دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1406 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  با سلام در اظهار نامه سال 94 که امسال رسیدگی شده است به اشتباه پیش پرداخت اجاره دفتر در قسمت هزینه های اجاره وارد شده است با توجه به اینکه اظهارنامه سال 95 نیز بر همین مبنا ارسال شده است ممیز مالیات ب
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  با عرض سلام و خسته نباشید من از خرداد ۹۴ در مدرسه ای مشغول به کار بوده ام که از دی تا خرداد همان سال را از مرخصی زایمان استفاده کردم و از تیر ۹۵ دوباره مشغول به کار شده ام . اکنون مدیر مدرسه میخواهد ر
  تقی بیات
  تقی بیات
  سلام، برخی از مشاوران ارشد مالیاتی اظهار می دارند قانونی وجود دارد که شرکتها می توانند در ابندای هر سال شماره فاکتورهای خود را از یک شروع کنند(با توجه به قانون ارزش افزوده که صدور فاکتور و شماره رایا
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام گاهی در زندگی نامزدی مشکلی بین دختر و پسر پیش امده و دختر از پسر زده میشود. به هر دلیلی که پسر به دختر اهمیتی نمیدهد این دوران نامزدی به زندگی زیر یک سفف ختم‌نمیشود . شما از طلاق و پیامد هایش
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام بازاری راکد ‌در جامعه حکفرماست. من‌تاجر نیستم. منتها با سرمایه ای که کمتر از یک‌میلیارد دارم. چ کاری دست بزنم؟ شاید از حرفه و جربزه حرف بزنید. ولی شما از کار و حرفه ای بگید بالاخره من میتون
  سید علیرضا هاشمی نکو
  سید علیرضا هاشمی نکو
  سلام خسته نباشید بنده ترم اخرکارشناسی ارشدحسابداری هستم دررابطه باانتخاب موضوع جدید پایان نامه مشکل دارم اگرامکان داره شمامرا راهنمایی کنیدکه موضوع جدید برای پایان نامه ازکجامیتونم پیداکنم.باتشکر
  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی
  ba salam.man dar sherkati kar mikardam ke bime nashodam .tanha madrakam mohro emzae modire sherkat ke taeid karde man karmande sherkatamro daram.mitonam bara bazneshastegi eghdam konam,chon 20sal mish
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام روزتون بخیر دختری 26 ساله هستم که یک سال از ازدواجم میگذره.و فعلا در دوران عقد هستم.از شوهرم و خانوادش راضیم و شوهرم رو خیلی دوست دارم.ما زندگی عاشقانه ای رو شروع کردیم و شوهرم منو خیلی دوستم دا
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام در حال حاضر وام و تسهیلات به بخش های تولیدی و همچنین راه اندازی کارخونه های کوچیک چه جوره؟ و مبلغی که میدن با جزییاتو بگید . و بگید که کدوم بانکها بیشتر اهمیت میدن . دولتی یا خصوصی؟
  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی
  سلام. اینده بازار رو چگونه میبینید؟ من اندک پولی به مبلغ چهارصد میلیون دارم‌. بزارم بانک و سود بگیرم. هرچند از بانک خسته شدم. یا دست بکار دیگه ای بزنم. راهکار بدید لطفا
  حمید رضا تاج نسائی
  حمید رضا تاج نسائی

رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با فارس: :افزایش نرخ مالیات برارزش افزوده به 8 درصد منتفی شد؛ حداکثر نرخ 5 درصد

منبع: تاریخ:

1389-05-30

افزایش نرخ مالیات برارزش افزوده به 8 درصد منتفی شد؛ حداکثر نرخ 5 درصد

خبرگزاری فارس: رئیس اتاق بازرگانی ایران از منتفی شدن افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده به 8 درصد تا پایان برنامه پنجم خبر داد و گفت: با تصویب پیشنهاد اتاق ایران این نرخ تا پایان برنامه به 5 درصد افزایش می‌یابد.

 

محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد نقش اتاق بازرگانی در بررسی لایحه برنامه پنجم پیشرفت و عدالت در مجلس افزود: نمایندگان اتاق بازرگانی و تعاون در جریان رسیدگی به این لایحه در مجلس حضور دارند و نظرات فعالان اقتصادی از سوی اتاق ارائه می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: برخی از پیشنهادهای اتاق بازرگانی در مورد صنعت ، تجارت، انرژی فضای کسب و کار و سرمایه گذاری هم در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب رسید و هم در کمیسیون تلفیق مطرح و به تصویب رسید و برخی در دستور کار قرار گرفت.

نهاودیان با اشاره به الحاق برخی از مباحث پیشنهادی اتاق ایران گفت: در مورد مالیات بر ارزش افزوده با وجود اینکه در کمیسیون برنامه نظر بر این بود که نرخ مالیات بر ارزش افزوده از 3 درصد کنونی تا پایان برنامه پنجم به 8 درصد افزایش پیدا کند، اما پس از توزیع و استدلال نماینده اتاق قرار شد، اولا نرخ مالیات بر ارزش افزوده از سال سوم برنامه (پس از پایان دوره آزمایشی 5 ساله اجرای قانون) سالانه یک درصد به این نرخ افزوده شده و تا پایان برنامه به 5 درصد برسد.

نهاوندیان تاکید کرد: نظر فعالان اقتصادی در مورد مالیات بر ارزش افزوده مورد توجه نمایندگان قرار گرفت، زیرا این موضوع با رشد اقتصادی کشور مرتبط است.

وی گفت: همچنین اعمال همه جانبه مالیات بر ارزش افزوده از این جهت ضرورت دارد که عملا به جای مالیات بر تولید به جایگاه اصلی خود، یعنی مالیات بر مصرف بر می‌گردد که مشوق تولید خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین پیشنهاد دیگر اتاق بازرگانی در برنامه پنجم پیشرفت و توسعه را درخواست در مورد تجدید ارزیابی دارایی واحدهای تولیدی دانست که می‌تواند به توانمند سازی بخش خصوصی کمک کند.

وی افزود: به عنوان مثال سرمایه اسمی یک کارخانه تولیدی که در گذشته به عنوان مثال 1 میلیارد تومان بوده، اگر مورد تجدید ارزیابی قرار گیرد، سرمایه واقعی آن به نرخ روز شاید 3 میلیارد تومان ارزش داشته باشد که با این افزایش دارایی از محل تجدید ارزیابی می‌تواند تسهیلات بیشتری بانکی دریافت کند و اعتبار واحد تولیدی ارزش می‌یابد.

وی گفت: تجدید ارزیابی دارایی به افزایش خط تولید و نو سازی کارخانه‌ها کمک می‌کند.

نهاوندیان افزود: قبلا فقط یک بار در برنامه توسعه در مورد کارخانه های دولتی اجازه تجدید ارزیابی داده می شد و بخش خصوصی از تجدید ارزیابی محروم بود.

وی افزود: این تبعیض ناروا بین کارخانه های بخش خصوصی و دولتی باعث می‌شد، فرصت توسعه کارخانه‌های بخش خصوصی از دست برود.

نهاوندیان تاکید کرد: نکته دیگر در مورد نرخ تورم موجود و ارزش اسمی و دفتری سرمایه واحدهای تولیدی است که مانع از تجدید ارزیابی می‌شود و سازمان مالیاتی نیز مالیات افزایش سرمایه را دریافت می‌کند ، اما اگر پیشنهاد اتاق بازرگانی مصوب شود، بدون هزینه قانونی اجازه تجدید ارزیابی به شرکت‌های خصوصی داده می‌شود.

نهاودیان تاکید کرد: در سیاست‌های ارزی برنامه پنجم پیشنهاد شد که به تورم داخلی و خارجی توجه شود و ماده‌ای در آن گنجانده شد که روشی را برای تشویق افزایش صادرات ارائه می‌کند، نه اینکه تفاوت نرخ تورم داخل و خارج باعث تشویق واردات بیشتر شود.

نهاوندیان درباره تعرفه واردات گفت: برخی مصوبات به افزایش تعرفه واردات کمک می‌کند، اما رشد واردات قاچاق باعث شده که یک مقام مسئول در مورد مبارزه با قاچاق اعلام کند سالانه 19 میلیارد دلار واردات قاچاق به کشور انجام می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: افزایش تعرفه تاثیری در قاچاق نمی‌کند، اما اگر حمایت واقعی از تولید صورت گیرد می‌توان جلوی واردات بی رویه را گرفت.

وی تاکید کرد: با واردات بی رویه رسمی و غیر رسمی نمی‌توان تورم داخلی را کنترل کرد بلکه باید هزینه‌های تولید جبران شود و در شرایط یکسان بین تولید کننده داخل و خارج کالاهای تولیدی عرضه شوند نه اینکه تولید کننده خارجی از ثبات ارز بهره ببرد و تولید کننده داخل با افزایش هزینه تولید مواجه شود.

 

 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/05/31
بروزرسانی:
1389/05/31
آخرین مشاهده:
1396/06/30

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .