دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1406 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  سلام درامد مالی خوبی دارم. منتها از پول در بانک انداختن خسته شدم. ب نظرم سود بانکی در بازه زمانی از ارزش پول کاسته میشه. شما راه حلی اسان جهت مدیریت بهتر سرمایه و پول بنده بهم پیشنهاد میکنید؟
  سعید شمس ایلی
  سعید شمس ایلی
  با سلام و عرض ادب من یک سوال در ارتباط با بیمه و لیست حقوق داشتم. ما یک کارمند داریم که بیمه اش خودش را رد می کنه (اینطور می گند) و ما می خواهیم اسم این شخص را در لیست حقوق رد کنیم و البته ماه قبل را
  مصطفی عبدی
  مصطفی عبدی
  سلام و تقدیم احترام اینجانب مدیر یک شرکت مهندسی هستم که اکثرا دارای کارفرمای دولتی هستیم. با توجه به شرایط بد اقتصادی، اغلب کارفرماهای ما در سال 95 بابت مطالبات ما سند اعتباری ثبت کردند و پرداخت نقدی
  مصطفی عبدی
  مصطفی عبدی
  سلام نظرتون در مورد راه اندازی کارخونه ظروف یکبار مصرف و همچنین نوار بهداشتی چیه؟ چقد هزینه میخوره؟ ایا باید در شهرک صنعتی ایجاد کنم؟
  حمید رضا تاج نسائی
  حمید رضا تاج نسائی
  سلام یه میلیارد پول دارم. مشاوره ای بده میخوام کمپانی کوچکی یا کارخونه کوچکی راه بندازم و توسعه بدم.
  پویا محمودی
  پویا محمودی
  با سلام و عرض ادب یک سوال در ارتباط با بیمه و لیست حقوق داشتم. ما کارمندی داریم که بیمه اش را به صورت شخصی خودش رد می کنه (یعنی اینطور به ما گفتند) می خواستم بدونم می توانیم شماره بیمه اش را در لیست
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  با سلام و عرض ادب من یک سوال در ارتباط با بیمه و لیست حقوق داشتم. ما یک کارمند داریم که بیمه اش خودش را رد می کنه (اینطور می گند) و ما می خواهیم اسم این شخص را در لیست حقوق رد کنیم و البته ماه قبل را
  معصومه جوانبخت
  معصومه جوانبخت
  با سلام آیا امکان همکاری در زمینه انجام و تکمیل دفاتر مالی و حسابرسی یک شرکت کوچک با تعداد پروژه محدود برای شما وجود دارد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، هزینه و شرایط همکاری خود را لطفا اعلام نمایید. پ
  عزیزی
  عزیزی
  سلام لطفا بفرمایید شرایط و مقاد قرارداد ومحاسبه حقوق دستمزد و محاسبه مرخصی دستیار دندانپزشک بصورت یک روز درمیان از ساعت 2بعداز ظهر الی 8شب یعنی 18ساعت درهفته چگونه است . باتشکر
  مازیار نخکوب
  مازیار نخکوب
  سلام و تقدیم احترام اینجانب مدیر یک شرکت مهندسی هستم که اکثرا دارای کارفرمای دولتی هستیم. با توجه به شرایط بد اقتصادی، اغلب کارفرماهای ما در سال 95 بابت مطالبات ما سند اعتباری ثبت کردند و پرداخت نقدی
  مصطفی عبدی
  مصطفی عبدی

دسته بندی اطلاعات

رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:استثنای مالیاتی برای دو گروه از صنف طلافروش

منبع: تاریخ:

1389-07-24


استثنای مالیاتی برای دو گروه از صنف طلافروش

رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد
توافق‌های نهایی با طلا‌فروشان

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با فارس:
اخذ مالیات ارزش افزوده از اجرت طلا پذیرفته نشد؛ مذاکرات ادامه دارد


دنیای‌اقتصاد- رییس سازمان امور مالیاتی در یک جمع دانشجویی، از توافقات نهایی با طلافروشان خبر داد و گفت که بر اساس آخرین توافقات قرار شد تولیدکنندگان و واردکنند‌گان طلا از پرداخت مالیات 3 درصدی ارزش افزوده مستثنی شوند و به این ترتیب، مالیات بر ارزش افزوده، فعلا از فروشنده نهایی دریافت خواهد شد و مراحل قبلی آن مستثنی می‌شوند.
علی عسگری استاد دانشکده اقتصاد در کلاس درس توسعه اقتصادی در پاسخ به سوالات متعدد دانشجویان کلاس درس خود این مورد توافق را مقطعی دانست و اعلام کرد: مطمئن باشید در برابر واکنش‌های برخی از اصناف هم عقب‌نشینی نخواهیم کرد. به گفته وی، مشکل طلافروشان شفاف شدن درآمدهای آنها است.
اظهارات رییس سازمان امور مالیاتی در حالی مطرح می‌شود که پیش از این صنف طلافروشان تهران در اعتراض به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اقدام به تعطیلی واحدهای خود کردند که دامنه این اعتراضات به برخی شهرها نیز کشیده شد. اما از شنبه هفته گذشته بر اساس توافقاتی که صورت گرفت واحدهای این صنف مجددا در تهران و شهرستان‌ها بازگشایی شد. اکنون رییس سازمان مالیاتی از توافقات با اصناف و مستثنی شدن دو گروه تولیدکنندگان و واردکنندگان خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، عسگری در خصوص نتایج نشست‌های سازمان مالیاتی با صنف طلافروشان گفت: در ابتدا آنها خواستار معافیت صنف خود از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند؛ اما به آنها اعلام کردیم که این قانون مصوب مجلس است و به هیچ عنوان لغو نخواهد شد؛ بعد از آن گفتند اجرای قانون را دو سال به تعویق بیندازید که با توجه به اینکه یک بار این کار انجام شده بود، آن را هم نپذیرفتیم؛ پس از آن، دریافت سه درصد مالیات را از ارزش اجرت طلا خواستار شدند؛ یعنی قیمت طلا که هر گرم حدود 32 هزار تومان است و پس از ساخت به 42 الی 43 هزار تومان می‌رسد، مالیات از 10 الی 12 هزار تومانی که پس از ساخت طلا ارزش افزوده ایجاد می‌کند مالیات دریافت شود. زیرا این یک کالای سرمایه‌ای است نه مصرفی؛ اما به آنها گفتیم طلا یک کالا است و تمام ارزش آن شامل مالیات می‌شود؛ زیرا بسیاری از مردم طلا خریداری نمی‌کنند و یک کالای با دوام است.
مشکل طلافروشان مشخص شدن درآمد است
عسگری درباره اینکه طلا کالای سرمایه‌ای است یا مصرفی تصریح کرد: سرمایه‌ای بودن یک کالا ربطی به با دوام بودن و گران بودن آن ندارد؛ به عنوان مثال در حال حاضر کت و شلوار از قیمت 450 هزار تومان تا 6 میلیون تومان فروخته می‌شود و ممکن است چند سال هم استفاده شود؛ آیا با این توجیه می‌توان ادعا کرد کت و شلوار هم یک کالای سرمایه‌ای است؟ بدانید مشکل طلا فروشان پرداخت سه درصد مالیات بر ارزش افزوده نیست، زیرا این مبلغ را در نهایت مصرف‌کننده می‌پردازد؛ مشکل آنها مشخص شدن درآمد است؛ زیرا با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر درآمد واقعی آنها مشخص می‌شود؛ هم‌اکنون که اطلاعات درستی در زمینه درآمدها وجود ندارد، دریافت مالیات به روش توافقی دریافت می‌شود که به هیچ وجه روش مناسبی برای اخذ مالیات نیست.
وی افزود: با طلا فروشان توافق کردیم که مالیات بر ارزش افزوده را فعلا از فروشنده نهایی دریافت کنیم و مراحل قبلی آن که شامل تولیدکننده و واردکنند‌گان می‌شود از پرداخت مالیات سه درصدی مستثنی شوند؛ البته برای یک دوره مقطعی؛ مطمئن باشید در برابر واکنش‌های برخی از اصناف هم عقب‌نشینی نخواهیم کرد.
وی درباره اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و افزایش قیمت طلا با اجرای قانون تصریح کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب مجلس است و باید اجرا شود؛ درصورتی که قانون به درستی اجرا شود، بسیاری از مشکلات از جمله قاچاق کالا و فرار مالیاتی از بین خواهد رفت.
‌در این نوع روش اخذ مالیات، از همه زنجیره عوامل مربوط به واردات، تولید، توزیع و فروش مالیات دریافت می‌شود. به عنوان مثال وارد کننده طلا سه درصد از ارزش افزوده کالای خود را به عنوان مالیات در بدو ورود می‌پردازد و بعد از آن از فروشنده عمده طلا 3 درصد را اخذ می‌کند؛ در هر مرحله که طلا معامله می‌شود و ارزش افزوده‌ای از این محل به دست می‌آید سه درصد بابت ارزش اضافی ایجاد شده مالیات دریافت و به خریدار بعدی منتقل می‌شود تا در نهایت از مصرف کننده‌ نهایی مالیات دریافت می‌شود؛ در این روش هر‌کدام از فعالان اقتصادی مالیات مربوط را در هر مرحله می‌پردازند و در نهایت مالیات به خریدار نهایی منتقل می‌شود.
هدف، شناسایی فعالیت‌های اقتصادی است
رییس سازمان امور مالیاتی درباره دریافت مالیات نهایی از مشتری نیز گفت: فلسفه دریافت مالیات بر ارزش افزوده، دریافت مالیات از مصرف‌کننده نهایی است و این شیوه دریافت مالیات در بسیاری از کشورها انجام می‌شود؛ هدف اصلی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اخذ درآمد نیست، بلکه شناسایی فعالیت‌های اقتصادی از جمله فعالیت‌های پنهان در عرصه اقتصاد است؛ لازم به ذکر است که سه درصد کمترین میزان مالیاتی است که در بین کشورهای اجرا کننده این پایه مالیاتی تعیین شده است.
وی افزود: کالاهای اساسی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شوند، چرا که بسیاری از مردم بخش عمده‌ای از سبد هزینه خود را صرف خرید این کالاها می‌کنند و بنابراین مشکلی در این زمینه به وجود نخواهد آمد.
کاهش خرید طلا مقطعی است
عسگری درخصوص علت اصلی مخالفت طلافروشان گفت: علت اصلی مخالفت طلا فروشان این است که آنها به خوبی می‌دانند اگر مالیات بر ارزش افزوده اجرا شود، مالیات بر درآمد آنها نیز مشخص خواهد شد و دیگر نمی‌توانند مانند سابق به روش توافقی مالیات پرداخت کنند؛ در واقع آنها کاملا به مزایای اجرای قانون مذکور واقف هستند و به همین دلیل عکس‌العمل نشان دادند.
وی درباره کاهش درآمد طلافروشان با اجرای قانون به دلیل افزایش قیمت‌ها گفت: این موضوع تاثیر چندانی ندارد؛ اگر هم مصرف‌کننده عکس‌العمل نشان دهد مقطعی خواهد بود و پس از مدتی به حالت عادی باز می‌گردد؛ اگر شما یک حلقه طلای هفت گرمی بخرید، باید 8 هزار و 800 تومان به عنوان مالیات بر ارزش افزوده بپردازید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با فارس:
اخذ مالیات ارزش افزوده از اجرت طلا پذیرفته نشد؛ مذاکرات ادامه دارد
خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلام اینکه نمایندگان مجلس و سازمان امور مالیاتی هنوز نپذیرفته‌اند که از اجرت طلا مالیات بر ارزش افزوده گرفته شود، از ادامه مذاکرات با مجلس و دولت خبر داد.

احمد وفادار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص تعیین تکلیف نهایی مالیات بر ارزش افزوده صنف طلافروش اظهار داشت: امروز نمایندگان مجلس و سازمان امور مالیاتی متوجه شده‌اند که اگر قرار است مالیاتی دریافت شود از اجرت باشد نه از اصل سرمایه. چطور بانک مرکزی طلا وارد می‌کند اگر وارد خزانه شود مالیات ندارد اگر تبدیل به سکه شود هم 3 درصد نمی‌دهند مگر سکه طلا نیست؟
وی در واکنش به اینکه آیا نمایندگان مجلس و سازمان امور مالیاتی پذیرفته اند که از اجرت مالیات بر ارزش افزوده را حساب کند، گفت: نه، قرار است چند جلسه با نمایندگان مجلس داشته باشیم و نتایج آن را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنیم و در صورتی که محرز شود طلا کالای سرمایه‌ای است از آن مالیات بر ارزش افزوده اخذ نمی‌شود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در واکنش به این سوال که آیا سازمان امور مالیاتی عقب‌نشینی کرده است؟ گفت: نخیر، نمایندگان مجلس به حقایق پی برده‌اند، توجه داشته باشید که هر وقت کسی از طلافروشی طلا می‌خرد به آن نگاه سرمایه‌ای دارد و برای آینده خرید می‌کند.

 
ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/07/24
بروزرسانی:
1389/07/24
آخرین مشاهده:
1396/05/30

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .