جستجو در پورتال

مالیات برارزش افزوده نمایندگی بیمه

مشاوره/ بنده یکی ازخادمان حرفه حسابداری درسطح تهران هستم بنده مشاورمالی یک شرکت بزرگ پیمانکاری هستم ماگواهی موقت ثبت نام ارزش افزوده که دارای اعتبارمیباشد رابه کارفرمادادیم ولی آنهاباتوجه به اینکه تاریخ گواهی مورخه 01/11/1390هست وقراردادماازتاریخ 20/12/1389هست کارفرمامبلغ ارزش افزوده 3دوره ماروبه مانمیده واظهارمیکنه که تاریخ نباید 01/11/1390باشه باید بتاریخ ابتدای قراردادباشه ومااصلابدهی به مالیات وعوارض ارزش افزوده نداریم که این گواهی برای ماصادرشده حالامیخواستم ببینم ماده وتبصره ای هست (ماده 18ق م برارزش افزوده )که بتونم به اونهانشون بدم وبگم که اونهااشتباه میکنن ازشون مالیات وعوارض روبگیریم باشتکرعلی قاسمی


  • تبارمیباشد رابه کارفرمادادیم ولی آنهاباتوجه به اینکه تاریخ گواهی مورخه 01/11/1390هست وقراردادماازتاریخ 20/12/1389هست کارفرمامبلغ ارزش افزوده 3دوره ماروبه مانمیده واظهارمیکنه که تاریخ نباید 01/11/1390باشه باید بتاریخ ابتدای قراردادباشه ومااصلابدهی به مالیات وعوارض ارزش افزوده نداریم که این گواهی برای ماصادرشده حالامیخواستم ببینم ماده وتبصره ای هست (ماده 18ق م برارزش افزوده )که بتونم به اونهانشون بدم وبگم که اونهااشتباه میکنن ازشون مالیات وعوارض روبگیریم باشتکرعلی قاسمی   ؟
  • م به اونهانشون بدم وبگم که اونهااشتباه میکنن ازشون مالیات وعوارض روبگیریم باشتکرعلی قاسمی   ؟ با سلام اولا کارفرما دغدغه خود را دارد مبنی بر اینکه احتمالا شما ثبت نام نکردهاید و پرداختی از بابت ارزش افزوده نداشته اید ویا نخواهید داشت .به هر حال قانون ارزش افزوده که حاکم بر تمامی قرادادهاست می گوید پیمانکار باید مبلغ ارزش افزوده را در صورتحساب خود بیاورد وکارفرما نیز باید محاسبه وپرداخت کند.اما کارفرما نیز می تواند ضمانتی از شما مبنی بر پرداخت وج
  • نخواهید داشت .به هر حال قانون ارزش افزوده که حاکم بر تمامی قرادادهاست می گوید پیمانکار باید مبلغ ارزش افزوده را در صورتحساب خود بیاورد وکارفرما نیز باید محاسبه وپرداخت کند.اما کارفرما نیز می تواند ضمانتی از شما مبنی بر پرداخت وجه در وجه سازمان امور مالیاتی از شما درخواست کند.بنابراین مقاومت کارفرما بیخود است وشما می توانید اگر پافشاری کرد به ارزش افزوده نامه ای مبتنی بر مشخصات کارفرما ی خود وتاریخ انعقاد قراداد ومبلغ قراداد ارسال و عدم پرداخت توسط کارفرما را گزارش کنید.

مشاوره/ باعرض سلام و خسته نباشید سوالی در مورد ارزش افزوده و محاسبه آن داشتم. شرکتهایی که طی سه ماه٬ فروش با فاکتور رسمی ندارند برای اینکه مبلغی را نشان دهند از آیتمهایی مانند جمع بیمه پرداختی طی آن سه ماه به تامین اجتماعی و یا هزینه اجاره پرداختی و ... استفاده میکنند٬ اینکه استفاده از این آیتمها صحیح نیست٬ کاملا درست؛ اما آنها چطور اقدام به چنین کاری میکنند؟ مگر به این حسابها رسیدگی نمیشود و مدارک استنادی از این شرکتها درخواست نمیشود؟


مشاوره/ باسلام احتراماً‌به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر با شخصی حقیقی ( کار به تنهائی انجام شود ) یا با شخص حقوقی ( شرکت که شخص یا اشخاصی را برای اجرای قرارداد معرفی می نماید ) قرارداد آموزش تنظیم شود،‌آیا مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟


باسلام احتراماً‌به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر با شخصی حقیقی ( کار به تنهائی انجام شود ) یا با شخص حقوقی ( شرکت که شخص یا اشخاصی را برای اجرای قرارداد معرفی می نماید ) قرارداد آموزش تنظیم شود،‌آیا مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟
  • باسلام احتراماً‌به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر با شخصی حقیقی ( کار به تنهائی انجام شود ) یا با شخص حقوقی ( شرکت که شخص یا اشخاصی را برای اجرای قرارداد معرفی می نماید ) قرارداد آموزش تنظیم شود،‌آیا مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟  ؟ باسلام درموردی که شرکت جهت ارتقای وضعیت علمی واموزشی کارکنان مراکزی ایجادنماید براساس تبصره ماده 38 قانون مالیات برارزش افزوده رامیتواند تا 10 درصد مسترد نماید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام.من در یک شرکت قبل از بهره برداری کار میکنم: 1.در صورتی که مالیات ارزش افزوده خرید مثلا در سه فصل رد نشده باشد آیا می توان ارزش افزوده ی سه دوره قبل را در آخرین دوره آورد؟اگر کلا رد نشود و طرفی که مالیات ارزش افزوده را در فاکتور خود آورده مالیات اخذ شده را برای دارایی اظهار کرده باشد و ما نکرده باشیم چه اتفاقی می افتد؟ 2.آیا فرستادن لیست عیدی کارکنان برای تامین اجتماعی الزامیست؟آیا میتوان با نرم افزار تامین اجتماعی آن را تنظیم کرد یا باید با فرمت دستی تتظیم شود؟ با تشکر


با سلام.من در یک شرکت قبل از بهره برداری کار میکنم: 1.در صورتی که مالیات ارزش افزوده خرید مثلا در سه فصل رد نشده باشد آیا می توان ارزش افزوده ی سه دوره قبل را در آخرین دوره آورد؟اگر کلا رد نشود و طرفی که مالیات ارزش افزوده را در فاکتور خود آورده مالیات اخذ شده را برای دارایی اظهار کرده باشد و ما نکرده باشیم چه اتفاقی می افتد؟ 2.آیا فرستادن لیست عیدی کارکنان برای تامین اجتماعی الزامیست؟آیا میتوان با نرم افزار تامین اجتماعی آن را تنظیم کرد یا باید با فرمت دستی تتظیم شود؟ با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام.من در یک شرکت قبل از بهره برداری کار میکنم: 1.در صورتی که مالیات ارزش افزوده خرید مثلا در سه فصل رد نشده باشد آیا می توان ارزش افزوده ی سه دوره قبل را در آخرین دوره آورد؟اگر کلا رد نشود و طرفی که مالیات ارزش افزوده را در فاکتور خود آورده مالیات اخذ شده را برای دارایی اظهار کرده باشد و ما نکرده باشیم چه اتفاقی می افتد؟ 2.آیا فرستادن لیست عیدی کارکنان برای تامین اجتماعی الزامیست؟آیا میتوان با نرم افزار تامین اجتماعی آن را تنظیم کرد یا با
  • تامین اجتماعی آن را تنظیم کرد یا باید با فرمت دستی تتظیم شود؟ با تشکر  ؟ با سلام 1-آوردن بهتر از نیاوردن است اما به آن جریمه می خورد که قابل بخشودن نیز می باشد.2-خیر3-نیازی نیست چون عیدی از بیمه معاف است وتامین اجتماعی پیگیر آن نیست.

مشاوره/ فرم ثبت نام نظام مالِِیات برارزش افزوده


اخبار/ اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال ۹۲


سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی در سال ۱۳۹۲ را شش درصد اعلام کرد.
  • سازمان امور مالیاتی کشور:اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال ۹۲ منبع: الف تاریخ: 1391-12-27 اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال ۹۲ به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: براساس تبصره ۲ ماده ۱۱۷ ماده قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می‌دارد، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال ا
  • ر این اطلاعیه آمده است: براساس تبصره ۲ ماده ۱۱۷ ماده قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می‌دارد، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال اول برنامه، سالانه به میزان یک درصد افزایش یابد، بنابراین این نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال ۱۳۹۲، شش درصد است. این گزارش می‌افزاید، به منظور جلوگیری از هر گونه مشکلات اجرایی از مودیان مالیاتی مشمول نظام مالیاتی بر ارزش افزوده درخواست می شود که از ابتدای سال ۱۳۹۲ در کلیه مبادلات اقتصادی فیم
  • ال ۱۳۹۲، شش درصد است. این گزارش می‌افزاید، به منظور جلوگیری از هر گونه مشکلات اجرایی از مودیان مالیاتی مشمول نظام مالیاتی بر ارزش افزوده درخواست می شود که از ابتدای سال ۱۳۹۲ در کلیه مبادلات اقتصادی فیمابین (عرضه کالاها و ارائه خدمات عمومی) مالیات وعوارض ارزش افزوده را به نرخ شش درصد (۳.۶ درصد مالیات و ۲.۴ درصد عوارض) در صورت حساب‌های صادره اعمال و از خریداران اخذ کنند.  

مشاوره/ با سلام. من چند ماه گذشته در یک موسسه حسابرسی مشغول به کار شدم. اطلاع ÷یدا کردم بعد از ÷ایان تعطیلات نوروز 88 باید به قسمت حسابرسی 3% ارزش افزوده منتقل شوم . اما من هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم. لطفا راهنمایی بفرمائید. با قدر دانی از شما.


  • باید به قسمت حسابرسی 3% ارزش افزوده منتقل شوم . اما من هیچگونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم. لطفا راهنمایی بفرمائید. با قدر دانی از شما. ؟ با سلام وتبریک سال نو فرض کنید یک کالایی به قیمت 100 ریال می خرید که 3% مالیات بر ارزش افزوده بر روی ان افزوده شده.از طرفی همین کالا را به قیمت 130 ریال می فروشد که شامل 3.9 ریال مالیات بر ارزش افزوده می باشد.همچنین ما برای سادگی کار از یک حساب به نام مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنیم وفرض می کنیم همه مبادلات به صو
  • شامل 3.9 ریال مالیات بر ارزش افزوده می باشد.همچنین ما برای سادگی کار از یک حساب به نام مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنیم وفرض می کنیم همه مبادلات به صورت نقد صورت می گیرد.بنابراین ثبت های ذیل را خواهیم داشت. 1-در زمان خرید: بد-مالیات بر ارزش افزوده3 بد-موجودی کالا100 بس-نقدو بانک103 2-در زمان فروش: بد-نقدوبانک 130 بس-مالیات بر ارزش افزوده3.9 بس-فروش126.1 بنابراین شما عملا مبلغی که به وزارت دارائی بدهی دارید تفاوت 3.9-3=9. ریال می باشد
  • ی کالا100 بس-نقدو بانک103 2-در زمان فروش: بد-نقدوبانک 130 بس-مالیات بر ارزش افزوده3.9 بس-فروش126.1 بنابراین شما عملا مبلغی که به وزارت دارائی بدهی دارید تفاوت 3.9-3=9. ریال می باشد که طی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تنظیمی وجه مربوطه را بایستی به حسابهای اعلام شده واریز نمائید. 12/01/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باعرض سلام شرکت الف خرید و فروش سهام از طریق شرکت شرکت کارگزاری ب انجام میدهد: خرید سهام ج : 88/10/01 تعداد 100 قیمت هر سهم 1000 ریال کارمزد کارگزار 515 ریال مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 15 ریال جمع پرداخت به کارگزار 100530 88/10/05 فروش سهام ج : تعداد 100 قیمت هر سهم 1200 ریال کارمزد کارگزار 618 ریال مالیات فروش600 مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 18 ریال جمع پرداخت به کارگزار 121236 خواهشمند است راهنمایی بفرمایید بهترین نحوه ثبت در حسابهای کل - معین و تفضیلی برای دو عملیات بالا و نحوه برخورد با مالیات برارزش افزوده و اینکه این رقم هزینه است یا نه رادر دفاتر شرکت الف توضیح دهید ؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام شرکت الف خرید و فروش سهام از طریق شرکت شرکت کارگزاری ب انجام میدهد: خرید سهام ج : 88/10/01 تعداد 100 قیمت هر سهم 1000 ریال کارمزد کارگزار 515 ریال مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 15 ریال جمع پرداخت به کارگزار 100530 88/10/05 فروش سهام ج : تعداد 100 قیمت هر سهم 1200 ریال کارمزد کارگزار 618 ریال مالیات فروش600 مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 18 ر
  • مالیات فروش600 مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 18 ریال جمع پرداخت به کارگزار 121236 خواهشمند است راهنمایی بفرمایید بهترین نحوه ثبت در حسابهای کل - معین و تفضیلی برای دو عملیات بالا و نحوه برخورد با مالیات برارزش افزوده و اینکه این رقم هزینه است یا نه رادر دفاتر شرکت الف توضیح دهید ؟ با تشکر ؟ با سلام 1-ابتدا ئا متن فروش سهام ج را اصلاح کنیم که منظورتان از جمع پرداخت به کارگزار 121236 منظورتان جمع دریافت از کار
  • به دو دسته سریع المعامله وسایر سرمایه گذاریها تقسیم می شود)ویا بلند مدت بودن سرمایه گذاری است.بنابراین مساله با فرض جاری بودن به شرح ذیل حل می گردد. 2-در مورد خرید سهام ج برای شرکت الف: بد-سرمایه گذاری جاری100515 بد-پیش پرداختها-مالیات بر ارزش افزوده 15 بس-نقدوبانک100530 3-در مورد فروش سهام ج برای شرکت الف: بد-نقد وبانک -بانک 118764 بد-پیش پرداختها-مالیات بر ارزش افزوده 18 بد- مالیات فروش سهام 600 بس-سرمایه گذاری جاری100515
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و قبولی طاعات و عبادات آیا لازم است پیمانکار علاوه بر ثبت مالیات تکلیفی که از صورت وضعیت کسر میگردد، مالیات بر ارزش افزوده که کارفرما به صورت وضعیت اضافه می کند را نیز ثبت کند؟ نحوه ثبت حسابداری مالیات بر ارزش افزوده صورت وضعیت های پیمانکاری چگونه است؟


با سلام و قبولی طاعات و عبادات آیا لازم است پیمانکار علاوه بر ثبت مالیات تکلیفی که از صورت وضعیت کسر میگردد، مالیات بر ارزش افزوده که کارفرما به صورت وضعیت اضافه می کند را نیز ثبت کند؟ نحوه ثبت حسابداری مالیات بر ارزش افزوده صورت وضعیت های پیمانکاری چگونه است؟

مشاوره/ مراحل ثبت اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصلی چیست


  • پرسش و پاسخ مراحل ثبت اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصلی چیست ؟ با سلام لطفا به سایت مالیات بر ارزش افزوده به آدرس ذیل جهت دریافت کلیه اطلاعات مورد نیاز مراجعه نمائید. www.vat.ir 31/4/88
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>