جستجو در پورتال

تمدید قرارداد انجام کار مشخص در سازمان بیمه خدمات درمانی

مشاوره/ سلام توضیح کامل در خصوص مبلغ خالص و ناخالص هر پیمان و موارد شمول هر یک را لطفا بفرمایید . ممنونم


  •   ؟ با سلام  مشخص نیست از بعد حقوقی سوال مطرح شده یا از بعد مالی و مالیات  لیکن از بعد حقوقی مبلغ خالص قرارداد آن مبلغی است که مالیات و بیمه و بیمه حوادث آن بستگی به نوع و شرایط قرارداد ، کسر شده و به مجری قرارداد پرداخت میگردد و مبلغ ناخالص آن مبلغی است که تمامی هزینه های جانبی از جمله 3 یا 5 در صد مالیات بستگی به نوع قرارداد و بیمه و ... کسر و به حس
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.


  • پرسش و پاسخ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.  ؟
  • الب این ماده منظور کنیم بله تعلق میگیرد. باسلام و احترام ضمن تشکر از پاسخ شما به استحضار می رساند به عنوان نمونه در قرارداد اجاره خودرو طی درخواست ارائه مفاصا حساب از سازمان تامین اجتماعی در جوابیه اعلام شده است باتوجه به اینکه کار به تنهائی انجام می شودمشمول بیمه نمی باشدلذا خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر قرارداد آموزش به تنهائی با شخص حقیقی بسته شود آیا مشمول بیمه می باشد یا خیر؟ باسلام درمورد کلیه اشخاص حقوقی طبق ماده 2 مصوبه 1370/01.24 به ماخذ 7 درصد محاسبه میگردد . درم
  • تنهائی با شخص حقیقی بسته شود آیا مشمول بیمه می باشد یا خیر؟ باسلام درمورد کلیه اشخاص حقوقی طبق ماده 2 مصوبه 1370/01.24 به ماخذ 7 درصد محاسبه میگردد . درمورد که قرارداد باشخص حقیقی اعم ازیک یاچندنفر بصورت دسته جمعی منعقدشود باتوجه به ابعاد کارواجتناب ناپذیربودن مشارکت مستقیم خودشخص حقیقی بعنوان مجری درانجام کار چون شرایط مربوط به ماده 38 قانون تامین اجتماعی حاصل نمیگردد ازشمول بیمه معاف میباشد . درپایان امیدوارم توانسته باشم به ابهامات پاسخ داده باشم .. خدانگهدار
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ آخرین مهلت استفاده از طرح بخشودگی کارفرمایان


مدیرکل تامین اجتماعی گفت: کارفرمایان واحدهای صنفی، صنعتی و کشاورزی فقط تا ۱۹ دی ماه جاری می‌توانند از مزایای طرح بخشودگی جرائم استفاده کنند.
  • تنم و طلایی در برهه کنونی کشور ایجاد کرد تا علاوه بر رونق چرخه اقتصاد و حمایت از کارفرمایان، زمینه وصول مطالبات معوق سازمان تأمین اجتماعی نیز فراهم و قسمتی از سرمایه‌های آن احیا شود. نباتی در پایان با بیان اینکه مهلت طرح بخشودگی جرائم قابل تمدید نیست از کارفرمایان خواست تا در فرصت باقی‌مانده تا ۱۹ دی ماه با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی از مزایای بخشودگی ۱۰۰درصدی این طرح بهره‌مند شوند.  

مشاوره/ با سلام پیمانکاری با شرکت دو لتی 13 سال پیش قرارداد کار یکساله منعقد و پس از پایان قرارداد دیگر در این زمینه فعالیت ننموده است وی چند نفر کارگر داشته که با ایشان قرارداد معین سهماهه منعقد نموده است در پایان قرارداد تسویه حساب بیمه در یافت نموده و جرایم مربوطه را پرداخت نموده اما ایشان در اخرین لیست بیمه ارسالی برای کارگران ترک کار رد نکرده است البته با کارگرات تسویه حساب نموده اند ایا این عدم عدم اعلام ترک کار میتواند برایشان مشکلی ایجاد کند البته چندی پیش ایشان تسویه حساب بیمه گرفته اند و بدهی بیمه ای نداشته اند ایا این یعنی اینکه مشکلی در این زمینه وجود نداشته است ؟


  • پرسش و پاسخ با سلام پیمانکاری با شرکت دو لتی 13 سال پیش قرارداد کار یکساله منعقد و پس از پایان قرارداد دیگر در این زمینه فعالیت ننموده است وی چند نفر کارگر داشته که با ایشان قرارداد معین سهماهه منعقد نموده است در پایان قرارداد تسویه حساب بیمه در یافت نموده و جرایم مربوطه را پرداخت نموده اما ایشان در اخرین لیست بیمه ارسالی برای کارگران ترک کار رد
  • فعالیت ننموده است وی چند نفر کارگر داشته که با ایشان قرارداد معین سهماهه منعقد نموده است در پایان قرارداد تسویه حساب بیمه در یافت نموده و جرایم مربوطه را پرداخت نموده اما ایشان در اخرین لیست بیمه ارسالی برای کارگران ترک کار رد نکرده است البته با کارگرات تسویه حساب نموده اند ایا این عدم عدم اعلام ترک کار میتواند برایشان مشکلی ایجاد کند البته چندی پیش ایشان تسویه حساب بیمه گرفته اند و بدهی بیمه ای نداشته اند ایا این یعنی اینکه مشکلی در این زمینه وجود نداشته است ؟   ؟
  • ب بیمه گرفته اند و بدهی بیمه ای نداشته اند ایا این یعنی اینکه مشکلی در این زمینه وجود نداشته است ؟   ؟ با سلام اگر سازمان تامین اجتماعی بعدا از شما درخواست مبلغ حق بیمه این افراد را بنماید شما می بایست ثابت نمایید که این کارگران دیگر با شما کار نکرده اند .ولی تا زمانی مه برگ جریمه ایی برای شما صادر نشده نگرانی نخواهید داشت .لازم به ذکر است که شما برگ مفاصا حسا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام بنده بیمه تامین اجتمایی هستم و می خواهم بیمه تکمیلی گروهی شوم لطفا راهنمای بفرمایید ؟


با سلام بنده بیمه تامین اجتمایی هستم و می خواهم بیمه تکمیلی گروهی شوم لطفا راهنمای بفرمایید ؟
  • جتمایی هستم و می خواهم بیمه تکمیلی گروهی شوم لطفا راهنمای بفرمایید ؟  ؟ باسلام متقابل . درخصوص بیمه تکمیلی بایستی شرکت یا سازمان شما با حداقل 25 سرپرست خانوار یا بیمه شده اصلی نسبت بعقد قرارداد بیمه تکمیلی ازطریق یکی از شرکتهای بیمه خصوصی یا دولتی اقدام نماید وشما راسا و به تنهایی فعلا امکان بیمه شدن تکمیلی نیستید بازهم اضافه مینمایم به خانه کارگر شهرستان خود مراجعه فرمایید به احتمال زیاد امکان برقراری این بیمه مقدورباشد . موفق باشی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام واحترام آیا به قراردادهای مشاوره ،که مشاور موضوع قرارداد را به تنهایی ودرخارج از محل شرکت کارفرماانجام می دهد( انفرادی بودن کار درمتن قرارداد ذکر شده است) حق بیمه تعلق می گیرد یا خیر؟درصورت پاسخ مثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد


  • پرسش و پاسخ با سلام واحترام آیا به قراردادهای مشاوره ،که مشاور موضوع قرارداد را به تنهایی ودرخارج از محل شرکت کارفرماانجام می دهد( انفرادی بودن کار درمتن قرارداد ذکر شده است) حق بیمه تعلق می گیرد یا خیر؟درصورت پاسخ مثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد  ؟ با سلام معمولا در قراردادهای شخص حقیقی که به صورت منفرد توسط مشا
  • ثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد  ؟ با سلام معمولا در قراردادهای شخص حقیقی که به صورت منفرد توسط مشاور انجام می شود ونیازی به نیروی کارتوسط وی  نیست  طبق بخشنامه 14/2 مشمول کسر بیمه نیست

مشاوره/ درود بنده چند سال با پدرم در مرغداری پدرم کار میکردم و به فکر بیمه و ... نبودیم. بیمه درمانی از طرف پدرم را داشتم.(در هنگام تحصیل در دانشگاه غیر حضوری و قبل آن بعد از دیپلم) الان متوجه شدم که احیانا میتوانم برای آن سالها با پرداخت مبلغی سابقه بیمه برای خودم درست کنم. لطفا در این مورد توضیح دهید.


درود بنده چند سال با پدرم در مرغداری پدرم کار میکردم و به فکر بیمه و ... نبودیم. بیمه درمانی از طرف پدرم را داشتم.(در هنگام تحصیل در دانشگاه غیر حضوری و قبل آن بعد از دیپلم) الان متوجه شدم که احیانا میتوانم برای آن سالها با پرداخت مبلغی سابقه بیمه برای خودم درست کنم. لطفا در این مورد توضیح دهید.
  • پرسش و پاسخ درود بنده چند سال با پدرم در مرغداری پدرم کار میکردم و به فکر بیمه و ... نبودیم. بیمه درمانی از طرف پدرم را داشتم.(در هنگام تحصیل در دانشگاه غیر حضوری و قبل آن بعد از دیپلم) الان متوجه شدم که احیانا میتوانم برای آن سالها با پرداخت مبلغی سابقه بیمه برای خودم درست کنم. لطفا در این مورد توضیح دهید.   ؟ باسلام خدمت شمادوست گرامی بیمه ای که شما داشته اید بیمه درمانی بوده و موردی که بتوان ح
  • یتوانم برای آن سالها با پرداخت مبلغی سابقه بیمه برای خودم درست کنم. لطفا در این مورد توضیح دهید.   ؟ باسلام خدمت شمادوست گرامی بیمه ای که شما داشته اید بیمه درمانی بوده و موردی که بتوان حق بیمه سالهای قبل را پرداخت نمود وجود ندارد ولی ازاین تاریخ میتوانید بیمه اختیاری شوید . موفق باشید اینها را که در سوال گفتم. منظورم این بود که راهی هست برای جبران آن یا نه... با سلام . متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد ولی به قول معروف که جلو
  • د بیمه اختیاری شوید . موفق باشید اینها را که در سوال گفتم. منظورم این بود که راهی هست برای جبران آن یا نه... با سلام . متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد ولی به قول معروف که جلوی ضرر را هرچه زودتر بتوان گرفت شما میتوانید از این تاریخ نسبت به بیمه نمودن خود اقدام فرمایید . خدانگهدار
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ اگر بنده بخواهم با بازنشسته تامین اجتماعی قرارداد پیمانکاری ببندم آیا باید برای ایشان 5% سپرده بیمه بگیرم؟ و اگر بازرس تامین اجتماعی متوجه بشوند که طرف قرارداد بنده بازنشسته سازمان خودشان میباشد آیا برای سازمان اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟


اگر بنده بخواهم با بازنشسته تامین اجتماعی قرارداد پیمانکاری ببندم آیا باید برای ایشان 5% سپرده بیمه بگیرم؟ و اگر بازرس تامین اجتماعی متوجه بشوند که طرف قرارداد بنده بازنشسته سازمان خودشان میباشد آیا برای سازمان اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟
  • پرسش و پاسخ اگر بنده بخواهم با بازنشسته تامین اجتماعی قرارداد پیمانکاری ببندم آیا باید برای ایشان 5% سپرده بیمه بگیرم؟ و اگر بازرس تامین اجتماعی متوجه بشوند که طرف قرارداد بنده بازنشسته سازمان خودشان میباشد آیا برای سازمان اینجانب یا طرف قرارداد ایجاد مشکل میکند؟ اگر نه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟  ؟ دوست عزیز براساس اطلاعیه هاییکه صادرشده درصورت وقوع این م
  • ه بازرس تامین اجتماعی به همان 5% اکتفا میکند یا 16% از بنده میگیرد؟  ؟ دوست عزیز براساس اطلاعیه هاییکه صادرشده درصورت وقوع این موضوع بایستی بازنشسته مجددا بیمه شده ومستمری وی قطع و برای کارفرما هم مجازاتهایی درنظرگرفته اند که توصیه میکنم تا این مشکل حل نشده است برای خودتان و ایشان گرفتاری ایجادنشود
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ قانون مالیات بر ارزش افزوده


در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده وبا عنایت به جلسات متعدد برگزار شده توسط سازمان امور مالیاتی ‏کشور با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران وشرکتهای بیمه در رابطه با تکالیف قانونی این دسته از ‏شرکتها اعلام می دارد که:‏

مشاوره/ باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر


باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر
  • پرسش و پاسخ باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر   ؟ بخشنامه شماره 19418/4385-211 مورخ 7/11/1383
  • قوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر   ؟ بخشنامه شماره 19418/4385-211 مورخ 7/11/1383 کارفرمایان بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می توانند صرفا" با کسر دو هفتم از سهم حق بیمه پرداختنی حقوق بگیران بیمه شده و کارفرمایان بیمه شدگان سازمان خدمات درمانی و سایر موسسات بیمه گر ایرانی نیز می توانند با کسر کل سهم حق بیمه پرداختنی حقوق بگیران بیمه شده خود،از در
  • طبقه بندی اطلاعات



سلام توضیح کامل در خصوص مبلغ خالص و ناخالص هر پیمان و موارد شمول هر یک را لطفا بفرمایید . ممنونم , احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1, آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2, آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3, آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چ, آخرین مهلت استفاده از طرح بخشودگی کارفرمایان, با سلام بنده بیمه تامین اجتمایی هستم و می خواهم بیمه تکمیلی گروهی شوم لطفا راهنمای بفرمایید ؟, بخشنامه 052/87/الف سازمان امور مالیاتی, قانون مالیات بر ارزش افزوده, خدمات بیمه وفروش بیمه نامه ماخذ شمل مالیات وعوارض, خدمات بیمه ای مشمول مالیات وعوارض, باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر


100 ردیف در 10 صفحه
  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>