جستجو در پورتال

استفاده از چک‌ رمزدار ممنوع شد

اخبار/ درخواست ضامن برای وام مسکن ممنوع شد


بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانکها موظف به پرداخت وام خرید و ساخت مسکن بدون معرفی حتی یک ضامن از سوی وام گیرنده شدند.
  • متخلف برخورد می‌شود. به گزارش فارس، این اقدام بانک مسکن علاوه بر اینکه اقدام بی‌دلیل پیش‌تر این بانک مبنی بر داشتن دو ضامن کارمند همزمان با در رهن رفتن خانه خریداری یا ساخته شده توسط متقاضی وام را منتفی می‌کند، از بسیاری از سوءاستفاده‌هایی که تاکنون توسط دلالان وام مسکن صورت می‌گرفت به شدت جلوگیری می‌‌شود. این اقدام همچنین از افزایش پرونده‌هایی که در اثر همین سوءاستفاده‌های دلالی در محاکم قضایی به وجود آمده است، جلوگیری می‌کند. خانه

مشاوره/ دختر مطلقه ای که بخواهد از حقوق بازنشستگی مادرش استفاده کند اگر شرکتی بنامش ثبت شده باشد اما کار نکرده باشد میتواند از حقوق مادرش استفاده کند یا نه ؟اگر شرکت را منحل کند حق استفاده از حقوق مادر را دارد یا نه ؟


دختر مطلقه ای که بخواهد از حقوق بازنشستگی مادرش استفاده کند اگر شرکتی بنامش ثبت شده باشد اما کار نکرده باشد میتواند از حقوق مادرش استفاده کند یا نه ؟اگر شرکت را منحل کند حق استفاده از حقوق مادر را دارد یا نه ؟
  • پرسش و پاسخ دختر مطلقه ای که بخواهد از حقوق بازنشستگی مادرش استفاده کند اگر شرکتی بنامش ثبت شده باشد اما کار نکرده باشد میتواند از حقوق مادرش استفاده کند یا نه ؟اگر شرکت را منحل کند حق استفاده از حقوق مادر را دارد یا نه ؟  ؟ باسلام دوست عزیز هیچگونه منعی وجود ندارد،ولی پیشنهاد میکنم اول شرکت رو منحل کنید بعد پیگیر استفاده از حقوق بازنشستگی مادرتون بشید،در آن صورت دیگر هیچ مشکل احتمالی نخواهید د
  • یز هیچگونه منعی وجود ندارد،ولی پیشنهاد میکنم اول شرکت رو منحل کنید بعد پیگیر استفاده از حقوق بازنشستگی مادرتون بشید،در آن صورت دیگر هیچ مشکل احتمالی نخواهید داشت باتشکر درمراجعه به بیمه گفتند چون شرکت به نام شما ثبت شده نمیتوانید از حقوق استفاده کنید ایا این موضوع قانونی است یا خیر چه کار باید بکنم که حقوق به من تعلق بگیرد باسلام بعضی مواقع گیر میدن.اگه  شرکت هیچ فعالیتی ندارد و بهش نیاز نداری میتونی اون رو منحل کنی و گواهی مربوطه رو به بیمه تحویل بدی تا مشکلت حل بشه.
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ بر اساس ماده 311 قانون تجارت آیا صدور چک مدت دار ممنوع است ؟


بر اساس ماده 311 قانون تجارت آیا صدور چک مدت دار ممنوع است ؟

اخبار/ محرومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش


معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: مشمولان نصب و راه‌اندازی صندوق‌ فروش در صورت عدم استفاده از این سامانه از معافیت مالیاتی مقرر در قانون محروم خواهند شد.
  • معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد:محرومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش منبع: فارس تاریخ: 1392-02-14 محرومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، علیرضا طاری بخش معاون این سازمان با اشاره به این که از ابتدای ا
  • ومیت از معافیت مالیاتی در صورت عدم استفاده از صندوق فروش به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، علیرضا طاری بخش معاون این سازمان با اشاره به این که از ابتدای امسال 10 گروه از صاحبان مشاغل ملزم به نصب، راه‌اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش شده‌اند، گفت: مودیان مالیاتی که ملزم به استفاده‌ از سامانه صندوق فروش (مکانیزه فروش) یا رایانه دارای سیستم نرم‌افزار فروشگاهی شده‌اند، در صورت عدم استفاده از سامانه مذکور از معافیت مالیاتی مقرر در قان
  • ورت عدم استفاده از سامانه مذکور از معافیت مالیاتی مقرر در قانون برای سال مربوط محروم خواهند شد. ماده 121 قانون برنامه پنجم، وزارت بازرگانی(صنعت،معدن و تجارت کنونی) را مکلف نموده تا با همکاری سازمان امور مالیاتی و شورای اصناف کشور، نسبت به الزام استفاده صاحبان مشاغل از سامانه‌های صندوق فروش اقدام نمایند.  

مشاوره/ سلام استاد وقت شما بخیر همسرم در مدرسه غیر انتفاعی کار می کند.بعضی ماهها بیمه او را رد می کنند نه مرتب. اکنون دو ماه است که بادار است.اکنون برای استفاده از مرخصی زایمان چند ماه باید بیمه پرداخت نماید تا بتواند از بیمه زایمان استفاده نماید؟ بعضی ها می گویند 3 ماه و بعضی ها 6 ماه ؟ آیا راهی وجود دارد که بتواند از بیمه دوران بارداری استفاده کند؟


  • و پاسخ سلام استاد وقت شما بخیر همسرم در مدرسه غیر انتفاعی کار می کند.بعضی ماهها بیمه او را رد می کنند نه مرتب. اکنون دو ماه است که بادار است.اکنون برای استفاده از مرخصی زایمان چند ماه باید بیمه پرداخت نماید تا بتواند از بیمه زایمان استفاده نماید؟ بعضی ها می گویند 3 ماه و بعضی ها 6 ماه ؟ آیا راهی وجود دارد که بتواند از بیمه دوران بارداری استفاده کند؟  ؟
  • د 3 ماه و بعضی ها 6 ماه ؟ آیا راهی وجود دارد که بتواند از بیمه دوران بارداری استفاده کند؟  ؟ درود دوست گرامی جهت استفاده از مرخصی زایمان، حتما باید شش ماه بیمه در اخرین کارگاه برای کارگر منظور شده باشد و هنگام زایمان رابطه کاری کارگر و کارفرما قطع نشده باشد جهت دریافت اطلاعات بیشتر حتما به شعبه تامین اجتماعی مربوطه مراجعه فرمایید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام در رابطه با سهام خزانه که در برخی کشورها رایج است و به ان سود سهمی تعلق میگیرد سوال داشتم که ثبت هعلام و دادن سود سهمی به سهام خزانه به چه شکل است؟


سلام در رابطه با سهام خزانه که در برخی کشورها رایج است و به ان سود سهمی تعلق میگیرد سوال داشتم که ثبت هعلام و دادن سود سهمی به سهام خزانه به چه شکل است؟
  • اشتم که ثبت هعلام و دادن سود سهمی به سهام خزانه به چه شکل است؟  ؟ با سلام سهام خزانه معمولا از سود سهام برخوردار نیست همانطور که حق رای ندارد ودر قوانین ایران خرید سهام یک شرکت توسط همان شرکت ممنوع است.حال اگر منبعی دارید که به سهام خزانه سود پرداخت کنند اعلام نمائید.

اخبار/ ممنوعیت استخدام در تهران تا 10 سال آینده


معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران گفت: استخدام نیروی انسانی جدید در شهر تهران تا 10 سال آینده ممنوع است.
  • معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی:ممنوعیت استخدام در تهران تا 10 سال آینده ممنوعیت استخدام در تهران تا 10 سال آینده بر اساس مصوبه هیأت وزیران در خصوص جذب و استخدام نیروی انسانی رسمی و پیمانی در کلانشهر تهران به علت انتقال نیروی انسانی از تهران به استان ها و کوچک سازی دولت و نیز واگذاری تصدی گری تا 10 سال آینده استخدام نیروی انسانی در شهر تهران ممنوع اعلام شده است. به گزارش واحد مرکزی خبر ابراهیمی در تشریح جزئیات ممنوعیت استخدام در تهران افزود: بر اساس
  • دام در تهران افزود: بر اساس مصوبه هیأت وزیران در خصوص جذب و استخدام نیروی انسانی رسمی و پیمانی در کلانشهر تهران به علت انتقال نیروی انسانی از تهران به استان ها و کوچک سازی دولت و نیز واگذاری تصدی گری تا 10 سال آینده استخدام نیروی انسانی در شهر تهران ممنوع اعلام شده است. وی گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه به کارگیری افراد در قالب قرارداد کار معین و ساعتی در چارچوب قانون خدمات کشوری در سقف تعداد نیروی انسانی 1387 مجاز اعلام شده است. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران افزو
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام،آیا در یک شرکت تولیدی استفاده از سیستم ادواری ثبت موجودی مواد وکالا اشکالی به وجود می آورد ؟چون امکان تعیین بهای تمام شده به صورت دقیق وجود ندارد،اگر در سال قبل از سیستم ادواری استفاده کرده وثبت دفاتر بر اساس آن بوده باشد آیامی توان برای سال بعد از سیستم دائمی استفاده کرد ؟اگر امکان دارد در مورد این دو روش توضیحاتی بدهید؟باتشکر فراوان


با سلام،آیا در یک شرکت تولیدی استفاده از سیستم ادواری ثبت موجودی مواد وکالا اشکالی به وجود می آورد ؟چون امکان تعیین بهای تمام شده به صورت دقیق وجود ندارد،اگر در سال قبل از سیستم ادواری استفاده کرده وثبت دفاتر بر اساس آن بوده باشد آیامی توان برای سال بعد از سیستم دائمی استفاده کرد ؟اگر امکان دارد در مورد این دو روش توضیحاتی بدهید؟باتشکر فراوان
  • پرسش و پاسخ با سلام،آیا در یک شرکت تولیدی استفاده از سیستم ادواری ثبت موجودی مواد وکالا اشکالی به وجود می آورد ؟چون امکان تعیین بهای تمام شده به صورت دقیق وجود ندارد،اگر در سال قبل از سیستم ادواری استفاده کرده وثبت دفاتر بر اساس آن بوده باشد آیامی توان برای سال بعد از سیستم دائمی استفاده کرد ؟اگر امکان دارد در مورد این دو روش توضیحاتی بدهید؟باتشکر فراوان   ؟ با سلام مشکلی ندارد.اما اگر شرکت بزرگ است

مشاوره/ من خانمی هستم که 19سال سایقه حق بیمه دارم 45سال سن دارم بیکارشده ام وازبیمه بیکاری استفاده می کنم (3سال متوانم استفاده کنم )بعدازآن میتوانم بازنشسته شدم و باچه پایه حقوقی بازنشسته میشوم ؟


من خانمی هستم که 19سال سایقه حق بیمه دارم 45سال سن دارم بیکارشده ام وازبیمه بیکاری استفاده می کنم (3سال متوانم استفاده کنم )بعدازآن میتوانم بازنشسته شدم و باچه پایه حقوقی بازنشسته میشوم ؟
  • پرسش و پاسخ من خانمی هستم که 19سال سایقه حق بیمه دارم 45سال سن دارم بیکارشده ام وازبیمه بیکاری استفاده می کنم (3سال متوانم استفاده کنم )بعدازآن میتوانم بازنشسته شدم و باچه پایه حقوقی بازنشسته میشوم ؟  ؟

مشاوره/ باسلام من در یک شرکت خصوصی هستم چند ماه پیش از من درخواست کردند برای دریافت ضمانت نامه بانکی شرکت درمناقصه به همراه4 پرسنل دیگرضامن سفته شوم وپشت سفته ها را امضا نمودم بعداز پیگیری ها در مورد سفته ها از بانک متوجه شدم ضمانت نامه پسش پرداخت از طرف بانک صادر شده نه شرکت درمناقصه و تازه متوجه شدم از سقته ها به منظور دیگری استفاده شده آیاراهی وجود دارد که من دبکر ضامن سقتهها نباشم؟ و از سفتهها به منظور دیگری استفاده نشود؟ چون صفته های بی نام - تاریغ می باشند.


  • یافت ضمانت نامه بانکی شرکت درمناقصه به همراه4 پرسنل دیگرضامن سفته شوم وپشت سفته ها را امضا نمودم بعداز پیگیری ها در مورد سفته ها از بانک متوجه شدم ضمانت نامه پسش پرداخت از طرف بانک صادر شده نه شرکت درمناقصه و تازه متوجه شدم از سقته ها به منظور دیگری استفاده شده آیاراهی وجود دارد که من دبکر ضامن سقتهها نباشم؟ و از سفتهها به منظور دیگری استفاده نشود؟ چون صفته های بی نام - تاریغ می باشند.  ؟ با درود اگر در پشت سفته امضاء شده نوشته شده
  • و از سفتهها به منظور دیگری استفاده نشود؟ چون صفته های بی نام - تاریغ می باشند.  ؟ با درود اگر در پشت سفته امضاء شده نوشته شده باشد به عنوان امانت یا جهت تضمین کاری خاص ، دارنده سفته حق استفاده از آن سفته را نداشته و در صورت استفاده خیانت در امانت محسوب می شود  یا اگر  در قراردادی یا برگه قید شده باشد این سند جهت مورد کاری خاص استفاده شود می توانید در صورت اقدام در غیر جهت اعلام شده طرح شکایت نماید. ی توانید درخواست نماید
  • د  یا اگر  در قراردادی یا برگه قید شده باشد این سند جهت مورد کاری خاص استفاده شود می توانید در صورت اقدام در غیر جهت اعلام شده طرح شکایت نماید. ی توانید درخواست نماید سفته ها برگردانده شود و شما خود را از ضامنین خارج کنید. و در صورت فریب و استفاده در غیر جهت عنوان شده شما به صورت عمد و اثبات می توانید طرح شکایت نماید. پیروز باشید.
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>