دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1409 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  سلام استاد عزیز
  من الان میخوام برای کارشناسی ارشد حسابداری شروع به خوندن کنم به نظر شما از کدوم کتاب شروع کنم بهتره
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  با سلام و خسته نباشید اگر شخص حقیقی که جزء گروه سوم مشاغل می باشد نامه عدم فعالیت خود را که از تاریخ 95/3/31 به اداره امور مالیاتی ارائه کرده و اظهارنامه عملکرد 95 را هم تا تاریخ 95/3/31 ارسال کرده
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام خسته نباشید و خدا قوت من مدت ۵ سال در یک شرکت دولتی زیر نظر پیمانکار مشغول کار بودم بعد به قرارداد شرکت درآمدم با توجه به اینکه کار در این شرکت سخت وزیان آور است و بازنشستگی ۲۰ ساله است تکلیف او
  تقی بیات
  تقی بیات
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.... من 28 سالمه و2 سالی هست که ازدواج کردم و دریک آپارتمان با مادرشوهرم و جاری زندگی میکنم، بینهایت بینهایت زندگیم و مخصوصا شوهرم را دوست دارم، ولی یک مشکلی که دارم اینه
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام رشته های پزشکی و دندون و داروسازی رو از لحاظ درامد‌و زود تمام شدن و جذب بازار شدن کدوم رو ترجیح میدید؟ ایا کشوری رو میشناسی پذیرش بگیره؟
  دکتر سید مرتضی زنده باد
  دکتر سید مرتضی زنده باد
  سلام
  من حسابدار مجتمع فنی ماشین هستم (صافکاری ونقاشی ومیکانیکی وغیره )
  گزارش جریان وجوه نقد ماهیانه میخوام تهیه کنم فرم یا چیزی دارین که کمکم کنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی
  با سلام و عرض ارادت. برادر من از یک مجتمع تجاری که توسط شرکت تعاونی مسکن سازمان نظام پزشکی شهرستان ساخته شده است یک مغازه با سند شش دانگ ملکی با حق مشاعات خریده است. در حال حاضر حدود 70 درصد واحدها به
  موسسه حقوقی و داوری نگاه عدالت نامدار
  موسسه حقوقی و داوری نگاه عدالت نامدار
  باسلام لطفا در صورتیکه مطالبی در خصوص ساختار و فرآیندهای مهندسی خرید دارید به بنده اطلاع دهید . ممنون و سپاسگزارم
  علی صفرزاده لطفی
  علی صفرزاده لطفی
  سلام وخسته نباشید نحوه ثبت صندوق قرض الحسنه که افراد خیر پولی به صندوق واریز وافرادی را جهت دریاف وام معرفی میکنند حال میخواهیم هم از مبلغ آن فرد خیر کم شود هم شخص وام گیرنده بدهکار چگونه ثبت بز
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام و خسته نباشی پرسنل مجتمعی که من اونجا کار میکنم12 ساعت کار و 24 ساعت استراحت میکنند مثلا شنبه روزکار ،یکشنبه شبکار و دوشنبه استراحت میباشند حالا اگر یکی از پرسنل شنبه و یکشنبه را مرخصی بخواهد چط
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی

داستان سرایی؛ نویددهنده اخلاق در کسب‌وکار

منبع: دنیای اقتصاد تاریخ انتشار: 1390-10-04
نویسنده: مترجم: طلیعه لطفی زاده
چکیده:

داستان‌ها می‌توانند دید انسان‌ها و کسب‌و‌کارها را تغییر دهند و دنیا را از زاویه جدیدی به آنها نشان دهند.


نکات مدیریتی

داستان سرایی؛ نویددهنده اخلاق در کسب‌وکارمن یک راوی داستان هستم. برای مردم، شرکت‌ها و سازمان‌ها داستان روایت می‌کنم.
داستان‌ها ابعاد اخلاقی تصمیمات کسب و کارها را برملا می‌سازند. آنها به ما کمک می‌کنند تا اثرات بلندمدت و ابعاد گسترده تری از عواقب کارهایمان را متصور شویم. داستان‌های خوب تصویرهای واضحی از آینده که ممکن است محقق شوند، ارائه می‌دهند بنابراین کمک می‌کنند امروز تصمیماتی سازنده‌تر بگیریم، تصمیماتی متناسب با توسعه پایدار.
چند روز پیش، در ادینبرگ با یکی از شرکت‌کنندگان فستیوال بین‌المللی داستان‌گویی اسکاتلند صحبت می‌کردم و او این سوال را که همیشه از من پرسیده می‌شود مطرح کرد «یعنی شما درآمدتان را از راه داستان گویی برای شرکت‌ها کسب می‌کنید؟» من سرم را به نشانه تایید تکان دادم و منتظر عکس‌العمل او شدم. «آخر به چه دلیلی داستان گویی می‌تواند برای شرکت‌ها جالب باشد؟»
برای او توضیح دادم که چطور داستان‌ها اولین راه شناخت انسان‌ها از دنیای اطرافشان هستند و اینکه رهبران هوشمند می‌دانند که هیچ چیز تغییر نخواهد کرد، مگر اینکه داستان‌هایی که به زندگی انسان‌ها معنی و مفهوم می‌دهند، تغییر کنند.
در دو دقیقه زمانی که داشتم، این بهترین پاسخی بود که می‌توانستم بدهم، اما با توجه به اینکه یک دهه در زمینه داستان‌گویی کار کرده‌ام و به سازمان‌های مختلف در این زمینه مشاوره داده‌ام، در واقع باید به خاطر می‌داشتم که بهترین پاسخ این بود که یک داستان تعریف می‌کردم.
من باید به او درباره یکی از همکارانم می‌گفتم که برای یک شرکت بین‌المللی انرژی یک داستان قدیمی‌ آفریقایی تعریف کرد تا به آنها کمک کند عواقب بلندمدت یک پروژه بالقوه اکتشاف نفت و گاز را در نظر بگیرند. بعد از روزها بحث و گفت‌وگو پس از آن، به این نتیجه رسیدند که خطرات زیست محیطی و اجتماعی این پروژه بسیار بالا خواهد بود و پروژه متوقف شد.
یا اینکه می‌توانستم درباره زمانی بگویم که به کسی که قبلا یک صنعتگر بسیار موفق بوده، آموزش می‌دادم. کسی که همکاران دپارتمان جدیدش در «وایتهال» دلیل تغییر شغلش را نمی‌فهمیدند و نسبت به انگیزه‌های وی بی اعتماد بودند. معلوم شد که ریشه‌های تصمیمش به دوران کودکی‌اش برمی‌گردد، خاطرات کودکی وی از فقری که در لندن پس از جنگ تجربه کرده بود. روز بعد، داستان زندگی‌اش را با صمیمیت برای میهمانان شام در گیلدهال تعریف کرد، تمام افراد دپارتمان این داستان را بازگو می‌کردند، اینبار همه درکی کامل از اینکه چرا به آنها پیوسته است، داشتند و نسبت به انگیزه‌هایش آگاه بودند.
تعریف کردن داستان‌های شخصی واقعی (نه داستان‌های برآمده از جاه‌طلبی‌های شخصی) می‌تواند به ما کمک کند که به یاد آوریم که چه چیزی واقعا برایمان اهمیت دارد. با این داستان‌ها به ارزش‌های «خود برتر»مان دست پیدا می‌کنیم. این داستان‌ها از ما می‌خواهند که از دید انسانی و انسان دوستانه‌تری به جهان بنگریم و برای حفظ این نگاه از ما حمایت می‌کنند.
من می‌توانستم برای او داستان‌های زیادی بگویم از اینکه وقتی افراد در کسب‌وکارهای مختلف به داستان‌هایی که تعریف می‌کنند و داستان‌هایی که می‌شنوند واقعا اهمیت می‌دهند، چه تغییراتی حاصل می‌شود. من به اینکه «داستان‌سرایی چگونه به صورت آگاهانه به امور معنی می‌بخشد»، مدیریت بر پایه داستان سرایی می‌گویم که هم شهامت لازم دارد و هم آسیب‌پذیری: تمایلی برای نشان دادن آنکه واقعا هستیم و ریسک اینکه تحت تاثیر آنچه دیگران به ما می‌گویند قرار بگیریم و تغییر کنیم.
داستان‌گویی قدیمی‌ترین و طبیعی‌ترین شکل ارتباط بشر است. همه ما توانایی انجام آن را داریم – در واقع ما بیشتر ساعات روزمان را به داستان گویی و بیان ضرب المثل می‌پردازیم، خودآگاه یا ناخودآگاه. چرا؟ احتمالا به خاطر اینکه ما تا حدودی می‌دانیم که مبادله اطلاعات و بحث و گفت‌وگو فقط قدرت منطق ما را درگیر می‌کند. درحالی‌که یک داستان خوب می‌تواند قوه تخیل را نیز درگیر کند و احساسات را برانگیزاند.
پس به جای ارائه دلایل بیشتر برای اینکه ثابت کنم چرا داستان‌گویی برای هر کسی که می‌خواهد دنیا را تغییر دهد ضروری است – چه در دنیای کسب و کار چه خارج از آن – یک داستان کوتاه تعریف می‌کنم که من معمولا برای خودم یادآوری می‌کنم و برای من مفید است. شما هم اگر به نظرتان مفید آمد می‌توانید آن را بازگو کنید.
یک بار شنیدم که بهترین راه برای گرفتن یک میمون این است که تکه ای غذا زیر یک پوست نارگیل که از وسط نصف شده و به زمین چسبانده شده، گذاشته شود. یک سوراخ کوچک در پوسته نارگیل ایجاد شود، این سوراخ باید به اندازه‌ای باشد که دست میمون در آن برود و دستش به طعمه برسد. میمون غذا را در دست می‌گیرد و سعی می‌کند که غذا را با دست مشت شده‌اش بیرون بکشد و حریص می‌شود و نمی‌تواند دستش را بیرون بکشد. اگر که نتواند از غذا چشم بپوشد و آن را رها نکند، گیرمی‌افتد.
شما را یاد چیزی نمی‌اندازد؟
*دکتر جیاف مید مدیر عامل شرکت «نریتیو لیدرشیپ اسوسیتز (Narrative leadership associates)» یک شرکت مشاور است که با استفاده از داستان‌گویی و تکنیک‌های روایت داستان به توسعه راهبری اخلاقی و رهبری متناسب با توسعه پایدار کمک می‌کند

منبع: گاردینارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1390/10/04
بروزرسانی:
1390/10/04
آخرین مشاهده:
1396/11/30

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
دریافت نسخه اندروید از رازنامه دریافت نسخه اندروید از گوگل دریافت نسخه اندروید از بازار
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .