دسته بندی اطلاعات

فارس گزارش می‌دهد:تغییر پارامترهای سرمایه‌گذاری در دنیا با نوسان شدید دلار و یورو

منبع: تاریخ:

1389-07-26

تغییر پارامترهای سرمایه‌گذاری در دنیا با نوسان شدید دلار و یورو


خبرگزاری فارس: نوسانات کم نظیر ارز در بازارهای جهانی در هفته‌های اخیر موجب تغییر پارامترهای سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، بررسی دقیق نمودارهای ارزهای معتبر دنیا و مقایسه آنها با یکدیگر و همچنین قراردادن نمودارهای هفته‌های اخیر در کنار مجموع نمودار پلکانی سالهای گذشته حکایت از ان دارد که روند تغییر ارزش ارزهای معتبر بازارهای جهانی همچون دلار ، یورو و پوند در هفته‌های اخیر با سالهای گذشته تفاوت نسبتاً زیادی پیدا کرده است.
بنابراین گزارش تغییر روند حرکتی ارزهای معتبر بازارهای جهانی موجب ایجاد نموداری نو در حرکت اقتصاد جهانی شده است.
به گفته کارشناسان و فعالان بازار با قرار دادن نمودار تبدیل دو ارز مهم همچون دلار و یورو در بازارهای بین‌المللی و قیاس حرکت نزولی و صعودی این دو با یکدیگر در هفته‌های اخیر می‌توان روند نامتعارف تغییر ارزش این دو ارز بزرگ بازارهای جهانی را در برابر یکدیگر مشاهده کرد.
بنابراین با در نظر گرفتن برآیند سیر نزولی و صعودی این نمودار در ماه‌های گذشته و مقایسه آن با هفته‌های اخیر می‌توان گفت که بازار این دو ارز معتبر و بزرگ جهان دارای بیشترین نوسانات ثبت شده تا پایان ساعت کاری روز جمعه 23 مهرماه بوده است .
بدین ترتیب می‌توان اینگونه بیان کرد که اقتصاد جهان از نمودارجدیدی پیروی می‌کند که حدس و گمان سرمایه‌گذاران و همچنین پیش‌بینی‌های اقتصادی آنها را نیز دستخوش تغییرات عمده‌ای کرده است.

* نبرد بی وقفه دلار و یورو

به گزارش فارس با بازگشایی بازارهای بورس جهانی در هفته گذشته دلار با جهش‌های فراوانی صعود خود را با قدرت ادامه داد و حدود دو روز متوالی بازار اقتصادی جهان را به دست گرفت.
بنابراین گزارش در ساعت یک بامداد دوشنبه 19 مهر با شروع کار بازارهای بین‌المللی ارزش یورو به 4/1 دلار رسید که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته قبل از آن که هر یورو 394/1 دلار بود به طور میانگین 6 پله صعود داشت.
بدین ترتیب با ادامه روند معامله ارزهای معتبر در بازارهای جهانی و میزان عرضه و تقاضا از طرف کشور‌های مختلف و تاثیر مستقیم رویدادهای اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی اغلب نقاط مختلف جهان همچون اعلام روند کاری بانک‌های اروپا، میزان کشته‌شدگان جنگ های اخیر امریکا در عراق و افغانستان و روند مذاکرات صلح خاورمیانه بر روند تغییر ارزش ارزها در بازار های بین‌المللی تاثیر مستقیم داشت.
بنابراین دلار توانست در روز نخست روند صعودی را در پیش گرفته و بار دیگر قدرت خویش را به رخ دیگر رقیبانش از جمله یورو و پوند بکشد.
بدین ترتیب با افزایش ارزش دلار در برابر ارزهای بزرگ بازار های جهانی، بسیاری از دیگر ارزهای بازارهای بین‌المللی تحت تاثیر این روند قرار گرفتند و اقتصاد جهان بار دیگر به تکاپوی خود در ثبات نرخ بازارهای بورس جهانی افزود.

* عدم ثبات نرخ ارز مهمترین عامل آشفتگی سرمایه‌گذاران

به گزارش فارس، عدم ثبات نرخ ارز در بازارهای جهانی موجب آشفتگی و عدم امنیت کافی سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در بازار ارز شده است.
بنابراین گزارش دلار که می‌رفت رکورد جدیدی در بازارهای بین‌المللی بجای گذارد از ظهر روز سه شنبه به وقت ایران روند نزولی در پیش گرفت.
بدین ترتیب ارزش هر یورو که به 1.377 دلار رسیده بود و نسبت به روند قبل آن 23 پله کاهش داشت، در ادامه فعالیت بازارهای جهانی توانست بر رقیب خود دلار چیره شده و ارزش خود را به بالاترین سطح ممکن در چند ماه اخیر برساند.
بنابراین با کاهش ارزش دلار در برابر یورو سیر افزایش ارزش ارزهای معتبر دیگری همچون پوند انگلیس نیز آغاز شد که این امر موجب تغییر در روند نمودار قیمت سایر ارز های بازار بین‌المللی شد.
به گفته برخی از تحلیلگران بازارهای بین‌المللی رکورد جدید یورو در بازارهای جهانی و ثبت بالاترین نرخ طی چند ماه گذشته می‌تواند نگرش سرمایه‌گذاران بازارهای بورس جهانی را از دلار به سمت یورو و دیگر ارزهای قدرتمند بین‌المللی تغییر دهد.
بنابراین گزارش ظهر روز جمعه 23 مهر هر یورو با افزایش قابل توجهی 414/1 دلار معامله شد که نسبت به آخرین افزایش خود 014/0 دلار تفاوت داشت.
با افزایش ارزش یورو طی یک مدت زمان کوتاه و رسیدن به حداکثر قیمت در بازارهای جهانی این ارز معتبر نتوانست ارزش خود را حفظ کند.
بدین ترتیب با جدال بی امان در برابر دلار ناچار به عقب نشینی از رکورد جدید خود شد و هنگام بسته شدن بازار های جهانی در بامداد شنبه 24 مهر به وقت ایران ارزش یورو در سطح 397/1 دلار به ثبت رسید.
بنابر این پیش‌بینی می‌شود با آغاز به کار بازارهای جهانی در روز دوشنبه 26 مهرماه جدال بی وقفه یورو با سایر ارزهای معتبر جهانی ادامه یافته و بازار بورس جهانی دستخوش تغییرات عمده‌ای از جمله نوسانات کم‌نظیر و بی‌سابقه‌ای شود.ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/07/26
بروزرسانی:
1389/07/26
آخرین مشاهده:
1398/02/05

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  سلام پدر و مادرم هردو بازنشسته تامین اجتماعی بودند بعد از فوتشان چون من طلاق گرفته بودم ، مستمری بازماندگان به من تعلق گرفت و الان ماهانه 2تا مستمری میگیرم. دخترم که 16ساله و محصل است ، آیا میتوانم بر

  علی صفرزاده لطفی
  علی صفرزاده لطفی ( بیمه تامین اجتماعی و قوانین کار، منابع انسانی )

  با سلام خدمت دکتر سید مرتضی زنده باد بنده ۲۷ سال سن دارم و لیسانس الکترونیک و بیش از دو سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم و الان به این نتیجه رسیدم که هیچ گونه علاقه ای به این رشته و فیلد کاریم ندا

  دکتر سید مرتضی زنده باد
  دکتر سید مرتضی زنده باد ( بیمه عمر و آتیه ,ارتقاء تحصیلی , تحصیل در خارج از کشور, اقامت و کار در چین )

  سلام وقت بخیر مدت ۴ ماه از تاریخ ۹۶/۶/۱ به مدت ۹۶/۹/۳۰ مدیر عامل شرکتی با مسوولیت محدود بودم که به دلیل عدم فعالیت و برخی مسائلی که در این مقال نمی گنجد تعطیل شد: - شرکت به ثبت رسیده - مجوز ندارد

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  با سلام من ٣٣سالمه حدود یک سال است که ازدواج نموده ام به دلیل کارم و اینکه هنوز نتوانسته ام انتقالی بگیرم در رفت و آمد هستم و ماهی یک بار به مدت دع روز از همسرم دور هستم و اینکه برای بچه دار شدن نیا

  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو ( علوم تربیتی )

  باسلام خدمت سرور گرامی جناب مقدسی لطف میفرمایید در مورد نحوه ثبت حسابداری خرید جوجه برای مرغداری گوشتی و ثبت خرید دان مرغ بنده رو راهنمایی بکنید

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  با سلام محضر آقای فرزاد لطف میکنید نحوه محاسبه بهای تمام شده مرغ گوشتی رو برام بزارید و کدینگ حسابداری مربوطه اونو

  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو ( مدیریت امورمالی ( حسابداری، بهای تمام شده، تجزیه وتحلیل صورتهای مالی ) )

  مدت 4سال است به حسابداری مشغولم اما گاهی بعضی ماهیتا رو نمیدونم همینطور ارزش افزوده و معاملات فصلی و...رامیخواهم آموزش ببینم .ساکن شهراصفهان هستم .اگرامکان داره اموزش روبرای من هماهنگ کنید.ممنونم

  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی ( استقرار سیستم های مالی - مهندسی مالی - حسابداری مدیریت - مالیاتی -بیمه ، تامین مالی - تنظیم قرارداد )

  باسلام مجدد محضر آقای مقدسی نت تازه تو یه شرکت مشغول بکار شدم تو ارومیه که بازرگانی و یه ذفتر هم تهران دارن که 2 نفر اونجا فروشنده کار میکنن من میتونم تولیست بیمه او دونفرو رد کنم تا هم هزینه بیمه و ح

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  سلام
  آموزشگاههای زبان انگلیسی معاف از مالیات هستند؟
  ماده134؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  باسلام و ارزوی قبولی طاعات ...من یک کسب و کار جدید در حوزه غذا راه اندازی کردم با هدف ایجاد اشتغال ... چند نوع غذای سنتی رو در بسته بندی و دیزاین شیک و مشتری پسند تولید و عرضه میکنیم که تونستیم نمره ق

  پویا محمودی
  پویا محمودی ( بازاریابی ، فروش ، تبلیغات ، برنامه ریزی ، مدیریت ، برندینگ ، آموزش ، امور قراردادها ، وصول مطالبات  )