جستجو در پورتال

محاسبه حقوق بازنشستگی براساس چند سال مباشد

مشاوره/ سلام اگر محاسبه مالیات بر حقوق یک کارمند اشتباهی محاسبه و به سازمان مالیات پرداخت شود چگونه بایدتصحیح شود برای توصیح بیشتر من بجای اینکه برطبق جدول مالیات بر درامد شرکتهای خصوصی مالیات را محاسبه کنم بر طبق شرکت های دولتی محاسبه کرده ام که مربوط به سال 1389 می باشد حلا برای تصحیح آن باید چی کار کنم لطفامرا راهنمایی کنید .


  • پرسش و پاسخ سلام اگر محاسبه مالیات بر حقوق یک کارمند اشتباهی محاسبه و به سازمان مالیات پرداخت شود چگونه بایدتصحیح شود برای توصیح بیشتر من بجای اینکه برطبق جدول مالیات بر درامد شرکتهای خصوصی مالیات را محاسبه کنم بر طبق شرکت های دولتی محاسبه کرده ام که مربوط به سال 1389 می باشد حلا برای تصحیح آن باید چی کار کنم لطفامرا راهنمایی کنید .  ؟ با سلام مشکل خاصی پیش نمی آید شما در ماه بعد تصحیح کنید وتوجه کنید که
  • دولتی محاسبه کرده ام که مربوط به سال 1389 می باشد حلا برای تصحیح آن باید چی کار کنم لطفامرا راهنمایی کنید .  ؟ با سلام مشکل خاصی پیش نمی آید شما در ماه بعد تصحیح کنید وتوجه کنید که چون معافیت مالیات حقوق سالیانه است معمولا یک سند تعدیل مالیاتی در آخر سال سرجمع زده می شود واز این بابت نگرانی نیست.

مشاوره/ سلام. ضمن تشکر لطفا مرا در این زمینه راهنمایی فرمایید که:نحوه محاسبات مالیات عیدی به چه شکل است.آیا روش محاسباتی من صحیح است. (پایه حقوق درلیست دارایی +(بن .حق اولاد. مسکن)*12+2عیدی)-(12حقوق+1عیدی)*10 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر


سلام. ضمن تشکر لطفا مرا در این زمینه راهنمایی فرمایید که:نحوه محاسبات مالیات عیدی به چه شکل است.آیا روش محاسباتی من صحیح است. (پایه حقوق درلیست دارایی +(بن .حق اولاد. مسکن)*12+2عیدی)-(12حقوق+1عیدی)*10 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر
  • نمایی فرمایید که:نحوه محاسبات مالیات عیدی به چه شکل است.آیا روش محاسباتی من صحیح است. (پایه حقوق درلیست دارایی +(بن .حق اولاد. مسکن)*12+2عیدی)-(12حقوق+1عیدی)*10 واگر پایه حقوق شخص بیشتر از حداقل پایه حقوق بود. می توان 2عیدی برحسب حد اقل پایه حقوق محاسبه کرد. تشکر  ؟ با سلام فرمول پیچیده ای استفاده کرده اید وبه نظر اشتباه است راه ساده اینست که اگر حقوق ومزایای سالیانه وعیدی شخص به 6.300 میلیون تومان در سال نرسیده مالیات ندارد واگر بالات
  • با سلام فرمول پیچیده ای استفاده کرده اید وبه نظر اشتباه است راه ساده اینست که اگر حقوق ومزایای سالیانه وعیدی شخص به 6.300 میلیون تومان در سال نرسیده مالیات ندارد واگر بالاتر از رقم فوق شد تا 10 میلیون تو مان دریافتی (شامل حقوق ومزایا وعیدی)مالیات 10% محاسبه می شود و بالاتر از آن به نرخ ماده 131

مشاوره/ با عرض سلام براساس ماده 107 قانون مدیریت خدمات کشوری مبنای محاسبه مانده مرخصی بازنشستگان دولت مانندپاداش پایان خدمت حقوق ومزایای مستمر می باشد یا مبلغ آخرین حکم کارگرینی. باتشکر


با عرض سلام براساس ماده 107 قانون مدیریت خدمات کشوری مبنای محاسبه مانده مرخصی بازنشستگان دولت مانندپاداش پایان خدمت حقوق ومزایای مستمر می باشد یا مبلغ آخرین حکم کارگرینی. باتشکر
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام براساس ماده 107 قانون مدیریت خدمات کشوری مبنای محاسبه مانده مرخصی بازنشستگان دولت مانندپاداش پایان خدمت حقوق ومزایای مستمر می باشد یا مبلغ آخرین حکم کارگرینی. باتشکر  ؟

اخبار/ طرحی که حقوق بازنشستگان را کاهش می‌دهد


پنجم مرداد ماه خبری مبنی بر حذف محاسبه حقوق بازنشستگی بر اساس 2 سال آخر کار منتشر شد که از تغییر قوانین مربوط به بازنشستگی حکایت می‌کرد، اگرچه معاون فنی درآمد سازمان تامین‌اجتماعی تصویب این لایحه را به نفع بیمه‌شدگان اعلام کرد

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • ات و پیشنهادات توضیحات کاربر آیا شهرداری شامل تبدیل نیروی شرکتی ( کارشناس عمران و معماری و شهرسازی ) در شهرداری بجنورد مشغول به کار می باشیم که با یک شرکت خدماتی بنام پاکیورد انعقاد قرارداد داریم که حقوق ماهانه 360هزار تومان مباشد که شهرداری به شرکت بابت ما ماهانه یک میلیون تومان پرداخت می نماید که شرکت مبلق 360 هزارتومان پرداخت می کند به مشکلات ما رسیدگی نمایید .

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید. بنده مدتی است که در یک اداره دولتی استخدام شده ام. صندوق انتخابی من صندوق بازنشستگی کشوری است اما باتوجه به اطلاعات کسب شده قصد تغییر صندوقم به صندوق تامین اجتماعی را دارم. لطفا درباره مزایای صندوق تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی و اینکه حقوق بازنشستگی کدام صندوق بیشتر است اینجانب را راهنمایی کنید؟ آیا تغییر صندوق کار عاقلانه ای هست یا نه؟


  • خسته نباشید. بنده مدتی است که در یک اداره دولتی استخدام شده ام. صندوق انتخابی من صندوق بازنشستگی کشوری است اما باتوجه به اطلاعات کسب شده قصد تغییر صندوقم به صندوق تامین اجتماعی را دارم. لطفا درباره مزایای صندوق تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی و اینکه حقوق بازنشستگی کدام صندوق بیشتر است اینجانب را راهنمایی کنید؟ آیا تغییر صندوق کار عاقلانه ای هست یا نه؟  ؟ باسلام معمولا
  • ایی کنید؟ آیا تغییر صندوق کار عاقلانه ای هست یا نه؟  ؟ باسلام معمولا کسانی که دراستخدام پیمانی یارسمی دولت میباشندصندوق بازنشستگی کشوری میباشند وسایرموارد مانندقراردادی که دردولت خدمت میکنند درصندوق تامین اجتماعی هرکدام دارای شاخصهایی میباشد لازمه بازنشستگی تامین اجتماعی سابقه 30سال وسن 60سال میباشد بنظربنده اگرشماپیمانی یارسمی دردولت خدمت میکنید همان صندوق بازنشستگی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باعرض سلام وتشکر ازراهنماییهای شما چرادراحکام بازنشستگان مدیریت وخدمات کشوری آموزش وپرورش احکام رتبه های خبره وعالی صادره در زمان اشتغال در حکم بازنشستگی لحاذ نمی کنند به طوری در محاسبه حقوق بازنشستگی افزایش ناشی از این حکمها را کسر نموده اند برای احقاق حقوق چگونه پیگیری نماییم.


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام وتشکر ازراهنماییهای شما چرادراحکام بازنشستگان مدیریت وخدمات کشوری آموزش وپرورش احکام رتبه های خبره وعالی صادره در زمان اشتغال در حکم بازنشستگی لحاذ نمی کنند به طوری در محاسبه حقوق بازنشستگی افزایش ناشی از این حکمها را کسر نموده اند برای احقاق حقوق چگونه پیگیری نماییم.   ؟ بنام خداوبا عرض سلام: با توجه به اینکه وزارت آموزش وپروش بدون اخذ مجوز از معاونت توسعه و مدیریت نیروی انسا
  • یگیری نماییم.   ؟ بنام خداوبا عرض سلام: با توجه به اینکه وزارت آموزش وپروش بدون اخذ مجوز از معاونت توسعه و مدیریت نیروی انسانی رئیس جمهور اقدام به صدور احکام خبره و عالی نموده است ،لذا سازمان بازنشستگی کشوری از پذیرش این احکام خودداری نموده و به آنها اعتراض کرده است ، زیرا اخذ رتبه های خبره و عالی فقط با نظر و تایید معاونت توسعه و نیروی انسانی رئیس جمهور امکانپذیر است.به همین دلیل احکام بازنشستگان آموزش و پرورش درسال 1390 نیز مشمول همین
  • آنها اعتراض کرده است ، زیرا اخذ رتبه های خبره و عالی فقط با نظر و تایید معاونت توسعه و نیروی انسانی رئیس جمهور امکانپذیر است.به همین دلیل احکام بازنشستگان آموزش و پرورش درسال 1390 نیز مشمول همین ایراد بودند که با اخذ تایدیه از معاونت مزبور دردی ماه سال 1390، کلیه احکام دارندگان رتبه های خبره و عالی وزارت آموزش و پورش تا تاریخ اول دی ماه سال نود اصلاح و مابه التفاوت آن پرداخت شده است.بدیهی است پس از اخذ مجوز برای رتبه های سال جاری از معاونت توسعه نیروی انسانی رئیس جمهور ، احکام بازنشستگان آموزش
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام خسته نباشید لطفالیست حقوق اداره مالیت راتوضیح دهید مثلا مالیات متعلقه- حق اولاد عائله مندی حقوق پایه- خواربار ومسکن وخالص دریافتی وهمچنین برای شخصی که بیشتر از سقف دریافت میکند با چه ضریبی محاسبه میشودفرمولهای محاسبه موارد بالا را ذکر کنیدبرای سال 91 با تشکر


  • پرسش و پاسخ سلام خسته نباشید لطفالیست حقوق اداره مالیت راتوضیح دهید مثلا مالیات متعلقه- حق اولاد عائله مندی حقوق پایه- خواربار ومسکن وخالص دریافتی وهمچنین برای شخصی که بیشتر از سقف دریافت میکند با چه ضریبی محاسبه میشودفرمولهای محاسبه موارد بالا را ذکر کنیدبرای سال 91 با تشکر  ؟ سلام دوست عزیز کلیه پرداختهای مستمر درلیست حقوق ومزایا مشمول مالیات حقوق میباشد درضمن جدول مالیات برحقوق سال 91 را میتوان
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام من کارمند پیمانی شهرداری هستم نحوه محاسبه و پرداخت حقوق ما با قانون نظام هماهنگ می باشد و پرداختی حقوق بسیار پایین می باشد ایا شهرداری ها نمی خواهند یا نمی شود نحوه محاسبه حقوق بصورت خدمات کشوری باشد


مشاوره/ باسلام.اینجانب با شغل پرستاری به مدت 8سالسابقه بیمه تامین اجتماعی دارم وبه مدت 12سال در بخش دولتی با بیمه خدمات کشوری مشغول به کارهستم(تا این تاریخ).سوال من این است که آیا با تبدیل سابقه ی بیمه ی خدمات کشوری به تامین اجتماعی وبا داشتن 50 سال سن می توانم بازنشسته شوم؟وسنوات به من تعلق می گیرد؟


  • با سلام بدیهی است که شما باید یک صندوق بازنشستگی را برای در یافت حقوق بازنشستگی اعلام نمائید.اگر فرضا صندوق تامین اجتماعی را انتخاب کردید سوابق خدمات درمانی شما تبدیل به معادل تامین اجتماعی خواهد شد واگر تفاوتی را باید بپردازید محاسبه واز شما اخذ می کنند.در این حالت اگر مجموع سوابق بیمه ای شما به عنوان یک خانم بخش خصوصی به بالاتر از 10 سال رسید می توانید درخواست بازنشستگی بدهیداما با این شرط که به عنوان یک کارمند بخش خصوصی حتما سن شما باید بالای 45-42 سال باشد تا درخواست
  • رط که به عنوان یک کارمند بخش خصوصی حتما سن شما باید بالای 45-42 سال باشد تا درخواست شما بررسی شود. (کارمندان خانم که در شرکتها وسازمانهای دولتی کار می کنند با 20 سال وبدون توجه به شرایط سنی وآقایان با 25 سال وبدون توجه به شرایط سنی می توانند درخواست بازنشستگی پیش از موعد بدهند.)
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>