تالار گفتگو

صفحه اصلي تالار   |   آخرين ارسالها   |   ثبت نام در پورتال  ]
فهرست تالارها -> حسابداران -> فعاليتهاي كسب وكار -> آينده شغلي ، بازار كار ، و درامد حسابداري

آينده شغلي ، بازار كار ، و درامد حسابداري

ثبت کننده: کاربر ناشناس
تاريخ: 08/03/1389 07:05
تعداد ارسالها: 34
وضعيت:  offline
آخرين بازديد:  15.02.11
آيا باتوجه به اينكه دانشجويان و فارغ التحصيلان رشته حسابداري همچنان رو به افزايش است باز هم ميتوان به آينده شغلي و بازار كار اين رشته براي فارغ التحصيلان رشته حسابداري اميدوار بود ؟
  انتقال به بالاي صفحه    |  نقل قول مطلب
 
ثبت کننده: کاربر ناشناس
تاريخ: 08/03/1389 07:09
تعداد ارسالها: 34
وضعيت:  offline
آخرين بازديد:  15.02.11
به نظر مي‌رسد فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي اين رشته، آمادگي و پختگي بيشتري براي حضور در بازار كار دارند. نتيجه يكي از تحقيقات دانشگاه «كلمبيا» مبني بر اين بود كه از از دهه 70 به بعد همه شركتهاي موفق، شركتهايي بوده‌اند كه مدير آنها تحصيلات مالي داشته است. چون از اين دهه به بعد اطلاعات نقش مهمي پيدا كرده است و مهمترين اطلاعات نيز، اطلاعات مالي است كه تاثير بسياري در تصميم‌گيري روساي شركت‌ها دارد. «فرصت‌هاي شغلي يك حسابدار بسيار گسترده است و از پايين‌ترين سطح تا بالاترين سطح را در بر مي‌گيرد. و با وجود اين كه در دانشگاههاي مختلف كشور اعم از دولتي ، غيرانتفاعي و آزاد، دانشجويان بسياري در رشته حسابداري تدريس مي‌كنند اما تعداد فارغ‌التحصيلان بيكار اين رشته از بيشتر رشته‌ها كمتر است. چون از يك موسسه كوچك گرفته تا بزرگترين كارخانه‌هاي كشور حداقل براي تهيه اظهارنامه مالياتي به حسابدار نيازمند هستند. همچنين دانش حسابداري در بخش ماليات كاربرد وسيعي دارد. چون محاسبه سود به ياري حسابداري امكان‌پذير است و تعيين مقدار سود نيز مبناي محاسبه ماليات شركتها اعم از دولتي و خصوصي مي‌باشد. فارغ‌التحصيلان اين رشته پس از اتمام تحصيل مي‌توانند در سطوح مختلف و شاخه‌هاي متفاوت عهده‌دار انجام امور مالي گردند كه شرح آن چنين است: الف) حسابداري فارغ‌التحصيلان مي‌توانند در كليه موسسات و واحدهاي تجاري، اعم از دولتي يا خصوصي به عنوان حسابدار در شاخه‌هاي زير مشغول كار شوند: حسابداري مالي: در كليه شركتها و موسسات تجاري و غيرانتفاعي. حسابداري صنعتي : در كليه واحدهاي صنعتي و شركتهاي توليدي. حسابداري دولتي : در كليه سازمانها و ادارات دولتي به عنوان حسابدار يا عامل ذيحساب. حسابداري مالياتي : در ادارات دارايي. حسابداري بيمه : در موسسات بيمه . حسابداري بانكها : در شعبه‌ها و سرپرستي بانكها . حسابداران پس از مدتي اشتغال به كار حسابداري مي‌توانند در سمت مديريت مالي واحدهاي تجاري ، ايفاي نقش نمايند. ب ) حسابرسي شاغلان حرفه حسابرسي در يك تقسيم‌بندي كلي به دو گروه اصلي تفكيك مي‌شوند : حسابرسان داخلي : اين گروه از حسابرسان ، كارمند واحد مورد رسيدگي هستند، و در واقع رابط ميان هيات مديره و شركت بوده و گزارش رسيدگي خود را به طور هفتگي ، ماهانه يا سالانه به مديرعامل و هيات مديره ارائه مي‌دهند . اين گروه از حسابرسان عمليات داخل واحد تجاري را رسيدگي مي‌كنند. حسابرسان مستقل: اين گروه از حسابرسان، افرادي هستند كه در موسسات حسابرسي مشغول كار هستند و بر اساس قرارداد ميان شركتها يا سازمانها با اين موسسات، عمليات حسابداري و مالي واحد تجاري را بر اساس اصول و موازين حسابداري مورد رسيدگي قرار مي‌دهند و گزارش خود را به مجمع عمومي صاحبان سهام ارائه مي‌كنند. در واقع حسابرسان مستقل رابط ميان صاحبان شركت و هيات مديره شركت مي‌باشند. در حال حاضر در ايران ، سازمان حسابرسي به عنوان يك سازمان دولتي ، بزرگترين موسسه حسابرسي است و در كنار آن ساير موسسات حسابرسي دولتي و خصوصي مشغول فعاليت مي‌باشند.
  انتقال به بالاي صفحه    |  نقل قول مطلب
 
ثبت کننده: raznameh
تاريخ: 08/03/1389 11:21
تعداد ارسالها: 751
وضعيت:  offline
آخرين بازديد:  08.03.11
به نظر من به قابليت وتوانايي شخص بستگي دارد ولي شرايط در آينده با توجه به اينكه هر كس كاري گيرش نمي آد به عنوان حسابدار مشغول به كار مي شه اينده خوبي رو ترسيم نمي كنه.در حال حاضر حدود 600 الي 700 هزار نفر درس آموخته حسابداري است كه دو برابر همين نفرات از ساير رشته ها در اين شغل مشغول به كار هستند.
  انتقال به بالاي صفحه    |  نقل قول مطلب
 
ثبت کننده: SAZAS
تاريخ: 24/04/1391 13:31
تعداد ارسالها: 2
وضعيت:  offline
آخرين بازديد:  14.07.12
با سلام اينجانب سهيلا رنجبر داراي مدرك فوق ديپلم حسابداري آماده همكاري با ارگان هاي دولتي هستم با تشكر از سايت رازنامه
  انتقال به بالاي صفحه    |  نقل قول مطلب
 
ثبت کننده: baharak
تاريخ: 27/10/1391 10:08
تعداد ارسالها: 18
وضعيت:  offline
آخرين بازديد:  22.01.13
نرم افزار مديريت جريان نقدينگي http://msproject.ir/services/458
  انتقال به بالاي صفحه    |  نقل قول مطلب
 
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني