی بیات
  سلام، برخی از مشاوران ارشد مالیاتی اظهار می دارند قانونی وجود دارد که شرکتها می توانند در ابندای هر سال شماره فاکتورهای خود را از یک شروع کنند(با توجه به قانون ارزش افزوده که صدور فاکتور و شماره رایا
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام گاهی در زندگی نامزدی مشکلی بین دختر و پسر پیش امده و دختر از پسر زده میشود. به هر دلیلی که پسر به دختر اهمیتی نمیدهد این دوران نامزدی به زندگی زیر یک سفف ختم‌نمیشود . شما از طلاق و پیامد هایش
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام بازاری راکد ‌در جامعه حکفرماست. من‌تاجر نیستم. منتها با سرمایه ای که کمتر از یک‌میلیارد دارم. چ کاری دست بزنم؟ شاید از حرفه و جربزه حرف بزنید. ولی شما از کار و حرفه ای بگید بالاخره من میتون
  سید علیرضا هاشمی نکو
  سید علیرضا هاشمی نکو
  سلام خسته نباشید بنده ترم اخرکارشناسی ارشدحسابداری هستم دررابطه باانتخاب موضوع جدید پایان نامه مشکل دارم اگرامکان داره شمامرا راهنمایی کنیدکه موضوع جدید برای پایان نامه ازکجامیتونم پیداکنم.باتشکر
  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی
  ba salam.man dar sherkati kar mikardam ke bime nashodam .tanha madrakam mohro emzae modire sherkat ke taeid karde man karmande sherkatamro daram.mitonam bara bazneshastegi eghdam konam,chon 20sal mish
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام روزتون بخیر دختری 26 ساله هستم که یک سال از ازدواجم میگذره.و فعلا در دوران عقد هستم.از شوهرم و خانوادش راضیم و شوهرم رو خیلی دوست دارم.ما زندگی عاشقانه ای رو شروع کردیم و شوهرم منو خیلی دوستم دا
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام در حال حاضر وام و تسهیلات به بخش های تولیدی و همچنین راه اندازی کارخونه های کوچیک چه جوره؟ و مبلغی که میدن با جزییاتو بگید . و بگید که کدوم بانکها بیشتر اهمیت میدن . دولتی یا خصوصی؟
  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی
  سلام. اینده بازار رو چگونه میبینید؟ من اندک پولی به مبلغ چهارصد میلیون دارم‌. بزارم بانک و سود بگیرم. هرچند از بانک خسته شدم. یا دست بکار دیگه ای بزنم. راهکار بدید لطفا
  حمید رضا تاج نسائی
  حمید رضا تاج نسائی

دسته بندی اطلاعات

کمک به کارمندانی که تحت فشار هستند

منبع: دنیای اقتصاد تاریخ انتشار: 1391-11-16
نویسنده: مترجم: میثاق شمشیری
چکیده:

نکات مدیریتی


کمک به کارمندانی که تحت فشار هستند


اگر کارمندی تحت فشار کار زیاد و با استرس است، چگونه مدیرش باید از او حمایت کند؟

ما از تیم متخصص خود پرسیدیم که در این مورد چه کار باید انجام داد؟ ادامه کار یا استراحت؟
موردکاوی: یکی از افراد تیم جان در هفته‌های اخیر احساس خستگی زیادی می‌کند. جان او را به حال خود گذاشته است؛ اما هر روز نشانه‌هایی از خستگی و ناکارآمدی در این کارمند، نسبت به گذشته بیشتر می‌شود. او به دنبال تغییر شرایط یا ترک کار خود است. جان به عنوان مدیر این شخص در این شرایط چه انتخابی می‌تواند داشته باشد؟
دیوید اسمیت، مشاور
اغلب کارفرمایان سعی می‌کنند فشار کاری را روی کارمندانی که کار آنها تحت استرس فراوان است، کم کنند. جان هم باید برای کارمند خود که تحت استرس است این روش را در پیش گرفته و فشار کاری وی را به حداقل برساند. او می‌تواند برای کارمند خود دستیاری انتخاب کند و بخشی از وظایف را به او محول کنند.
در این موقعیت‌ها با دستیار برنامه‌ریزی خود مشورت کنید و گزینه‌هایی را که سبب ایجاد فشار روی فرد مورد نظر است، بررسی کنید. اگر مشاهده کردید که واقعا فشار کار بر روی این فرد زیاد است، قبل از اینکه اوضاع بدتر شود مواردی را که استرس بیشتری به وی وارد می‌کند، بیابید و سعی کنید شرایط را هرچه سریع‌تر تغییر دهید.
از دستیار خود مشورت بگیرید، او معمولا از شما به کارمندان نزدیک‌تر است و می‌تواند شما رادر جریان شرایط کاری کارمندان قرار دهد.
ممکن است مشکل کارمند و ناکارآمدی او شخصی باشد؛ اما مدیران خوب این مورد را هم مدنظر قرار می‌دهند، با اینکه زندگی شخصی کارمندان در دایره کاری یک مدیر نیست.
لیف اشنایدر، رییس شرکت ارتباطات اشنایدر برتاش
بهترین روش در این موارد این است که با فرد خاطی به صورت انفرادی صحبت شود. وقتی احساس می‌کنیم یا می‌شنویم که اعضای تیم از فردی رفتار منفی دریافت می‌کنند باید عکس‌العملی را در قبال آن انجام دهیم.
بررسی‌های خود را قبل از انجام بسنجید و سعی کنید اطلاعات کاملی نسبت به این شرایط به‌دست آورید. ممکن است اگر مستقیما از افراد بخواهید که دلیل پایین بودن کیفیت کار خود را برای شما توضیح دهند، منجر به افزایش استرس آنها شود و این انتخاب درستی نیست.
به شخص یادآوری کنید که او در وضعیت همیشگی نبوده و شما فقط برای اینکه همه چیز روبه راه باشد مشغول به پرس و جو هستید. مشورت با مشاور را به او پیشنهاد داده و یادآور شوید که این خدمات کاملا محرمانه خواهد ماند. با این کار نه تنها به کارمند مزبور، بلکه به بهبود کار تیم و سازمان هم کمک می‌کنید.
برخی از کارها مانند مرخصی دادن‌ها، انعطاف در ساعات کاری و داشتن آزادی عمل بیشتر در محیط کار، می‌تواند مقداری از فشار کاری شخص را کاهش دهد و محیط را برای فردی که تحت استرس است، آرام‌تر کند.
جان می‌تواند با کارمند خود سر صحبت را باز کند و مستقیما بپرسد آیا در محیط کار چیزی موجب اذیتش شده یا بیرون از آن. یک راه خوب این است که جان با مثالی از زندگی خودش شروع کرده و سر صحبت را باز کند. در بسیاری از موارد مشکل یک کارمند تحت فشار مشغله‌هایی خارج از محیط کار است و بهترین راه مشورت با یک همکار است؛ زیرا او می‌تواند با یک دید خارجی به قضیه نگاه کند و به او کمک کند.
البته اگر جان از آن دسته افرادی است که ممکن است در این زمینه اشتباه کند یا اینکه تشخیص دهد خود فرد می‌تواند با مشکل خود کنار بیاید، بهتر است که شخص را به حال خودش بگذارد.
آمندا فین، سرپرست استخدام دفتر وکالت گولند
جان باید با کارمند خود با آرامش رفتار کرده و به او یادآور شود که مشکل پیش روی کارمند خود را درک کرده است و می‌تواند به آنها مشورت بدهد. شاید جان نتواند مشکل را حل کند؛ ولی می‌تواند این دلداری را به کارمند خود بدهد که در هر مرحله اگر نیاز به مشورت داشت با او در میان بگذارد.
زندگی شخصی حتما روی کار تاثیر می‌گذارد؛ ولی این را باید تمام کارمندان در نظر داشته باشند تا در مسوولیتشان کوتاهی نکنند و بتوانند در این شرایط کار خود را به درستی مدیریت کنند.
یک مدیر هم باید در نظر داشته باشد که خستگی و فشار کاری زیاد می‌تواند ناتوانی در پی داشته باشد. نیاز است که مدیران به قوانین کار رجوع کنند که در آن ضوابط مربوط به میزان کار منطقی برای کارمندانی که تحت فشار و استرس قرار دارد، تعیین شده است.
به طور خلاصه باید گفت که جان باید سر از این مشکل در آورد. اگر شخص مزبور مایل نیست که در این رابطه بیشتر صحبت کند، جان می‌تواند از طریق یکی از همکاران که بیشتر در جریان است، وارد عمل شود. موضوع را به نرمی کنترل کرده و به فرد مورد نظر اطمینان دهد که هدف کمک به اوست و نه دخالت.

 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1391/11/21
بروزرسانی:
1391/11/21
آخرین مشاهده:
1396/06/27

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .