جستجو در پورتال

معافیت مالیاتی

مشاوره/ باسلام واحترام استادگرامی چه مقداردریافتی (جمع مبلغ ) درسال 93 بابت حقوق مزایا وعیدی وپاداش درسال 93 ازمالیات معاف است ؟


مشاوره/ آیا جایزه صادراتی نیز مانند صورت وضعیتهای صدور خدمات فنی و مهندسی جزء معافیت های مالیاتی می باشد


اخبار/ محرومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش


معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مؤدیان در صورت عدم استفاده از صندوق مکانیزه فروش، از معافیت مالیاتی محروم می‌شوند.
  • معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:محرومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش منبع: فارس تاریخ: 1392-02-18 محرومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شادا علیرضا طاری بخش معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فعالان اقتصادی مشمول نصب و راه‌ان
  • یاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شادا علیرضا طاری بخش معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فعالان اقتصادی مشمول نصب و راه‌اندازی صندوق فروش در صورت عدم استفاده از این سامانه از معافیت مالیاتی مقرر در قانون محروم خواهند شد. طاری بخش با اشاره به این که از ابتدای امسال 10گروه از صاحبان مشاغل ملزم به نصب، راه‌اندازی و استفاده از صندوق فروش شده اند، گفت: مودیان مالیاتی که ملزم به استفادها از سامانه صندوق فروش (مکانیزه
  • ل 10گروه از صاحبان مشاغل ملزم به نصب، راه‌اندازی و استفاده از صندوق فروش شده اند، گفت: مودیان مالیاتی که ملزم به استفادها از سامانه صندوق فروش (مکانیزه فروش) یا رایانه دارای سیستم نرم افزار فروشگاهی هستند، در صورت عدم استفاده از سامانه مذکور از معافیت مالیاتی مقرر در قانون برای سال مربوط محروم خواهند شد. ماده 121 قانون برنامه پنجم، وزارت بازرگانی را مکلف نموده تا با همکاری سازمان امور مالیاتی و شورای اصناف کشور، نسبت به الزام استفاده صاحبان مشاغل از سامانه صندوق فروش اقدام نمایند.

مشاوره/ باعرض سلام وادب واحترام آیا اشخاص حقوقی (شرکتها)که ملزم به ثبت ونگهداری دفاتر قانونی میباشند ثبت درآمد اجاره ملک در دفاتر یاد شده که در قالب قرارداد اجاره به اشخاص حقیقی وحقوقی دیگر واگذار گردیده موجبی برای حذف معافیت موضوع بند 8 ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ درآمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند؟توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت مبلغ اجاره مورد اجاره می نمایدو اشخاص حقیقی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره را به شرکت پرداخت مینمایند. خواهشمند است پرسش فوق راپاسخ بفرمائید قبلأ از عنایت معطوفه سپاسگزاری میگردد


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام وادب واحترام آیا اشخاص حقوقی (شرکتها)که ملزم به ثبت ونگهداری دفاتر قانونی میباشند ثبت درآمد اجاره ملک در دفاتر یاد شده که در قالب قرارداد اجاره به اشخاص حقیقی وحقوقی دیگر واگذار گردیده موجبی برای حذف معافیت موضوع بند 8 ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده ایجاد می نماید که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ درآمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند؟توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت
  • که به تبع آن کارشناسان امور مالیاتی ارزش افزوده به مأخذ درآمد اجاره مالیات وعوارض محاسبه نمایند؟توضیح اینکه اشخاص حقوقی طرف قرارداد با شرکت با ارائه فیش مالیات مستغلات اقدام به پرداخت مبلغ اجاره مورد اجاره می نمایدو اشخاص حقیقی بی نیاز به ارائه فیش مالیاتی مبلغ اجاره را به شرکت پرداخت مینمایند. خواهشمند است پرسش فوق راپاسخ بفرمائید قبلأ از عنایت معطوفه سپاسگزاری میگردد  ؟ هر آن درآمدی که برای شرکت ثبت شود باید مالیات ارزش افزوده بدهید
  • غ اجاره را به شرکت پرداخت مینمایند. خواهشمند است پرسش فوق راپاسخ بفرمائید قبلأ از عنایت معطوفه سپاسگزاری میگردد  ؟ هر آن درآمدی که برای شرکت ثبت شود باید مالیات ارزش افزوده بدهید اینکه معافیت ایجاد کند درست نیست و یه همچنین چیزی وجود ندارد بحث پرداخت مالیات تکلیفی اصلا ربطی به این مالیات ارزش افزوده ندارد این ها دو مقوله جدا از هم هستند     توجه: به استناد بند مذکور صرفا،ً عرضه اموال غیر منقول اعم از ع
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا به هزینه حمل کالای خریداری و یا فروخته شده 3% ارزش افزوده تعلق میگیرد؟نمونه فرم استاندارد برای تشکیل کارت گارنتی آیا وجود دارد؟نمونه قرارداد ساخت هواپیمابرای مصارف سمپاشی و نمونه فاکتور برای آن برای استفاده هکتاری از آن ؟


  • وده چنین آمده است: خدمات حمل نقل عمومی‌‌‌و مسافری درون و برون شهری، جاده‌‌ای، ریلی، هوایی و دریایی از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌‌‌باشد. ** همانگونه که در بند فوق ملاحظه می‌‌‌شود با عنایت به دو کلمه عمومی‌‌‌ و مسافری، کل خدمات حمل ونقل مشمول معافیت قرار می‌‌‌گیرد. اما بنا به اظهارات معاونت فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور خدمات حمل نقل باری را مشمول مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرده، همچنین با توجه به استعلام‌های به عمل آمده از معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور‌‌،ن
  • گیرد. اما بنا به اظهارات معاونت فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور خدمات حمل نقل باری را مشمول مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرده، همچنین با توجه به استعلام‌های به عمل آمده از معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور‌‌،نیز چنین بیان شده معافیت بند 12 ماده 12 تنها در خصوص خدمات حمل و نقل مسافری موضوعیت دارد و معافیت یادشده قابل تسری به خدمات حمل‌ونقل بارو کالا نیست. وبعدا اصلاحاتی در قانون صورت گرفت وکلمه(عمومی ومسافری) به "عمومی مسافری" تغییر یافت. 2-بسته به نیاز سازمان باید طراحی

مشاوره/ با سلام از انجا که 17 تیر امسال استفاء داده ام و دیگر کاری که مشمول مالیات مستقیم می شود انجام نمی دهم ایا می توانم هنگام تسویه حساب از محل کار قبلی درخواست نمایم که از کل معافیت مالیاتی سالیانه هنگام محاسبه بازخرید مرخصی باقیمانده و عیدی و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر


با سلام از انجا که 17 تیر امسال استفاء داده ام و دیگر کاری که مشمول مالیات مستقیم می شود انجام نمی دهم ایا می توانم هنگام تسویه حساب از محل کار قبلی درخواست نمایم که از کل معافیت مالیاتی سالیانه هنگام محاسبه بازخرید مرخصی باقیمانده و عیدی و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام از انجا که 17 تیر امسال استفاء داده ام و دیگر کاری که مشمول مالیات مستقیم می شود انجام نمی دهم ایا می توانم هنگام تسویه حساب از محل کار قبلی درخواست نمایم که از کل معافیت مالیاتی سالیانه هنگام محاسبه بازخرید مرخصی باقیمانده و عیدی و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر   ؟ باسلام باستحض
  • و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر   ؟ باسلام باستحضارعالی برسانم که دراین خصوص هم میتوانند ارمعافیت مالیاتی مربوطه استفاده نموده درغیراینصورت بله میتوانند مستر د نمایند با امتنان
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با احترام سلام بنده می خواهم از معافیت انسداد گوش خارجی استفاده کنم ؛ ایا این نوع معافیت تاثیر زیادی بر استخدام در ادارات دولتی یا در کادر اداری دانشگاه ها یا موسسات عالی می گذارد . با سپاس ویژه از همیاری شما.


  • پرسش و پاسخ با احترام سلام بنده می خواهم از معافیت انسداد گوش خارجی استفاده کنم ؛ ایا این نوع معافیت تاثیر زیادی بر استخدام در ادارات دولتی یا در کادر اداری دانشگاه ها یا موسسات عالی می گذارد . با سپاس ویژه از همیاری شما.  ؟
  • ولتی یا در کادر اداری دانشگاه ها یا موسسات عالی می گذارد . با سپاس ویژه از همیاری شما.  ؟ با درود :  دوست عزیز معافیت پزشکی تاثیر بر استخدام شما خواهد گذاشت . ولی از طرفی هم به شرائط اعلام شده از طرف سازمان ذیربط هم بستگی  دارد . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید من مدت 2 ساله در یک موسسه خیریه مشغول به کار هستم این موسسه به ثبت رسیده می خواهم بدانم چه فرمها و لسیتهایی باید به صورت ماهانه یا فصلی یا سالانه به اداره دارایی تحویل دهم ؟


مشاوره/ با سلام من یکگ کارخانه تولیدی با مچوز از جهاد کشاورزی استان گلستان را دارم و مدت سه سال است که بطور متوسط 17 کارگر و کارمند بیمه شده دارم اما هیچگاه از معافیت 5 نفر سهم کارفرما استفاده نکردم . آیا وجوه پرداخت شده مسترد میشود.


  • پرسش و پاسخ با سلام من یکگ کارخانه تولیدی با مچوز از جهاد کشاورزی استان گلستان را دارم و مدت سه سال است که بطور متوسط 17 کارگر و کارمند بیمه شده دارم اما هیچگاه از معافیت 5 نفر سهم کارفرما استفاده نکردم . آیا وجوه پرداخت شده مسترد میشود.  ؟ با سلام خیر .از زمانی که شرایط آن را داشتید وآن را به شعبه مربوطه اعلام نمودید وشعبه نیزضمن بررسی مستندات  شرایط کارگاه شما را مشمول استفاده از معافیت 5 نفر دانست
  • وجوه پرداخت شده مسترد میشود.  ؟ با سلام خیر .از زمانی که شرایط آن را داشتید وآن را به شعبه مربوطه اعلام نمودید وشعبه نیزضمن بررسی مستندات  شرایط کارگاه شما را مشمول استفاده از معافیت 5 نفر دانست معافیت قابل استفاده است.

مشاوره/ با سلام واحترام محاسبه مالیات حقوق درشرکتهای خصوصی بایدقبل از کسر حق بیمه باشد یا بعدازآن باتشکر


با سلام واحترام محاسبه مالیات حقوق درشرکتهای خصوصی بایدقبل از کسر حق بیمه باشد یا بعدازآن باتشکر
  • ی بایدقبل از کسر حق بیمه باشد یا بعدازآن باتشکر  ؟ با سلام ، جهت محاسبه مالیات حقوق کلیه دریافتی های مشمول بعد از کسر معافیت مالیاتی محاسبه می گردد. موفق باشید./           باپوزش لطفا پاسخ را مرقوم فرمایید -- مثال حقوق مشمول کارمندی20000000ریال میباشد . حق بیمه ومالیات حقوق چقدر میشود ؟ ودریافتی کارمند چقدر ؟  
  • وم فرمایید -- مثال حقوق مشمول کارمندی20000000ریال میباشد . حق بیمه ومالیات حقوق چقدر میشود ؟ ودریافتی کارمند چقدر ؟     با سلام، حق بیمه 7% ومالیات حقوق با عنایت به بند(الف) تبصره(۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، که به موجب آن سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۳۹۴، مبلغ ۱۳۸ میلیون ریال در سال تعیین شده است و مازاد آن تا هفت برابر به نرخ ۱۰ درصد و مازاد بر این به نرخ ۲۰ درصد برای بخش خصوصی و دولتی و سایر دستگاه&zwnj
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>