دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.



[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1406 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
    با سلام در اظهار نامه سال 94 که امسال رسیدگی شده است به اشتباه پیش پرداخت اجاره دفتر در قسمت هزینه های اجاره وارد شده است با توجه به اینکه اظهارنامه سال 95 نیز بر همین مبنا ارسال شده است ممیز مالیات ب
    محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
    محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
    با عرض سلام و خسته نباشید من از خرداد ۹۴ در مدرسه ای مشغول به کار بوده ام که از دی تا خرداد همان سال را از مرخصی زایمان استفاده کردم و از تیر ۹۵ دوباره مشغول به کار شده ام . اکنون مدیر مدرسه میخواهد ر
    تقی بیات
    تقی بیات
    سلام، برخی از مشاوران ارشد مالیاتی اظهار می دارند قانونی وجود دارد که شرکتها می توانند در ابندای هر سال شماره فاکتورهای خود را از یک شروع کنند(با توجه به قانون ارزش افزوده که صدور فاکتور و شماره رایا
    علیرضا سربی
    علیرضا سربی
    سلام گاهی در زندگی نامزدی مشکلی بین دختر و پسر پیش امده و دختر از پسر زده میشود. به هر دلیلی که پسر به دختر اهمیتی نمیدهد این دوران نامزدی به زندگی زیر یک سفف ختم‌نمیشود . شما از طلاق و پیامد هایش
    فریبا داداشلو
    فریبا داداشلو
    سلام بازاری راکد ‌در جامعه حکفرماست. من‌تاجر نیستم. منتها با سرمایه ای که کمتر از یک‌میلیارد دارم. چ کاری دست بزنم؟ شاید از حرفه و جربزه حرف بزنید. ولی شما از کار و حرفه ای بگید بالاخره من میتون
    سید علیرضا هاشمی نکو
    سید علیرضا هاشمی نکو
    سلام خسته نباشید بنده ترم اخرکارشناسی ارشدحسابداری هستم دررابطه باانتخاب موضوع جدید پایان نامه مشکل دارم اگرامکان داره شمامرا راهنمایی کنیدکه موضوع جدید برای پایان نامه ازکجامیتونم پیداکنم.باتشکر
    سید مهدی حجازی
    سید مهدی حجازی
    ba salam.man dar sherkati kar mikardam ke bime nashodam .tanha madrakam mohro emzae modire sherkat ke taeid karde man karmande sherkatamro daram.mitonam bara bazneshastegi eghdam konam,chon 20sal mish
    علیرضا سربی
    علیرضا سربی
    سلام روزتون بخیر دختری 26 ساله هستم که یک سال از ازدواجم میگذره.و فعلا در دوران عقد هستم.از شوهرم و خانوادش راضیم و شوهرم رو خیلی دوست دارم.ما زندگی عاشقانه ای رو شروع کردیم و شوهرم منو خیلی دوستم دا
    فریبا داداشلو
    فریبا داداشلو
    سلام در حال حاضر وام و تسهیلات به بخش های تولیدی و همچنین راه اندازی کارخونه های کوچیک چه جوره؟ و مبلغی که میدن با جزییاتو بگید . و بگید که کدوم بانکها بیشتر اهمیت میدن . دولتی یا خصوصی؟
    سید مهدی حجازی
    سید مهدی حجازی
    سلام. اینده بازار رو چگونه میبینید؟ من اندک پولی به مبلغ چهارصد میلیون دارم‌. بزارم بانک و سود بگیرم. هرچند از بانک خسته شدم. یا دست بکار دیگه ای بزنم. راهکار بدید لطفا
    حمید رضا تاج نسائی
    حمید رضا تاج نسائی

پرسش و پاسخ

با سلام من حسابدار یک مرکز پزشکی هستم.شرکت از حق الزحمه پرداختی به پزشکان 3٪ مالیات تکلیفی کسر میکند.آیا به حق الزحمه پزشکان علاوه بر مالیات تکلیفی، 25٪ مالیات هم تعلق میگیرد یا خیر؟ با توجه به اینکه این پزشکان برای شرکت طبق قرارداد کار کرده و حق الزحمه دریافت میکنند

  ؟


با سلام

3 درصد مالیات تکلیفی ذیل ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم می باشد.

اگر پزشکان با عقد قرار داد مشغول بکار می باشد می بایستی کسورات طبق مفاد قرارداد صورت پذیرد .

اگر در قرارداد کسورات به صراحت درج نشده باشد می بایستی پرداختی حقوق و مزایای پزشکان مانند افراد عادی طبق جدول ضرایب مالیاتی سال کسر و پرداخت گردد.

اگر به صورت حق الزحمه ساعتی می باشند معافیت مالیاتی هم شامل آنها نمی باشد و کل دریافتی طبق جدول محاسبه می شود.

فکر میکنم 25درصد مالیات برای درآمد مودیان مشمول ماده 110 قانون مالیاتها می باشد

موفق باشید



با سلام و تشکر ابت پاسخ شما پیرو سوال مطرح شده قبل نحوه پرداخت حق الرحمه این پزشکان به عنوان پرکیس یا درصدی از درآمد مرکز می باشد که این موضوع در قرارداد قید شده است.و در هرماه بسته به درآمد کسب شده متغیر است. و از کل مبلغ 3٪ مالیات کسر می کردد. لذا با توجه به بخشنامه 14 درآمد که کلمه 3٪ مالیات تکلیفی به صورت علی الحساب قید گردیده آیا علاوه بر 3درصد مکسوره باز هم باید مالیات دیگری پرداخت کرد؟


با سلام

اگر در قرار داد ذکر نشده باشد فقط مفاد قرار داد باید انجام پذیرد و 3 در صد مالیات کسر گردد و باید این 3 درصد به کل مبلغ دریافتی تعلق گیرد.

در شرکتی که بنده مشغول بکار هستم 4 نفر پزشک وجود دارد که در قرارداد آنها ذکر شده پس از کسر کسورات قانونی و چون این نفرات شغل ثابت و تمام وقت در شرکت دارند طبق جدول ضرایب بدون معافیت مالیات کسر می کنیم .

قبلا نفراتی داشتیم که در قرار داد 5 در صد مالیات ذکر شده بود که دقیقا فقط 5 درصد کل مبلغ را کسر می کردیم.

امیدوارم با توجه به درگیر بودن خودم در این مسئله مفید واقع شده باشد

 

موفق باشید



ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

علیرضا صفائی

علیرضا صفائی

تاریخ ثبت:
1393/07/03
بروزرسانی:
1393/07/05
آخرین مشاهده:
1396/06/30
پرسش از مشاور

نظرات و پیشنهادات

با سلام به نظرم مشمول بنده 2 بخسنامه موجود در لینک زیر می شود http://raznameh.com/itm123824/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87%DA%AF%D9%8A%20%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87%20%D9%85%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%AA%20%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%20%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF%20%D8%A8%D8%A7%D8%B2%20%D9%86%D8%B4%D8%AA%D9%87.html

ثبت کننده:   mmb6949        تاریخ ثبت:   1393/07/05


رازنامه در شبکه های اجتماعی
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .