دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1406 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  با سلام در اظهار نامه سال 94 که امسال رسیدگی شده است به اشتباه پیش پرداخت اجاره دفتر در قسمت هزینه های اجاره وارد شده است با توجه به اینکه اظهارنامه سال 95 نیز بر همین مبنا ارسال شده است ممیز مالیات ب
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  با عرض سلام و خسته نباشید من از خرداد ۹۴ در مدرسه ای مشغول به کار بوده ام که از دی تا خرداد همان سال را از مرخصی زایمان استفاده کردم و از تیر ۹۵ دوباره مشغول به کار شده ام . اکنون مدیر مدرسه میخواهد ر
  تقی بیات
  تقی بیات
  سلام، برخی از مشاوران ارشد مالیاتی اظهار می دارند قانونی وجود دارد که شرکتها می توانند در ابندای هر سال شماره فاکتورهای خود را از یک شروع کنند(با توجه به قانون ارزش افزوده که صدور فاکتور و شماره رایا
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام گاهی در زندگی نامزدی مشکلی بین دختر و پسر پیش امده و دختر از پسر زده میشود. به هر دلیلی که پسر به دختر اهمیتی نمیدهد این دوران نامزدی به زندگی زیر یک سفف ختم‌نمیشود . شما از طلاق و پیامد هایش
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام بازاری راکد ‌در جامعه حکفرماست. من‌تاجر نیستم. منتها با سرمایه ای که کمتر از یک‌میلیارد دارم. چ کاری دست بزنم؟ شاید از حرفه و جربزه حرف بزنید. ولی شما از کار و حرفه ای بگید بالاخره من میتون
  سید علیرضا هاشمی نکو
  سید علیرضا هاشمی نکو
  سلام خسته نباشید بنده ترم اخرکارشناسی ارشدحسابداری هستم دررابطه باانتخاب موضوع جدید پایان نامه مشکل دارم اگرامکان داره شمامرا راهنمایی کنیدکه موضوع جدید برای پایان نامه ازکجامیتونم پیداکنم.باتشکر
  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی
  ba salam.man dar sherkati kar mikardam ke bime nashodam .tanha madrakam mohro emzae modire sherkat ke taeid karde man karmande sherkatamro daram.mitonam bara bazneshastegi eghdam konam,chon 20sal mish
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام روزتون بخیر دختری 26 ساله هستم که یک سال از ازدواجم میگذره.و فعلا در دوران عقد هستم.از شوهرم و خانوادش راضیم و شوهرم رو خیلی دوست دارم.ما زندگی عاشقانه ای رو شروع کردیم و شوهرم منو خیلی دوستم دا
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام در حال حاضر وام و تسهیلات به بخش های تولیدی و همچنین راه اندازی کارخونه های کوچیک چه جوره؟ و مبلغی که میدن با جزییاتو بگید . و بگید که کدوم بانکها بیشتر اهمیت میدن . دولتی یا خصوصی؟
  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی
  سلام. اینده بازار رو چگونه میبینید؟ من اندک پولی به مبلغ چهارصد میلیون دارم‌. بزارم بانک و سود بگیرم. هرچند از بانک خسته شدم. یا دست بکار دیگه ای بزنم. راهکار بدید لطفا
  حمید رضا تاج نسائی
  حمید رضا تاج نسائی

بایدها و نبایدهای فروشندگان

منبع: دنیای اقتصاد تاریخ انتشار: 1390-12-06
نویسنده: مترجم: هوتسا عسکری نسب
چکیده:

با ‌اینکه فروش، کار دشواری است اما با اطلاع از اصول فروش معاملات آسانتر و موفقیت آمیزتر انجام خواهند گرفت.


بایدها و نبایدهای فروشندگاننکاتی که فروشندگان باید همواره رعایت کنند:
نبایدها:
1- استفاده نامناسب از تلفن یا معاشرت شخصی
جویدن آدامس، خوردن غذا، صدای موسیقی یا تلویزیون در پس‌زمینه، صحبت با دیگران به هنگام تماس تلفنی، متوجه منظور مشتری نشدن، زیر لب سخن گفتن یا به وضوح صحبت نکردن همه این موارد در برخورد با مشتری، به طور کلی بی ادبی محسوب می‌شود. همچنین نگاه کردن به تلفن همراه در طول جلسه نیز کار پسندیده‌ای نیست. انجام هر یک از‌این کارها به شدت شانس فروش را پایین می‌آورد. مشتریان خود را بشناسید و به آنان احترام بگذارید.
2- منفی بافی
حتی اگر احساس شکست می‌کنید، اجازه ندهید ‌این حس از صحبت‌های شما مشخص شود. تمرکز خود را بر چگونگی دستیابی به نتایج متفاوت بگذارید. حتی در بدترین شرایط، امید به پیروزی داشته باشید. از ابتدا خود را از پیش شکست خورده تصور نکنید. تنها دریافت یک تماس تلفنی بی‌نتیجه و سرد یا شنیدن جواب رد به‌این معنا نیست که تمام روابط بی‌نتیجه یا جواب کل مشتریان منفی است. هرگز کلمه «نه» را یک پاسخ قطعی در نظر نگیرید، بلکه آن را به عنوان «در حال حاضر منفی» فرض کنید و در تلاش باشید تا در خاطر مشتریان بمانید.
3- صحبت درباره موضوعات نامناسب
صحبت با مشتریان درباره سیاست چندان کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد مگر‌اینکه کاملا مطمئن باشید که با یکدیگر هم‌عقیده هستید. مطرح کردن سوال به منظور شناخت بیشتر مشتری به شرط مرتکب نشدن اشتباه و مطرح نکردن سوالات خیلی شخصی،‌ ایده خوبی است.
4- ادعا به دانستن تمام مطالب
از گفتن‌اینکه جواب برخی از سوال‌ها را نمی‌دانید احساس شرمندگی نکنید اما هر چه سریع‌تر در پی یافتن جواب و پاسخگویی باشید.
5- استفاده از تلفن به عنوان تنها راه جلب مشتری
هر فردی وسیله ارتباطی خاصی را برای جلب مشتری ترجیح می‌دهد، اما بهتر است از تمام وسایل ارتباطی مانند تلفن، نامه، ‌ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، قراردادی و دیگر راه‌های خلاق استفاده کنید تا به نتایج دلخواه برسید.
6- برخورد تدافعی
بعضی از فروشندگان احساس می‌کنند باید از قیمت‌های خود دفاع کرد اما ‌این کار علامت خطری است برای مشتریان؛ در صورت بالا بودن قیمت‌ها، بیشتر درباره ارزش و مزایای محصول برای مشتریان صحبت کنید.
7- احساس راحتی زیاد
با وجود داشتن احساس خوب و مثبت نسبت به مشتریان، دست از پیگیری آنها برندارید و بر سود حاصل از کسب‌وکار جدید تمرکز کنید. کسب‌وکار خود را حفظ کنید،ارتقا بخشید و با‌ایجاد توازن در کارها خیلی هم احساس راحتی نکنید.
بایدها:
1-آمادگی
کارشناسان فروش عالی به‌این دلیل که همیشه آمادگی لازم را دارند کاری را فی‌البداهه انجام نمی‌دهند. پیش از انجام اولین گفت‌وگو، سری به وب‌سایت شخصی و سایت‌هایی مانند LinkedIn بزنید و اطلاعات کافی از مشتریان به دست آورید. چنین اطلاعاتی، منبع خوبی برای گفت‌وگو یا ارتباط به شمار می‌روند. برای انجام هر نوع گفت‌وگو، برنامه ریزی کنید، اهداف کار را مشخص کنید و از نیازهای خود برای دستیابی به نتیجه مورد نظر آگاه باشید. همیشه آمادگی لازم را برای تعریف داستان‌های جالب توجه برای مشتریان داشته باشید، از جزئیات و دید کلی خود نسبت به کار و مهم‌تر از همه، نتایج حاصله حرف بزنید.
2- مطرح کردن سوال
با مطرح کردن سوالات خوب، مشتریان را به تفکر وادارید و به جواب مورد نظر برسید. اما با پرسیدن یک سوال عالی احتمالا مشتریان دیگر را هم جذب می‌کنید و‌این دقیقا همان کاری است که حرفه‌ای‌ترین رقبای شما انجام می‌دهند.
3- گوش دادن
بسیاری از نمایندگان فروش بسیار صحبت می‌کنند، بهتر است از قانون 80/20 پیروی کنید بدین معنا که 20 درصد از زمان خود را صرف صحبت با مشتری کنید و 80 درصد هم به صحبت‌های مشتریان گوش دهید.
4- ایجاد ارزش
تا حد امکان خود را از دیگر رقبا متمایز کنید. مشتریان مایل هستند تا به وضوح از تفاوت‌های کسب و کار خود برایشان صحبت کنید تا بتوانند ارزیابی کنند که‌ آیا ‌این تفاوت‌ها ارزش است یا نه.
5- تمرکز بر راه‌حل‌ها
دائما به فکر راه‌حل مناسب برای مشکلات خود و مشتریان باشید. در صورت مواجهه با مشکلات خاص، روش‌های متفاوت را امتحان کنید.
6- خود را جای مشتریان بگذارید
از دید مشتریان به مسائل بنگرید. اگر به جای مشتریان بودید، درباره انجام کارها چه احساس و فکری داشتید ؟ بزرگ‌ترین چالش‌ها و فرصت‌ها در زندگیتان چه بود؟ زمانی که به‌ این سطح از آگاهی برسید تمام تمرکز و قدرت خود را برسودمندی می‌گذارید.
7- صداقت
درباره قیمت‌ها و هزینه‌های اضافی که مشتریان احتمالا با آنها روبه‌رو می‌شوند، صادق باشید. اخبار بد را صادقانه و سریع به اطلاع مشتریان برسانید. هر اندازه زودتر با چالش‌ها دست‌وپنجه نرم کنید انتخاب‌های بیشتری خواهید داشت.
8- سوال درباره خواست‌ها
مهم‌ترین دلیلی که نمایندگان فروش از پس برنامه‌ریزی، قرار ملاقات‌ها یا فروش بر نمی‌آیند‌ این است که در مورد‌ این مسائل سوال نمی‌کنند؛ مشتریان را صادقانه از نیات خود مطلع کنید.
9- تماس با مشتری
در دنیا پرمشغله امروز، مشتریان معمولا تمام کارها و فعالیت‌ها را پیگیری نمی‌کنند. پس از پایان هر جلسه یا گفت‌وگو، با برقراری تماس یا فرستادن‌ایمیل کوتاهی در ذهن مشتریان بمانید. گام بعدی، ارزیابی کارها و فروش است. دائما نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنید و با ارائه راه‌حل برای مشکلات از وقوع آنها در آینده جلوگیری کنید.ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1390/12/06
بروزرسانی:
1390/12/06
آخرین مشاهده:
1396/06/29

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .